SHC Maloměřice – Zubří 27:30 (kon.) | Dukla – Kopřivnice 25:31 (kon.) | Královo Pole – Nové Veselí 0:0 (odl.)
Jičín – Hranice 28:16 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
28:16 (13:8)
TJ Cement Hranice
Sobota 03.10.2020, 18:00 • Sportovní hala města Jičín, Jičín • Chance Extraliga mužů • 5. kolo

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 28:16 (13:8)
    Nejvíce branek: Šulc 7, Kastner 5/1, Kubík 4 – Magrla 7/2, Zbránek 3, Indrák 3. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 1:4.

Z mé strany je to dnes vše. Užívejte zbytku víkendu, debatujte o výsledcích voleb ve vašem regionu a někdy příště se budu u házené, buď z Jičína, nebo z Nového Veselí, těšit napočtenou! (19:36:39)

Tenhle zápas dnes patřil domácím. Jičín systematicky od prvních minut šel za výhrou, předváděl pěkné akce a dařilo se mu zejména v útočné fázi. Hranice se naopak trápily v útoku skrze technické chyby, ani v obraně se jim nedařilo eliminovat rozehrávku do kombinací a po první půli to tak bylo o pět branek.

V první desetiminutovce druhé půle to vypadalo, že by se hosté přeci jen nadechli k návratu do zápasu a snížili na 12:16, pak už ale hřiště patřilo Ronalu, který postupně navyšoval svůj náskok a v pohodovém tempu si došel pro vysokou výhru 28:16.

Konec zápasu. (28:16)
    60
    Doškář dvě sekundy před koncem nakonec ustanovuje konečný výsledek zápasu 28:16! (28:16)
    60
    Magrla z pravého křldla přehodil Machalického, pravděpodobně to byl již poslední gól hostí v zápase. (27:16)

59
    Doškář střílel ze středu, ale mířil hodně nad břevno. Tento útok se tak Východočechům nepovedl. (27:15)

59
    58:41, poslední oddechový čas zápasu, na straně Jičína. Evidentně se pokusí domluvit nějaký signál, který by potěšil diváky. (27:15)

59
    Jsme v poslední dvouminutovce. Hranice se snaží přidat další gól a zmírnit rozdíl ve skóre do odvety, ale je to skutečně velký rozdíl ve skóre. (27:15)
    58
    Mucha netrefil z devítky branku, Machalický pak využil toho, že je prázdná branka Cementu a přehodil celé hřiště až do kasy. (27:15)

58
    Doškář se dokázal protlačit ke druhému gólu v krátkém časovém sledu, avšak přešlápl, tudíž gól neplatí. (26:15)

57
    Ubráněný útok Hranic znamená další tažení Jičína do útoku. V brance se ukazuje David Machalický, který tak v závěru dostává minuty jako dvojka. (26:15)
    56
    Knittl nahazovačku na pravé křídlo úspěšně zakončil, hosté už vyloženě přetrpí zbylé čtyři minuty. (26:15)

56
    Teď už to můžeme nazývat debaklem. Hranice daly za 26 minut hry sedm gólů, což rozhodně není v kombinaci s osmi z první třicítky něco, na co by stačila výhra. (25:15)
    55
    Doškář neměl problém se zakončením, našel si prostor na levé spojce a propálil hranického brankáře. (25:15)

55
    Útočný faul Padalíka otáčí hru. Navíc přichází oddechový čas Jičína, který už notně prokombinoval sestavu. (24:15)
    54
    Kastner připisuje pátou branku v zápase a Ronal dohrává zápas s absolutním přehledem. (24:15)

54
    Jaroslav Hudeček dostává žlutou kartu za emoce, které provázely rozhodnutí o tom, že domácí v útoku zůstanou. (23:15)