Havlíčkův Brod – Ústí n/L 5:4 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 4:3 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 1:6 (kon.)
Chrudim – Písek 0:0 (odl.) | Poruba 2011 – Přerov 3:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Kobra 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:6 (0:3, 1:1, 2:2)
HC ZUBR Přerov
Neděle 27.09.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Domácím se podařilo utkání dramatizovat a to hlavně v posledních minutách třetí třetiny. Sice bylo už jasné, že si Zubři odvezou tři body a RT TORAX bude týmem, který poprvé zažije utkání bez bodů, i když oproti prvnímu dějství byla hra ze strany domácího celku rapidně lepší. Zubři s góly třetí třetiny Daniela Indráka a Jakuba Němce zvítězili s šesti góly. Porubské trefy zařídili Jakub Pitucha a v poslední minutě Přemysl Pohl, který stanovil konečný výsledek 3:6.

Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. (16:07:41)

59:18
    Poruba právě vstřelila branku!
    Protiútok se vydařil PŘEMYSLU POHLOVI, který stanovuje konečný výsledek 3:6. Asistence: Jakub Urbančík a Daniel Elze.

59:02
    Pawlasova boční síť se zavlnila.

58:42
    Hosté se již bezhlavě a s nasazením do útoku nehrnou. Proto má RT TORAX šance. Jenže je moc nevyužívá.

58:01
    Ve středním pásmu po souboji Halaty s Halíkem končí puk mimo hrací plochu. Vhazuje se blíže k bráně Pawlase.

56:52
    RTTORAX má další a další možnosti zdramatizovat utkání, ale v bráně Zubrů stojí nepropustný Horák.

56:00
    Přerušuje se kvůli ležícímu hráči pod mantinelem. Vypadá to, že Benka-Rybár bude v pořádku.

55:01
    Topolanský zachránil pásmo a jde do útoku kolem mantinelu. O kotouč za brankou přichází. Pawlas čelí střele Hradila.

54:13
    Kombinace Přerovských není zakončena gólem. Střelou ano, ale ta končí na holeních Elzeho.

53:21
    Do pásma nahazuje Gréc. Porubský brankář, i když nemusel, přerušil hru.

53:08
    Ofsajd zastavuje Zubří protiútok.

52:33
    Morávek vyhrává buly po pravé ruce Horáka na Maciase, který tvrdě střílí. Horák drží puk ve výstroji.

51:00
    Domácí jsou poháněni fanděním diváků a povzbuzováním při každé možné šanci skórovat. Střely a možnosti si tvoří, jenže koncovka do vymezeného prostoru není přesná.

49:04
    Benka-Rybár netrefuje prázdnou bránu. Sice střílel ze skoro nulového úhlu, ale mohl trefit vrchní vzdálenější roh.

48:40
    Po 13 vteřinách využitá přesilovka dává domácím jakousi naději. Obránce JAKUB PITUCHA stojící v přesilovce před gólmanem snižuje přerovské vedení. Asistence: Jakub Urbančík a Michal Mrozek

48:27
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Holík – 2 min., nedovolené bránění).

48:17

47:41
    Zubři blokují střelecké pokusy. Domácí jsou ale pořád v pásmu a hledají vhodnou příležitost a prostor k zakončení.

46:17
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Billa – 2 min., podrážení).

46:12
    Průnik Zelinky do útočné třetiny hatí Billa. A zřejmě bude za tento počin udělen trest.

46:08
    Hraje se více méně jen před porubskou brankou.

44:10
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Slíž, přichází Pawlas.

44:10
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři drtí porubskou obranu a jdou do pětigólového vedení. Nekompromisní zakončení zařídil JAKUB NĚMEC. Asistence: András Rozsahegyi.

43:11
    Puk vystřelený Elzem jen kousek míjí pravou Horákovu tyč.

42:57
    Z druhé vlny tvrdou střelou překonává Slíže DANIEL INDRÁK. Asistence: Matyáš Gréc.

42:36
    Gréc nahodil na bránu, kde se prosmýkl Dobša a směr puku se změnil. Otřel se o vyrážečku a končí v rohu obranné třetiny Poruby.

42:12
    Slíž vyráží puk maskou do ochranné sítě.

41:37
    V útočné třetině se domácí neudrželi.

40:55
    Nahánění kotouče přes všechny čáry a hodně otevřený hokej předvádí po druhé přestávce oba týmy. Poruba chce z utkáním něco udělat a nemá čas čekat, Zubři nechtějí o vedení přijít.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:12.

Druhá třetina byla z pohledu domácího týmu nasazením a výkonem rozhodně lepší. Porubští junioři si vypracovali šance, ale až 34. minuta byla úspěšnou. To když se první útok bleskurychle přesunul před Horáka a po střele Bořuty do boční sítě brány doklepl volný poskakující puk za brankovou čáru Alex Benka-Rybár. Porubané v útočení přidali na obrátkách, ale puky do brány nechtěly prostě padat. Zubři si minutu před konce druhého dějství vzali tříbrankové vedení zpět gólem Jana Fencla po vyhraném buly.

40:00

39:05
    Icing hostů.

38:50
    Před Slížem se ocitl Rozsahegyi, ale puk nezvedl dost vysoko nad betony.

38:01
    DAVID DOBŠA vypálil hned po vyhraném buly a střelou nad ledem vrací Zubrům vedení o tři góly. Asistence: Jan Fencl a Daniel Indrák.

37:20
    Morávek donutil hostujícího gólmana přerušit hru, když lapil střelu Mrozka.

36:56
    Kacper Macias střílí svou tvrdou střelu. Horák má co dělat, aby puk udržel před brankovou čarou.

36:47
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Horákem

35:35
    Domácí zaveleli k vyšším obrátkám. Střelu Zelinky z levého křídla Horák lapil.

33:24
    Bořuta zakombinoval s Morávkem, ale jak už bylo řečeno, puk skončil na boční síti. Jenže se přehoupl zpět na ledovou plochu a tak mohl dorážet z druhé vlny ALEX BENKA-RYBÁR. Asistence: Richard Bořuta a Michal Morávek.

33:14
    Porubané zahajují kombinaci za svou brankou a velmi rychle přesouvají hru k soupeřovic bráně. Střela končí na boční síti.

32:45

31:34
    Indrák čeká na vhodný okamžik střelby. Slížovi cloní Fencl, který nakonec i zakončuje kombinaci do prázdného prostoru. Gól z toho ale není, protože porubský gólman umí dost dobře natáhnout betony přes celou šíři brankové čáry.

30:45
    Po úpravě ukotvení konstrukce, pokračujeme ve hře.

30:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slíž – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

30:37
    Střela Maciase končí na protihráči. Je z toho protiútok, který likviduje Slíž.

29:40
    Horák nemá kotouč pod kontrolou a tak se na brankovišti strhává boj o dorážku a na druhé straně o zabránění domácím snížit přerovské vedení.

29:20
    Kroužení ve třetině nedostává domácí pod tlak. naopak získávají puk a ženou se do útoku.

27:59
    Horák likviduje tvrdou stelu Morávka, který dostal do jízdy parádní nahrávku.

27:42
    Domácí ztrácí v pravém rohu útočného pásma kotouč a hned musí spěchat dozadu.

27:00
    Fenclovo nahození končí v rohu. O rychlé přesunutí hry se postaral Mrozek, jenže Eůze puk nezachytil a tak se píská zakázané uvolnění.

26:32
    Němcova střela od modré zaplachtila vzduchem a končí v lapačce. Vhazuje se po levici Slíže.

25:49
    Slíž odrazil střelu Halíka a při dalším přerovském vstupu do útočné třetiny zabraňuje střelbě Dobši Bořuta.

25:02
    Jenže opět zahrávají icing.

24:54
    RT TORAX vyhrává buly, jenže obránci nestřílí! nahazují puk do rohu, kde útočníci horko těžko dostávají kotouč pod kontrolu. Přerováci dostávají hru do středního pásma.

24:35
    Zubři zahráli přes všechny čáry.

24:03
    Obrana Porubanů je vysunutá na modré čáře.

21:40
    Hraje se otevřený hokej nahoru dolů. Domácí borci dostali v kabině asi kapky a na ledě jsou nyní víc aktivní.

20:41

20:01

Plně v režii Zubrů byla první dvacetiminutovka. Domácí se k nejvážnější situaci dostali v jedenácté minutě, ale Horáka nepřekonali. A když nedali, dal soupeř! Skóre otevřel Patrik Kleinar a když byl podruhé vyloučen Bořuta, zvedli hosté gólový účet na 2:0 dorážkou Jana Fencla. V 17. minutě využil mnoho prostoru Matyáš Gréc střelou k druhé tyči. V závěru hráli Zubři oslabení a po závaru u brány hostů se do sebe pustili dva bijci. Třetinu dohráli na trestné lavici.

20:00

19:25
    V šanci se ocitl Halata! Nastřelil jen tyč Horákovy brány.

18:51
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bořuta – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Fencl – 2 min., hrubost).

18:41
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šimanský – 2 min., sekání).

17:49

17:00
    Šilhavý střílí od modré. Slíž kryje puk lapačkou.

16:04
    Porubská obrana byla rozhozená a MATYÁŠ GRÉC tak měl mnoho prostoru k druhé dorážce. Puk namířil k druhé tyči gólmanovi na vyrážečku. Asistence: Daniel Indrák.

15:36
    Domácí čelí dalšímu ofenzivnímu tlaku Zubrů. Dobša netrefuje od modré bránu, ale pokračuje se ve hře, protože puk se odrazil od plexiskla.

14:12
    Domácí získávají pásmo zadarmo, když hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

12:49
    Závar před porubskou brankou likvidoval Slíž vyrážením kotoučů, ale na dorážku JANA FENCLA byl v sedě už krátký. Hosté využívají početní výhodu v krátkém čase. Asistence: David Šimanský a David Dobša.

12:05
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bořuta – 2 min., podrážení).

12:00
    RT TORAX se dostává před Horáka, jenže obrana Přerova nedává Morávkovi ani Bořutovi moc prostoru k zakončení.

11:14
    Pravidlo: Nedáš, dostaneš! se dnes potvrdilo! PATRIK KLEINAR s pomocí nahrávky Němce otevírá gólový účet. Asistence: Jakub Němec.

10:55
    Když byl Rozsahegyi obrán mezi kruhy o puk, dostal do jízdy přesnou nahrávku Elze. Do útočné třetiny si narazil s Maciasem a ten mu následně nabídl ještě lepší pozici ke střele. Horák ale puk zachytil mezi betony.

09:45
    To se ale nedaří udržet. Hosté jsou na kotouči silnější a v kombinaci aktivnější. Celkem rychle a snadno se dostávají do útočné třetiny, kde jsou ale tlačeni na mantinel.

08:51
    Zubři vyhrávají vhazování po pravici Slíže. Štíbr dává dozadu na Dobšu, ale jeho střelu blokuje Bořuta. Puk je ve středním pásmu a domácí se snaží o tlak do brány.

08:35
    Němcovi zabránil tečovat Mrozek.

08:19

07:38
    Slíž kryje pokus Petra. Při dalších střelách blokují cestu do brány obránci.

06:55
    Domácí se osvobozují a mohou rychle vystřídat. Zubři jsou okamžitě opět v pásmu.

06:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bořuta – 2 min., napadení).

06:07
    Do útočné třetiny nahodil puk Morávek. Přerovští kotouč získávají dřív.

05:22
    Grécovo najetí k pravé tyči nekončí dorážkou nahrávky od Kleinara jen díky pohotovosti Slížového přesunu a nastavení betonu.

04:05
    Likviduje střely od modré v podání Hanáka, Gréce i z bezprostřední blízkosti od Halíka či dorážky Kleinara.

02:53
    Zubři vlétli do utkání s velkým odhodláním a domácí nemohou najít potřebný klid ve své hře. Střelecky ještě Horáka neohrozili. To Slíž má na kontě již desítky zásahů.

01:38
    Domácí se nemohli dostat ze své třetiny až ztratili puk v nepříznivou dobu a na nepříznivém místě. Mezi kruhy si poskakující kotouč vzal Kleinar a okamžitě pálil. Střelu ale zvedl moc vysoko.

00:59
    Střely od modré v podání Hanáka končily na betonech. Dorážku Hradil nestihl.

00:27
    Porubané ztratili v útočné třetině kotouč a na úprk se tak mohl dát Přerov. Slíž přerušuje hru.

00:01

Krásné nedělní odpoledne z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u čtvrtého kola Extraligy juniorů, kdy proti sobě nastoupí lídr tabulky Poruba a doposud s jedním odehraným mistrovským utkáním Přerov.

Týmy jsou již na ledové ploše a čekáme jen na příchod rozhodčích.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Pawlas) – Topolanský, Mrozek, Pitucha, Pachula, Macias – Benka-Rybár, Morávek, Bořuta – Ślusarczyk, Halata, Barčák – Elze, Zelinka, Urbančík – Pohl

HC ZUBR Přerov: Horák (Hanáček) – Holík, Gréc, Hanák, Němec, Billa, Fencl – Šilhavý, Kleinar, Halík, Petr, Dobša, Kolařík, Štíbr, Rozsahegyi, Hradil, Šimanský, Brázda, Indrák

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Janoško.

S nadsázkou se dá konstatovat, že oba týmy ještě neodešly z utkání bez bodů. Nastane tato skutečnost i dnes? Budou domácí zažívat už po třetí zápas s nájezdy? Nebo dnes jeden tým bodovat prostě nebude?

Od 13:30 budeme sledovat počínání juniorů a po zhruba dvou hodinách zjistíme skutečnost. Sledujte spolu s námi textový přenos, pokud se samozřejmě nedostavíte přímo do RT TORAX ARENY.

To vedoucí tým skupiny Východ HC RT TORAX Poruba 2011 nastoupí dnes ke svému čtvrtému zápasu. Porubští junioři začali na Technice výhrou 2:1 a v nedělním prvním domácím utkání prohrávali s Mladými Draky po první třetině 0:3. Nakonec brali ale bod po nájezdech. V pátek 25. září byli na horkém ledě Vsetína, odkud si odvezli nejen zranění, ale také důležité dva body za výhru po nájezdech. Tímto vítězstvím se junioři Poruby vyšvihli na čelo tabulky skupiny Východ se ziskem šesti bodů.

Velký podíl na posledních dvou výsledcích měl Matěj Halata (4+1). Nejenže poslal gólem v oslabení utkání s Šumperkem do prodloužení, ale ve Vsetíně svým nájezdem rozhodl o druhém bodě pro Porubu.

Pro HC ZUBR Přerov to bude teprve druhé soutěžní utkání, protože úvodní kolo se Vsetínem museli junioři odložit. Druhé kolo mají přesunuté na říjen, takže mají za sebou jen vítězný duel s Šumperkem. Ze Škoda Arény si odvezli výhru 5:0. Dvougólový byl Matěj Halík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 34. Benka-Rybár (Bořuta, Morávek), 49. Pitucha (Urbančík, Mrozek), 60. Pohl (Urbančík, Elze) – 12. Kleinar (Němec), 13. Fencl (Šimanský, Dobša), 17. Gréc (Indrák), 39. Dobša (Fencl, Indrák), 43. Indrák (Gréc), 45. Němec (Rozsahegyi)

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Janoško