Sparta – Plzeň 1:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 1:4 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – K. Vary 11:4 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 1:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 24.11.2020, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 5. kolo

Je dobojováno! Vítkovice ustály závěrečný nápor Komety a z jižní Moravy si odvážejí kompletní tříbodový zisk. Pro ostravský celek je to vůbec poprvé v sezoně, co se mu podařilo zvítězit ve druhém utkání v řadě a v tabulce odskakuje Brnu na rozdíl osmi bodu. Ve třetí třetině nejprve Kometa získala skóre na svou stranu, když se prosadil Peter Mueller. Vítkovice ovšem nic nezabalily a zásluhou Jana Hrušky srovnaly, aby v početní výhodě trefil vítězství Severomoravanů Peter Trška. Kometa se pokoušel o vyrovnání v power-play. kteoru umocnilo vyhození Štencela, ale srovnání už obrana v čele s brankářem Svobodou nepřipustila.

Za mě je to dnes vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z Brna vám přeji hezký zbytek večera. (20:31:11)

59:29
    Polák okamžitě osvobozuje ostravský tým.

59:25
    Kometa si ještě zahraje přesilovou hru, dvě minuty za podrážení fasuje Jan Štencel.

59:20
    Kometa drží útočné pásmo a snaží se kombinovat.

59:04
    Schneider zavezl puk do útočného pásma, vypálil z pravého kruhu a získal vhazování před Svobodou.

58:47
    Vincour trefil Poláka, od nějž se kotouč odráží mimo obranné pásmo Vítkovic

58:33
    Kometa jde do hry v šesti! Vhazuje se v obranném pásmu Vítkovic.

58:32
    Oddechový čas pro domácí.
    58:23 Peter TRŠKA - 2:3

58:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravané využívají přesilovou hru a otáčejí nepříznivý stav! Polášek na modré čáře poslal puk PETERU TRŠKOVI, jenž se s ničím nepáral a z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Vítkovice najednou míří za tříbodovým ziskem. Asistence: Adam Polášek, Rostislav Marosz.

58:09
    Vejmelka úspěšně kryje střelu od modré čáry v podání Poláška.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55
    V závěru třetí třetiny se bude muset bránit domácí tým, dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Luboš Horký.

57:44
    Vítkovice hrají v plném počtu.

57:37
    Vítkovice zaútočily ve vlastním oslabení, obrana Komety propadla a hosté postupovali 3 na 1, Schleiss předložil puk Hruškovi, proti kterému se fantasticky přemístil Vejmelka a podržel Brno!

57:26
    Mueller znovu pálil hluboko v útočném pásmu, Svoboda opět chytá!

56:57
    Ostravané se osvobozují.

56:39
    Mueller napálil bránícího Poláka, který chtěl vyhodit, ale puk zachytil Schneider, následně Kometa svírala hosty a kombinaci zakonči prudkou střelou z kruhu Mueller, Svobodova lapačka byla na místě včas.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 28. Schneider (Vincour, Klepiš), 49. Mueller (P. Holík) – 2. J. Mikyska (R. Černý, Trška), 52. Hruška (R. Polák, Štencel), 59. Trška (Polášek, Marosz)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Freibergs, O. Němec (A), J. Zbořil, Pyrochta (A), Gulaši, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Vincour, Klepiš, Schneider – DeFazio, Süss, Kunc – Plášek ml., Brabenec, L. Horký – Matěj Svoboda.
    HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Marosz, Mallet – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, Bernovský.

Rozhodčí: Kika, Micka – Ganger, Klouček