Havířov – Poruba 5:0 (kon.) | Přerov – Vsetín 5:4 (kon.) | PZ Kladno – Plzeň 0:0 (odl.)
Liberec – Kladno 0:0 (odl.) | Chomutov – Mladá Boleslav 5:8 (kon.) | Slavia – Sparta 2:4 (kon.)
Jihlava – Technika Brno 4:0 (kon.) | Kobra – Mountfield HK 3:7 (kon.) | Zlín – Olomouc 6:0 (kon.)
Třinec – Vítkovice 0:5 (kon.) | K. Vary – Třemošná 3:4 (1:2 po s.n.) | Kobra – Motor ČB 0:0 (odl.)
Kometa Brno – HK MD Šumperk 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Hvězda Praha 0:0 (odl.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 0:0 (odl.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 26.09.2020, 16:30 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Lukáš Eich se v závěru dostal do ostřejší potyčky s Patrikem Janechem.
    V obětí byl i Roman Otava s Miroslavem Slováčkem.

Utkání je tedy u konce. Brněnská Kometa dnes s přehledem vyhrála nad Šumperkem 3:1. Hostující tým v závěru třetiny přitvrdil. Na srovnání stavu bylo však už pozdě.

Všem příznivcům mládežnického hokeje přeji krásný zbytek víkendu, na počtenou. (18:29:57)

60:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Lukáš Eich – 2 + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Josef Haas – 2 + 2 min., hrubost).

59:29
    Mladí Draci právě vstřelili branku!

Hosté využívají powerplay v před koncem třetí třetiny snižují na rozdíl dvou branek. PATRIK JANECH poslal puk skvělou střelou na Kavana, kterému kotouč propadl z lapačky kousíček za čáru k pravé tyči.
    Asistence: Kristián Šucha

59:05
    Oddechový čas pro hosty.

58:30
    Šumperk mohl vstřelit branku, když se ocitl před Kavanem ve třech hráčích. Šanci jim ale zkazila chybná přihrávka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Kometa začala viditelně dohrávat souboje. Z toho těží soupeřův tým a dostává se tak častěji k zakončení.

57:20
    Kristián Šucha se ocitl v úplně sám před brankářem Kavanem!
    Jeho střela ale letěla vedle brány.

54:53
    Martin Pigl teď v útočném pásmu zkušeně udržel puk, když předvedl před šumperskou obranou 3x otočku.

54:00
    Hosté se snaží dostat do brejku. Obrana Komety si ale jejich útočníky dobře hlídá.

52:32
    Kometa uzavřela Šumperk v útočném pásmu. Nahozenou střelu ale zachytil Ondráček.

50:41

49:03
    František Němec se ocitl na modré čáře s otevřeným prostorem před Ondráčkem. Jeho střela ale zamířila přímo do jeho lapačky.

48:59
    Štiplavou střelu Romana Otavy pokryl Jan Ondráček.

48:41
    Hostující střídačce se vyloučení příliš nelíbí a požaduje stejné vyloučení i na druhé straně. Hlavní rozhodčí ale Šumperku rázně přikazuje postavení hráčů na vhození buly.

48:41
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Adam Panáček – 2 min., hrubost).

47:35
    Martin Pigl teď trefil nejdříve pravou tyč konstrukce brány a následně i levou. Puk je nyní ve zpět středním pásmu.

46:02
    Zdá se, že Kometa díky svému vedení trochu polevila. Šumperk se totiž dostává k daleko více šancím, než v předešlých třetinách.

Ondřej Souček

Branky a nahrávky: 2. Nesvadba (Nesvadba, Šedlbauer), 27. Nekvapil (Otava), 30. Nekvapil (Nesvadba) – 60. Janech (Šucha)

HC Kometa Brno: Kavan (Schnattinger) – Svoboda, Šedlbauer, Máša, Ulbricht, Barčák, Němec(C), Eich L., Pigl M., Linka, Šantora, Nekvapil, Otava, Rakus, Horký, Nesvadba, Boltvan, Nesvadba.
    HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Valenta) – Cekr, Slabý, Zavoral, Panáček, Compel, Jarmara, Bařica, Slováček(C), Tomeš, Krňávek, Janech, Seidenglanz, Lichner, Haas, Čunát, Hlubuček, Verner, Šucha.

Rozhodčí: Maršálek – Bernard, Kalina