Třinec – K. Vary 3:4 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Liberec 0:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 6:7 (1:3 po s.n.)
Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (po pr.) | Pardubice – Vítkovice 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Berani Zlín
Pondělí 21.12.2020, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 6. kolo

Ze ŠKOENERGO arény je to pro tentokrát vše. Přeji dobrý večer a u hokeje se těším opět zítra. (20:05:44)

Po úspěchu na ledě Mladé Boleslavi čeká v úterý Zlín zápas v nedaleké Praze, kde jej přivítá Sparta. Bruslaři na svém ledě budou v týž den hostit České Budějovice.

Zlínu se i tentokrát podařilo porazit favorita utkání. Po cenném skalpu Plzně před reprezentační přestávkou porazil na venkovním kluzišti Mladou Boleslav po prodloužení a získává dva body. Potvrdil tak svou vzestupnou tendenci.

Krátce po vstřelení vítězného gólu si ještě hráči obou táborů vyměnili několik peprných slov, ale nakonec odjeli do svých kabin.

63:05 Lukáš VOPELKA - 2:3

63:05
    Zlín právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Ačkoliv měli Boleslavští v prodloužení obrovský tlak, podařilo se ujet LUKÁŠI VOPELKOVI, který překonal Jana Růžičku a rozhodl o dvoubodovém zisku pro zlínský celek. Asistence: Antonín Honejsek.

62:47
    Conor Allen z pravého kruhu těsně minul. Následovala ještě jedna střela domácích, ale výborný Daniel Huf svým již 49. zásahem v zápase svůj tým znovu podržel.

62:13
    Bruslaři se zpoza vlastní brány snaží ještě něco vymyslet.

61:33
    David Šťastný z pravého kruhu trestuhodně netrefil odkrytou bránu.

61:31

61:00
    Do Ševcovy střely si velice obětavě lehl David Nosek, který se svíjí na ledě v bolestech, hosté tak hrají už několik sekund prakticky ve dvou.

60:42
    Beranům se podařilo vyhodit puk až do jejich útočného pásma.

60:26
    Po Jääskeläinově střele z kruhu vyrazil brankář Zlína puk betonem.

60:13
    Bruslaři se usadili v pásmu, zatím ale nevystřelili.

60:01

Hráči jsou už připraveni, bude se hrát čtyři na tři.

Středočeši měli sice v závěru třetiny tlak, ale na rozhodnutí to již nestačilo. Po třech minutách se tak v Mladé Boleslavi bude hrát prodloužení, domácím zbývá ještě minuta a 30 sekund přesilové hry.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Domácím utekl puk, utkání spěje do prodloužení.

59:38
    Střela Davida Šťastného byla tečována do plexiskla.

59:31
    Oddechový čas pro domácí.

59:31
    Za podrážení byl vyloučen na dvě minuty Zdeněk Okál (ZLN). Domácí budou půl minuty před koncem třetí třetiny hrát přesilovku.

59:26
    Výhoda pro domácí.

58:28
    Ve středním pásmu zachytil puk Pavel Kubiš a najel si s ním až před Jana Růžičku. Následně vystřelil mezi jeho betony, ale domácí gólman kotouč za svá záda nepustil.

57:21
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, Berani však soupeře dobře napadají a nepouštějí ho do větších šancí. Zdá se, že toto utkání, nenastane-li nějaký zvrat, spěje do prodloužení.

55:47
    Opět zakázané uvolnění, tentokrát na zlínské straně. V tomto zápase bylo pískáno skutečně mnoho icingů...

55:16
    Zlínští zahrozili před brankářem Mladé Boleslavi, Jan Růžička ale chytil puk a přerušil hru.

54:26
    David Bernad, který dnes zaskakuje v útoku, ujížděl na branku Zlína, nestačil však zakončit, protože jej dohnal zlínský hráč. Skončil tak i s pukem v brance a ještě atakoval Daniela Hufa. Brankář je však v pořádku. Sudí nyní upevňují brankovou konstrukci a bude se pokračovat.

54:18
    Domácím je pískáno zakázané uvolnění.

53:22
    Před vhozením buly se ještě začali strkat Stránský s Köhlerem, oběma hráčům museli domluvit rozhodčí.

53:22
    Domácím je pískán ofsajd, následuje komerční pauza.

53:00

52:20
    Šťastný to zkusil z pravého kruhu, trefil ale bránícího hráče. Zlínu se zatím daří přesilovku bránit a zdá se, že by to mohl zvládnout až do jejího konce.

52:03
    Domácí jsou stále v útočné třetině a mají tlak, jenže málo střílejí.

51:44
    U pravé tyče chtěl zakončit Mário Lunter, brankář mu tam ale neponechal prostor.

51:18
    Hosté vyhráli vhazování a vyvezli puk až k Janu Růžičkovi.

51:00
    Teprve potřetí v tomto zápasu putuje zlínský hráč na trestnou lavici. Za sekání byl na dvě minuty vykázán Daniel Gazda (ZLN). Středočeši tak mají příležitost rozhodnout zápas.

50:05
    Čárový rozhodčí přerušil hru kvůli ofsajdu. Týmy v současnosti střídají a připravují se na pokračování ve hře.

49:43
    Mezi kruhy si najel Ondřej Najman a vyslal ráznou střelu směrem k brankáři. Daniel Huf nicméně své spoluhráče úspěšným zákrokem podržel.

49:03
    Ve třetí třetině má zatím více ze hry Mladá Boleslav, která se pokouší překlopit zápas na svou stranu. Domácí produkují také hodně střel. V současnosti je jejich skóre 38:19.

48:46
    David Šťastný obehrál hned několik hráčů a vystřelil, puk však za gólmanova záda nepropadl. Bruslaři neuspěli ani s Ciencialovým pokusem o dorážku.

48:26
    Po jednom ze střeleckých pokusů domácích přerušil Daniel Huf hru.
    47:43 Oscar FLYNN - 2:2

47:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají. Z kruhu překonal brankáře Zlína střelou z první k pravé tyči OSCAR FLYNN. Asistence: Pavel Kousal.

47:06
    Domácím se v pásmu nepodařilo dostat pod tlak brankáře, hosté posléze vybojovali puk.

46:28
    Od modré čáry vystřelil Matěj Sebera, Jan Růžička zasáhl lapačkou a přerušil hru. Probíhá komerční přestávky.

45:40
    Po icingu se domácí dostali do útoku, jenže Zlín puk vybojoval a ušetřil další cenné sekundy.

45:10
    Zakázané uvolnění domácích.

44:19
    Po Flynnově střele směrem na gólmanovy betony byl kolem Daniela Hufa velký závar a hned několik domácích hokejistů chtělo dorazit puk za brankovou čáru. To se jim ale nepodařilo. Bruslaři mají nicméně v posledních sekundách velký tlak.

43:55
    Z pravého kruhu vystřelil Petr Šidlík, ale Daniel Huf předvedl perfektní zákrok lapačkou.

42:48
    Domácí se snaží hrozit z protiútoků, Zlín nicméně dobře napadá.

41:13
    Od modré čáry vystřelil Jakub Kotala, puk ale nakonec zamířil mimo branku.

40:35
    Mário Lunter zavezl kotouč do útočného pásma, posléze vystřelil David Cienciala, jenž ale nedokázal do částečně odkryté branky úspěšně zakončit.

40:01

Ve druhé třetině nepadl žádný gól. Ačkoliv opět vyprodukovali domácí oproti soupeři více střel, Zlín předváděl organizovanou hru a zahrozil také ve svých dvou přesilovkách. Berani naopak nefaulovali ani jednou, a nedali tak domácím záminku udeřit v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Po 40 minutách tedy hosté stále těsně vedou.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:35
    Po Strnadově střele z levého kruhu zasáhl Daniel Huf, jenž přerušil hru.

39:18

38:07
    Středočeši ujížděli dva na jednoho, zakončit se jim však nepovedlo. Ušetřili nicméně cenné sekundy v oslabení a mohli zároveň vystřídat.

37:33
    Hosté uzamkli Bruslaře v pásmu a vystřelili, puk však zblokoval jeden z boleslavských hráčů. Následně se domácím podařilo vyhodit puk.

37:18
    Zlín si svou aktivitou a důrazem před brankářem vysloužil faul domácích. Za nedovolené bránění odjel dvouminutový trest odpykat Jakub Strnad (MBL).

36:28
    Pavel Kousal přenechal puk přijíždějícímu Oscaru Flynnovi, který z kruhu mířil mezi brankářovi betony. Daniel Huf ale puk srazil do ochranné sítě.

