Dvůr Králové n. L. – Bílina 0:0 (odl.) | Havlíčkův Brod – Cheb 3:6 (kon.) | Znojmo – Val. Meziříčí 8:1 (kon.)
Žďár n/S – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:2 (kon.) | Děčín – Nová Paka 5:1 (kon.)
Jablonec n/N – Hronov 6:2 (kon.) | Trutnov – Mostečtí Lvi 0:0 (odl.) | Opava – Vel. Meziříčí 0:0 (odl.)
Řisuty – Kobra 0:0 (odl.) | Tábor – Písek 0:0 (odl.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
HC WIKOV Hronov
Sobota 03.10.2020, 18:002. liga skupina Sever (ČR) • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jablonecké Vlky čeká v sobotu zápas s nováčkem 2. ligy Hronovem. Vlci mají zatím kvůli odkladům z důvodu koronavirové nákazy za sebou pouze dva zápasy, v nichž nastříleli pouhé tři branky. Přesto však oba absolvované zápasy vyhráli – nad Novou Pakou 2:1 a v Bílině 1:0.

I Hronov má kvůli odkladům za sebou jen dva zápasy a i oni obě dvě utkání vyhráli – nad Děčínem 9:3 a naposledy v Trutnově 4:3.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Čechura, Mrkvička (C), Bitman, Tržický, Ira, Pulec, Pilek – Jursa, Kačírek, Brokeš – Homolka (A), Ma. Frk, Pe. Král – Bajer, Plíhal, D. Svoboda – Bouřil. Trenér: Plíhal.

HC WIKOV Hronov: Ševců (L. Novotný) – Řehák, Suvorov (C), Hovsepjan, Drbal, Galickij, Exner, Kellner – Červíček, Maršík (A), Lukačka – Vacek, Jančuk, M: Malinský – Hylena, Mašek, Novikov – Mach, Matouš (A). Trenér: M. Táborský.

Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal.

Jablonecké Vlky čeká poslední zápas, na který smějí přijít vlastní fanoušci, tentokrát v duelu dvou zatím neporažených týmů hostí Vlci nováčka z Hronova.

Zápas bude kromě fanoušků bedlivě sledovat i předseda komise rozhodčích Českého hokeje Vladimír Šindler, který využil své cesty na sever Čech a poprvé v životě zavítal na zápas Jabloneckých Vlků.

Na domácí straně stojí určitě za to sledovat výkony nového kapitána Tomáše Mrkvičky v obraně, který se zatím prezentuje vynikajícími výkony. V dresu Hronova se představí hned pětice Rusů.

Čtvrt hodiny před zápasem o sobě dávají vědět domácí bubeníci, za brankou je i malá skupinka fanoušků hostujícího Wikowu Hronov. Diváci do hlediště ale stále přicházejí.

Jablonec zatím volí strategii pravidelně prostřídávat brankáře, takže dnes dostane v brance přednost Michal Krofta, který vychytal letos výhru nad Novou Pakou 2:1, v brance Wikowu nastoupí od začátku Kryštof Ševců.

00:01

0:10
    Hned po deseti vteřinách zakázané uvolnění hostí a hra se stěhuje před Ševců.

0:35
    Nikita Novikov zůstal zcela zapomenut na červené čáře a jel sám na Kroftu. Ten ho skvělým zákrokem vychytal!

1:43
    Bekhendem nahazoval puk na branku domácí Pulec. Střela by to nebyla moc nebezpečná, kdyby ovšem Ševců viděl, ale naštěstí to pro hosty dobře dopadlo.

2:58
    Krofta vyslal odvážně puk do středního pásma na Plíhala, ale ten byl dobře pokrytý a z tohohle mráčku nezaprší.

3:34
    Rána jako z děla od Marka Frka, ale do branky neprošla. Pak ještě hledal Frk spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka prošla celým brankovištěm.

4:33
    Vlci právě vstřelili branku!
    MARTIN FRK si počkal na útočné modré na báječnou přihrávku do samostatného úniku od Jursy a ve své druhé šance se nemýlil, když polovysokou střelou na bližší tyč nedal Ševců šanci. Asistence: Martin Jursa.

5:01
    Hronov právě vstřelil branku!
    Odpověď hostí, ale byla okamžitá. Drbal našel před brankou MARKA MALINSKÉHO, který překvapil Kroftu. Asistence: Martin Drbal.

5:36
    Domácí dostal hezkou přihrávku do jízdy, ale klička mu nevyšla, na druhé straně se blýskl dobrým obranným zákrokem hrající trenér Plíhal.

