HK MD Šumperk – Warriors Brno 11:4 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 5:3 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Havlíčkův Brod 1:2 (po s.n.)
Ústí n/L – Písek 5:2 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:7 (kon.)
HK Mladí Draci Šumperk
11:4 (1:1, 4:3, 6:0)
HCM Warriors Brno
Neděle 04.10.2020, 12:00 • Škoda aréna • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Další utkání Extraligy juniorů bude pokračovat dohrávkou prvního kola, kdy se opět setkají Mladí Draci s brněnskými Warriors, tentokrát v Brně. (12:01:07)

Dnešní zápas měl ze začátku velmi vyrovnaný vývoj. V první periodě otevřeli skóre domácí, díky Jakubovi Horkému. O 4 minuty později srovnal Matěj Holotík. Do šaten se šlo za stavu 1:1.

Ve druhé třetině šli opět do vedení domácí, prosadil Marek Kesler, ale jeho náskok vyrovnal kapitán hostí Václav Rašovský. Následující branku také přidali brněnští bojovníci, ti šli poprvé v utkání do vedení zásluhou Davida Heinricha. Poté se opět ke slovu dostali Draci. Nejprve srovnal kapitán domácích Jan Štrbík. Poté skóroval Jakub Horký a Adam Scheuter. Domácí odskočili na rozdíl dvou branek, ale Warriors před koncem druhé dvacetiminutovky vrátil do hry Tomáš Sedláček.

Ve třetí třetině si Draci otevřeli střelnici. V této části hry naprosto odzbrojili brněnské bojovníky a nastříleli jim v této části hry dohromady 6 branek. Ve třetí třetině třikrát skóroval Jakub Horký, dvakrát se prosadil Jakub Rusina. A jedna branku přidal Filip Cekr. Domácí utkání ovládli naprosto předsvědčivě 11:4.

Nejvýrazněji se do statistik zapsal Drak Jakub Horký 6 (5+1),. Dalšími výraznými postavami klání byli Adam Scheuter 3 (1+2) Jakub Rusina 2 (2+0).

59:40
    V posledních sekundách chtějí skóre upravit Warriors, ale Toman míjí.

59:15
    Ofsajd Draků.

59:00
    Hraje se poslední minuta zápasu.

58:02
    Máme před sebou poslední dvě minuty zápasu.

56:35
    Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Hanák – 2 min., pozdní dohrání).

55:31
    Horký trefuje břevno Hollého branky.

53:43
    Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Sedláček – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

53:43
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je JAKUB RUSINA. Po samostatné akci se dne podruhé prosazuje Jakub Rusina, který skóruje 11 branku Mladých Draků. Bez asistence.

51:58
    Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Novotný – 2 min., podrážení).

51:40
    Opět se hraje 4 na 4, hra má dynamiku. Orsech střílí, Ryšavý chytá.

51:08
    Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Mrkvica – 2+2 min, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Cekr – 2+2 min, hrubost).

49:39
    Mezi domácími beky vystoupil Vodák, jeho střelu Ryšavý chytá.

48:45
    Máme tady 14, branku utkání, 10. branku Mladých Draků, kterou vsítil, kdo jiný, než dnes úřadující JAKUB HORKÝ, ten po přihrávce Scheutera zakončoval do naprosto odkryté klece. Asistence: Adam Scheuter, Matěj Blaháček.

48:43
    Hra 4 na 4, která zvýšila tempo hry více vyhovuje Draků. Ti se vehnali do útočného pásma, kde Blaháček našel FILIPA CEKRA, který překonal nového strážce branky Warriors, Hollého. Asistence: Matěj Blaháček, Jakub Horký.

48:34
    Hra 4 na 4 zvýšila tempo hry.

47:13
    Pokus Heinricha vykryl Ryšavý u tyče.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 3. Horký (Havel), 22. Kesler (Plhal, Fibigr), 31. Štrbík (Havel), 35. Horký (Scheuter), 37. Scheuter (Polách), 41. Horký (Štrbík), 43. Horký (Polách, Štrbík), 44. Rusina (Kesler, Fibigr), 49. Cekr (Blaháček, Horký), 49. Horký (Scheuter, Blaháček), 54. Rusina – 7. Holotík (Heinrich), 25. Rašovský (Marčík), 29. Heidnrich (Marčík), 40. Sedláček (Marčík, Hanák)

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Kašpar) – Štrbík (C), Cekr F., Koutecký, Holub, Minařík, Netolický, Blaháček, Plhal – Havel, Polách, Scheuter, Kesler, Rusina, Horký, Ruda, Žižlavský, Fibigr, Šucha
    HCM Warriors Brno: Atanasiadis (Hollý) – Mahdal, Mlčoch, Orsech, Sedláček (A) – Heinrich, Holotík, Hanák, Marčík, Novotný, Mrkvica (A), Staněk, Zelinka, Rašovský (C), Vodák, Toman, Harásek

Rozhodčí: Kašík – Bubela, Kopecký