Slavia – Vrchlabí 4:3 (3:0 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 6:0 (kon.) | Vsetín – Kadaň 4:2 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (po pr.)
Prostějov – Benátky n/J 6:5 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Mountfield HK
Sobota 26.09.2020, 12:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • Juniorská liga akademií • 8. kolo

Příjemné sobotní poledne všem juniorským fanouškům a fanynkám! Juniorská liga akademií pokračuje a dnes máme na programu 8. kolo mezi domácími Oceláři Třinec a hosty Mountfield Hradec Králové. Utkání začíná úderem dvanácté hodiny.

Mountfield Hradec Králové

Hradec se vrací po dvou týdnech znovu na hokejovou scénu. Před odchodem do karantény celek z východu Čech odehrál pouze jeden soutěžní zápas, a to na venkovním ledě, kde podlehl těsně týmu HC Slavia Praha v poměru 3:4. V tomto zápase rozhodla třetí třetina, Hradec v ní přišel o své dvoubrankové vedení třemi slepenými brankami soupeře a ve zbytku třetiny už na nepříznivé skóre nijak nezareagoval. Na výborné výkony z minulé sezóny v tomto zápase navázal Petr Poppel, jenž vsítil dvě branky. Třemi asistencemi se do zápasu zapsal také obránce Jakub Naar.

Domácí Oceláři se po dvoutýdenní karanténě podobně jako Hradec vrací znovu na led a před sebou mají velice nabitý program. V rozmezí deseti dnů budou muset odehrát celkem pět utkání, dva doma a tři venku. Původně měli absolvovat porci šesti zápasů, tento fakt však zhatilo odložení zápasu proti Boleslavi, která zápas odložila z blíže nespecifických důvodů. Hráči s drakem na prsou stihli před potvrzením pozitivních testů odehrát pouze jedno soutěžní utkání, a to proti Karlovým Varům, kterým na jejich ledě podlehli v poměru 2:4.

Páteční utkání obou mužstev:

Třinec vs. Mladá Boleslav – odloženo

Havířov vs. Hradec Králové – 2:1

Branky a nahrávky: 29. Kubík (Becher, Ketner), 30. Petriska (Horváth) – 29. Naar

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švančara) – Homola, Kyselý, Kubíček, Marcinko, Hrůzek, Cienciala – Ćmiel (C), Matěj, Wardas, Jobánek, Petrovský, Moškoř, Przybyla, Kašpárek, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel

Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Váchal, Janoušek, Naar, Perička – Šedivý, Janda (A), Síla, Lukačka, Kašpar, Pinkas (C), Jušta, Gaspar, Budina , Giesl, Beneš, Králík

Rozhodčí: Šutara – Bartoň, Tvrdý.

00:01

00:15
    Úvodní buly vyhráli Oceláři, Cienciala pálil od modré čáry. Jeho pokus letěl těsně nad.

00:48
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak to je úvod jako hrom! Oceláři otevírají skóre zápasu po střele PAVLA MATĚJE, který z pravé strany kluziště procedil kotouč až za záda Sajdla. Asistence: David Homola.

01:45
    Oceláři po vstřelené brance i nadále působí v pásmu soupeře, Cienciala prověřil pozornost Sajdla střelou od modré, hostující brankář zasáhl bez větších problémů.

02:51
    Mikler za brankou soupeře tvrdě srazil jednoho z protihráčů, Oceláři jsou v pásmu a snaží se kombinovat.

03:23
    To už ale nyní neplatí, Hradec se zmocnil kotouče a snaží se o protiakci.

03:44
    Oceláři prozatím výborně brání střední pásmo, Mountfield má problém se skrze něj dostat.

04:15
    Naar zachytil kotouč na modré čáře a nahodil jej zpátky do pásma. Tam se však Hradec nic nevymyslel.

04:44
    Až nyní musel Švančara zasahovat proti střele Lukačky z levého kruhu, vhazování po jeho pravici.

05:23
    Homola perfektně zapracoval na modré čáře a zabránil svým obranným zákrokem přechod hostů. Následně se přerušila hra.

05:58
    Kyselý zazmatkoval na útočné modré, kde jej o kotouč připravil Beneš. Hradecký útočník se dostal do úniku, ze kterého však trestuhodně střelou z vrcholku levého kruhu minul Švančarovu klec.

06:55
    Pětník v mezikruží vybídl do zakončení Ćmiela, ten nastřelil Sajdlův pravý beton.

07:04
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec srovnává s Oceláři krok a vyrovnává na 1:1! Po krásné individuální akci střílel přesně k pravé tyči TADEÁŠ PINKAS, když rozkmital své hbité nohy a přebruslil jednoho z bránících hráčů Třince. Asistence: Jan Jušta.

08:15
    Přihrávka rukou jednoho z hostujících hráčů přerušuje hru a posouvá hru do středního pásma.

08:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – trestné střílení, hákování).

08:50
    Hosté otáčí vývoj zápasu a jdou do vedení! Z trestného střílení se prosazuje již podruhé v tomto zápase TADEÁŠ PINKAS. Hradecký kapitán v nájezdu dojel až před branku Švančary a střelou mezi betony poslal kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.

09:38
    Z pravého kruhu střílel Ćmiel, jeho střela letěla mimo tři tyče. Oceláři jsou ale stále v pásmu.

10:16
    To už teď neplatí Janoušek otáčí hru.

10:35
    Z protiútoku pálil po stahovačce v mezikruží Šedivý, Švančara kotouč vyrazil svým betonem do rohu.

11:13
    Před třineckým brankářem se zjevila pořádná mela. Ve skrumáži před brankou však lépe vyšli domácí a úspěšně si pohlídali tento prostor.

11:52
    Perička zakládá protiakci Hradce zpoza své branky.

12:32
    Hra se ale rychle otočila a po nahození od modré se snažil tečí prosadit Jobánek – neúspěšně.

12:51
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Janda – 2 min., krosček).

13:15
    Oceláři vyhráli buly a kombinují v pásmu. Kotouč však zatím putuje pouze po mantinelu.

13:58
    Druhá polovina přesilové hry se Ocelářům však vůbec nedaří a Hradec se v poklidu brání.

14:33
    Hru přerušuje icing Třince.

14:54

15:05
    Máme tady delší přerušení v krátkém sledu, tentokrát se zakázaným uvolněním provinil Hradec.

15:16
    Ćmiel se dostal ke střele z mezikruží, ta však byla zablokována bruslemi Váchala.

16:01
    Lukačka mohl před malou chvíli navýšit vedení svého celku, když se dostal do samostatného úniku, trestuhodně však minul!

16:42
    Švančara po nahození od modré přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

16:52
    Hradec vyhrál buly a momentálně svádí souboj o kotouč v rohu kluziště.

17:16
    Z něj ale lépe vyvázli Oceláři, kteří tak uklidňují hru.

17:39
    Útočné snažení Třince přerušuje zakázané uvolnění, vhazovat se bude na pravém kruhu.

17:56
    Hradec v závěru třetiny působí mnohem aktivněji než jeho protějšek, Švančara musel znovu zasahovat svým betonem proti střele od modré čáry.

18:23
    Kubíček (TRI) podrazil Šedivého na pravém kruhu.

18:53
    Naar napálil kotouč po kratší souhře z voleje do prvního bránícího hráče, Třinec se osvobozuje.

19:36
    Hradec znovu v pásmu.

19:49
    Váchal pálil od modré po přihrávce od Janouška, hradecký bek vystřelil přesně do předem připravené Švančarovy lapačky.

19:59
    Tak to je neuvěřitelné! Hosté odskakují do dvoubrankového vedení a využívají přesilovku sekundu před jejím vypršením! Z pravého kruhu se po kombinaci s Janouškem a Budinou prosazuje prudkou střelou příklepem JAKUB VÁCHAL. Asistence: Tomáš Janoušek a Matyáš Budina.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:47

První třetina nabídla velice zajímavou podívanou. Skóre otevřel již v první minutě domácí Pavel Matěj. Hradec se však touto brankou nenechal nijak vyvést z míry a po dvou trefách kapitána Matyáše Pinkase a využité přesilovce v závěru třetiny z hole Jakuba Váchala zcela otočil vývoj zápasu. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:01

20:10
    Oceláři po vyhraném buly míří ihned do své útočné třetiny.

20:51
    Tam však jejich kombinaci překazil Síla, který otáčí hru.

21:18
    Síla se podél mantinelu snažil protlačit až ke Švančarově svatyni, byl však obehrán jedním z třineckých beků.

22:18
    Matěj prudkou brzdou na hranici pravého kruhu oklamal hned dva dojíždějící hradecké hráče, krátce se před ním zjevil volný prostor, který však třinecký útočník nijak nezužitkoval, protože střela vyslaná z jeho hole letěla mimo tři tyče.

23:45
    Už to vypadalo, že se Jobánek dostane do úniku. Přihrávka na něj však neměla razanci a doputovala na jeho hůl až v okamžiku, kdy už Jobánek přejel modrou čáru. Postavení mimo hru.

24:21
    Píská se zakázané uvolnění Hradce, vhazovat se bude po pravici Sajdla.

24:41
    Oceláři vyhráli vhazování a nyní svádí souboj o kotouč u mantinelu.

25:13
    Ze souboje vzešel lépe Hradec, který střídá.

25:47
    Gaspar do toho šlápl a svou hbitostí oklamal a přebruslil Kyselého. Následně si to nabruslil až na hranici levého kruhu, odkud pálil přímo na hruď Švančary. Vhazovat se bude na pravém kruhu z pohledu třineckého brankáře.

