Hvězda Praha – Liberec 0:0 (odl.) | Kladno – Chomutov 0:0 (odl.) | Vítkovice – Havířov 3:0 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 0:0 (odl.) | Třemošná – PZ Kladno 0:0 (odl.) | Motor ČB – Pardubice 0:0 (odl.)
Vsetín – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Poruba – Přerov 2:4 (kon.) | Olomouc – Třinec 4:6 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 2:5 (kon.) | Sparta – Havlíčkův Brod 4:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Zlín 4:5 (0:1 po s.n.)
Tábor – Slavia 1:8 (kon.) | Technika Brno – Kobra 6:4 (kon.)
HC Sparta Praha
4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 01.10.2020, 18:00 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný den! Program dorostenecké nejvyšší soutěže dnes pokračuje dalšími deseti zápasy, mezi nimiž nechybí ani bitva Sparty s Havlíčkovým Brodem.

HC SPARTA PRAHA (5. místo)
    4 Z, 2-0-0-2, 10:17 (-7), 6 bodů

Sparta má po prvních čtyřech utkáních vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Do ročníku vstoupila vítězstvím 2:1 na ledě Hradce Králové, na které se o dva dny později neúspěšně snažila navázat v Pardubicích. Následná domácí premiéra pro ní skončila tragickým debaklem 1:8 od Jihlavy, nicméně v posledním kole si ve vyhroceném derby se Slavií spravila chuť a svého městského rivala porazila 4:2.

2 Z, 1-0-0-1, 6:6 (0), 3 body

Havlíčkobrodští stihli zatím odehrát duely jen dva. První tři body nového ročníku se jim podařilo získat hned v tom úvodním, když v poměrně vyrovnaném souboji zneškodnili Kobru Praha na její půdě 3:2. Podruhé a naposledy šli bruslaři do akce 19. září, kdy na svém ledě prohráli s Motorem těsně 3:4, a dnes je tak v Praze čeká první souboj po bezmála dvou týdnech.

Michal JANKO – 2 Z, 3 body (2+1)
    Jaroslav PRÁŠEK – 2 Z, 3 body (1+2)
    Petr HRDLIČKA – 2 Z, 3 body (1+2)

Jakub BĚLOHLÁVEK
    – 120 min. | úsp. 89,7% | prům. 3,00

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2019/20

Dnešní soupeři na sebe naposledy narazili v nadstavbové fázi loňského ročníku, kde spolu svedli dvě bitvy. Tu první vyhrála Sparta, která na svém ledě zvítězila 7:3, zatímco v odvětě uspěli bruslaři 4:1.

11. 1. 2020: Sparta – Havl. Brod 7:3
    7. 3. 2020: Havl. Brod – Sparta 4:1

HC Sparta Praha: Hrabal (Dlouhý) – Klička, David (C), Ludvík, Bartoň, Menzel, Port – Novák, Bareš (A), Vašíček, Odehnal, Červenka, Fábry, Kalný (A), Valach, Pražák, Stepanchuk, Žmola, Senčák.

BK Havlíčkův Brod: Havlík (Beran) – Chymo, Bezpalec, Doskočil, Kuchta (C), Doležal, Vaněček – Netolický, Matýs, Kubant, Teplý, Janko, Prchal, Krejčí (A), Bačkovský, Machovský, Hrdlička, Prášek (A).

Rozhodčí: Květoň – Žídek, Hlinka.

Ještě jednou vám přeji příjemný večer, tentokrát už přímo z haly. Po ledě se prohání rolba, začátek se blíží.

Oba celky vyráží na ledovou plochu a řadí se na modrých čarách, za pár desítek sekund startujeme.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:11
    Jako první se po vyhraném buly chtěli dopředu vydat hosté, které ale protihráči zastavili už na modré.

00:34
    Havlík si na své konto připsal první zákrok, střelu z kruhu ramenem vyrazil do opačného prostoru pro buly.

00:43
    Sparta se dopouští prvního ofsajdu dnešního střetnutí, vhazovat se bude před jejím útočným pásmem.

01:12
    Gólman Havlíčkova Brodu musel zasahovat i podruhé, zakončení z hranice brankoviště jej nepřekvapilo.

01:58
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, častěji jsou na kotouči domácí hráči.

02:31
    Pražané zneškodnili další výpad soupeře a nyní se sami snaží se vrátit před Havlíkovu klec.

02:58
    Vaněček vyhazuje puk za Hrabala a odjíždí střídat, celek z Vysočiny se snaží usadit vepředu.

03:35
    Bartoň zvládl na poslední chvíli rozehrát kotouč dopředu, už se k němu sjížděli dva protihráči.

04:02
    Havlík byl znovu ve střehu, tentokrát se po zneškodnění projektilu rozhodl kotouč už do hry nevracet.

04:15
    A znovu, tlak Sparty se stupňuje. Vhazovat se tentokrát bude po levici hostujícího brankáře.

04:48
    Bruslaři se na malou chvíli protlačili před Hrabala, tentokrát se jim ale nepodařilo jej ohrozit.

05:20
    Ani jednomu celku se nedaří prorazit za obranu soupeře, hraje se tak převážně v neutrální zóně.

05:53
    Rozehrávka zpoza klece se od Bartoňovy hole odrazila za Havlíka, Sparta si do statistik připisuje icing.

06:08
    Hrabal byl znovu o něco rychlejší než projektil soupeře, na první branku tak v Holešovicích stále čekáme.

06:45
    Havlíčkův Brod s papírově silnějším soupeřem drží krok, v posledních minutách zpevnil svou defenzívu a snaží se čím dál tím agresivněji forčekovat.

07:32
    Cyril Valach zachytil vyhozený puk za modré čáře a poslal jej podél mantinelu za klec, kde se o něj bojuje.

08:13
    Lukáš Kalný se ocitl v ideální střelecké pozici, jeho projektil z mezikruží ale šel nad klec!

08:50
    Havlík to teď neměl vůbec jednoduché, domácí se za něj snažili puk doslova procpat!

09:19
    Pražané pomalu ale jistě přebírají otěže střetnutí, jejich soupeř se už nějakou dobu nepodíval před Hrabala.

09:51
    A pozor, nyní se už bruslařům přejít do ofenzívy podařilo, Hrabal se blýskl dvěma hezkými zákroky.

10:20
    Bačkovský se po chybě domácí obrany dostal před Hrabala, z hranice brankoviště ale minul!

11:08
    Přečíslení tři na dva vygradovalo zakončením Krejčího, které zblokoval jeden z protihráčů.

11:47
    Ani Cyril Valach nyní nemířil úplně přesně, projektil z prostoru pro buly jen orazítkoval mantinel.

12:18
    Do dráhy Červenkovy střely se postavil Doležal, puk se od jeho brusle odrazil do středního pásma.

12:50
    Domácí čeká první přesilovka, za hákování na trestnou lavici putuje útočník Artur Prchal (HBR).

13:10
    Havlík přikryl puk svou rukavicí, Kuchta se pak po přerušení ohnal po jednom z protihráčů. Výměna názoru z toho ale nebyla, sparťan se nenechal vyprovokovat.

13:40
    Brod se v oslabení málem dostal do přečíslení dva na jednoho, obrana Sparty nakonec akci zneškodnila.

14:20
    Daniel Matýs vyhazuje puk z vlastní modré až za Hrbala, hosté využívají situace a střídají.

14:50
    Prchal je zpět na ledě, přesilovka Sparty končí. Hosté své první oslabení přežili bez větších komplikací.

15:05
    Početní výhodu si nyní vyzkouší i svěřenci Václava Adama, Albert Bareš (SPA) jde ven za podrážení.

15:43
    Tak to je velká smůla pro hosty, Hrabala teď dvakrát krátce po sobě zachránila tyč!

16:17
    Dlouhá kombinace skončila nadějně vypadajícím zakončením z mezikruží, které Hrabal vyrazil.

16:56
    Brod ve své první početní výhodě působí mnohem nebezpečněji než jeho soupeř, Sparta se za celé oslabení dosud nepohnula z vlastní části kluziště.

17:24
    Oba celky však už hrají v plném počtu, hosté přesilovku v branku nepřetavili. Jeden z nich nyní poslal puk do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před Hrabalem.

17:42
    Červenka se dostal k volnému kotouči těsně před brankou a z otočky zakončil, Havlík puku do cesty nastavil svou rukavici!

18:13
    Vašíček vypálil z prostoru mezi kruhy, Havlík následně předvedl naprosto rutinní zákrok betonem.

18:55
    Sparta přichází o útočné pásmo, odkud jí hostující hráči vyhnali. Hra se přesouvá do neutrální třetiny.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:47
    Závěrečné chvíle prvního dějství moc atraktivní podívanou nenabízejí, hraje se hlavně před Hrabalem.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Tipsport arena se v první třetině nenudila, Sparta s Havlíčkovým Brodem v ní spolu svedly poměrně vyrovnaný souboj s šancemi na obou koncích ledové plochy. Ani jeden gólman, tedy Michael Hrabal na straně domácích a Filip Havlík v brankovišti bruslařů, zatím ovšem za svá záda kotouč nepustil, a celky tak po dvaceti minutách hry odchází do kabin za stavu 0:0.

20:01

20:06
    Už šest sekund po úvodním buly druhé části se poprvé přerušuje, bruslaři vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:34
    Střela z levého kruhu prosvištěla kolem vzdálenější tyče svatyně Michaela Hrabala.

21:02
    Sparta se snaží rozjet kombinaci před Havlíkem, její soupeř ale její hráče drží přišpendlené u mantinelů.

21:29
    Hra se na malou chvíli přelila do domácího pásma, Holešovičtí se ale velmi rychle dostali zpět do útoku.

22:11
    Bezpalec chtěl zachytit přihrávku na modré čáře, kotouč ale jen projel kolem jeho hole. Následný protiútok domácích hráčů skončil postavením mimo hru.

22:50
    Hrabal upaluje na střídačku, Sparta má ponechanou výhodu. Při nejblížším přerušení se bude vylučovat.

22:56
    Adam Bezpalec (HBR) neprožívá nejlepší vstup do druhé části, nyní putuje na trestnou za podrážení.

23:40
    Spartě se opět nedaří se v přesilovce usadit před soupeřovou brankou, Brod má situaci pod kontrolou.

23:58
    Hrabal musel ve vlastním oslabení zasahovat, ze sparťanského konce ledové plochy se ozval zvuk puku narážejícího o beton domácího gólmana.

24:38
    Brankář holešovického celku nyní vyjel do rohu rozehrát vyhozený kotouč, Sparta v přesilovce působí bezzubě.

25:07
    Paradoxně až po konci početní výhody se domácí dostali do nadějněji vypadající šance. Havlík byl připraven a pokryl jak střelu z kruhu, tak i nasledné dorážky.

25:38
    Netolický na kruhu vypíchl puk z Ludvíkovy hole, bek Sparty se ale velmi rychle dostal zpět na kotouč.

26:11
    Hra se nyní nese v režii domácích, kterým se ale nedaří se na delší dobu usadit před Havlíkovou klecí.

26:54
    Sparta právě vstřelila branku!
    Rychlá akce vede k první brance Sparty, která tak na konci sedmadvacáté minuty otevírá skóre! Podél mantinelu se za modrou čáru protáhl DAVID SENČÁK, který najel do prostoru mezi kruhem a brankovištěm a zakončil. Havlíkovy pak střela smolně propadla skrz výstroj do klece! Asistence: Tomáš Bartoň.

27:36
    Jeden z hostujících hráčů na střídačce frustrovaně klepl hokejkou do lavice, Holešovičtí rychle odskakují do dvoubrankového trháku! Z pravé strany se prosadil LUKÁŠ KALNÝ, který se tak zapisuje na střeleckou listinu dnešního duelu – 2:0! Bez asistence.

28:16
    Hraje se stále hlavně před Havlíkem, hráči Brodu se po dvou inkasovaných trefách snaží vrátit do hry.

28:45
    Martin Vašíček vyváží kotouč z vlastního obranného pásma, Sparta zakládá další výpad směrem na Havlíka.

29:35
    Michala Janka rychle odzbrojil Novák, který následně kotouč poslal ven z domácího pásma.

30:18
    Hrabal Krejčího střelu vyrazil vysoko nad sebe, kotouč následně dopadl těsně levou tyč jeho klece.

