Dvůr Králové n. L. – Děčín 9:0 (kon.) | Hronov – Mostečtí Lvi 0:0 (odl.) | SHK Hodonín – Opava 6:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Klatovy 4:2 (kon.) | Cheb – Tábor 2:7 (kon.) | Bílina – Trutnov 3:2 (kon.)
Znojmo – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Jablonec n/N – Nová Paka 2:1 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 8:4 (kon.)
Řisuty – Příbram 2:3 (po s.n.)
BK Havlíčkův Brod
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
HC Klatovy
Sobota 26.09.2020, 17:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Jih (ČR) • 3. kolo

Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu zápasu druhé ligy ledního hokeje mezi týmy BK Havlíčkův Brod a SHC Klatovy. Utkání začíná v 17:00.

Bruslaři neměli příliš povedenou přípravu. Z desíti zápasů hned osm prohráli. Havlíčkův Brod odehrál zatím jeden mistrovský zápas. První kolo, které měl sehrát s Pískem, bylo odloženo. Sezonu tak začal na ledě silného Tábora. Domácí si vytvořili vedení 4:1, Bruslaři však dokázali vyrovnat. V prodloužení havlíčkobrodští hokejisté dokonali obrat a získali dva cenné body.

SHC Klatovy

Ani Klatovům se příprava příliš nepovadla. Ze čtyřech odehraných zápasů všechny prohrály. Oproti Havlíčkovu Brodu dnešní hosté odehráli obě kola. V tom prvním se postavili Kobře Praha, se kterou prohráli vysoko 3:8. Zatím v posledním zápase získali Západočeši první tři body do tabulky, když si poradili s nováčkem z Chebu.

Mládí vpřed!

Ačkoliv je havlíčkobrodský tým považován za velmi mladý, Klatovy jsou ještě mladší! Bruslaři sbírají zkušenosti od čtyřicetiletého matadora Aleše Padělka a pětatřicetiletého střelce Luboše Voříška. Nejstaršími hráči Západočechů jsou brankář Petr Polívka a obránci Jakub Houfek a Ondřej Leština, kterým je však pouhých dvacet šest let.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Kliment (A), Vála, Dudycha, Smutný, Benák, Dvořák, Krejčí, Zvěřina – Mlynař, Čejka, Voříšek (C) – Holenda, Cachnín, Tecl – Hrala, Padělek, Košťál – J. Ludvík, T. Ludvík (A), Kalač

SHC Klatovy: Polívka (Micka) – Leština, Lokajíček, Kovařík, Houfek (A), Walter (A) – Fořt, Michel, Hasman, Princl, Morawetz, Kolda, Kolář, Přikryl, Roubal (C), Hanzlík, Procházka

Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Ondřej Bohuněk.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhrálo domácí mužstvo, nahození za bránu však sbírá obrana Klatov.

00:38
    I druhý útok zakládají Bruslaři, ani tentokrát se však nedostali k zakončení.

00:57
    Na druhé straně hosté vystřelili, ale mimo bránu.

01:28
    První střela Bruslařů šla z hole Michala Smutného. Jeho pokus v klidu vyrazil Patrik Polívka vyrážečkou mimo bránu.

02:10
    Hosté na chvíli zamkli svého soupeře. Střela Marka Princla byla tečovaná mimo domácí svatyni.

02:37
    Do úniku se dostal Kryštof Hrala! Jeho bekhendové zakončení však brankář Klatov zneškodnil.

03:19
    Bruslařům se nepovedla rozehrávka, píská se tak zakázané uvolnění.

03:29
    Po deseti sekundách se scénář opakuje. Vhazuje se před bránou Ondřeje Chaloupka.

03:45
    Bruslaři ani napotřetí nerozehráli správně, Klatovy vyjíždí do protiútoku.

04:01
    Obrana Havlíčkova Brodu byla pozorná a nepustila hosty ke střele.

04:45
    Po několika zbytečných ztrátách puku Michal Kliment drží kotouč za bránou a uklidňuje hru.

05:13
    Nezbedně poskakující kotouč zpracoval těsně před Chaloupkem Jakub Houfek, jenž z bezprostřední blízkosti trefil přesouvajícího se brankáře Havlíčkova Brodu.

