Ústí n/L – Prostějov 4:1 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Šumperk – Jihlava 2:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Poruba 2011 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 28.09.2020, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V rámci šestého kola Chance ligy zajíždí na led Ústí soupeř z Prostějova. Oba týmy se utkali naposledy sedmého března v Prostějově, kde domácí zvítězili 4:2, dvakrát se zde prosadil prostějovský Chlán. Z posledních deseti zápasů mají jednoznačně lepší bilanci Jestřábi, kteří vyhráli hned osm z těchto utkání.

Domácí Slovan má na svém kontě po pěti zápasech 6 bodů a patří mu průběžné jedenácté místo. Nejprve vyhrál na Slavii, poté zatím jako jediný tým dokázal o bod obrat jinak suverénní Porubu, následovala porážka v Jihlavě, po skvělém obratu vítězný zápas s Litoměřicemi a v minulém kole debakl ve Frýdku-Místku.

Hosté z Prostějova se se ziskem sedmi bodů drží na místě devátém. V dosavadním průběhu soutěže prohráli na ledě Jihlavy a Havířova, naopak zvítězili v duelech s Třebíčí, Kolínem a Benátkami nad Jizerou. Poslední dvě utkání vyhráli jestřábi v prodloužení.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vl. Brož (A), Vala, Mareš, M. Voženílek, Zich – Trávníček (C), Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – O. Bláha, Protasenja, M. Bláha – Furch, P. Svoboda, Tlačil.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Pěnčík, Janeček – Hrníčko (A), Bartoš, Mrázek – Vachutka (C), T. Kaut, T. Jandus – M. Novák, Chlán (A), Žálčík – Ouřada, Motloch..

Oba týmy jsou již připravené na modrých čarách. Utkání za okamžik začne.

00:01

00:05
    První vhazování pro hosty z Prostějova.

00:32
    Hamalčík přerušuje, kryje puk lapačkouz.

00:51
    Puk skončil mimo hřiště.

01:05
    Zakázané uvolnění Slovanu.

01:29
    První střídání za Slovan a hned obrovská šance. Přihrávku Protasenji nevyužil Marek Bláha.

02:19
    Ofsajd domácích.

02:31
    Ouřada to zkoušel z ostrého úhlu, netrefil.

02:59
    Hamalčík teď předvedl pohotový zákrok proti Janečkovi, který dorážel nahození od modré.

03:32
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

04:40
    Chlán teď nadvakrát zkoušel překonat Hamalčíka.

05:12
    Zakázané uvolnění hostů.

05:34
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A máme tady první branku utkání. MICHAL TRÁVNÍČEK využil přihrávky a z mezikruží prostřelil Bláhovy betony – 1:0!. Asistence: Tomáš Pšenička a Jiří Severa.

Jestřábi právě vstřelili branku!
    Jestřábi trestají špatnou rozehrávku Ústí. LUKÁŠ ŽÁLČÍK nadvakrát překonal již ležícího Hamalčíka a srovnal – 1:1!. Asistence: Petr Chlán a Tomáš Drtil.
    07:53 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:1

09:11
    Ofsajd přerušuje nadějnou akci domácích.

09:43
    Tůma se teď bude asi ještě dlouho držet za hlavu. Slovan jek v přečíslení tři na jednoho. Vrdlovec dal Tůmovi před prázdnou branku, ten ovšem puk netrefil.

10:30
    Střela Hrdinky prosvištěla těsně vedle ústecké branky.

11:35
    Prostějov je teď nebezpečný v předbrankovém prostoru.

11:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lukáš Žálčík – 2 min., hrubost).

12:17
    Trávníček teď prokličkoval skrz tři bránicí hráče. Nenašel ale žádného ze spoluhráčů. Hraje Prostějov.

13:08
    Fanoušci by chtěli odpískání zákroku jednoho z prostějovských hráčů, neděje se tomu tak.

13:48
    Oba týmy v plném počtu.

