Warriors Brno – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Přerov – Technika Brno 7:2 (kon.) | Ústí n/L – Chrudim 0:0 (odl.)
Kobra – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Vsetín 1:5 (kon.)
HK Mladí Draci Šumperk
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 02.10.2020, 19:00 • Škoda aréna • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, osobně děkuji všem, co se dnes prezenčně dostavili do Škoda arény a ukázali tak, že mládež je pro nás důležitá. Já se na Vás těším u nedělního utkání HK MD Šumperk proti brněnským Warriors. (17:22:05)

Dnešní zápas jasně ovládli hosté. Ti šli do vedení ve 14. minutě, kdy se prosadil Jakub Apolenář. Ve druhé třetině Valaši přidali dokonce dvě branky, ty padli z hole Martina Baďury a znovu se prosadil střelec první branky ROBE Jakub Apolenář. Ke slovu se ve druhé periodě dostali také Draci, krásnou akcí zakončil za Málkova záda Jakub Horký. To bylo ale dnes od Draků vše. Další dvě branky ve třetí dvacetiminutovce přidali Valaši. Ve 45. minutě se trefil Pavel Svoboda, třetí gól v utkání poté do prázdné brány umístil Jakub Apolenář.

Výraznými osobnostmi dnešního střetnutí byl určitě již několikrát jmenovaný Jakub Apolenář 3+1). Svými nahrávkami se pak do kanadského bodování zapsali Boris Baliak 2 (0+2) a Jakub Krnáč 2(0+2).

59:56
    Zápas končí střelou Badeliaka.

58:50
    Kašpar teď vytáhl neskutečný zákrok proti Svobodovi. Skóre už mohlo být 1:6.

57:33
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácím risk hry bez brankáře nevyšel a JAKUB APOLENÁŘ trefuje prázdnou bránu. Asistence: Martin Kožený

56:56
    Badeliak vytvořil velkou šanci, ale nedokázal přesně nahrát.

56:43
    Oddechový čas pro hosty.

55:57

55:47
    Mladým Drakům chybí přesné zakončení. Pár šancí si dokázali vytvořit, ale nic s čím by měl hostující gólman problém.

54:37
    Horký zavezl puk a nakonec i sám vystřelil. Akce vypadala moc pěkně ovšem bez gólu.

54:00
    Šumperk si svým útokem vynutil faul a zaslouženě si zahraje přesilovou hru.

53:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Krnáč – 2 min., podrážení).

53:11
    Vsetín teď tráví většinu času bráněním.

52:30
    Poláchovi v rozhodující moment odskočil puk od čepele a ve velké šanci nedokázal vstřelit branku. Poté hosté vyhodili, aby mohli v klidu vystřídat.

51:57
    Matěj Blaháček nahazuje puk ovšem nikdo z útočníku ho nedokázal vybojovat.

51:06
    V tuhle chvíli musel rozehrát samotný gólman Šumperku a Draci tak míří vpřed.

50:44

50:35
    Domácí se provinili za postavení útočícího hráče v brankovišti a sami se tak vyhání z útočné třetiny.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 30. Horký – 14. Bednařík (Krnáč), 21. Baďura (Svoboda), 29. Apolenář (Babeliak, Krnáč), 45. Svoboda (Babeliak, Apolenář), 58. Apolenář (Kožený)

HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar (Ryšavý) – Plhal, Koutecký, Cekr F., Blaháček, Minařík, Netolický, Štrbík (C), Plhal – Rusina, Scheuter, Žižlavský, Fibigr, Janech, Polách, Šembera, Horký, Šucha, Kesler
    VHK ROBE Vsetín: Málek (Tkladlec) – Kožený, Houser, Křňáč, Pernický, Sviták, Macík – Veselý, Maštalíř, Baďura, Apolenář, Bednařík, Jurek, Novosad, Kopčil, Svoboda, Vrána, Babeliak, Čapka, Dědek

Rozhodčí: Novotná – Rychlý. Šimčík