06:02
    Hned po buly vystřelil od modré z první Pavel Zvěřina. Patrik Polívka letící puk viděl a zdárně ho schoval do své výstroje.

06:32
    Hra je vyrovnaná. Bruslaři nahazují kotouč do útočné třetiny, kde ho sbírají hosté.

07:07
    Kotouč se zpoza brány doklouzal až na modrou, kde z první vystřelil Matěj Vála. Jeho pokus však minul bránu hostů.

07:48
    Klatovy se dostali do slepé uličky a neměly jak rozehrát. Odpálily tedy puk na zakázané uvolnění.

08:15
    Nyní jsme byli svědky několika tvrdých soubojů o kotouč za bránou hostů, které nakonec dopadly lépe pro bránící mužstvo.

08:49
    Po levé straně mantinelu se do útočného pásma prosmýkl Luboš Voříšek, jehož střelu z levého kruhu Polívka úspěšně vyrazil.

09:23
    Na druhé straně se do zakončení dostal Filip Přikryl. Ondřej Chaloupek je zatím bezchybný.

10:18
    Hosté na chvíli zamkli svého soupeře v jejich třetině. Kromě nepřesné střely od modré čáry se však na víc nezmohli.

10:47
    Propagační nahození z půli hřiště schoval gólman domácích v lapačce. Vhazovat se bude před Chaloupkem.

11:29
    Hosté aktivním napadáním vybojovala útočné pásmo. Po nepřesné ráně Štěpána Hanzlíka se ke kotouči dostal Jan Walter, který však nastřelil pouze výstroj Ondřeje Chaloupka.

11:59
    Bruslaři konečně dostávají kotouč ze svého pásma, potřebují však vystřídat.

12:32
    Z druhé vlny si sjel mezi kruhy Michal Smutný, jehož dělovka skončila pouze na plexisklu za bránou hostů.

13:34
    Bruslaři se motají v útočném pásmu, zatím tomu chybí jistá uspořádanost.

13:50
    Domácím se nakonec podařilo v útočném pásmu srovnat. Štěpán Dudycha vyzval střelou od modré své spoluhráče k teči. Kotouč však prošel až na brankáře hostů, který letící puk bez problémů zlikvidoval.

14:25
    Bruslařům se nepodařila rozehrávka. Klatovy si ve snaze rychle obrátit hru však nepočínaly o moc lépe a vyhodily kotouč na zakázané uvolnění.

14:58
    V souboji u mantinelu byli znovu úspěšnější hosté, kteří se rozjíždějí do útoku.

15:28
    Klatovy kombinovali za bránou domácích. Do zakončení se však nedostaly.

15:49
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Leština – 2 min., vysoká hůl).

15:53
    Hosté vyhráli buly a vyhazují puk přes všechny čáry.

16:09
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Michal Smutný ze svého pásma rychle rozehrál MARKU TECLOVI, jenž přenechal kotouč Vojtěchu Holendovi. Ten vystřelil pouze do obránce, puk však znovu našel Tecl, jenž přízemní střelou překonal Patrika Polívku. Asistence: Vojtěch Holenda, Michal Smutný

16:58
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude před Patrikem Polívkou.

17:41
    Lehké nahození Michala Klimenta od modré čáry doplulo až do náručí brankáře Klatov.

18:23
    Bruslaři tlačí na svého soupeře, do zakončení se však dostávají ztěžka.

18:57
    Kotouč jezdí v pásmu Klatov zleva doprava a zase nazpět, Bruslařům se však nedaří vytvořit si finální prostor ke střele.

19:01
    Rozhodčí signalizuje faul, Bruslaři hrají v šesti!

19:36
    Sérii nahrávek přetnul až Luboš Voříšek, jenž však z levého kruhu vystřelil nepřesně.

19:51
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Leština – 2 min., podrážení).

19:55
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč, v této části se již nic nestane.

20:00

První třetina je za námi. Oba týmy makají na sto procent, k vidění je pěkná hra. Misku vah na stranu Bruslařů přinesla přesilová hra, díky které se domácí dostali do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:45.

Střely po první třetině 19:8

20:01

20:05
    Bruslaři začínají druhou třetinu se skoro celou přesilovkou.

20:15
    Jakub Čejka zavezl kotouč do útočného pásma Bruslařů. Ti se nyní rovnají.

20:59
    Po nepřesné kombinaci domácích Klatovy vyhazují kotouč.

21:47
    Ani ve druhé minutě přesilové hry se Bruslařům nedaří nic vymyslet.

22:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Smutný – 2 min., podrážení).

22:22
    Po vyhraném buly projel celé hřiště Matěj Krejčí, který tak ukrojil značnou část z oslabení.

22:52
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Chaloupek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Padělek.

22:58
    Hosté vyhráli buly. Nyní mají přes minutu přesilové hry pět na tři.

23:38
    Hosté nějakou dobu kombinovali. Nakonec po křížné nahrávce vypálil z první Jakub Procházka. Ondřej Chaloupek se stihl včas přesunout.

23:57
    Od modré čáry vystřelil Štěpán Hanzlík. Gólman domácích ránu viděl a skryl jí ve své výstroji.

24:17
    Domácí vyhazují kotouč.

24:46
    V klasické přesilovce vystřelil z levého kruhu Jakub Houfek. Chaloupek byl dobře postaven a i s tímto pokusem si poradil.

25:16
    Bruslaři přežili oslabení a hrají v plném počtu.

25:39
    Hosté se prezentovali další střelou, tentokrát z pravého kruhu. Gólman domácích je zatím bezchybný.

25:47
    Bruslaři jsou dlouho na ledě a potřebují vystřídat. Nyní však pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění.

26:06
    Kotouč skončil na střídačce. Vhazovat se bude před Chaloupkem.

26:24
    Klatovy se i po skončení hry drží v útočném pásmu. Jejich střely z delší vzdálenosti však zatím likviduje brankář domácích.

26:49
    Klatovy právě vstřelily branku!
    V Kotlině je vyrovnáno! Hosté využívají tlak, který si v posledních minutách vytvořili. Střelu Davida Roubala brankář domácích pouze vyrazil před sebe, kde čekal připravený JOSEF HASMAN. Ten nadvakrát dostal kotouč za Chaloupkova záda. Asistence: David Roubal, Martin Lokajíček

27:24
    Bruslaři se z obdržené branky ihned oklepali a drží hosty v jejich pásmu.

27:58
    Klatovy se dostaly ze zámku a střelou od modré vyzkoušely bdělost domácího brankáře.

28:54
    Na druhé straně se do dobré střelecké pozice dostal David Košťál. Jeho rána skončila těsně mimo levé tyče.

29:30
    Bruslaři se dostávají více do hry. Nyní si vynutili zakázané uvolnění.

29:37
    Po vhazování vystřelil od levého mantinelu David Kalač. Prudkou střelu zkrotil Polívka lapačkou.

30:00
    Zakázaným uvolněním se nyní provinili domácí.

30:18
    Filip Přikryl přebruslil celé hřiště a střílenou nahrávkou hledal některého z kolegů před bránou. Kotouč však prosvištěl do rohu kluziště.

30:49
    Marek Princl projel obranou Bruslařů, dostal se však příliš blízko pravé tyči, odkud již nedokázal zakončit.

31:17
    Bruslařům se nedaří rozehrát. Několikrát pouze odevzdali kotouč Klatovům, které však udělaly tu samou věc.

32:04
    Ondřej Chaloupek si dojel před bránu pro kotouč, který poslal za svou svatyni. Tam však čekal hráč Klatov. Naštěstí pro brankáře Havlíčkova Brodu nedokázali hosté jeho chyby využít.

32:29
    Ke střele se také dostávají Bruslaři. Střelu Aleše Padělka z levého kruhu Patrik Polívka s bravurou likviduje.

32:59
    Jakub Čejka dojel nahozený kotouč do rohu kluziště, odkud ihned přihrával před bránu, kam si sjížděl Luboš Voříšek. Puk pak skákal v brankovišti hostů, až za záda Polívky se však nedostal.

33:50
    Bruslaři se pokusili o přihrávku přes půl hřiště. Útočník však nebyl rozjetý a zmohl se pouze na propagační střelu zdálky.

34:57
    Bruslaři jsou nyní lepším týmem, nedaří se jim však dostat do zakončení.

35:51
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Houfek – 2 min., hákování).

36:15
    Hosté se dostali ke kotouči, který končí za bránou domácích.

36:37
    Bruslařům se nepovedlo rozehrát. Půl přesilovky je pryč, aniž by se dostali do útočného pásma.

37:03
    Marek Tecl přejel modrou čáru a ihned vystřelil. Polívka se pokusil ještě rozehrát, rozhodčí však zapískal dřív a vhazovat se bude před bránou Klatov.

37:23
    Bruslaři se konečně srovnali v útočném pásmu a kombinují.

37:55
    Vojtěch Holenda hledal před bránou Marka Tecla, jehož střela byla sražena mimo bránu.

38:24
    Klatovy se osvobozují ze zámku.

38:44
    Útočný výlet si udělal Adam Dvořák, když vystřelil z levého kruhu. Na Polívku si však nepřišel.

39:17
    Kryštof Hrala se s kotoučem doslova probil až těsně před bránu Klatov, kde byl nakonec zpacifikován.

39:39
    Bruslaři ještě zkoušejí poslední útok.

39:49
    Domácí jdou znovu do vedení! V posledních sekundách druhé třetiny si Luboš Voříšek nabruslil za bránu hostujícího týmu, odkud krásně našel na spodku levého kruhu volného Michala Klimenta. Ten sice nestřílel z první, i tak však dokázal Polívku překonat. Asistence: Luboš Voříšek, Jakub Čejka

39:54
    Ihned po vhazování vystřelil přímo směrem k bráně Vojtěch Holenda, který překvapil celý tým Klatov! Dostal se až mezi kruhy, odkud dokázal vystřelit. Polívka jeho zakončení vyrazil vyrážečkou mimo.

40:00

Druhá třetina byla hodně bojovná. Klatovy v ní nejdříve dokázaly srovnat skóre utkání. Bruslařům se však podařilo vsítit branku do šatny a i do třetí třetiny půjdou s jednobrankovým náskokem. Třetí třetina začne přibližně v 18:33.

Střely po druhé třetině: 31:20 (19:8, 12:12)

40:01

40:16
    Po buly vyrazil dopředu Štěpán Hanzlík, jenž propagační střelou začal třetí část.

40:56
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Hasman – 2 min., nedovolené bránění).

41:15
    Domácí vyhráli buly a mohou kombinovat v útočném pásmu.

41:50
    Bruslaři kombinovali a kombinovali až kotouč ztratili.

42:19
    Havlíčkův Brod je znovu v útočném pásmu. Této početní výhodě zatím chybí střelba.

42:55
    Bruslaři se drží v útočném pásmu. Je to ale bez střely.

43:21
    Hosté se dostali z klinče, když vyslali do úniku Parka Princla! Ten z bezprostřední blízkosti nastřelil břevno brány Ondřeje Chaloupka.

43:51
    K levé tyči se sjel od modré Michal Smutný, kam také dostal nahrávku! Nepodařilo se mu však zavěsit do poloprázdné klece.

44:42
    Vojtěch Holenda nahrál Richardu Cachnínovi, který pouze vyprášil betony Patrika Polívky.

45:06
    Bruslaři si vytvářejí dvoubrankové vedení! Matěj Vála přihrál rozjetému DAVIDU KOŠŤÁLOVI, kterému se na druhé straně nabízel Kryštof Hrala. Košťál koukal po svém spoluhráči, nakonec však vzal zakončení na sebe a se štěstím propálil Patrika Polívku. Asistence: Matěj Vála, Kryštof Hrala

46:25
    Bruslaři jsou zaparkovaní v útočném pásmu.

46:50
    Z vrcholku levého kruhu vystřelil Matěj Vála, trefil se však pouze přímo doprostřed brány, kde byl připravený Patrik Polívka.

47:29
    Bruslaři zklidňují hru, nyní nepotřebují hrát nahoru dolu.

48:11
    Štěpán Dudycha si udělal útočný výlet. Dostal se až k levé tyči, odkud hledal spoluhráče na druhé straně. Jeno nahrávka však byla zablokovaná.

Dnešní utkání sleduje 274 diváků.

48:46
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Benák – 2 min., nedovolené bránění).

49:01
    David Michel nabízel nahozením kotouč na teč. Ten prošel až Chaloupka, který vyrazil puk před sebe. Pak dobře zapracovala domácí obrana.

49:58
    Hosté dostali kotouč blízko brány, kde však bezchybně úřadují bránící hráči Havlíčkova Brodu.

50:36
    Hosté nyní zkoušejí střelbu z delší vzdálenosti. Obdobných pokusů však dnes vychytal Chaloupek spoustu.

50:46
    Domácí jsou v plném počtu.

51:47
    Havlíčkův Brod nyní hraje z dobře zajištěné obrany. Dobře se vrátil David Košťál, který překazil hostům přechod přes modrou čáru.

52:39
    Střela Matěje Krejčího od modré čáry letěla daleko od brány hostů.

53:09
    Ani pokus Michala Smutného z levého kruhu nenašla svůj cíl.

53:47
    Havlíčkobrodská defenziva úspěšně zneutralizovala pokus o útok hostujícího týmu.

54:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Košťál – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:24
    Bruslaři po vhazování vyhazují kotouč.

54:35
    K volnému puku jel brankář domácích Patrik Polívka. Velice rychle ho však dojel a kotouč mu sebral David Kalač, který však neměl komu dál nahrát.

55:35
    Havlíčkobrodská defenziva pracuje na jedničku. Hostům se nedaří udržet se v útočném pásmu.

56:02
    Hosté dávají gól v přesilovce a dramatizují závěrečné minuty utkání! Domácím se nepodařilo vyhodit. Kotouč sebral Josef Hasman, který z rohu hřiště našel před bránou volného DAVIDA MICHELA. Ten si musel puk dlouho zpracovávat, střelou mezi nohy však skóroval. Asistence: Josef Hasman, David Roubal

56:37
    Hosty vstřelená branka nabudila a se vší vervou se vrhají do útoku.

57:37
    Jakub Houfek nehrál Josefu Hasmanovi, který svižnou střelou minul bránu.

57:47
    Oddechový čas pro hosty.

57:47
    Vhazuje se před bránou Bruslařů a Klatovy jsou v šesti v poli!

58:07
    David Michel hledal na pravé tyči číhajícího Filipa Přikryla. Puk byl lehce tečován, díky čemuž druhý jmenovaný nedokázal zakončit.

58:34
    Po vhazování ve středním pásmu hrají hosté znovu v šesti!

58:45
    Ondřeji Chaloupkovi vyskočil kotouč z lapačky, z blízkosti dorážel David Michel, jenž nedokázal propasírovat puk za brankovou čáru.

58:52
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kliment – 2 min., vysoká hůl).

58:55
    Hostí hrají šest na čtyři!

59:15
    Bruslaři dávají uklidňující gól! David Kalač vyhodil kotouč. KRYŠTOF HRALA nevypustil souboj a obral o puk překvapeného obránce Klatov. Pak již neměl problém trefit prázdnou bránu. Bez asistence

59:37
    Závěr utkání se dohrává v poklidu, Bruslaři se mohou těšit na tři body.

Je tu konec! Klatovy ještě pořádně zdramatizovaly koncovku, když snížily na rozdíl jedné branky a v poslední minutě hrály přesilovku šest na čtyři. Bruslaři však dokázali vsítit do prázdné brány, a potvrdit tak své vítězství.

To je dnes ode mne vše, těším se s Vámi u příštího přenosu, na počtenou. (19:08:10)

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 17. Tecl (Holenda, Smutný), 40. Kliment (Voříšek, Čejka), 46. Košťál (Vála, Hrala), 60. Hrala – 27. Hasman (Roubal, Lokajíček), 57. Michel (Hasman, Roubal)

Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Ondřej Bohuněk