14:21
    Ofsajd Jestřábů.

14:52
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Robin Staněk – 2 min., držení).

15:25
    Slovan usazený v útočném pásmu.

16:02
    Na ledě leží Tůma, faul se zatím nepíská.

16:02
    Vhazování ve středním pásmu.

16:52

17:06
    Puk končí v ochranné síti za Bláhovou brankou.

17:42
    Po delší době si zákrok připsal Hamalčík. Vhazovat se bude po jeho pravici.

18:03
    Od modré to zkusil Tlačil, Bláha s jeho střelou neměl problém.

18:09
    Puk se po odrazu dostal mimo hřiště.

18:55
    Trávníček rozjel nadějnou ústeckou akci, ta skončila zákrokem Bláhy.

20:00

Do prvního dějství vstoupili oba týmy rozvážně. Po sérii pokusů na obou stranách se po pěkné přihrávce prosadil kapitán domácích Michal Trávníček. Hosté ovšem s odpovědí nečekali dlouho, po chybě domácích v rozehrávce vyrovnal Lukáš Žálčík. Do druhé třetiny budou tedy oba týmy vstupovat s vyrovnaným skóre.

Za malý okamžik začne druhá třetina.

20:01

20:05
    I nyní dopadlo úvodní vhazování lépe pro hosty.

20:23
    Jestřábi v útočném pásmu.

20:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Michal Trávníček – 2 min., faul kolenem).

21:07
    Slovan zatím aktivní při vlastním oslabení.

21:42
    Domácí vyhazují a střídají.

22:27
    Protasenja vyvezl puk do bezpečí.

22:54

23:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jandus – 2 min., sekání).

23:45
    Havránek to teď zkoušel od modré, Bláha chytá lapačkou.

24:05
    U puku Prostějov.

24:50
    Slovanu se po dlouhé době podařilo usadit se v útočném pásmu a hned je z toho vedoucí branka, jejím autorem je ŠTĚPÁN MATĚJČEK – 2:1! Asistence: Daniel Vrdlovec a Vladimír Brož.
    24:50 Štěpán MATĚJČEK - 2:1

25:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., držení hole).

25:35
    Trávníček zblokoval střelu Hrdinky od modré.

26:15
    Hrdinkovi přeskočil puk, Slovan vyhazuje.

27:24
    Žálčík byl opět blízko ke srovnání. Hamalčík si ale poradil se všemi jeho pokusy na výbornou.

27:32
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Vachutka – 2 min., podrážení).

28:03
    Prostějov se osvobozuje.

28:49
    Havránek z blízkosti trefil pouze betony brankaře hostí.

29:16
    Kotouč v ochranné síti po teči jednoho z prostějovských hráčů.

29:31

29:41
    Vala dorážel z dobré pozice, Bláha likvidoval tvrdou střelu.

30:02
    Matějček dostal nabito, rána mu ale nesedla.

31:32
    Trávníček se teď dokázal obtočit kolem Bláhovy branky, zkoušel zamést puk k tyčce. Brankář byl ale připraven.

31:59
    Severa se dostal k puku, poradil si s obráncem a vystřelil. Jeho střelu ale někdo srazil těsně vedle.

32:49
    Ouřada teď zaměstnal tři ústecké bránicí hráče. K zakončení se nedostal.

32:54
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michal Janeček – 2 min., sevření puku rukou).

33:32
    Brož napřáhl od modré, bránu ale netrefil. Puk se poté od mantinelu odrazil až k Bláhovi.

34:40
    Puk se po odrazu dostal k Matějčkovi, ten ovšem nestřílel.

34:46
    Teď už to Matějček zkoušel, puk ovšem téměř netrefil.

35:43
    Ofsajd Prostějova.

35:51
    Domácí posílají na zakázané uvolnění.

36:06
    Pšenička se dostal od samostatného úniku, těsně ale minul pravou tyč.

36:54
    Žálčík opět neproměnil! Teď jel v samostatném úniku on, Hamalčík ovšem předvedl zatím nejlepší zákrok utkání.

37:47
    Hamalčík chytá lapačkou.

38:47
    U puku hosté.

39:11
    Žálčík schytal sraženou ránu pukem do masky, hraje ovšem dál.

40:00

Druhá třetina se nesla v podobném tempu jako ta první, o něco lepším týmem byli nicméně domácí, kteří se dokázali zásluhou Matějčka prosadit. Další branku tato třetina nepřinesla, blízko ke srovnání byl ovšem dvakrát Žálčík. Hamalčík byl ale proti.

Za malou chvíli vstoupíme do posledního dějství.

40:01

40:02
    Vhazování pro Prostějov.

40:47
    Hru zastavuje přihrávka rukou.

40:55
    Žálčík vyslal další střelu na ústeckou branku.

41:27
    Krásná akce celé druhé formace Slovanu. Brož ujížděl s Vrdlovcem dva na jendoho, předložil mu přihrávku, ten se ovšem ještě podíval a dal dolů na MARTINA TŮMU, který chladnokrevně zakončil – 3:1! Asistence: Daniel Vrdlovec a Vladimír Brož.
    41:27 Martin TŮMA - 3:1

42:24
    Hamalčík kryje další šanci hostí.

42:45

43:56
    Opět parádní práce druhé formace domácích. Nakonec pálil Brož od modré a Bláha měl co dělat, aby kotouč zkrotil.

44:24
    Hamalčík má dnes svůj den a deptá svými zákroky útočníky Prostějova.

45:37
    Hostům se nyní moc nedaří, útočné snažení přerušil ofsajd.

46:40

47:20
    Tůma dostal opět před prázdnou branku nabito od Vrdlovce, jako v první třetině ovšem puk netrefil.

48:38
    Hamalčík nyní pochytal asi pět pokusů hostů, hraje parádní utkání.

49:42
    Puk končí v klíně Petra Hamalčíka, ten sklízí potlesk diváků.

50:16
    Severa to zkusil z levého kruhu, Bláha vyrazil nejspíš helmou.

52:00
    Prostějov to již delší dobu zkouší na dvě lajny. Zatím to ale ovoce nepřináší.

52:29
    Puk opět v Hamalčíkově výstroji.

Dnešní utkání sleduje 798 diváků.

53:07
    Puk se otřel o ochrannou síť nad Bláhovou svatyní, vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:34
    Slovan kombinuje v útočném pásmu.

54:27
    Hamalčík opět v akci, vyráží puk.

54:39
    Další potlesk pro Hamalčíka, chytil pokus Vachutky.

55:02
    A máme asi hotovo, čtvrtou branku domácích přidává TOMÁŠ PŠENIČKA, který se jako první dostal k odraženému puku a skóroval – 4:1! Asistence: Jiří Severa a Michal Trávníček.
    55:02 Tomáš PŠENIČKA - 4:1

55:58
    Hráčem utkání je ale nejspíš Petr Hamalčík, který opět vykryl pokus hostů z Prostějova.

57:16
    Po čtvrté brance domácích utkání trochu ztratilo na tempu, vhazuje se před Hamalčíkem.

57:52

58:00
    Poslední dvě minuty tohoto utkání.

59:02
    U puku hosté, utkání se dohrává.

Třetí třetina nám nepřinesla nějaké velké drama, Slovan si zbytek utkání pohlídal a dokázal ještě přidat dvě branky, o které se postarali Tůma a Pšenička. Prostějov odjíždí domu bez bodů. (18:14:43)

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 6. Trávníček (Pšenička, Severa), 25. Matějček (Vrdlovec, Vl. Brož), 42. Tůma (Vrdlovec, Vl. Brož), 56. Pšenička (Severa, Trávníček) – 8. Žálčík (Chlán, Drtil)

Rozhodčí: Wagner, Čáp – Podrazil, Dědek