Havířov – Vrchlabí 3:1 (kon.) | Přerov – Litoměřice 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:3 (po pr.)
Vsetín – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 2:3 (po pr.) | Sokolov – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Kolín – Šumperk 7:4 (kon.) | Kladno – Kadaň 7:4 (kon.) | Slavia – Třebíč 7:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:3 (3:0, 0:3, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
Čtvrtek 03.12.2020, 16:30 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 6. kolo

Přerovští Zubři vítězí popáté v řadě za tři body! Třetí třetina začala za remízového stavu a poměrně volným tempem se dostala až k přísnému vyloučení Hejcmana. Paradoxně domácí v něm byli nebezpečnější, čímž se dostali zpátky na koně a hosty zatlačili. Veliké šance zaznamenali Süss i Jakub Svoboda, při vrcholícím tlaku se pak neujaly ani dvě dělovky Hrabala. Třetí už ale mířila na hůl tečujícího Martina Ryšavého, jenž Zubrům vrátil vedení. Podruhé v zápase přišel slepený gól. Šoustalovo nahození se od mantinelu odrazilo proti očekávání gólmana Krále a Vlastimil Dostálek měl před prázdnou bránou práci jednoduchou. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (18:43:30)

59:40
    Puk je daleko od Kacetla, vypadá to, že Zubři si dnes tři body pohlídají.

59:18
    Holého ztečované nahození Kacetl schoval na své hrudi. Buly po jeho pravici 42 vteřin před sirénou.

58:37
    Domácí střídačka se rozčiluje. Dostálek vyrážel ke kotouči, který letěl ven z pásma, Martin Procházka, jej přitom přidržel a zbrzdil jeho pohyb. Namísto vyloučení je odpískáno přerovské zakázané uvolnění.

58:30
    Před vhazováním v obranném pásmu Zubrů si Litoměřice vyžádaly oddechový čas. Zkusí hru bez brankáře.

58:18
    Procházka si vybruslil od levého mantinelu na kruh pro vhazování ke střele, jeho rána byla ale zblokována.

57:59
    Ofsajd přerovských hokejistů.

57:00
    Hosty dvě rychlé branky Zubrů srazily ze sedla dolů, na zkorigování výsledku mají pouze tři minuty.

56:08
    Zubři hrají v plném počtu.

55:40
    Puk byl sražen mimo kluziště, z hostující přesilovky zbývá 28 vteřin.

54:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Josef Hrabal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    53:20 Vlastimil DOSTÁLEK - 5:3

53:20
    Přerov právě vstřelil branku!
    Podruhé v dnešním zápase přichází slepené góly! Šlo o velmi smolnou situaci pro Litoměřické, která dost možná rozhodne dnešní utkání! Šoustal nahodil za modrou čarou kotouč za branku, puk se pak ale odrazil zcela jinak, než brankář Král očekával! Vydal se za branku pomoci s rozehrávkou, puk ale namísto toho mířil před prázdnou branku, kde se k jemnému doklepnutí dostavil VLASTIMIL DOSTÁLEK! Asistence: Tomáš Šoustal.
    52:38 Martin RYŠAVÝ - 4:3

52:38
    Josef Hrabal napřáhl v takřka přesilovkovém tlaku ke třetí střele a ta už po teči MARTINA RYŠAVÉHO do branky zaplula! Asistence: Josef Hrabal, Jakub Kubeš.

52:06
    Hosté se po špatně sehrané přesilovce stáhli z ústraní a Zubři je teď tlačí jako v přesilové hře! Hrabal zatím dvakrát z dobré pozice minul branku!

51:18
    Jakub Svoboda měl dvakrát na hokejce přerovské vedení, ale k jejich smůle odkrytou část branky pokaždé minul! To byly velké příležitosti, které by v závěru utkání Zubry mohly ještě mrzet!

49:42
    Přerov se opravdu vrátil do hry! Süss měl v rychlém útoku nachystaný puk k volnému zakončení, na Krále ale z ostřejšího úhlu nedokázal vyzrát!

48:46
    Kacetl likviduje Výtiskovu střelu pravým betonem.

48:07
    Přerov své oslabení zvládl velmi dobře, díky čemuž by se mohl nabudit zpátky do nálady jako před litoměřickým srovnáním.

47:06
    Zubři odvádí v oslabení skvělou práci, Šoustal s Hrabalem se teď postarali o pár nových vrásek na litoměřických tvářích.

46:07
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., krosček).

45:17
    Hra se po icingu Přerova stěhuje před Kacetla.

45:11
    Pšurný hledal na levém kruhu volného Doležala, Hašek ale do jeho přihrávky vložil hůl.

44:43
    Další ofsajd přerovských hokejistů.

43:23
    Zubři, konkrétně Radek Číp, zachytil hostující rozehrávku a mohl způsobit rozruch. Do dalších přerovských přihrávek se ale vložila litoměřická hůl.

42:46
    A pro změnu přichází zakázané uvolnění Kališníků.

42:38
    Ofsajd Zubrů.

41:50
    Kučeřík zachytil puk na modré čáře a poslal puk na Krále, který si připisuje úspěšný zákrok.

40:57
    Buly po levici Ondřeje Kacetla.

40:41
    Puk v ochranné síti. Pokračovat se bude ve středním pásmu.

40:28
    Zakázané uvolnění Přerova.

40:12
    Zdá se však, že důležitý útočník Litoměřic bude v pořádku, na střídačku dojel po svých. Snad se tedy do hry brzy vrátí.

40:12
    V rohu přerovského pásma zůstal po pádu ležet hostující Matěj Beran.

40:06
    Buly ve středovém kruhu patřilo opět hostům.

40:01

Hosté si do druhé třetiny přenesli část přesilové hry. Tu nevyužili ke snížení, začali se však dostávat do tempa a přebírat dění do vlastních rukou. Ve 24. minutě se tak dočkali zasloužené branky v přesilovce z hole Patrika Miškáře. Litoměřice domácí tým tlačily dál a vybojovaly si faul Matěje Svobody, který potrestal střelou z mezikruží osamocený Matěj Beran. Přerov rázem zažíval další nepovedenou druhou třetinu. Za ani ne půlminuty už totiž srovnával příklepem odchovanec Jan Mlčák. Třetí třetina začne přibližně v 18:07.

40:00

39:00
    Hraje se poslední minuta druhého dějství, na které by domácí výběr nejraději rychle zapomněl.

38:18
    Jakub Svoboda zkusil vyslat do samostatného úniku Čípa, tomu ale skákavý pas přeskočil čepel hokejky.

37:43
    Dostálek bojoval o kotouč v rohu pásma hostů, ti nakonec puk získali na své hole.

36:47
    Teď se ale po delší době dostali Hanáci Královi blízko na dostřel, v hlavní roli dnes aktivní Jan Süss.

36:33
    Prostřední dějství jsou v této sezoně pro Zubry noční můrou. Élan, který vyzařovali po třetí vstřelené brance, jakoby se úplně vypařil.

35:21
    Přerov si opět koleduje o branku, hosté mohli jít do vedení po chybě rozehrávajícího Krisla! Nakonec ale přerovská defenziva oheň na střeše zvládla uhasit.

34:27
    Icing Přerova.

32:58
    Oddechový čas pro domácí.

32:58
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Zubři trestuhodně prohospodařili tříbrankové vedení a zápas začíná od začátku! Hosté si forčekingem vynutili chyby domácí obrany a puk se následně odrazil k přerovskému odchovanci JANU MLČÁKOVI, který dělovkou z velké dálky srovnává skóre! Asistence: Josef Jícha, Přemysl Svoboda.
    32:58 Jan MLČÁK - 3:3
    32:30 Matěj BERAN - 3:2

32:30
    Hosté vydolovali kotouč z přetlačované za Kacetlem a zaslouženě snižují vedení Zubrů na jednobrankový rozdíl! Zpoza branky dostal do mezikruží přihrávku MATĚJ BERAN, který se střelou z prvního doteku nemýlil a propálil Kacetla! M. Procházka.

32:21
    O puk bojují hráči obou mužstev za brankou Kacetla.

31:29
    Kacetl vyrazil střelu od modré, ke které se dostal Toman. Ten mohl snižovat, ale nakonec se k zakončení do odkryté části klece vůbec nedostal! Stadion pokračuje v tlaku!

31:18
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matěj Svoboda – 2 min., hákování).

30:34
    Litoměřice zakládají rychlé protiútoky, to Zubři působí v posledních několika minutách poněkud neklidně a pod tlakem.

30:00
    Polovina základní hrací doby je minulostí.

29:35
    O puk probíhá přetlačovaná poblíž střídaček.

28:47
    Hosté zatlačili domácí Zubry do obranného pásma a usilovali o snížení, nakonec si ale závar přerušili vlastní střelou, která obkroužila pásmo podél mantinelu a doletěla až na opačnou stranu kluziště ke Královi.

28:08
    Matěj Svoboda chtěl využít nepřesné rozehrávky hostů, kterou zachytil, nakonec ale upadl, než stihl zakončit.

27:09
    Hosté navýšili stupeň aktivity a ofenzivně se nyní prezentují lépe než domácí Zubři.

26:26
    Zajímavě vyhlížející protiútok likvidoval na opačné straně Kacetl, když se k zakončení propracoval Miškář.

26:11
    Kubeš přenesl kotouč od pravého mantinelu na Dostálka, Král ale jeho bekhendový pokus zlikvidoval.

25:06
    Moravec se v pravém kruhu snažil vystřelit přes obránce, jeho rána byla ale zblokována.
    23:44 Patrik MIŠKÁŘ - 3:1

23:44
    Návrat zpátky do útoku se Litoměřicím daří a snižují tak manko! Beranova střela z útoku Litoměřických se neujala, pro případ dorážky byl ale poblíž dojíždějící PATRIK MIŠKÁŘ, který po skvělé přihrávce Tomana doklepl kotouč za bezmocného Kacetla! Asistence: M. Toman, M. Beran.

23:30
    Přerov na úvod oslabení vítězí na buly a vyhazuje kotouč z pásma.

23:22
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Vlastimil Dostálek – 2 min., podrážení).

23:03
    Dostálek se povedenou kličkou dostal za Baláže, sám se k zakončení nedostal, brzy ale díky němu mohl střílet Doležal.

22:06
    Výtisk nahodil kotouč do útočné třetiny, Berka ale puk letící podél mantinelu nezachytil. S pukem znovu hrají domácí.

21:16
    Buly po levici Krále.

20:48
    Přerov zbytek oslabení zvládl bez potíží a hraje v plném počtu.

20:06
    Po buly mají puk na svých holích hosté, zbývá jim ještě zhruba 40 vteřin v početní výhodě.

20:01

Zápas začal pěknou stahovačkou Jánského a na opačné straně kličkou Šoustala. Množství zajímavých situací góly nepřineslo a na otevření skóre se tak muselo čekat do 9. minuty, kdy Přerov využil přesilovou hru. Král vykopl betonem Doležalovo nahození od mantinelu do mezikruží, kde byl pohotový Vlastimil Dostálek. Hned o dvě minuty později Hanáci vedení navýšili. Ryšavý skvěle vybojoval kotouč pro Jana Süsse, jenž taktéž z prostoru mezi kruhy mířil přesně. Ke konci třetiny vyplynula z dobrého forčekingu Přerova i třetí branka. Dobša obral soupeře o puk a nastřelil Králův beton, aby mohl vzápětí dorážet Tomáš Šoustal. Všechny snahy hostů zatím úspěšně maří domácí gólman Kacetl. Druhá třetina začne přibližně v 17:19.

20:00

19:56
    Filip Dvořák drží kotouč v útočné třetině. Do konce dějství už se mnoho nestane.

19:37
    Číp vkleče zblokoval střelu Jánského, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Josef Hrabal – 2 min., sekání).

Litoměřické přečíslení 3 na 2 měl zakončit střelou Matěj Beran, toho ale zezadu obral Josef Hrabal, jehož počínání bylo posouzeno jako sekání. Litoměřice si tak zahrají přesilovou hru.

18:19
    Vhazování po Kacetlově pravici.
    17:22 Tomáš ŠOUSTAL - 3:0

17:22
    Tak o dvě minuty později se nakonec Zubři z třetí branky radovat mohou! Dobša skvělou prací obral o kotouč litoměřického obránce a vyslal střelu na Králův beton. Dostatek prostoru k dorážce měl dojíždějící TOMÁŠ ŠOUSTAL, pro kterého zakončení proti ležícímu brankáři nebylo složitou záležitosti! Asistence: Dobša D.

16:48
    Baláž hledal Matěje Berana v rychlém protiútoku, puk ale k adresátovi nedorazil.

16:04
    Kučeřík čeká za vlastní bránou na lepší pohyb spoluhráčů.

15:11
    Zubři dopravili kotouč do sítě Krále potřetí v dnešním zápase, přesná střela Jakuba Svobody ale přišla těsně po odpískání vysoké hole Radka Čípa.

15:01
    Přerovské ofenzivní snahy brzdí ofsajd.

14:07
    Zubři skvěle napadají! Süss se během krátké chvíle dostal do dvou zajímavých situací, ve kterých mohl skórovat po dobré práci celé jeho formace!

13:30
    Přerov hraje v plném počtu.

13:18
    Jícha se od levého mantinelu uvolnil a dostal se s pukem až ke Kacetlově tyči, bekhendem ale branku z velké blízkosti přestřelil!

12:12
    Matěj Beran se snažil dělat rozruch před Kacetlem, kterému stínil ve výhledu. Přerovský brankář si ale výhled na střelu udělal a přesně zasáhl.

11:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Josef Hrabal – 2 min., podrážení).
    10:53 Jan SÜSS - 2:0

10:53
    Zubři těží z ochromené defenzivy hostujícího celku! Ryšavý skvělým forčekingem vybojoval kotouč v rohu kluziště pro JANA SÜSSE, který z mezikruží natáhl ke střele zápěstím a s přispěním teče některého z hráčů před ním se postaral o druhou branku, která je jeho první v letošní sezoně! Asistence: Martiny Ryšavý.

10:39
    Hosté hrají v plném počtu.

10:15
    Litoměřickým se ale povedlo osvobodit a vyhodit puk ke Kacetlovi. Z druhého trestu Stehlíka zbývá již méně než půlminuty.

10:04
    Zubrům se i nadále daří držet se v útočném pásmu.
    08:39 Vlastimil DOSTÁLEK - 1:0

08:39
    Zubři otevírají skóre zápasu a využívají první ze dvou dvouminutových trestů Lukáše Stehlíka! Litoměřičtí útočníci se riskantně vydali do útoku a brzy se museli otáčet zpátky. Přerovská ofenziva už ale byla rozjetá a ve značné převaze, takže i přes neúplně přesnou kombinaci mohl puk dorazit k volnému VLASTIMILU DOSTÁLKOVI v mezikruží, který se rychle zorientoval a dopravil puk do odkryté klece! Asistence:

08:20
    Přerovští útočníci se natlačili na hranici brankoviště, puk ale vzápětí vyletěl ven z pásma.

07:57
    Zubrům se v první přesilovce mnoho nedařilo, nyní však mají další a o to větší šanci k tomu se prosadit. K dispozici mají celkem 4 minuty po krvavém zásahu Stehlíka holí do Kubešova obličeje.

07:57
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Stehlík – 2+2 min, vysoká hůl).

07:21
    Zubři stále zůstávají v útočném pásmu, na přímé ohrožení Královy branky však zatím nedochází.

06:53
    Z opačné strany pálil Hejcman, ale bránu netrefil. Přesilovka Zubrů končí.

06:16
    Hrabal pálil bez přípravy z pravého kruhu, Bernat jeho střelu zblokoval.

05:49
    Zubrům z první přesilovky zápasu uplynula už téměř minuta, zatím v ní ale mnoho nepředvedli.

04:54
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Holý – 2 min. + 10 min. osobní trest, úder do oblasti hlavy a krku).

04:40
    Toman si vypracoval zajímavou šanci, když využil nepřesnosti v přerovské rozehrávce, obešel obránce a prověřil Kacetla střelou zápěstím.

03:49
    Na opačné straně se do úniku dostal Patrik Miškář, Kacetl se ale nenechal překonat, když prostor mezi betony, kam Miškář mířil, neprodyšně uzavřel!

03:19
    Další rychlé přečíslení Zubrů, které mohlo skončit brankou! Šoustal obdržel přesnou přihrávku od Dobši, který si vymíchal Krále, ale puk mu při zakončení nakonec sklouzl z hole!

02:11
    Sudí už signalizovali vyloučení na straně Litoměřic, kdy byl ve vlastním pásmu o kotouč obrán Hrabal. Sudí Hradil ale vzápětí trest po poradě s kolegou Šírem odvolal.

01:42
    Ofsajd Přerova.

01:18
    Jánský krásnou stahovačkou obešel Dřímala a dostal se do velmi dobré pozice! V zakončení mířil na bližší tyč, kterou už si Ondřej Kacetl v bráně Zubrů dobře pokryl.

00:56
    Dostálek hledal v rychlém přečíslení Doležala, nepřihrál ale přesně.

00:32
    Puk z obranného pásma dlouhým pasem dostal Hrabal.

00:10
    Na vhazování byly úspěšnější Litoměřice, které ihned nahodily kotouč do útočného pásma.

00:01

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, utkání za chvíli začne. Domácí Zubři oblékají dresy modré, litoměřičtí hosté hrají v trikotech bílých.

HC ZUBR Přerov: Kacetl (D. Dvořák) – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Krisl, Kučeřík, Dřímal, Gréč – Doležal, Pšurný, Dostálek – J. Svoboda, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Ryšavý – Dobša, Süss, Šoustal.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Mlčák, Holý, Výtisk, Háva, Jebavý, Baláž, Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – P. Svoboda, Jícha, Jánský – Toman, Hašek, Berka – Bernat, Moravec, Stehlík.

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gančarčík, Hranoš.

Přerov vs. Litoměřice

Litoměřice v první části loňské sezony patřily k nejlepším týmům a po třiceti kolech stály pouze o bod za Zubry na třetím místě. Vzájemně se tak oba celky potkávaly i během soubojů o pořadí v play-off. A v nich kralovali Přerovští. Plný počet bodů vydolovali z prvních pěti střetů, v posledním šestém jim pak nebyla uznána regulérní branka a srovnáním Kadlece v 60. minutě se museli s Litoměřicemi o body poprvé dělit.

Vzájemné zápasy (2019/2020):
    5:2, 4:2, 4:1, 4:3, 3:1, 4:5sn

Přerov aktuálně okupuje s 19 body 6. místo, to Litoměřickým se zatím nedaří dostat se do souvislejší formy. Naposledy však po čtyřech prohrách přehráli silnou Porubu. S 11 body jim náleží 13. příčka.

Krásné čtvrteční odpoledne z přerovské MEO Arény! Chance liga po restartu nabídne už čtvrtý hrací den. Dnes se v přerovské MEO Aréně v rámci dohrávky 6. kola utká domácí HC ZUBR Přerov s celkem HC Stadion Litoměřice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 9. Dostálek (T. Doležal, Hrabal), 11. Süss (Ryšavý), 18. Šoustal (Dobša), 53. Ryšavý (Hrabal, Kubeš), 54. Dostálek (Šoustal) – 24. Miškář (Toman, M. Beran), 33. M. Beran (Procházka), 33. Mlčák (Jícha, P. Svoboda)

HC ZUBR Přerov: Kacetl (D. Dvořák) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Krisl (C), Kučeřík, Dřímal, Gréč – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Ryšavý – Dobša, Süss, Šoustal.
    HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Mlčák, J. Holý, Výtisk (C), Háva, Jebavý (A), Baláž (A), Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – P. Svoboda, Jícha, Jánský – Toman, Hašek, Berka – Bernat, Moravec, Stehlík.

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gančarčík, Hranoš