4:5 (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 04.10.2020, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 9. kolo

Mějte příjemný zbytek večera, z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, budu se těšit brzy opět na počtenou. (18:47:00)

Dnešní předehrávka 9. kola zná svého vítěze. Po dobrém začátku z pohledu domácích přišla ke konci první části černá třiadvaceti vteřinová pasáž, během které se Plzeň dostala do vedení 2:0. Ve druhé části domácí ještě zvýšili svou snahu, dokázali srovnat, ale v závěru této třetiny dostal Plzeň znovu do vedení Straka. Ve třetí části znovu zvýšila Plzeň, domácí se ale nenechali zaskočit a stáhli její náskok na jednu branku, v oslabení hraném v samotném závěru se pak Vítkovicím podařil husarský kousek, když v oslabení srovnával Lakatoš. Velmi emotivní závěr třetí části přinesl vyloučení domácího asistenta trenéra a také hostující kapitán Gulaš přišel o svou hůl, která nevydržela opakovaný nápor mantinelu a rozletěla se po hrací ploše. Prodloužení netrvalo dlouho, Plzeň si došla pro dva body díky kapitánovi Gulašovi.

Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté se přesunuli do útoku, po Mertlově nahrávce překonává Svobodu MILAN GULAŠ – 4:5. Asistence: Tomáš Mertl.

60:40
    Schleiss zavezl puk až mezi kruhy, ale ke střele se nedostal.

60:13
    Plzeň se protáhla do pásma, ale tam jen odevzdala kotouč.

60:01

Další třetina začne přibližně v 18:29.

Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, do kterého oba týmy nastoupí ve třech.

1/3 – 6:8
    2/3 – 13:10
    3/3 – 10:10

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Vítkovičtí hrají v plném počtu, dostávají se k puku.

59:18
    Vítkovičtí fanoušci se hodně zlobí, ale domácí na ledě brání nerozhodný stav.

58:48
    Z hráčské lavice je dokonce vyloučen také asistent domácího trenéra Svozil.

58:48
    Velmi emotivní konec třetí části, za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Lakatoš a hostující Rob.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Polášek (Schleiss, Marosz), 30. Lakatoš (J. Mikyska, Štencel), 54. Polášek (Schleiss), 58. Lakatoš (Dej) – 17. Stříteský (Gulaš), 17. Přikryl (Stach, Budík), 39. Straka (Stříteský, Budík), 49. Gulaš (Mertl), 62. Gulaš (Mertl)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, Koch, Barinka – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss (A) – V. Polák, J. Mikyska, Lakatoš – Šišovský, Dej, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Budík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Houdek – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Přikryl – Pour, Suchý, Rob.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kajínek, Ševic

Diváci: 1 000