35:52
    Daniel Huf přerušil tlak domácích, když chytil puk. Po střídání bude dění pokračovat vhazováním po pravé ruce zlínského brankáře.

35:41
    Kotala z levého kruhu po Jääskeläinenově přihrávce minul.

35:13
    Danielu Hufovi se podařilo vyrazit puk až do středního pásma, hosté tak mají na chvíli od ofenzívy domácích klid.

34:46
    David Cienciala nedokázal v mezikruží vystřelit, ačkoliv měl puk na dosah.

34:19
    Z ledu se v kruhu poblíž domácí branky ztěžka zvedal Jiří Karafiát. Rozhodčí ale nevylučují, následuje buly ve středním pásmu.

34:05
    Kotouč skončil v ochranné síti za Hufovou bránou, hra je přerušena.

33:41
    Mitchell Fillman od modré čáry minul zlínskou branku.

33:00
    Domácí po vystřídání začínají zpoza vlastní branky.

32:16
    Od modré čáry vystřelil Conor Allen, puk ale chytil Daniel Huf. Obránce Mladé Boleslavi následně zklamaně probodl pohledem strop ŠKOENERGO arény.

32:03
    Od mantinelu vystřelil Martin Ševc, gólmanovi Zlína se ale povedlo úspěšně zasáhnout. Následovalo zakázané uvolnění hostů.

31:42
    Na závěr oslabení vystřelil z levého kruhu Marek Hrbas, puk prošel jen těsně kolem pravé tyče.

31:39

30:43
    Puk Středočeši dostali alespoň do středního pásma, mohli tak vystřídat.

30:30
    Domácím se stále nedaří osvobodit a vystřídat, je na nich už znát únava.

30:08
    V levém kruhu měl poměrně dost prostoru Jakub Šlehař, jehož střelu vyrazil Jan Růžička betonem. Berani dál setrvávají v pásmu.

29:58
    Z pravého kruhu vystřelil šikovně Jiří Ondráček, čímž způsobil lehký rozruch před brankovištěm. Ten však záhy ukončil Jan Růžička, jenž přikryl kotouč a přerušil hru.

29:46
    Po úspěšném vhazování drží Zlín útočné pásmo.

29:39
    Na dvě minuty za nedovolené bránění byl rozhodčími vykázán kapitán Mladé Boleslavi Martin Ševc (MBL).

29:37
    Navrátilec do boleslavské sestavy Marek Hrbas vyslal z hranice levého kruhu prudkou střelu, puk však za gólmanova záda nepropadl.

29:00
    Zlín dvakrát po sobě během několika sekund vystřelil na domácí branku, nejednalo se však o ráznější střely, Jan Růžička tak neměl příliš těžkou práci.

28:21
    Puk po střele od zlínské střídačky Jan Růžička chytil pomocí lapačky. Hra tak byla znovu přerušena.

28:09
    Berani kontrolují puk, domácím se nedaří proniknout do pásma.

27:37
    Obránce David Bernad, který po odstoupení Adama Zbořila ze zápasu kvůli zdravotním obtížím zaskakuje v útoku, vyslal z rohu kluziště nepříjemnou střelu. Daniel Huf však zasáhl úspěšně a přerušil hru. Po komerční přestávce se tak bude pokračovat v útočném pásmu Středočechů.

26:35
    Sám na branku ujížděl Antonín Honejsek, ve svém samostatném nájezdu se mu ale nepodařilo gólmana překvapit. Janu Růžičkovi tak nenadělal výraznější potíže.

26:07
    Po zpětné přihrávce jednoho z domácích hráčů zakončoval Cienciala, ten ale trefil brankáře.

25:16
    Zlínským se daří dobře pokrývat domácí útočníky a nepouštět je do větších šancí.

24:36
    Po buly ševci zatlačili domácí v jejich pásmu a jedno z nepříjemných zakončení musel hasit Jan Růžička, jemuž se podařilo přerušit. Domácí následně vystřídali.

24:29
    Další icing je pískán tentokrát domácím.

24:14
    Hra je znovu přerušena. Začátek druhé třetiny je velice často přerušován kvůli nepřesnostem, dění na ledové ploše tak nepřináší v posledních chvílích zrovna atraktivní podívanou.

23:52
    Davidu Šťastnému se nepodařilo vystřelit, zlínští hokejisté ale posléze dostali puk pryč od vlastního brankáře. Čárový sudí odpískal icing, ten byl ale záhy odvolán. Vhazovalo se ve středovém kruhu.

23:00
    Po nepřesnostech ve středním pásmu byla přerušena hra.

22:19
    Jan Stránský dostal na hůl puk, nedokázal však žádnému spoluhráči rychle přihrát. Toho hosté využili, a dostali se tak ke kotouči znovu oni.

21:37
    Domácím je odpískáno zakázané uvolnění.

21:29
    Z pravého kruhu vystřelil Daniel Gazda, ale Jana Růžičku nepřekonal.

21:12
    Domácí nahazují puk do útočné třetiny, tam se k němu ale dostanou hosté a Středočechy do ničeho nepustí – takový obraz hry je k vidění prozatím na začátku druhého dějství.

20:04
    Domácí se na úvod třetiny ujali puku a nahodili ho do útočného pásma, po chvíli jej ale mají v držení Berani.

20:01

První třetina patřila Zlínu, který favorita z Mladé Boleslavi překvapil dvěma rychlými góly. Domácím se podařilo kontrovat jednou brankou ke konci této dvacetiminutovky. Na střely zatím dvojnásobně vedou hokejisté Bruslařského klubu – 14:7. Počítají se nicméně vstřelené góly a na tomto poli je úspěšnější tým Zlína.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58
    Po jedné střel domácích je tu ještě poslední přerušení hry v této třetině.

19:40
    K puku si sjel Maris Bičevskis, ale nakonec o dost minul. Puk trefil plexisklo.

19:00
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, v posledních chvílích bez větších šancí.

17:45
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

17:20
    Jan Stránský po přihrávce z rohu kluziště vystřelil, trefil však boční síť. Daniel Huf si prostor kolem tyče pozorně hlídal a utěsnil.
    15:45 Jakub KOTALA - 1:2

15:45
    Pohotová střela JAKUBA KOTALY přináší domácím snížení. Boleslavský útočník si sjel k levé tyči, odkud se trefil do vzdáleného rohu Hufovy branky. Gólman se nestačil přemístit. Kotala se v Tipsport extralize prosadil gólově po více než třech letech. Asistence: Martin Pláněk, Joona Jääskeläinen.

15:12
    Výbornou práci v brankovišti odváděl Pavel Kubiš, který hned několikrát dorážel. Domácím se ale v čele s brankářem podařilo situaci ustát a přerušit hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Zlína.

14:47
    Davida Šťastného v kruhu hosté nepustili ke střele. Záhy ševci vyrazili do protiútoku.

14:13
    Puk už byl v brankovišti, přičemž Daniel Huf z něj byl povyjetý, přesto se domácím nepodařilo dostat k dorážce.

12:41
    Zakázané uvolnění na straně týmu z města automobilů.

12:15
    K bezprostřední střele si na hranici kruhu sjel David Nosek a prudce se opřel hokejkou do kotouče. Jan Růžička zasáhl betony.

11:55
    Bruslaři se zatím marně snaží dostat k puku. Ten kontrolují Berani, kteří si pozorně hlídají své obranné pásmo.

11:34
    Domácí se po chvilce vymanili ze zlínského tlaku a hra pokračuje dál. Oba týmy také vystřídaly.

10:27
    Opět zakázané uvolnění, tedy další vhazování před Danielem Hufem.

10:04
    Neškodné Strnadovo nahození na branku z levého kruhu nemohlo nadělat Danielu Hufovi výraznou starost. Gólman Zlína přerušil hru poté, co chytil puk lapačkou.

09:59

09:45
    Hra byla přerušena znovu v obranném pásmu Beranů. Domácím zbývá posledních 14 sekund z přesilovky.

09:38

08:35
    Středočeši se sice při hře čtyři na čtyři drželi dlouho v útočném pásmu, na branku ale nevystřelili, Zlín je nyní zatlačil za jejich vlastní branku.

08:08
    Hra se přerušila krátce po jednom z buly, pokračuje se znovu poblíž zlínského brankáře.

07:59
    Hosté si dlouho přesilovku nezahráli. Po chvíli byl totiž vyloučen na dvě minuty za hákování Antonín Honejsek (ZLN).

07:38
    Za vysokou hůl byl dvěma minutami potrestán Jakub Strnad (MBL).

07:33
    Posléze ale puk skončil v rohu v ochranné síti, hra je přerušena a bude pokračovat dalším vhazováním v obranném pásmu zlínského celku.

07:19
    Puk letící z dálky tečoval Daniel Huk směrem k plexisklu, hra však plyne dál.

06:48
    Středočeši mají tlak, Zlínu se však daří střely soupeře pokrývat a blokovat. Bruslaři navíc střílejí z dálky a nedaří se jim stínit brankáři.

06:31
    Oba týmy se u svých střídaček radí, zejména domácí mají o čem. Outsider zápasu je v prvních minutách totiž překvapil dvěma rychlými góly.

06:31
    Bezprostředně po icingu Zlína pálil z hranice kruhů Martin Pláněk, puk však vyhmátl pohotovým zákrokem lapačkou Daniel Huf. Následuje komerční přestávka.
    06:06 Dalibor ŘEZNÍČEK - 0:2

06:06
    Berani sehráli situaci po vhazování výborně. Podařilo se jim účinně stínit gólmanovi a po střele zhruba od modré čáry tečoval v kruhu puk za Růžičkova záda DALIBOR ŘEZNÍČEK. Asistence: Jakub Šlahař, Pavel Sedláček.

06:01
    Krátce po vhazování vystřelil Řezníček, z toho gól ještě nepadl, záhy se však hosté radují z branky.

05:57
    Čárový rozhodčí odpískal úmyslný ofsajd, schyluje se tedy k buly před brankou domácích.

05:42

05:22
    Zlínští znovu vyhodili puk, toto oslabení tak přečkají bez inkasování.

04:39
    Hostům se podařilo vyvézt kotouč na druhou stranu kluziště, po chvíli je také pískán ofsajd, vhazuje se tedy ve středním pásmu, což Beranům jistě v současném oslabení vyhovuje.

04:02
    Bruslaři soupeře uzamkli v pásmu, Šťastný přihrával Lunterovi, jenže přihrávku zmařil výborným zákrokem jeden ze zlínských hráčů, a tak ševci stále drží v Mladé Boleslavi čisté konto.

03:42
    Je tu první vyloučení tohoto klání, a to na straně středočeského celku. Menší trest za nedovolené bránění si odjel odpykat Matyáš Hamrlík (ZLN).

03:25
    Zlín se z tlaku vymanil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

02:43
    Z mezikruží vystřelil David Šťastný, čímž brankáře poněkud rozhodil, vyjel totiž poměrně dost z branky. Další střela ze strany domácích ale nepřišla, hraje se tedy bez přerušení dál.

01:53
    Netrvalo dlouho a icing je tentokrát pískán na opačné straně. Vhazuje se před brankou Mladé Boleslavi.

01:29
    Zlínu je odpískáno zakázané uvolnění.

01:02
    O kotouč se bojuje před lavičkou časoměřičů, posléze jej získali pro sebe domácí Bruslaři.
    00:24 Jiří KARAFIÁT - 0:1

00:24
    Berani se dostávají do bleskového vedení. V rohu kluziště vybojovali puk a po střele JIŘÍHO KARAFIÁTA skončil kotouč za Růžičkovými záda. Asistence: Bedřich Köhler.

00:14
    Dalibor Řezníček udržel puk v útočném pásmu a hosté mají tlak.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík, Allen, Hrbas – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Ferenc, Řezníček, M. Novotný, Žižka (C), Nosek (A), Gazda, Hamrlík – J. Ondráček, Karafiát, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál – Šlahař, P. Sedláček, Sebera – Václavek, Poletín, Kubiš (A).

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lhotský, J. Svoboda.

Potkají se dva týmy z opačných pólů tabulky. Zatímco čtvrtá Mladá Boleslav má na svém kontě 41 bodů a v posledních pěti zápasech čtyřikrát zvítězila, Zlín je v extraligové tabulce předposlední, má 21 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál třikrát, naposledy se mu podařilo překvapivě zdolat 2:1 Plzeň, tedy tým, který má ještě o tři body víc než Bruslařský klub. Překvapí Berani i Mladou Boleslav, nebo splní domácí roli favorita? To napoví večerní klání na ledě ŠKOENERGO arény.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v pondělí večer po reprezentační přestávce střetnou domácí Bruslaři se zlínskými Berany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 16. Kotala (Pláněk, Jääskeläinen), 48. Flynn (P. Kousal) – 1. Karafiát (Köhler), 7. Řezníček (Šlahař, P. Sedláček), 64. Vopelka (Honejsek)

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: hráno bez diváků