30:56
    Jakuba Červenku (SPA) do konce třetiny na ledě neuvidíme, krom dvou minut za hákování totiž též dostává osobní trest za nesportovní chování.

31:39
    Celek z Vysočiny se protlačil dopředu a kombinuje, Hrabal zatím v oslabení nečelil ani jedné střele.

32:04
    Kuchta poslal puk Doležalovi, který mu jej obratem vrátil. Střela z modré čáry se zastavila na Hrabalově betonu, jenž puk následně přikryl lapačkou.

32:40
    Sparta vyhazuje, Brodu se nedaří navázat na dobrou první přesilovku a zatím toho v početní výhodě moc nepřevedl. Červenka se za chvíli vrátí na led.

33:33
    Krejčí se vypravil sám na Hrabala, který jeho bekhendové zakončení vyrazil ramenem!

33:58
    Tentokrát už strážce domácí svatyně zasahovat nemusel, střela z pravé strany totiž jeho klec minula.

34:39
    Hraje se nahoru dolu, kotouč nyní mění majitele celkem často. Prim hrají obrany obou výběrů.

34:51
    Po dalším domácím postavení mimo hru uvidíme buly těsně před obranným pásmem Havlíčkova Brodu.

35:18
    Sparta se nyní usadila v útoku, nedaří se jí se ale propracovat do kvalitnější střelecké příležitosti.

35:50
    Protiútok hostů skončil dříve než začal, Krejčí nahodil puk za Hrabala a odjel střídat.

36:17
    Na sparťanském konci ledové plochy opět zazvonila tyč, hlavní sudí Květon rozpažil!

36:47
    Nedáš? Dostaneš! Nepsané hokejové pravidlo opět vystrčilo růžky, Sparta se z následného protiútoku prosazuje a necelé čtyři minuty před koncem druhé části jde do tříbrankového vedení! Havlík musí pryž ze své klece lovit po trefě JAKUBA ŽMOLY! Asistence: Martin Klička.

37:49
    Po sporném icingu Sparty se mělo vhazovat před její klecí, nakonec ale buly proběhne ve středovém kruhu.

38:27
    S hosty to začíná vypadat hodně špatně, po velmi solidní první třetině nyní v té druhé inkasují už počtvrté! Obrana Brodu se rozpadla a do bezprostřední blízkosti Havlíkovy svatyně se protáhl LUKÁŠ NOVÁK, který zakončením zvyšuje náskok domácích na 4:0. Havlík byl bezmocný. Asistence: Lukáš Kalný, Andrej Fábry.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:28
    Sparta stále nemá dost, opět se dostala do útoku a snaží se rozebrat zatím pevnou defenzívu soupeře.

39:55
    Pár sekund před druhou sirénou ještě uvidíme vhazování ve středním pásmu, Sparta se dostala do ofsajdu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:29.

Při pohledu na výsledek druhé třetiny by se mohlo zdát, že Sparta v posledních dvaceti minutách jasně dominovala. Nebylo tomu ale tak – Brod sice po většinu periody tahal za kratší konec pomyslného lana, rozdíl ale nebyl ani zdaleka tak výrazný, jak to vypadá. Bohužel pro hosty se ale nehraje na estetický dojem, nýbrž na branky, a ty Sparta po nejrůznějších zaváháních jejich obrany do jejich klece poslala čtyři. Domácí mají velmi slušně nakročeno k další výhře.

40:01

40:17
    Druhou třetinu zahájil Havlíčkův Brod aktivně, nicméně Hrabala se mu vážněji ohrozit nepodařilo.

40:59
    Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, ani jednomu celku se nyní nedaří prorazit do pásma soupeře.

41:37
    Sparta se musí stáhnout z útoku, špatnou přihrávku jeden z beků zachytil až těsně za modrou čárou.

42:08
    Kalného střela ze zastavila na Havlíkově betonu, domácí se snaží za brankáře Brodu poslat ještě jeden gól.

42:42
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za hostující svatyní, do které je zapojeno hned několik hráčů.

43:36
    Michael Bačkovský (HBR) míří na trestnou za sekání, Sparta si vyzkouší další hru v početní výhodě.

44:23
    Hosté oslabení zatím zvládají slušně, Pražané se při návratu do útoku dostali do ofsajdu.

44:59
    Havlík zneškodnil další sparťanský projektil a následně se rozhodl puk pro jistotu schovat pod svou lapačku.

45:32
    Pražané toho v početní výhodě moc nebezpečného nepředvedli, jejich přesilovka pomalu končí.

46:12
    Jakub Červenka zachytil ujíždějící kotouč těsně před modrou a nahodil jej za svatyni Filipa Havlíka.

46:51
    Zakázané uvolnění, do statistik si jej tentokrát připisují hráči Sparty. Buly tak proběhne před jejich klecí.

47:53
    Třetí třetina si pro nás příliš atraktivní podívanou nepřichystala, šancí je k vidění poskrovnu.

47:59
    Střela z pravého kruhu teď Hrabala trochu potrápila, gólman Sparty ale nakonec neposedný puk zkrotil.

48:40
    Na druhém konci ledové plochy teď zasahoval zase Havlík. Že by se tempo přeci jen nakonec zvedlo?

49:08
    Ukázkový zákrok lapačkou teď z rukávu vytáhl Hrabal, který tak Doležalův projektil hravě zneškodnil.

49:52
    Znovu sledujeme tahanici o kotouč u mantinelu, tři sparťané se snaží odzbrojit dva hráče Brodu.

50:15
    Sparta nakonec puk vybojovala, načež jej okamžitě poslala až za Havlíkovo brankoviště. Icing.

51:19
    Rozhodčí hře nechávají volný průběh, už celkem dlouhou dobu se v Tipsport areně nepřerušovalo.

52:09
    Senčákova střela se neujala, Havlík měl poměrně jednoduchou práci a projektil bez obtíží zastavil.

52:47
    Hraje se hlavně před brankou Filipa Havlíka, Sparta se stále nechce spokojit s čtyřbrankovým náskokem.

53:52
    Po dalším úspěšném zákroku maskovaného muže v hostující kleci se bude vhazovat po jeho levici.

Dnešní utkání sleduje 67 diváků.

54:28
    Míříme do finiše, do závěrečné sirény zbývá odehrát už jen něco málo přes pět a půl minuty.

54:58
    Hráči Brodu se na malou chvíli podívali před soupeřovo brankoviště, odkud je ale Sparta rychle vyhnala.

55:39
    Doležal zachytil přihrávku v momentě, kdy puk už přejel modrou čáru. Hra je tak znovu pozastavena, ofsajd.

56:07
    Utkání se už spíše jen dohrává, ani jeden celek už nehraje na sto procent. Uvidíme, co závěr přinese.

56:58
    Hostujícímu celku nevyšla rozehrávka, puk skončil na jeho střídačce. Buly proběhne ve středním pásmu.

57:42
    Z bezprostřední blízkosti svatyně se chtěl prosadit Lukáš Kalný, Havlík si ale jeho zakončení pohlídal.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:19
    Minutu a jednačtyřicet sekund před koncem základní hrací doby uvidíme buly po levici Filipa Havlíka.

58:26
    Po vyhraném vhazování pálil Stepanchuk, hbitý gólman Brodu kotouči do cesty nastavil vyrážečku.

58:45
    A na trestnou nyní míří právě Bogdan Stepanchuk (SPA), jehož sudí vylučují za podrážení.

59:22
    Hosté se v přesilovce ještě snaží Hrabala připravit o čisté konto, zatím se jim nepodařilo jej vážněji ohrozit.

59:49
    Brod se opět usazuje v útočném pásmu, na nějaké větší akce už je ale zřejmě pozdě.

Dohráno! O vítězi duelu nakonec rozhodla druhá třetina, ve které Sparta svého soupeře porazila 4:0 a stejný výsledek platí i po konci základní hrací doby. Brod ale dnes v Holešovicích vůbec nepředvedl špatný výkon a pokud bude i nadále hrát jako dnes, nemusel by být v extralize jen do počtu.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (19:57:38)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 27. Senčák (Bartoň), 28. Kalný, 37. Žmola (Klička), 39. Novák (Kalný, Fábry)