Ústí n/L – Prostějov 4:1 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Šumperk – Jihlava 2:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Poruba 2011 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 28.09.2020, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 6. kolo

Třetí třetina nám nepřinesla nějaké velké drama, Slovan si zbytek utkání pohlídal a dokázal ještě přidat dvě branky, o které se postarali Tůma a Pšenička. Prostějov odjíždí domu bez bodů. (18:14:43)

57:16
    Po čtvrté brance domácích utkání trochu ztratilo na tempu, vhazuje se před Hamalčíkem.

55:58
    Hráčem utkání je ale nejspíš Petr Hamalčík, který opět vykryl pokus hostů z Prostějova.
    55:02 Tomáš PŠENIČKA - 4:1

55:02
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A máme asi hotovo, čtvrtou branku domácích přidává TOMÁŠ PŠENIČKA, který se jako první dostal k odraženému puku a skóroval – 4:1! Asistence: Jiří Severa a Michal Trávníček.

54:39
    Další potlesk pro Hamalčíka, chytil pokus Vachutky.

54:27
    Hamalčík opět v akci, vyráží puk.

53:34
    Slovan kombinuje v útočném pásmu.

53:07
    Puk se otřel o ochrannou síť nad Bláhovou svatyní, vhazovat se bude ve středním pásmu.

Dnešní utkání sleduje 798 diváků.

52:29
    Puk opět v Hamalčíkově výstroji.

52:00
    Prostějov to již delší dobu zkouší na dvě lajny. Zatím to ale ovoce nepřináší.

50:16
    Severa to zkusil z levého kruhu, Bláha vyrazil nejspíš helmou.

49:42
    Puk končí v klíně Petra Hamalčíka, ten sklízí potlesk diváků.

48:38
    Hamalčík nyní pochytal asi pět pokusů hostů, hraje parádní utkání.

47:20
    Tůma dostal opět před prázdnou branku nabito od Vrdlovce, jako v první třetině ovšem puk netrefil.

46:40
    Jestřábi v útočném pásmu.

45:37
    Hostům se nyní moc nedaří, útočné snažení přerušil ofsajd.

44:24
    Hamalčík má dnes svůj den a deptá svými zákroky útočníky Prostějova.

43:56
    Opět parádní práce druhé formace domácích. Nakonec pálil Brož od modré a Bláha měl co dělat, aby kotouč zkrotil.

42:45

42:24
    Hamalčík kryje další šanci hostí.
    41:27 Martin TŮMA - 3:1

41:27
    Krásná akce celé druhé formace Slovanu. Brož ujížděl s Vrdlovcem dva na jendoho, předložil mu přihrávku, ten se ovšem ještě podíval a dal dolů na MARTINA TŮMU, který chladnokrevně zakončil – 3:1! Asistence: Daniel Vrdlovec a Vladimír Brož.

40:55
    Žálčík vyslal další střelu na ústeckou branku.

40:47
    Hru zastavuje přihrávka rukou.

40:02
    Vhazování pro Prostějov.

40:01

Za malou chvíli vstoupíme do posledního dějství.

Druhá třetina se nesla v podobném tempu jako ta první, o něco lepším týmem byli nicméně domácí, kteří se dokázali zásluhou Matějčka prosadit. Další branku tato třetina nepřinesla, blízko ke srovnání byl ovšem dvakrát Žálčík. Hamalčík byl ale proti.

40:00

39:11
    Žálčík schytal sraženou ránu pukem do masky, hraje ovšem dál.

38:47
    U puku hosté.

37:47
    Hamalčík chytá lapačkou.

36:54
    Žálčík opět neproměnil! Teď jel v samostatném úniku on, Hamalčík ovšem předvedl zatím nejlepší zákrok utkání.

36:06
    Pšenička se dostal od samostatného úniku, těsně ale minul pravou tyč.

35:51
    Domácí posílají na zakázané uvolnění.

35:43
    Ofsajd Prostějova.

34:46
    Teď už to Matějček zkoušel, puk ovšem téměř netrefil.

34:40
    Puk se po odrazu dostal k Matějčkovi, ten ovšem nestřílel.

33:32
    Brož napřáhl od modré, bránu ale netrefil. Puk se poté od mantinelu odrazil až k Bláhovi.

32:54
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michal Janeček – 2 min., sevření puku rukou).

32:49
    Ouřada teď zaměstnal tři ústecké bránicí hráče. K zakončení se nedostal.

31:59
    Severa se dostal k puku, poradil si s obráncem a vystřelil. Jeho střelu ale někdo srazil těsně vedle.

31:32
    Trávníček se teď dokázal obtočit kolem Bláhovy branky, zkoušel zamést puk k tyčce. Brankář byl ale připraven.

30:02
    Matějček dostal nabito, rána mu ale nesedla.

29:41
    Vala dorážel z dobré pozice, Bláha likvidoval tvrdou střelu.

29:31

29:16
    Kotouč v ochranné síti po teči jednoho z prostějovských hráčů.

28:49
    Havránek z blízkosti trefil pouze betony brankaře hostí.

28:03
    Prostějov se osvobozuje.

27:32
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Vachutka – 2 min., podrážení).

27:24
    Žálčík byl opět blízko ke srovnání. Hamalčík si ale poradil se všemi jeho pokusy na výbornou.

26:15
    Hrdinkovi přeskočil puk, Slovan vyhazuje.

25:35
    Trávníček zblokoval střelu Hrdinky od modré.

25:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., držení hole).
    24:50 Štěpán MATĚJČEK - 2:1

24:50
    Slovanu se po dlouhé době podařilo usadit se v útočném pásmu a hned je z toho vedoucí branka, jejím autorem je ŠTĚPÁN MATĚJČEK – 2:1! Asistence: Daniel Vrdlovec a Vladimír Brož.

24:05
    U puku Prostějov.

23:45
    Havránek to teď zkoušel od modré, Bláha chytá lapačkou.

23:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jandus – 2 min., sekání).

22:54

22:27
    Protasenja vyvezl puk do bezpečí.

21:42
    Domácí vyhazují a střídají.

21:07
    Slovan zatím aktivní při vlastním oslabení.

20:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Michal Trávníček – 2 min., faul kolenem).

20:23

20:05
    I nyní dopadlo úvodní vhazování lépe pro hosty.

20:01

Za malý okamžik začne druhá třetina.

Do prvního dějství vstoupili oba týmy rozvážně. Po sérii pokusů na obou stranách se po pěkné přihrávce prosadil kapitán domácích Michal Trávníček. Hosté ovšem s odpovědí nečekali dlouho, po chybě domácích v rozehrávce vyrovnal Lukáš Žálčík. Do druhé třetiny budou tedy oba týmy vstupovat s vyrovnaným skóre.

20:00

18:55
    Trávníček rozjel nadějnou ústeckou akci, ta skončila zákrokem Bláhy.

18:09
    Puk se po odrazu dostal mimo hřiště.

18:03
    Od modré to zkusil Tlačil, Bláha s jeho střelou neměl problém.

17:42
    Po delší době si zákrok připsal Hamalčík. Vhazovat se bude po jeho pravici.

17:06
    Puk končí v ochranné síti za Bláhovou brankou.

16:52

16:02
    Vhazování ve středním pásmu.

16:02
    Na ledě leží Tůma, faul se zatím nepíská.

15:25
    Slovan usazený v útočném pásmu.

14:52
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Robin Staněk – 2 min., držení).

14:21
    Ofsajd Jestřábů.

13:48
    Oba týmy v plném počtu.

13:08
    Fanoušci by chtěli odpískání zákroku jednoho z prostějovských hráčů, neděje se tomu tak.

12:17
    Trávníček teď prokličkoval skrz tři bránicí hráče. Nenašel ale žádného ze spoluhráčů. Hraje Prostějov.

11:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lukáš Žálčík – 2 min., hrubost).

11:35
    Prostějov je teď nebezpečný v předbrankovém prostoru.

10:30
    Střela Hrdinky prosvištěla těsně vedle ústecké branky.

09:43
    Tůma se teď bude asi ještě dlouho držet za hlavu. Slovan jek v přečíslení tři na jednoho. Vrdlovec dal Tůmovi před prázdnou branku, ten ovšem puk netrefil.

09:11
    Ofsajd přerušuje nadějnou akci domácích.
    07:53 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:1

07:53
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Jestřábi trestají špatnou rozehrávku Ústí. LUKÁŠ ŽÁLČÍK nadvakrát překonal již ležícího Hamalčíka a srovnal – 1:1!. Asistence: Petr Chlán a Tomáš Drtil.

07:10
    Jestřábi kombinují v útočném pásmu.

06:21
    Na ledě teď leží Tomáš Drtil.
    05:34 Michal TRÁVNÍČEK - 1:0

05:34
    A máme tady první branku utkání. MICHAL TRÁVNÍČEK využil přihrávky a z mezikruží prostřelil Bláhovy betony – 1:0!. Asistence: Tomáš Pšenička a Jiří Severa.

05:12
    Zakázané uvolnění hostů.

04:40
    Chlán teď nadvakrát zkoušel překonat Hamalčíka.

03:32
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

02:59
    Hamalčík teď předvedl pohotový zákrok proti Janečkovi, který dorážel nahození od modré.

02:31
    Ouřada to zkoušel z ostrého úhlu, netrefil.

02:19
    Ofsajd domácích.

01:29
    První střídání za Slovan a hned obrovská šance. Přihrávku Protasenji nevyužil Marek Bláha.

01:05

00:51
    Puk skončil mimo hřiště.

00:32
    Hamalčík přerušuje, kryje puk lapačkouz.

00:05
    První vhazování pro hosty z Prostějova.

00:01

Oba týmy jsou již připravené na modrých čarách. Utkání za okamžik začne.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vl. Brož (A), Vala, Mareš, M. Voženílek, Zich – Trávníček (C), Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – O. Bláha, Protasenja, M. Bláha – Furch, P. Svoboda, Tlačil.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Pěnčík, Janeček – Hrníčko (A), Bartoš, Mrázek – Vachutka (C), T. Kaut, T. Jandus – M. Novák, Chlán (A), Žálčík – Ouřada, Motloch..

Hosté z Prostějova se se ziskem sedmi bodů drží na místě devátém. V dosavadním průběhu soutěže prohráli na ledě Jihlavy a Havířova, naopak zvítězili v duelech s Třebíčí, Kolínem a Benátkami nad Jizerou. Poslední dvě utkání vyhráli jestřábi v prodloužení.

Domácí Slovan má na svém kontě po pěti zápasech 6 bodů a patří mu průběžné jedenácté místo. Nejprve vyhrál na Slavii, poté zatím jako jediný tým dokázal o bod obrat jinak suverénní Porubu, následovala porážka v Jihlavě, po skvělém obratu vítězný zápas s Litoměřicemi a v minulém kole debakl ve Frýdku-Místku.

V rámci šestého kola Chance ligy zajíždí na led Ústí soupeř z Prostějova. Oba týmy se utkali naposledy sedmého března v Prostějově, kde domácí zvítězili 4:2, dvakrát se zde prosadil prostějovský Chlán. Z posledních deseti zápasů mají jednoznačně lepší bilanci Jestřábi, kteří vyhráli hned osm z těchto utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 6. Trávníček (Pšenička, Severa), 25. Matějček (Vrdlovec, Vl. Brož), 42. Tůma (Vrdlovec, Vl. Brož), 56. Pšenička (Severa, Trávníček) – 8. Žálčík (Chlán, Drtil)

Rozhodčí: Wagner, Čáp – Podrazil, Dědek