Jekatěrinburg – Minsk 3:4 (kon.) | Jokerit – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 2:3 (kon.)
Omsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 25.09.2020, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn. (18:47:19)

Dnešní utkání sledovalo 2 135 diváků.

Československá stopa v utkání
    Jakub Kovář (JEK) – čas na ledě: 56:24, 26 zákroků, 86,7%, čtyři inkasované góly
    Dominik Furch (MIN) – čas na ledě: 60 minut, 39 zákroků, 92,9%, tři inkasované góly

Čas v útočném pásmu – 6:18 : 0:48

Hosté se v poslední třetině dost zatáhli, směrem dopředu už se tolik nehnali. Dlouho až na jednu chybu v rozehrávce kontrovali dění na ledě. Nicméně závěr si pořádně zavařili. V čase 56:24 faulovali podruhé v krátkém sledu. Bill Peters sáhl k timeoutu a začala přesilovka domácího mužstva šest na tři. V ní snížil Makejev z pravého kruhu na přední tyč po výměně puku s Genowayem. Furch byl bez šance. Domácí ještě pokračovali více než minutu v přesilovce šest na čtyři, ale už se neprosadili. V situaci šest na pět ještě Furch lapil zakončení Genowaye z levého beka na bližší tyč, ale srovnávacího gólu se už Jekatěrinburg nedočkal.

Souboj českých reprezentačních brankářů vyzněl lépe pro Dominika Furcha. Dinamo Minsk porazilo Avtomobolist Jekatěrinburg poměrem 4:3. Jednalo se o naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodlo posledních osm minut druhé třetiny. Domácím nejprve uznali rozhodčí gól na 2:2 po patnáctiminutovém hovoru s kolegou u videa. Jenže hosté šli následně podruhé do vedení Protasem u zadní tyče a využitou přesilovkou pět na čtyři. Avtomobilist sice opět překonal Furcha. Jenže tentokrát sudí po poradě u videa rozpažil vzhledem k postavení útočícího hráče v brankovišti. V závěru druhého dějství vstřelilo Dinamo vítěznou trefu, když Šarangovič byl u puku dříve než vyjíždějící Kovář a po odrazu od brusle beka zamířil do prázdné branky 36 sekund před druhou sirénou.

59:57
    Další výhoz na levou stranu, sudí nepískají icing a Dinamo vyhraje!

59:35
    Hosté vyhráli buly a odpálili puk po levé straně do středního pásma.

59:28
    Charles Genoway (Jekatěrinburg) ukončil kombinaci domácích pokusem z levého obránce na kratší tyči, tam byl Furch.

59:06
    Zakončení z pravé strany trefilo hokejku bránícího Princeho.

58:28
    Dinamo je v pěti a pokračuje ještě powerplay domácích.

58:06
    Charles Genoway (Jekatěrinburg) nastřelil puk před bránou, ale hosté ho zachytili, vyhodili a samozřejmě, že to nebude icing.

57:56
    Charles Genoway (Jekatěrinburg) neměl prostor na střelu z první na ose hřiště, ale stihl přihrát na pravý kruh na Dacjuka, toho vychytal Furch na bližší tyči.

57:34
    Domácí pokračují v přesilovce šest na čtyři, ale Furch nyní uhájil svou levou tyč.
    Alexej MAKEJEV - 3:4

56:53
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    ALEXEJ MAKEJEV si na pravém kruhu vyměnil puk s Genowayem na středu a zakončil na přední tyč z jedničky! Asistence: Charles Genoway.

56:39
    Charles Genoway (Jekatěrinburg) vypálil z osy hřiště, Furch, zasáhl, pak ho zachránila tyč.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 5. Makejev (Dacjuk, Ch. Genoway), 35. Bočarov (Bělousov), 57. Makejev (Ch. Genoway) – 7. Prince (Menell, Šarangovič), 33. K. Voronin (Koljačonok, Alistrov), 38. Protas (Almqvist, Prince), 40. Šarangovič

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Mamkin, Sevostjanov, Salov – Dacjuk (C), Golyšev, Makejev – Macek, Holland (A), Ovčinnikov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Platt, Litovčenko, Nazarov – Protapovič.
    HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Koljačonok, Menell, Almqvist, Znacharenko, Šinkevič (A), Jerjomenko, Děrjabin – Klinkhammer (C), Kozun, Spooner – Lodnia, Šarangovič (A), Prince – Gorbunov, Děmkov, Paré – Drozdov, Protas, K. Voronin – Alistrov.

Rozhodčí: Vasiljev, Romasko – Maximovskij, Sysujev

Diváci: 2 135