7:03
    Hostující kapitán Suvorov nahazoval puk z levé strany a Kroftovi puk vypadl, leč hosté neměli před brankou nikoho, kdo by dorážel.

8:35
    Hraje se dlouho bez přerušení a převážně ve středním pásmu.

9:06
    Frk znovu zahrozil, ale puk minul branku.

10:13
    Plíhal hledal střílenou přihrávkou před brankou Wikowu Brokeše, ale ten puk nezasáhl.

11:00
    Jančuk střílel z velkého úhlu, ale Krofta střelu nečekal. Přesto jablonecký brankář stihl dobře zasáhnout.

11:24
    První vyloučení zápasu, domácí Josef Bajer za nedovolené bránění.

11:46
    První útočný pokus hostí zastavil ofsajd.

12:20
    Střelu Malinského zblokoval domácí Ira.

13:10
    Kellner hledal před brankou obrovitého Matouše, ale ten puk do sítě nedostal. Hosté celou přesilovku zle zatápěli domácím. Vlci vyhodili až v jejím samotném závěru.

14:07
    Sotva se domácí ubránili, už jde na trestnou další Vlk – kapitán Mrkvička za vysokou hůl.

14:40
    Při vlastní přesilovce to zkoušel individuálně hostující Jančuk. Probil se pěkně a snažil se zasunout puk po blafáku mezi Kroftovy nohy, ale neuspěl. Velká šance hostí!

15:30
    Domácí teď dvakrát vyhodili a v tomto oslabení se jim kromě té šance dýchá lépe.

16:07
    Domácí jsou v plném počtu.

17:00
    Brokeš to teď zkoušel hodně na sílu v těžké pozici a jeho pokus šel vedle.

17:13
    Třetí trest pro domácí – Tomáš Tržický za vysokou hůl.

17:55
    Suvorov dobře rozděluje puky na vrcholu čtyřúhelníku, dvakrát nabil Novikovovi, následně pálil Jančuk, ale gólman Krofta v poslední chvíli zasáhl.

18:18
    Zbytečný faul předvedl hostující Alexander Jančuk, když v útočném pásmu sekal.

19:13
    Domácím začíná zkrácená přesilová hra.

19:48
    Mrkvička ještě našel Svobodu, ten ovšem váhal se střelou a pak mu ji už hosté zblokovali.

20:00

Domácí byli v první třetině lepším týmem, ale když se konečně dostali do vedení, prakticky z protiútoku hosté vyrovnali. Hraje se hezký hokej pro fanoušky, jen si domácí budou muset dávat pozor na disciplínu. První tři vyloučení totiž byli Vlci. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

Z jabloneckého stadionu se stal letos stadion plný plastových židliček nakoupených v místní pobočce OBI, takže fanoušci na zápase oproti zvyklostem sedí a mají ústa zakrytá rouškou. Ne všem to voní, ale nošení roušek je na stadionu povinné. Kdo roušku nemá, může si jí koupit na pokladně. Bez roušky není vstup na zápas povolen.

Domácí vstoupí do druhé třetiny v početní výhodě, která potrvá ještě 18 vteřin.

20:01

20:26
    Domácí se k krátké přesilovce k ničemu nedostali a naopak se po úmyslném postavení mimo hru vhazuje v jejich obranném pásmu.

20:58
    Matouš našel Malinského, ale domácí gólman Krofta si s jeho pokusem poradil.

21:30
    Od modré to zkoušel mladičký Řehák, Krofta pozorný.

21:56
    Brokeš se tlačil před hostující branku, ale puk byl sražen do ochranné sítě.

22:50
    Tržický, který si o přestávce změnil dres z 11 na 67, se zkoušel probít přes hronovskou obranu, nepodařilo se mu to, ale puk se k němu ještě jednou odrazil, ale jeho přihrávka nikoho nenašla.

23:43
    Domácí jsou zatím ve druhé třetině lepší, ale teď je zastavil ofsajd.

23:48
    Teď se dostal do slibné pozice mezi kruhy Petr Král, ale semafor Ševců jeho střele vystavil stopku.

24:27
    Pilek dostal přihrávku na vrchol zámku, nahodil puk na branku, kde TOMÁŠ PLÍHAL tečoval puk do sítě. To byl tak velký tlak, že už to muselo přijít. Asistence: Daniel Pilek, Daniel Svoboda.

25:12
    Další vhazování před Ševců, teď domácí nezaváhali tak jako po prvním gólu.

25:23
    Martin Drbal (HRO) navíc putuje na trestnou lavici za podrážení.

26:06
    Domácí měli tlak, ale Hronovu se podařilo vyhodit.

26:43
    Domácí v prvních 80 vteřinách přesilovky neměli velký tlak, na střelu stále čekají.

27:01
    A opět zní písnička Hajný je lesa pán, kterou hraje místní DJ po každém domácím gólu. Z první šance v přesilovce Vlci skórují, když MATYÁŠ KAČÍREK dorazil puk odražený gólmanem po střele Jursy. Asistence: Martin Jursa, David Homolka.

27:01
    Ve stejném čase si hostující trenér Táborský vyžádal oddechový čas.

28:09
    Za držení protihráče v útočném pásmu odchází na trestnou lavici hostující kapitán Alexander Suvorov.

28:29
    Přesilovka domácích ale trvala jen 20 vteřin, když Tomáš Plíhal trochu omylem podrazil brankáře Ševců. Trestem je nedovolené bránění.

28:59
    Hosté dali gól a radovali se ze snížení, ale sudí rozpažil a ještě jim vyloučil Marka Malinského za sekání. To bylo pro Wikow velké zklamání.

29:38
    Pěkná akce domácích, kterou zakončil důrazný MAREK FRK, který vyškolil brankáře Ševců. Asistence: Daniel Svoboda, Tomáš Mrkvička.

30:14
    Začíná se nám to tu vyostřovat. Petr Král se chystal jet sám na gólmana Ševců, ale jeho snahu přerušila píšťalka rozhodčího, který vylučuje Martina Jursu za podrážení. Faul to ovšem byl zřejmý.

31:01
    Hronov hraje v pěti a nyní má více než minutovou přesilovku.

31:42
    Kellner se probíjel domácí obranou, ale v poslední chvíli o puk přišel.

32:23
    Novikov ve velké šanci, ale domácí gólman Krofta koncem betonu puku zabránil v cestě do sítě.

32:24
    Možná se pak na Novikovovi projevila frustrace z neproměněné šance a hákoval. Půjde na dvě minuty za katr.

32:46
    Tvrdá rána Mrkvičky v pravou chvíli. Před Ševců bylo hodně živo, puk tam dlouho poskakoval, ale nakonec to obrana Hronova ve spolupráci s gólmanem ustála.

32:47
    Začíná se to tady vyostřovat. Malinský z Hronova se pustil hned po vhazování do domácího Jursy, ale nakonec si oba rvačku rozmysleli.

33:15
    Ira nahazoval puk před Ševců, ale bylo to moc vysoké na to, aby vzniklo nebezpečí.

34:20
    Obrovitý Matouš pálil v oslabení z úhlu mimo a Hronovští už jsou pomalu v plném počtu.

35:10
    Krásná individuální akce Frka, který se uvolnil kličkou a pak ještě šperkoval akci přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče. Do ní ale v poslední chvíli strčil hůl obránce Wikowa.

36:15
    I hosté zaútočili, ale dnes jsou mnohem méně nebezpeční než domácí Vlci.

36:31
    Nádherná akce domácích! Mrkvička ideálně našel z levé strany úplně volného DANIELA SVOBODU před brankou, který zasouval puk do prakticky V brance nahrazuje Kryštofa Šveců Lukáš Novotný. : Tomáš Mrkvička.

37:33
    RADIM VACEK si počínal aktivně před brankou a opět dokázali hosté odpovědět na branku domácích. Asistence: Miroslav Hylena.

38:11
    Trma vrma před domácí brankou, ale tentokrát to Vlci ustáli.

38:29
    Výborný forčeking Jursy, který dnes hraje výborný zápas.

38:57
    Nahození hronovského Malinského skvěle pokryl Krofta.

39:24
    Brokeš si poklepal hokejkou na útočné modré, dostal přihrávku od Plíhala přes celé kluziště, ale jeho nájezd schoval Novotný do lapačky. Brokešovi se zatím střelecky letos nedaří. Sice mu sudí připsali vítězný gól v Bílině, ale ve skutečnosti si jediný gól zápasu dali bílinští obránci sami.

40:00

Ve druhé třetině byli opět domácí lepší a převahu vyjádřili čtyřmi brankami, což je více, než dali za dva dosavadní letošní zápasy ve druhé lize. Hosté z Hronova dokázali zápas ještě snížit, a tak před třetí třetinou ještě není úplně rozhodnuto, byť vedení o tři branky dává domácím klid na hokejky. Hraje se hezký hokej, ale ve druhé třetině to bylo na ledě navíc hodně vyhecované. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:19
    Matouš nahazoval puk na domácí branku. Kroft puk přidržel a přerušil hru.

41:24
    Dlouho se bojovalo v rohu kluziště, než se puk dostal k Machovi, který tvrdou ranou minul Kroftovu branku.

41:49
    Hosté vstoupili aktivně do třetí třetiny, ale jejich tlak teď přeruší faul Jakuba Exnera, který jde pykat za sekání.

43:12
    Ira pálil nebezpečně od modré, jeho rána byla sražena, ale hostující obrana si pak s pukem již poradila.

43:49
    Hosté vyhodili přes všechny čáry a následně Exner skáče na led. Domácím se přesilovka moc nevyvedla.

45:34
    Novotný si teď připsal v krátké řadě za sebou dva zákroky. Odhodlání Hronova se zápasem něco udělat ze začátku třetí třetiny momentálně není patrné.

46:19
    Ránu hronovského Kellnera z levé strany zkrotil Michal Krofta.

46:44
    Domácí Jursa se pěkně probíjel do útočné třetiny, ale akci zastavilo těsné postavení mimo hru.

47:20
    Matouš našel na levé straně Novikova, který z první pálil, ale byl už dost v úhlu a navíc přestřelil. Domácí gólman Krofta nemusel zasahovat.

47:45
    Hosté opět zvýšili svou aktivitu, teď je přibrzdil ofsajd.

48:47
    Vyloučen domácí Brokeš za podrážení.

49:11
    Vyloučen Mario Kellner (HRO) za podrážení.

50:17
    Mrkvička našel DANIELA SVOBODU, který to trefil přesně do míst, kam se dává teploměr. Asistence: Tomáš Mrkvička.

50:55
    Matouš s Novikovem zle zatápěli jablonecké obraně, ale nakonec zalehl puk gólman Krofta, jehož jméno teď domácí fanoušci skandují.

51:00
    Dnešní zápas sleduje 230 diváků.

51:17
    Radim Vacek (HRO) podrazil za brankou domácího Mrkvičku a jde na trestnou lavici za pozdní dohrání.

51:54
    Svoboda ostře pálil z levé strany, ale těsně přestřelil.

52:30
    Domácí už 20 vteřin rozehrávají při vlastní přesilovce za vlastní brankou.

53:17
    V samotném závěru přesilovky pálil zleva Jursa, ale Novotný schoval puk pod svými betony.

54:07
    Krofta teď vytáhl ze svého arzenálu parádní zákrok proti Machovi! Tohle bylo do Televizních novin!

54:14
    Vyloučen Tomáš Čechura (JBL) na dvě minuty za hákování.

54:20
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče Hronova v brankovišti.

55:10
    Vacek vypálil z levé strany, ale Krofta byl pozorný.

55:58
    Domácí se osvobodili.

57:00
    Zápas se už dohrává. Hosté pochopili, že si dnes z Jablonce body neodvezou.

58:04
    Domácí tlačí, ale už ani nestřílejí. Frk mohl pomýšlet na hattrick, ale nevystřelil.

59:10
    Poslední minutu se hrálo prakticky výhradně ve středním pásmu.

59:36
    Ještě zakázané uvolnění Vlků.

Domácí právě po zásluze děkují svým fanouškům za výhru nad Hronovem 6:2. Po dvou gólech vstřelili Frk se Svobodou, skvělý výkon podal i obránce Mrkvička, autor dvou finálních asistencí. Hosté drželi krok hlavně v první třetině, pak už ne. Viděli jsme ale krásný zápas plný hezkých akcí a diváci budou mít během koronavirového zákazu hokejových akcí na co vzpomínat. Z Jablonce vám přejeme pěkný večer a při dalších on-line přenosech se těšíme na shledanou. (20:23:25)

David Schlegel

Branky a nahrávky: 5. Frk, 25. Plíhal (Pilek, Svoboda), 28. Kačírek (Jursa, Homolka), 30. Frk (Svoboda, Mrkvička), 37. Svoboda (Mrkvička), 51. Svoboda (Mrkvička) – 6. Malinský (Drbal), 38. Vacek (Hylena)

HC WIKOV Hronov: Ševců (37. L. Novotný) – Řehák, Suvorov (C), Hovsepjan, Drbal, Galickij, Exner, Kellner – Červíček, Maršík (A), Lukačka – Vacek, Jančuk, M: Malinský – Hylena, Mašek, Novikov – Mach, Matouš (A). Trenér: M. Táborský.

Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal