Slavia – Vrchlabí 4:3 (3:0 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 6:0 (kon.) | Vsetín – Kadaň 4:2 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (po pr.)
Prostějov – Benátky n/J 6:5 (po pr.)
po s.n. (2:1)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 26.09.2020, 13:00 • Ostravar aréna • Juniorská liga akademií • 8. kolo

Vítkovičtí z dnešního zápasu vytěžili dva body. Úvod utkání vyšel hostům, která už ve druhé minutě skórovali díky Tonovi, do konce první třetiny se ale podařilo domácím srovnat. Druhá třetina byla vyrovnanější, ale kritická minuta pro Vítkovice přišla v závěru, kdy se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Do třetí třetiny vykročili domácí zostra, také díky chvilkové nepozornosti gólmana, pěknou trefou pak srovnával Gebauer. Závěr třetí části ani prodloužení, přestože v něm hráli hosté přesilovku, rozuzlení nepřineslo, nějakou dobu to vypadalo, že i samostatné nájezdy přinesou rozhodnutí o bodech až za delší dobu. Lednický však vzal zodpovědnost na sebe a svýma dvěma přesnými střelami zajistil svému týmu prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek dne i prodlouženého víkendu a já se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:28:56)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je VOJTĚCH LEDNICKÝ.

6. série
    2:1
    Také hosté vysílají jediného úspěšného hráče z předešlé pětice, Bernat ale tentokrát posílá puk do vyrážečky – 2:1.

6. série
    2:1
    Pořadí se nám otáčí, k puku se staví jediný úspěšný exekutor domácích Lednický, který zkušeně propaluje Novotného – 2:1.

5. série
    1:1
    Posledním domácím hráčem je Gebauer, jeho prudká střela mezi betony ale neprošla – 1:1.

5. série
    1:1
    Za hosty jako další pojede Bernat, ten prudkou střelou mezi betony také proměňuje – 1:1.

4. série
    1:0
    Domácí Lednický čekal trpělivě na pohyb gólmana a nakonec se také dočkal – 1:0.

4. série
    0:0
    Hostující Čermák se rozjel zeširoka k vítkovické brance, ale střela mezi betony neprošla – 0:0.

3. série
    0:0
    Vítkovický Krejsa se rozjel na Novotného, ale těsně před ním mu puk sjel z čepele – 0:0.

3. série
    0:0
    Hostující Šimek sice klamal tělem, ale Dolíška roztáhl betony přes celé brankoviště a nedal mu šanci – 0:0.

2. série
    0:0
    Neuvěřitelné, vítkovický Kylnar se rozjel na branku a nastřeluje horní tyč!! – 0:0.

2. série
    0:0
    Kladenský Sojka švihem nastřeluje tyč vítkovické branky – 0:0.

1. série
    0:0
    Za vítkovické pojeden jako první Beránek, jeho střela šla ale příliš nad – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první se k puku staví Ton, ten zasekl před Dolíškou, ale puk za něj nedostal – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledu budou následovat trestná střílení, které zahájí Kladno.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Lednický si z rohu vybruslil před branku a málem se mu podařilo zasunout kotouč k tyči!

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. Krejsa (Zapletal), 41. Lednický, 53. Gebauer (Vojtovič), rozh. náj. Lednický – 2. Ton (Flachs), 36. Bernat (Šíma), 37. Čermák (Šimek)