4:5 (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 04.10.2020, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 9. kolo

Mějte příjemný zbytek večera, z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, budu se těšit brzy opět na počtenou. (18:47:00)

Dnešní předehrávka 9. kola zná svého vítěze. Po dobrém začátku z pohledu domácích přišla ke konci první části černá třiadvaceti vteřinová pasáž, během které se Plzeň dostala do vedení 2:0. Ve druhé části domácí ještě zvýšili svou snahu, dokázali srovnat, ale v závěru této třetiny dostal Plzeň znovu do vedení Straka. Ve třetí části znovu zvýšila Plzeň, domácí se ale nenechali zaskočit a stáhli její náskok na jednu branku, v oslabení hraném v samotném závěru se pak Vítkovicím podařil husarský kousek, když v oslabení srovnával Lakatoš. Velmi emotivní závěr třetí části přinesl vyloučení domácího asistenta trenéra a také hostující kapitán Gulaš přišel o svou hůl, která nevydržela opakovaný nápor mantinelu a rozletěla se po hrací ploše. Prodloužení netrvalo dlouho, Plzeň si došla pro dva body díky kapitánovi Gulašovi.

Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté se přesunuli do útoku, po Mertlově nahrávce překonává Svobodu MILAN GULAŠ – 4:5. Asistence: Tomáš Mertl.

60:40
    Schleiss zavezl puk až mezi kruhy, ale ke střele se nedostal.

60:13
    Plzeň se protáhla do pásma, ale tam jen odevzdala kotouč.

60:01

Další třetina začne přibližně v 18:29.

Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, do kterého oba týmy nastoupí ve třech.

1/3 – 6:8
    2/3 – 13:10
    3/3 – 10:10

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Vítkovičtí hrají v plném počtu, dostávají se k puku.

59:18
    Vítkovičtí fanoušci se hodně zlobí, ale domácí na ledě brání nerozhodný stav.

58:48
    Z hráčské lavice je dokonce vyloučen také asistent domácího trenéra Svozil.

58:48
    Velmi emotivní konec třetí části, za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Lakatoš a hostující Rob.

58:26
    Hosté museli vycouvat z útočného pásma a Gulaš se na střídačce hodně zlobí. Dokonce natolik, že o mantinel rozmlátil svou hůl, jejíž kousky teď padají na hrací plochu.

57:50
    Hosté pokračují ve své přesilovce.
    57:50 Dominik LAKATOŠ - 4:4

57:50
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí srovnávají ve svém oslabení!! Lakatoš sprintoval do pásma, Dej mu najížděl do tandemu, DOMINIK LAKATOŠ ale propaluje Frodla a dostává vítkovické zpět do hry – 4:4. Asistence: Rastislav Dej.

57:44
    Dej odpaluje kotouč z rohu do bezpečí.

57:35
    Za velké nevole domácích fanoušků usedá na trestnou lavici domácí Marosz, který je potrestán za podrážení.

57:18
    Kovář si sjel ke kruhu pro volný puk, ale při střele zlomil hůl.

57:05
    Domácí rozehrávají od své klece.

56:06
    Vítkovičtí bojují na opačné straně, ale Frodl hlídá svou klec aktivně.

55:29
    Plzeň se mohla dostat do přečíslení, ale domácí se rychle vrátili, Kodýtkova střela, na kterou Svoboda příliš neviděl, se odráží od vyrážečky.

54:55
    Domácí se drží v pásmu, Roman Polák od modré vypálil na branku, odražený puk se dostal k jeho spoluhráči, který jen těsně míjí levou tyč.

54:40
    Vítkovičtí vyhráli vhazování u hostující branky, k puku se dostal Schleiss, ale Frodl zakročil dobře..

54:24
    Hra na opačné straně, dobrý pokus pro Mertla, ale Svoboda byl na správném místě.

53:40
    Frodl měl znovu plné ruce práce, v sedě se mu ale podařilo zastavit kotouč.
    53:05 Adam POLÁŠEK - 3:4

53:05
    Hned po vhazování poslal Schleiss puk na volného ADAMA POLÁŠKA, který hned z první propálil vše, co u stálo v cestě – 3:4. Asistence: Jan Schleiss.

53:03
    Schleissův pokus málem skončil v brance, na poslední chvíli se ale senzace nekoná.

52:57
    Zbrklé vyhození kotouče končí na zakázaném uvolnění Škody.

52:38
    Dej číhal na modré, dostal přesnou přihrávku, objel si plzeňskou branku, ale do výraznější šance se domácí nakonec nedostali.

52:24
    Kaňákova střela z levého kruhu končí na Svobodovi, následuje komerční přestávka.

52:17
    Zakázané uvolnění vítkovických barev.

52:00
    Hosté byli ale proti, znovu se protahují do pásma a Eberle trefuje beton Svobody.

51:47
    Obloučkem nahozený puk Svoboda zastavuje a posílá spoluhráče do útoku.

51:13
    Plzeň se rozjela do pásma, od kruhu se napřáhl Mertl, ale tentokrát mířil mimo.

51:00
    Hostující gólman toho moc neviděl, Marosz mu projel brankovištěm, ale puk se objevuje mezi betony Frodla.

50:30
    V rohu u domácí branky se k puku postavil Roman Polák a bude rozehrávat.

49:58
    Vítkovičtí se drží v útočném pásmu, ale Frodl je v pohotovosti a změně skóre není nijak nakloněn.
    48:58 Milan GULAŠ - 2:4

48:58
    Hosté se dostávají do dvougólového náskoku, po nahrávce Mertla přehodil puk přes ležícího Svobodu MILAN GULAŠ – 2:4. Asistence: Tomáš Mertl.

48:36

48:36
    Marosz vyčkával se střelou, ale většího prostoru se nedočkal.

48:13
    Vítkovičtí stále pokračují v přesilovce, znovu Lakatoš, ale mířil těsně vedle.

47:38
    Lakatošova střela se zastavila u Frodlova betonu, Mallet měl ale hokejku zablokovanou.

47:14
    Eberlemu se nepodařilo vypíchnout Lakatošovi kotouč a odehrát jej.

47:02
    Vítkovičtí usazeni v pásmu.

46:41
    Gulaš hbitě odpaluje puk do bezpečí, Svoboda jej chytá do lapačky a rozehrává.

46:36
    Během komerční přestávky se na trestnou lavici usadí hostující Straka, který bude pykat za podrážení.

46:20
    Domácí budou hrát přesilovku, zatím ale pokračují v akci.

46:01
    Werbik pálil zprava, ale jen do Frodla.

45:33

45:19
    Škodovka se usadila v pásmu, ale nedaří se jim roztočit přesilovkový kolotoč.

44:49
    Mallet s Dejem se rozjeli do pásma, ale hosté se stačili včas vrátit.

44:33
    Vítkovičtí obloučkem nahazují puk do pásma a střídají.

44:17
    Kotouč je v obranném pásmu Plzně.

44:13
    Rychlý závar u Svobody, ale skóre se nemění. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

43:49
    Vítkovičtí střeží střední pásmo, hosté rozehrávají od své branky.

43:33
    Za hrubost je potrestán domácí Kubalík.

43:02
    Domácí v pásmu, Dočekal nahrával křižně na Kubalíka, ale jeho přihrávka byla zblokovaná.

42:37
    Šišovský se protáhl do kruhu, ale nemířil přesně.

42:11
    Za svou branku si pro puk sjíždí Frodl a rozehrává.

41:36
    Domácí posílali kotouč do bezpečí, na modré jej ale zastavil Jiříček a jeho střela jde jen kousek od vítkovické tyče.

41:17
    Ofsajd pro domácí, hra se přerušuje.

40:35
    Hned z první pálil před brankou Kodýtek, ale Svobodu nepřekvapil.

40:16
    Plzeň se usazuje v útočném pásmu.

40:05
    Vhazování tentokrát pro hosty.

40:01

Ve druhé části byly k vidění tři branky, aktivně hrající Vítkovice dokázaly srovnat stav na kostce visící nad ledem, ale síla Plzně se projevila v závěru třetiny, kdy vedení na stranu svého týmu strhl Straka. Jestli budou mít vítkovičtí dost sil na obrat, to se musíme nechat překvapil, Plzeň jim ale rozhodně nedá ve třetí části nic zadarmo.

39:54
    Vítkovičtí se ještě snaží překonat Frodla, ale do konce této části příliš času nezbývá.

39:40
    Plzeň se rychle protáhla do pásma, Svoboda je ale připraven.

39:18
    Vítkovice se nahrnuly do Frodlovy klece, hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.
    38:51 Petr STRAKA - 2:3

38:51
    Hosté se dostávají znovu do vedení, po nahrávce Stříteského posílá puk na d Svobodovu lapačku PETR STRAKA – 2:3. Asistence: Matěj Stříteský, Vojtěch Budík.

38:38
    Hosté se ve třech rozjeli do pásma, vítkovičtí si je hlídali, Svoboda kotouč vyráží.

38:04
    Hosté se dostali do pásma, ale Štencel se za svou brankou ujal puku a mění směr hry.

37:20
    Mikyska poslal puk podél modré na Vojtěcha Poláka, ale ten z první střílí nad hostující klec.

37:00
    Vhazovat se bude u Frodla, jeho spoluhráči poslali puk na zakázané uvolnění.

36:33
    Hra za brankou Plzně, ale hosté mají puk pod dohledem.

35:56
    Vítkovice se dlouhými přihrávkami snaží dostat do útočného pásma.

35:43
    Škodovka se řítila na Svobodu, střela Kantnera se odráží od gólmana do bezpečí.

35:40

35:09
    Ofsajd pro vítkovické, toto oslabení se plzeňským zatím daří.

34:54
    Domácí mají potíže s rozehrávkou od své klece.

34:13
    Hosté vyhazují kotouč, Pour jej stihl a vystřelil od mantinelu na Svobodu, ten okamžitě rozehrává.

34:00
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, Frodl je ale v pohotovosti.

33:40
    Za sekání putuje mezi trestoměřiče hostující Vráblík.

33:40
    Nejprve se k puku nečekaně dostal Kovář, zakroužil rameny, ale na Frodla nevyzrál, následuje komerční přestávka.

33:10
    Fanoušci v hale jen zahučeli, gól to ale není a puk je vyhozen směrem ke Svobodovi.

32:44
    Zblokovaná přihrávka se dostala na hůl Štencela a domácí vyrážejí do útoku.

32:18
    Hosté rozehrávají pomalu a rozvážně od své klece.

31:55
    V rohu u domácí branky se srazili dva plzeňští hráči.

31:30
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic, hosté se přesouvají ke Svobodovi.

30:34
    Vítkovičtí opakovaně útočí na hostující branku Dočekal se dostal až k brance, ale tam byl zastaven.

29:44
    Vítkovičtí pokračují v ataku hostující klece, Malletova snaha ale nenašla u Frodla pochopení.
    29:18 Dominik LAKATOŠ - 2:2

29:18
    Je vyrovnáno!! Mikyska našel nalevo volného DOMINIKA LAKATOŚE, který se trefil těsně k tyči – 2:2. Asistence: Josef Mikyska, Jan Štencel.

28:55
    Vojtěch Polák zastavuje puk na modré, jeho spoluhráči mohou pokračovat v útočné akci.

28:23
    Už podruhé v krátkém sledu se bude vhazovat u Svobody, puk skončil na zakázaném uvolnění Vítkovic.

28:14
    Krenželok kličkováním v obranném pásmu uklidňuje hru.

27:49
    Plzeň vyráží do útoku, domácí se rychle vracejí.

27:43
    Skrumáž před Frodlem nedokázal Polášek propálit, následuje komerční přestávka.

27:16
    Werbik pálil z první, ale nebyl v dobrém střeleckém úhlu.

27:03

26:46

26:36
    Vítkovičtí mají menší potíže udržet se v útočné třetině.

25:57
    Hostům se podařilo dostat puk z pásma, Eberle jej následoval, ale Svoboda mu rychlou rozehrávkou na Štencla nedal šanci.

25:46
    Puk je pod kontrolou Frodla, který tak uklidňuje hru.

25:17
    Vítkovičtí se stahují těsně k brance Plzně.

24:46
    Za hákování je potrestán hostující Lang.

24:21
    Plzeň se usadila v pásmu, od modré střílel Musil, ale těsně míjí vítkovickou branku.

23:52
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, hraje se na jejich útočné polovině.
    22:58 Adam POLÁŠEK - 1:2

22:58
    Vítkovičtí překonávají Frodla, Schleiss si najížděl s ADAMEM POLÁŠKEM, kterému poslal puk a vítkovický bek dělovkou propaluje plzeňského gólmana – 1:2. Asistence: Jan Schleiss, Rostislav Marosz.

22:46
    Po hře ve středním pásmu se Plzeň dostala k puku, Mertl vystartoval k brance a po odpískání ofsajdu si dovolil i zakončení do vítkovické klece.

