Bohemians – Otrokovice 8:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 5:3 (kon.) | Hattrick Brno – Chodov 6:7 (kon.)
Královské Vinohrady – Pardubice 7:5 (kon.) | Ostrava – Black Angels 5:10 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
ACEMA Sparta Praha
Pondělí 28.09.2020, 17:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga • 5. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u florbalu zase někdy příště. (18:51:04)

Třetí třetina nabídla gólové hody, po kterých se raduje domácí tým Vítkovic. Ten vyhrál úvodní dvě třetiny o jednu branku. V té poslední však Sparta soupeře zatlačila a jednu chvilku to bylo i o jeden gól. Zápas ale definitivně rozhodl Matejčík a jeho trefa do prázdné branky. Vítkovice se příště utkají 5.10. venku s Tatranem. Spartu další zápas čeká o den dříve v Liberci.

Nejlepší hráči zápasu

Matyáš Šindler a Radim Křenek.

59:17 Marek MATEJČÍK - 5:3

59:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto. Po nepřesné kombinaci Sparty se k míčku na vlastní polovině dostal MAREK MATEJČÍK, který ranou přes celé hřiště trefil prázdnou branku. Asistence: Ondřej Sidunov.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:25 Radim KŘENEK - 4:3

58:25
    Sparta právě vstřelila branku!
    Krásná branka ještě dramatizuje dnešní zápas. RADIM KŘENEK dostal míček z levé strany od Lukáše Ujhelyiho a napřáhl. Jeho trefa náramně zapadla do horního rohu branky. Asistence: Lukáš Ujhelyi.

58:13
    Křenek zkusil takové nahození od poloviny hřiště, branku však netrefil a nikdo jeho pokus netečoval.

57:43
    Hosté jdou do šesti, Beneš zůstal na lavičce.

57:43
    Oddechový čas pro hosty.

57:22
    Vítkovice soupeře za žádnou cenu nechtějí dát míček. To se jim nyní náramně hodí.

56:44
    Sparta začala agresivně napadat. Vždyť také do konce zbývají tři minuty.

55:57
    Michal Pažák dostal nahrávku na střed a z voleje pálil. Branka mu v tomto případě byla malá.

55:25
    Krbec na půlce hřiště získal míček, se kterým se chtěl pochopitelně dostat dopředu, ale ztratil rychlost.

55:01
    Do konec třetí třetiny zbývá už jen pět minut. Domácí tým zatím kontroluje dvoubrankové vedení.

54:19
    Hra se okamžitě přerušila a sparťanský brankář by měl být v pořádku.

54:19
    Besta se otočil na pravé straně a pálil. Trefil Beneše do masky a hostující brankář zůstal na zemi.

53:57
    Šimon Hatala vybojoval na polovině hřiště míček pro Hájka, který následně pálil nad branku.

Ondřej Černý

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 18. Gattnar (Delong), 25. Šindler (Hájek), 46. Bräuer (Sladký), 53. Šindler (Gattnar), 60. Matejčík (Sidunov) – 48. Pruner (Juha), 50. Ujhelyi (Krbec), 59. Křenek (Ujhelyi)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek, Jastřembský, Kaleta – Firda, Sladký, Gattnar – Sidunov, Šindler, Hájek – Bräuer, Delong, Matejčík – Besta, Anis.
    ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Zítka) – Bartoš, Kozák, Zeman, Křenek, Veselý – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Pažák, Koščo – Čermák, Krbec, Masár – Hurt, Pruner.

Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka