1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
HC Frýdek-Místek
Úterý 29.09.2020, 18:00Chance liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Frýdek – Místek byl na začátku soutěže v karanténě a proto má odehrány jen tři zápasy. V prvním duelu nestačil na Benátky nad Jizerou (5:2), nicméně v dalším kole si spravil chuť proti Ústí nad Labem, které porazili 6:0, aniž by jednou inkasovali. Ve třetím kole těsně porazili 3:2 Kadaň.
    Frýdečtí se v minulé sezóně pohybovali spíše v té druhé polovině tabulky a taky nakonec skončili až na jedenácté pozici. Do play off se jim probít nepodařilo a v letošní sezóně budou chtít tuto skutečnost napravit. Ovšem Frýdek – Místek je klubem, který v posledních sezónách končí těsně pod příčkami, které znamenají play off. Naposledy se dostali do play off v sezóně 2016/2017, kdy jejich cesta skončila v semifinále (stopku jim vystavila tehdy Jihlava, která nakonec i získala titul).

Sokolov zastihl úvod sezóny v poměrně dobré formě! Z šesti zápasů má na svém kontě dvanáct bodů, což je řadí na třetí pozici v tabulce. Navíc k tomu jsou domácí poměrně dost produktivní, když nastříleli již 26 branek a patří mezi nejlepší týmy v soutěži (více branek vstřelila jen Poruba). Nicméně je třeba brát v úvahu, že některé týmy teprve rozjely nový ročník Chance ligy a to vinou karanténních opatření.
    V předminulém zápase sehrál vyrovnanou partii s Jihlavou, kterou nakonec dokázal porazit 3:2 po prodloužení. A ve včerejším utkání pak jednoznačně porazil 5:1 Benátky nad Jizerou.
    Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jaromír Kverka, který má na svém kontě již devět kanadských bodů (6+3) a patří mu zatím i celkové prvenství v rámci celé soutěže. I když stejný počet bodů má i porubský Jáchym, který však body sbírá jen asistencemi a patří mu až druhá příčka. Kverka si připsal největší přísun bodů v zápase s Litoměřicemi, které tehdy Sokolov porazil vysoko 12:5 a Kverka přispěl rovnou šesti kanadskými body!

HC Baník Sokolov: Hamrla (Horák (A)) – J. Pohl (A), Houdek, D. Zeman, Kadeřávek, Přindiš (A), Klodner, Tureček, A. Rulík – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Jiskra, D. Tůma – Švec, T. Rohan (C), Prymula – Kropáček, Osmík.

HC Frýdek-Místek: Malík (Suchánek) – Husák, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Peterek, Mikulík (C), Raška – Klimša (A), Šedivý, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič.

Rozhodčí: Jan Doležal, Josef Barek – Jiří Flegl, Jakub Dědek.

HC Baník Sokolov: Hamrla (Horák) – J. Pohl (A), Houdek, D. Zeman, Kadeřávek, Přindiš (A), Klodner, Tureček, A. Rulík – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Jiskra, D. Tůma – Švec, T. Rohan (C), Prymula – Kropáček, Osmík.

00:01

00:37
    O první útočnou zteč se pokoušeli hosté, ale nahození do útočného pásma sbírají domácí.

01:27
    Patrik Prymula nahazoval před brankáře Malíka, který nakonec nemusel zasahovat, jelikož puk před ním zkrotil jeho spoluhráč.

02:49
    Sokolov nyní kombinoval v pásmu Frýdku, ale do zakončení se nedostali. Na druhé straně se zčistajasna dostal do zakončení Veselý, který však nepřekonal Hamrlu!

03:40
    Šik ztratil puk před modrou a Frýdek – Místek se mohl rázem dostat do další šance, ale nakonec z ní sešlo.

04:45
    Baníku se podařilo opět dostat do útočného pásma. Soupeř se však dokázal rychle osvobodit.

05:13
    Vojtěch Tomi dostal přihrávku před branku a bezprostředně před brankářem Sokolova zakončoval. Tohle byla velká šance pro hosty!

05:13
    Husák však při zakončování nejspíše sekl Hamrlu a je prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu.

06:00
    První minuta přesilové hry je téměř u konce a domácí se dostali k jedné střele, která skončila v ochranné síti.

06:30
    Další úspěšné vyhození Frýdku – Místku a ti zatím své první oslabení zvládají na jedničku.

06:58
    Ve druhé části přesilovky se Baník vůbec nedokázal usadit v útočném pásmu a jejich první přesilovka nedopadla zrovna nejlépe. Malík nemusel řešit žádnou svízelnou situaci ve svém brankovišti.

07:40
    Střela sokolovské hráče a tento projektil skončil mimo branku Malíka. Denis Zeman právě poslal puk na levé křídlo, kde byl nikým nehlídán Rulík, ale nezamířil přesně.

08:45
    David Kofroň v pásmu soupeře nedokázal zpracovat těžký puk a hra se stěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.

09:07
    Patrik Prymula možná mohl střílet, ale spíše se snažil o přihrávku, která neprošla. O chvíli později střílel Petr Přindiš, ale ani ten neotevřel skóre.

10:04
    Úvodní desetiminutovka zápasu je pryč a Baník je zatím o něco aktivnější. Hlavně ve své střelbě.

10:27
    Tohle nahození na branku Malíka vypadalo poměrně nebezpečně, ale Malík vyrazil svou vyrážečkou puk k mantinelu.

11:02
    Ondřej Hrachovský si vybruslil od mantinelu a vystřelil z levého úhlu. Hamrla bezpečně kryje u své pravé tyče!

11:42
    Nadějný útok z pohledu hostujícího celku, který však nakonec ztratil puk v útočném pásmu Baníku.

12:05
    Malík dobře viděl střelu od modré čáry a zaměstnal svou lapačku. Sokolov opravdu střílí ze všech možných pozic.

12:48
    A další střelecký pokus domácích. Malík pokryl svou pravou tyč a vrazil puk za sovu branku. Následně jej vyváží jeho spoluhráči.

13:20
    Zemanova střela jen orazítkovala beton Malíka, který se ve své brance rozhodně nenudí.

14:05
    Puk za brankou Hamrly nakonec vybojovali domácí, kteří dostávají hru do středního pásma.

14:22
    Petr Přindiš putuje na trestnou lavici a je tu i první přesilovka pro Frýdek – Místek. Přindiš se provinil sekáním.

15:05
    Ovšem ani hostům se první minuta přesilovky vůbec nedaří a mají problémy založit útok.

15:35
    V polovině přesilovky se Frýdek již dokázal dostat do pásma soupeře, byla z toho poměrně nebezpečná střela. Následně Baník vyhazuje puk.

16:15
    Střílenou přihrávku z pravé strany nedokázal před Hamrlou nikdo tečovat a i Sokolov bude úspěšný ve svém prvním oslabení.

17:09
    Jan Pohl nahodil puk od modré čáry, který byl před brankou ještě tečován a puk se nepříjemně snesl nad branku Malíka.

17:48
    Hamrla vyrazil betonem a dal základ pro rychlou útočnou akci Sokola. Tomáš Vracovský se rozjel po levé straně a vyzkoušel pozornost Malíka.

18:32
    Patrik Prymula se až moc snadno dostal před branku, avšak jeho zakončení možná mohlo být přesnější.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Sokolov míří do útoku.

19:45
    Tomáš Vracovský na středu kluziště, ale obrana Frýdku mu neumožnila vystřelit. O rychlý útok se ještě snažili hosté, ale na Hamrlu nevyslali puk.

20:00

Úvodní třetina nám branku nepřinesla, nicméně o střelecké pokusy nebylo nouze. Zejména Sokolov je střelecky hodně aktivní. Hamrla i Malík si však poradili se všemi střelami a drží nerozhodný stav utkání. V první třetině si oba celky zahrály i jednu přesilovku. Oba vyloučení se provinili sekáním.

20:01

20:43
    Radek Veselý dojel odražený puk a z pravé strany se snažil černou pryž dostat před branku, ale soupeř mu tuto přihrávku zablokoval.

21:08
    Tomáš Vracovský měl nyní dostatek času ke svému zakončení. Malík však opět připraven a utlumil puk ve své výstroji.

21:21
    David Tůma se provinil podražením a hosté budou zahrávat druhou přesilovku.

21:48
    Od úvodních minut přesilovky se Frýdek – Místek snažil kombinovat. Nakonec se nedostal do zakončení a Sokolov následně vyváží puk z vlastního pásma.

22:47
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Frýdek – Místek využívá svou první přesilovou hru. Autorem branky je ONDREJ ŠEDIVÝ, který dostal puk do jízdy a ze středu umístil puk pod horní tyč. Asistence: David Klimša a Lukáš Kaukič.
    22:47 Ondrej ŠEDIVÝ - 0:1

24:07
    Patrik Hamrla musel opět být pozorný ve svém brankovišti. Nakonec dokázal přikrýt puk pod svou lapačku.

24:12
    Ke střele se dostal Haman, ale brankáře Sokolova nyní nepřekvapil a ten kryje jeho pokus, který byl vyslán bezprostředně po vyhraném vhazování.

24:31
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrik Husák – 2 min., podrážení).

25:08
    Prymula hledal před brankou Tkadlece, ale ten nedokázal zamést puk do branky!

25:34
    Baník právě vstřelil branku!
    Autorem branky je OTAKAR ŠIK, který si dobře najel před branku a srovnává stav zápasu. Asistence: Patrik Prymula.
    25:34 Otakar ŠIK - 1:1

27:25
    Jan Klodner se dostal do slibného zakončení a Malík opět musel zachraňovat svůj tým. Sokolov je po vyrovnávací brance aktivnějším celkem.

28:29
    Souboj za brankou Sokolova nakonec lépe vyzněl pro domácí celek. Útok rozjížděl Prymula, ale Frýdek – Místek se stihl včas vrátit.

29:41
    Sokolovští jsou i ve druhé třetině hodně střelecky aktivní. Nyní se bude vhazovat před Malíkem.

30:08
    Vít Jiskra si naváděl puk ke střele, ale ještě než stačil vystřelit, tak mu soupeř sebral puk z čepele.

30:51
    Rychlý přechod do útoku a Malík likviduje střelu Houdka. Následně zakončení i na druhé straně a i Hamrla drží remízový stav.

31:22
    Nyní se hraje nahoru a dolů. Zničehonic se ke střele dostal Švec, kterého nikdo nehlídal. Malík byl ve správné pozici.

33:23
    Tvrdá rána od modré čáry, kdy puk vyplaval od pravého mantinelu. Tu měl na svědomí Vracovský. Následně se puk ocitl ve středním pásmu a ve snaze Sokolova se dostat rychle zpět, je odpískán ofsajd.

33:45
    Vzápětí i ofsajd na druhé straně.

34:48
    Baník se nyní dostával do útoku dvou na jednoho! Avšak přihrávka na Kropáčka neprošla, protože obránce do přihrávky stačil vložit hůl!

35:46
    Haman podrazil soupeře, který se snažil o přechod modré čáry a po právu míří na trestnou lavici.

36:46
    V první minutě přesilovky Sokolova nám nepřinesla nic zásadního. Nyní dochází k souboji o puk u mantinelu.

37:15
    Vojtěch Tomi se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, ale Hamrla nyní podržel svůj tým!

37:50
    Hostující celek je v plném počtu a Sokolov nedokázal v této přesilovce výrazně ohrozit Malíka. Naopak Hamrla musel likvidovat samostatný únik.

38:52
    Blíží se nám závěr druhé třetiny a nyní se Frýdek – Místek snaží něco vymyslet směrem dopředu. Dokáže ještě vstřelit branku v této třetině?

40:00

Druhá třetina nám již přinesla branky. Nejprve se do vedení dostali hosté, ale Sokolov záhy odpověděl vyrovnávací brankou. Frýdek – Místek si mohl vzít vedení zpět, ale ve vlastním oslabení nedokázal využít nabídnutý samostatný únik. Do třetí třetiny je tedy vše otevřené a uvidíme, kdo nakonec zvítězí v předehrávce sedmého kola.

40:01

41:25
    Začala nám třetí třetina a uvidíme, který z týmů dokáže vstřelit další branku a dostat se tak do vedení. Nyní se o to pokoušel Adámek, ale nebyl úspěšný.

42:10
    Kryštof Stuchlík měl na své čepeli vyloženou gólovku! Z těsné blízkosti nedokázal trefit odkrytou horní polovinu branky a trefil Hamrlu, který se v brankovišti pěkně roztáhl a pokryl tak dolní polovinu branky!

42:50
    Hosté nyní dobře napadají a Sokolov se nyní nemůže dostat přes polovinu hrací plochy.

43:19
    Rychlý protiútok Frýdku nakonec končí jejich druhou brankou. Autorem branky je RADEK VESELÝ, který nakonec dokázal zasunout puk do branky, když si jej stáhl zpoza branky. Asistence: Daniel Kurovský.
    43:19 Radek VESELÝ - 1:2

43:39
    Sokolov tedy opět prohrává těsným rozdílem a uvidíme, jestli se dočkáme rychlého vyrovnání jako ve druhé třetině.

44:04
    No, blízko k rychlému vyrovnání byl Marek Švec, který se dostal do zakončení.

44:42
    Osmík ztratil puk a Frýdek – Místek se tak dostal do rychlého útoku po levé straně. Nahození si Hamrla pohlídal a tohle mohli frýdečtí zahrát daleko lépe, než jen nahozením na branku.

45:29
    Veselý za sprintoval do pásma, ale nakonec se k puku nedostal. Obránce Sokolova byl u něj dříve a snaží se rychle odehrát puk z vlastního pásma.

46:53
    Obrovská šance v podání Kaukiče, který v těsné blízkosti neuspěl před Hamrlou. Nyní měl Frýdek – Místek možnost odskočit do dvou brankového vedení.

47:22
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Přindiš – 2 min., nedovolené bránění).

48:46
    Frýdek ve své přesilovce drží puk, ale nejsou nijak zvlášť nebezpeční. Za zmínku stojí střela Šedivého, kdy puk končí za brankou.

49:25
    V závěru přesilovky došlo ještě k jedné střele, ale Sokolov nakonec přečkal toto oslabení a stále drží velkou naději na nějaký bodový zisk.

50:25
    Petr Přindiš zavezl puk do útočného pásma, ale to bylo vše, k čemu se nyní domácí dostali.

51:37
    Puk skončil na střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu. Pro Sokolov nyní velmi rychle bude utíkat čas.

52:07
    Adam Raška byl natolik důrazný ve své snaze se dostat do zakončení až zboural Hamrlu i s brankou. Nicméně byl faulován Osmíkem a je tu další přesilovka pro Frýdek – Místek.

52:09
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Martin Osmík – 2 min., podrážení).

52:22
    Tomáš Rohan se dostal s pukem až před branku, Malík si pohlídal tuto situaci. Vzápětí další střela od Pohla a Malík chytá! No, nyní měl Sokolov slibné dvě šance ve vlastním oslabení.

53:47
    Hosté si nyní vytvořili tlak v pásmu soupeře. Nejvážnější byla střela Husáka, která nakonec končí nad brankou!

54:21
    Baník přečkal i druhé oslabení ve třetí třetině a nyní mají nejvyšší čas pro to, aby se soustředili na vyrovnávací trefu.

54:41
    Zahradníček ukázal ukázkový hit, následně byla k vidění střela Šika, Malík drží Frýdek!

54:49
    Po vhazování přišla střela Zemana z pravé strany. Puk šel hodně vysoko nad branku. V rychlém protiútoku se Kurovský provinil útočným faulem a Sokolov má velkou šanci k vyrovnání!

54:54
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Daniel Kurovský – 2 min., faul loktem).

55:05
    Autorem branky je MILAN MIKULÍK, který se dostal k puku jako "slepý k houslík" a ve vlastním oslabení navyšuje vedení pro svůj celek. Sokolov nyní nezvládl hru v defenzívě a pyká. Asistence: Ondrej Šedivý a Patrik Husák.
    55:05 Milan MIKULÍK - 1:3

55:05
    Střídání v týmu HC Baník Sokolov: ze hřiště odchází Patrik Hamrla, přichází Adam Horák.

55:47
    Švec zasáhl soupeře holí do obličeje a nejspíše natolik, že se objevilo krvavé zranění, což jsou celkem čtyři minuty pro hráče Baníku.

56:28
    Nyní se hraje čtyři na čtyři, ale za chvíli začne delší přesilovka pro hosty.

56:57
    Frýdek – Místek je v plném počtu a ještě přes dvě a půl minuty mají nyní výhodu o jednoho hráče v poli navíc.

57:34
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., podrážení).

57:34
    S dalším vyloučením na straně Sokolova to již nevypadá v dnešním utkání růžově. Celkově je Sokolov ve třetí třetině často vylučován.

57:56
    Horák si připisuje první zákrok a to proti nebezpečné střele Šedivého! Ten se neprosadil se svou střelou mezi betony brankáře.

58:38
    Na trestné lavici Baníku se to zaplňuje a Rohan je třetím hráčem, který tam usedá. Ten vystřelil puk mimo hrací plochu a za zdržování hry si půjde odpočinout.

58:50
    Autorem branky je ONDREJ ŠEDIVÝ, který již pečetí výhru svého celku. U této branky si bod za asistenci připíše i brankář Malík. Asistence: Nick Malík.
    58:50 Ondrej ŠEDIVÝ - 1:4

59:08
    Autorem branky je RADEK VESELÝ, který dostal puk před branku a kosmeticky ještě upravuje stav ve skóre. Asistence: Jan Zahradníček a David Kofroň.
    59:08 Radek VESELÝ - 1:5

Baník Sokolov doslova nezvládl závěrečnou třetinu. Častým vyloučením se nedokázal dostat do nějakého tempa a jejich nedisciplinovanost Frýdek – Místek trestal v nejvyšší možné míře. Frýdek – Místek potvrzuje, že se mu na venkovních kluzištích daří a je to jejich druhá výhra ze tří venkovních zápasů! (20:14:25)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 26. Šik (Prymula) – 23. Šedivý (Klimša, Kaukič), 44. R. Veselý (Kurovský), 56. Mikulík (Šedivý, Husák), 59. Šedivý (Malík), 60. R. Veselý (Zahradníček, Kofroň)

HC Baník Sokolov: Hamrla (56. Horák (A)) – J. Pohl (A), Houdek, D. Zeman, Kadeřávek, Přindiš (A), Klodner, Tureček, A. Rulík – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Jiskra, D. Tůma – Švec, T. Rohan (C), Prymula – Kropáček, Osmík.

Rozhodčí: Jan Doležal, Josef Barek – Jiří Flegl, Jakub Dědek