22:22
    Zleva to zkoušel Pour, ale Svoboda kotouč rychle přikrývá.

21:38
    Na opačné straně se chystal na zákrok Svoboda, ale puk proletěl nad jeho brankou.

21:16
    Vítkovičtí se nahrnuli před hostující klec, dělovka Vojtěcha Poláka končí v bleskurychlé Frodlově lapačce.

20:53
    Zakázané uvolnění Škodovky.

20:43
    Hosté chtěli odpálit puk do bezpečí, ale nepočítali s Poláškem na modré.

20:35
    Bude muset proběhnout úprava hostující branky.

20:35
    Vítkovičtí předvedli rychlý útok, po nahrávce Schleisse ale končí v brance Marosz.

20:16
    Kotouč je za domácí brankou, Polák spintuje za ním.

20:02
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí.

20:01

První třetina končí výhrou hostujícího týmu, který v závěru této části vstřelil během třiadvaceti vteřin dvě branky a může být spokojenější. O spokojenosti se ale nedá hovořit na straně domácích, kteří vstoupili do zápasu s velkou vervou, vytvářeli si dobré šance, které ale nedokázali proměnit. Nechme se překvapit, jestli dvě rychlé branky hodí vítkovičtí za hlavu a budou dál pokračovat ve své nastolené hře.

1/3 – 6:8

Další třetina začne přibližně v 16:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:47
    Hra je vykázána so středního pásma, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

19:35
    Domácí se znovu ženou do útoku.

19:21
    Hosté vyhazují puk do bezpečí a přesouvají se do středního pásma.

18:57
    Frodl musel zalehnout kotouč, nedočkaví vítkovičtí útočníci jej nedokázali vydolovat.

18:50
    Lakatoš lehkou střelou neprostřelil bránícího hráče.

18:24
    Domácí se drží v pásmu, ale jejich hra není uspořádaná.

17:54
    Za hákování bude pykat hostující Pour.
    16:40 Filip PŘIKRYL - 0:2

16:40
    Po vyhraném vhazování se puk znovu ocitá ve vítkovické kleci, FILIP PŘIKRYL jej poslal po ledě rovnou mezi Svobodovy betony – 0:2. Asistence: David Stach, Vojtěch Budík.
    16:17 Matěj STŘÍTESKÝ - 0:1

16:17
    Hosté otevírají dnešní střelecký účet, do horního rohu se trefuje MATĚJ STŘÍTESKÝ – 0:1. Asistence: Milan Gulaš.

16:06
    Plzeňané nahodili kotouč směrem na vítkovickou klec, skákavý puk Svobodovi vyklouznul, ale ihned jej přikrývá lapačkou.

15:18
    Na opačné straně se do šance dostával Werbik, Suchý ho ale obtěžoval holí a tak domácí útočník nedostal šanci na zakončení.

14:54
    Pour s Budíkem dostali kotouč do pásma, puk se pak dostal k Jiříčkovi a Svoboda si připisuje další zásah.

14:02
    Hosté se usazují v pásmu, Svoboda je ve střehu.

13:56
    Střela Mikysky zleva byla zblokována bránící hokejkou.

13:30
    Roman Polák se podél mantinelu doslova prorval do pásma.

13:17
    Příliš zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění pro domácí.

13:01
    Po komerční přestávce se bude vhazovat u Svobody.

12:39
    Škodovka zakládá další útočnou akci a přesunuje se ke Svobodovi.

12:15
    Hosté bojují v útočném pásmu o prostor.

11:47
    Plzeň se rychle protáhla do pásma, rychlá střela Kodýtka ale končí u Svobody v náručí.

11:19
    Vítkovičtí se dostávají ze své obranné třetiny.

10:49
    Plzeň se snažila dostat za domácí brankou k puku, ale Štencel si nakonec dokázal po spolupráci s mantinelem poradit.

10:36
    Domácí kombinace končí na zakázaném uvolnění.

09:55
    Vítkovice se dostaly do pásma po nepřesné rozehrávce Plzně, ale Vojtěch Polák nemířil přesně.

09:30
    Plzeň v útoku, dobrá střela Gulaše ale končí v lapačce pozorného Svobody. Následuje komerční přestávka.

09:01
    Schleiss se krásně protáhl do pásma, před brankou si obehrál dva protihráče, ale jeho zakončení chybělo pár centimetrů, když nastřelil tyčku zvenčí.