26:01
    Píská se zakázané uvolnění Třince, vhazování před Švančarou se bude opakovat.

26:43
    Hradečtí perfektním napadáním obrali Oceláře o kotouč v jejich obranné třetině. Z mezikruží střílel Králík, jehož pokus byl zablokován.

27:30
    Váchal střílel od modré čáry, Švančara zasáhl svými betony.

27:40
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jobánek – 2 min., podrážení).

28:10
    Váchal se dostal znovu ke střele, tentokrát těsně v oblasti mezi kruhy. Švančara jeho ránu ze zápěstí vyrazil svou vyrážečkou do rohu.

28:38
    Hradec utahuje šrouby, Švančara zůstává v klidu.

29:15
    Po delším tlaku Hradce se až nyní podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry Kyselému, který tak umožňuje svému týmu střídat.

29:45

29:51
    Hosté sice nevyužili přesilovku, ale to jim vadit nemusí. Do tříbrankového trháku Hradec dostává MICHAL BENEŠ, kterému namazal zadovkou směřující do předbrankového prostoru Matyáš Budina. Hradecký útočník zakončil přesně pod horní tyč. Asistence: Matyáš Budina a Vojtěch Síla.

31:11
    Z levého kruhu střílel Moškoř, jeho rána však doputovala přímo na hruď Sajdla.

32:02
    Oceláři vyhráli souboj u mantinelu ve svém útočném pásmu, od útočné modré pálil Cienciala, který však pouze nastřelil Sajdlův beton.

33:23
    Ćmiel po obdržené nahrávce od Pětníka ve středním pásmu zajel s kotoučem až za branku Sajdla, odkud hledal po obkroužení klece jednoho ze svých spoluhráčů v předbrankovém prostoru. Jeho nabídka však nikoho ze spoluhráčů nenašla a doputovala až do středního pásma.

34:26
    Hru přerušuje icing Ocelářů. Vhazování po levici Švančary.

35:06
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Gaspar – 2 min., podrážení).

35:30
    Hradec prozatím s přehledem brání a první polovinu třinecké přesilovky zvládl bez úhony.

36:11
    Až nyní se Ocelářům daří usadit se v pásmu.

36:30
    Od modré čáry pálil z voleje Kubíček, jeho pokus Sajdl zachytil do své lapačky.

37:11

37:16
    Lukáček ze svého pásma zavezl kotouč až do pásma útočného. Jeho následná zadovka na modrou však byla nepřesná a Oceláři tak otáčejí hru.

37:55
    Hru přerušuje zásah vysokou holí, buly před Sajdlem.

38:01
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šedivý – 2 min., nedovolené bránění).

38:09
    Oceláři vyhrávají buly a zahajují svou přesilovkovou kombinaci.

38:17
    Na hranici pravého kruhu pálil pod horní tyč Petrovský, Sajdl skvěle zasáhl svou vyrážečkou.

38:33
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Sajdl – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Kašpar.

38:37
    Petrovský po vyhraném vhazování střílel ihned z mezikruží, jeho střela letěla mimo.

39:07
    Třinec právě vstřelil branku! Oceláři využívají přesilovou hru pěti proti třem a snižují tak tříbrankové manko na dvoubrankové! Třinecký kapitán Ćmiel přihrál kotouč na Petrovského, který operoval na pravém kruhu. Třinecký útočník s kotoučem popojel vstříc Sajdlovi a přesnou přihrávkou našel před brankou NICO GEIDLA, který ranou bez přípravy zametl puk až za brankovou čáru. Asistence: Servác Petrovský a Matouš Ćmiel.

39:21
    Oceláři směřují bleskurychle do své útočné třetiny, chuť po kontaktní brance je veliká.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:35.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako třetina první s množstvím šancí na obou stranách. Do tříbrankového trháku Hradec dostal ve 30. minutě Michal Beneš. Oceláři snížili na rozdíl dvou branek v poslední minutě třetiny, když využil přesilovou hru pěti proti třem Nico Geidl.

40:01

40:11
    Oceláři mají po vhazování kotouč na svých holích a míří do své útočné třetiny.

40:29
    Tam však nic nevymysleli a hosté už jsou v plném počtu.

41:21
    Beneš se snažil střelou bekhendem překvapit Švančaru, jeho pokus však třineckého brankáře nijak neohrozil.

42:11
    Matěj si to po výborné kličce na levém kruhu nabruslil až k Sajdlovi, jeho střela však nenašla cestu mezi tři tyče a hradeckých gólman nemusel vůbec zasahovat.

43:07
    Janda obdržel perfektní nabídku na pravý kruhu, odkud střílel bekhendem na bližší tyč. Švančara se natlačil k tyči a kotouč za svá záda nenechal projít.

44:20
    Hradec svádí souboj o kotouč v rohu svého útočného pásma.

44:51
    Byl také úspěšnější a za brankou našel Janouška Pinkas. Janoušek z první přestřelil.

45:23
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šedivý – 2 min., hrubost).

45:55
    Oceláři už krouží ve své třetině a snaží se připravit si nějakou nebezpečnou šanci.

46:27
    Hradec se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

47:03
    Oceláři znovu v pásmu.

47:33

47:50
    Hru přerušuje postavení mimo hru Třince.

48:23
    Oceláři si nyní vypracovali přečíslení tři na dva, které však překombinovali. Následně z protiútoku střílel z pravého kruhu Janda, třinecký brankář musel zasahovat svou výstrojí.

Podél pravého mantinelu do pásma přicestoval Jušta, který střílel na bližší tyč, avšak mimo.

50:12
    Obrovskou příležitost měl na své holi Jobánek, když se k němu dostalo nepřesné vyhození Sajdla. Hradecký brankář povyjel hodně daleko od své klece a nechal ji poloprázdnou. Kdyby třinecký útočník poslal kotouč žabičkou směrem k brance, tak by z toho mohla být branka. Jobánek však kotouč poslal po zemi a Sajdl svou holí jeho střelu zneškodnil.

52:01
    Hradec má nyní více ze hry, Oceláři se už přes dvě minuty nedostali do svého útočného pásma.

53:00
    Perfektní forčeking Hradce pokračuje, Oceláři se nemůžou dostat přes střední pásmo.

53:25
    Až nyní se to podařilo Matějovi, který se z ostrého úhlu snažil překvapit Sajdla, ten zasáhl svou vyrážečkou a kotouč vyrazil do rohu.

54:50
    Oceláři svádí souboj o kotouč za brankou Hradce.

55:24
    Postavení mimo hru Hradce přerušuje hru.

55:45
    Jušta střílel z mezikruží ke vzdálenější tyči, Švančara jeho střelu vyrazil vyrážečkou k mantinelu.

56:32
    Hradec hraje v posledních minutách třetiny velice dobře. Zbytečně moc se nazatahuje a svým přímým forčekingem dělá Třinci problémy.

57:22
    Ćmiel střílel na vrcholku levého kruhu k pravé tyči, Sajdl jeho ránu zneškodnil svou lapačkou.

57:31
    Zakázané uvolnění Hradce. Vhazování po levici Sajdla.

58:01
    Zbývají dvě minuty do konce třetí třetiny a Oceláři stále nehrají tam, kde by potřebovali, a to v útočném pásmu.

58:40
    Až nyní se do něj dostávají.

58:48
    Švančara je na střídačce! Oceláři to zkouší v šesti..

58:57
    Oddechový čas pro domácí po zablokované střele Hrůzka od modré čáry.

58:57
    Švančara pochopitelně zůstává na střídačce.

58:59
    Oceláři vyhráli buly. Petrovský se na pravém kruhu snažil zakončit k bližší tyči, jeho pokus však byl ztečován do ochranné sítě.

59:17
    Je rozhodnuto! O tom,že body poputují na východ Čech rozhoduje střelou do odkryté klece od modré čáry VOJTĚCH SÍLA. Bez asistence.

59:49
    Sajdl ještě v závěru zápasu reaguje na nahození Petrovského svou lapačkou.

Je konec. Třetí třetina žádné drama nepřinesla. Sajdl pokryl vše, co mu stálo v cestě a žádný kotouč již za svá záda nepustil. Hradec hrál velice zkušeně, jak v útočné fázi, tak i ve fázi obranné, a proto si dneska odváží tři body. Oceláři i přes značnou snahu cestu k vyrovnání nenašli, a tak po dnešním zápase odcházejí s prázdnou. Výhru Hradce pečetil střelou do prázdné branky Vojtěch Síla.

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek prodlouženého víkendu. (14:07:54)

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 1. Matěj (Homola), 40. Geidl (Petrovský, Ćmiel) – 8. Pinkas (Jušta), 9. Pinkas (TS), 20. Váchal (Janoušek, Budina), 30. Beneš (Budina, Síla), 60. Síla

HC Oceláři Třinec: Švančara (Švehlák) – Homola, Kyselý, Kubíček, Marcinko, Hrůzek, Cienciala – Ćmiel (C), Matěj, Wardas, Jobánek, Petrovský, Moškoř, Przybyla, Kašpárek, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel
    Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Váchal, Janoušek, Naar, Perička – Šedivý, Janda (A), Síla, Lukačka, Kašpar, Pinkas (C), Jušta, Gaspar, Budina , Giesl, Beneš, Králík

Rozhodčí: Šutara – Bartoň, Tvrdý