08:26
    Kaňák nahazuje puk do útočného pásma, domácí si jej berou pod kontrolu.

07:49
    Vítkovičtí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

07:28
    Hosté mají puk na svých hokejkách, rychle se přesunují do pásma.

07:02
    Štenclova střela se odrazila od gólmana, na dorážku byl připraven Kubalík, ale Frodl zasahuje úspěšně.

06:25
    Štencl nedovolil soupeři opustit obranné pásmo, puk putuje zpět k Frodlovi.

06:00
    Vítkovičtí v pásmu, dělovka Tršky označila zadní plexisklo.

05:30
    Schleiss zatlačil Kaňáka i s pukem až za hostutjící klec.

04:58
    Spolupráce Krenželoka s Maroszem končí na Frodlově vyrážečce.

04:31
    Domácí oslabení je u konce, Marosz se zapojuje do hry.

04:16
    Hráči v bílých dresech se usazují v pásmu.

03:56
    Za vyhozeným pukem sprintoval Mallet, ale hosté byli rychlejší.

03:44
    Hosté v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

02:58
    Perná chvilka pro hostujícího gólmana, Schleiss byl v dobré pozici, ale na kotouč nedosáhl, Frodl vyjetý téměř ke kruhům si mohl oddechnout.

02:37
    Vítkovičtí posílají kotouč až za Frodlovu klec.

02:31
    Za podrážení je vyloučen domácí Marosz.

02:14
    Domácí se znovu řítí do pásma, Polák se v mezikruží ale puku nedočkal.

01:49
    Puk je zašlápnutý u mantinelu ve středním pásmu.

01:39
    Mallet vystihl plzeňskou přihrávku, nabruslil si do kruhu, ale jeho střela míří jen do Frodla.

01:07
    Domácí posílají puk k plzeňské brance a rychle střídají.

00:43
    Kantner se řítil do pásma, ale musel počkat na kotouč.

00:28
    Vítkovičtí nebyli v přihrávkách přesní, je odpískán ofsajd.

00:20
    Jako první má ale práci hostující Frodl, který čelil pokusu Marosze, Krenželok se už k dorážce nedostal.

00:05
    Úvodní vhazování vybojovali hosté.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, Koch, Barinka – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss (A) – V. Polák, J. Mikyska, Lakatoš – Šišovský, Dej, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Budík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Houdek – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Přikryl – Pour, Suchý, Rob.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kajínek, Ševic.

Domácím budou v utkání chybět zranění Hruška, Irgl a Dudas, po zranění už ale trénuje Trška, a tak není vyloučeno, že by do zápasu mohl naskočit. Nenechte si ujít jediný nedělní zápas a sledujte jej s námi.

Škodovka skončila v minulé nedokončené sezóně na 5. místě, a i v letošním ročníku jí to zatím jde, ze čtyř duelů prohrála jen jeden, a to až po prodloužení na ledě Pardubic.

Vítkovice v pátečním kole sehrály utkání na jihu Čech, po první třetině sice vedly 2:0, ale tým Českých Budějovic dokázal skóre srovnat a vynutit si tak prodloužení. To po třech minutách a patnácti vteřinách ukončil Schleiss, který vítkovickým zařídil výhru 3:2 pp a prémiový bod. Pro České Budějovice znamenala prohra v prodloužení získání prvního bodu do tabulky po návratu mezi tuzemskou elitu. Plzeň má na svém kontě už čtyři odehraná utkání, v tom předchozím si poradila právě s Českými Budějovicemi, nad kterými vyhrála 4:2.

V týmu Vítkovic se těsně před začátkem extraligy objevily pozitivní testy na Covid-19, a tak se domácí fanoušci museli smířit s odkladem letošní sezóny. Vše je ale už v pořádku, a tak se v předehrávce 9. kola představí vítkovičtí poprvé v na svém ledě a před fanoušky, soupeřem jim bude západočeská Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Polášek (Schleiss, Marosz), 30. Lakatoš (J. Mikyska, Štencel), 54. Polášek (Schleiss), 58. Lakatoš (Dej) – 17. Stříteský (Gulaš), 17. Přikryl (Stach, Budík), 39. Straka (Stříteský, Budík), 49. Gulaš (Mertl), 62. Gulaš (Mertl)

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kajínek, Ševic

Diváci: 1 000