Nové Zámky – Zvolen 0:0 (odl.) | Nitra – Zvolen 3:2 (kon.) | HC Slovan – Poprad 1:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Košice 0:0 (odl.) | Trenčín – Detva 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Michalovce 4:5 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 04.10.2020, 16:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Je dobojované, v tretej tretine sme nevideli ani gól a ani vylúčenie. Poprad hral v tretej tretine presne to čo potreboval a zápas dotiahol do víťazného konca. Domácim priestor na kombinačný hokej neposkytol, Slovan to potom skúšal na nahadzované puky, no ani toto nešlo. Poprad brejky potiahol na útočnú modrú a hral s časom. A že sa mu to vyplatilo, od Dunaja si pod Tatry vezie všetky tri body. Sláva víťazom, česť porazeným pekný večer z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak. (18:26:02)

59:41
    Oddychový čas hostí, ktorí mobilizujú obranu na záverečné sekundy tretej tretiny.

59:41
    Zakázané uvoľnenie hostí, ktorí palebný priestor domácim doteraz neposkytli.

59:09
    Durný na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

58:39
    Slovan nie a nie zamknúť dobre hrajúci Poprad v útočnom pásme.

57:10
    Ališauskas vystrelil od modrej z pravej strany, Vošvrda cez betón poslal puk do hry a hostia von z pásma.

56:00
    Spoza bránky domácich začína ďalšia akcia Slovana.

54:30
    Studenič v páde vystrelil na vnútornej strane ľavého kruhu, Vošvrda puk poslal za svoju bránku a hostia von z pásma.

53:55
    Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať budeme po pravej ruke Vošvrdu, vymyslia niečo domáci v snahe o vyrovnanie?

53:44
    Tretiu tretinu hrajú hostia to čo potrebujú, držia domácich na dostrel svojej bránky a tak nám tu teraz opäť plynul len čas.

52:31
    Priostrili sme v osobných súbojoch, Poprad sa previnil proti pravidlám ofsajdom, Slovan vážnejšie Vošvrdu v bránke hostí neohrozil.

50:28
    Pokazená akcia domácich, vhadzovať budeme po pravici Durného.

50:18
    Do brejku sa dostal Bjalončík, korčuľoval sám na Durného, pred ním premiešal a vystrelil po ľade, chcel to pomedzi betóny domáceho brankára, ten jeho úmysel vystihol a puk mu zneškodnil.

49:28
    Rapáč vystrelil z pravej strany od kruhu, Vošvrda puk najskôr chytil, vypadol mu z rúk, hostia sa bránia akcii domácich.

49:18
    Paločko poslal z pravého kruhu reklamnú strelu do priestoru domácej bránky, Durný puk schoval v lapačke.

49:06
    Slovan súpera pod tlak nedostal ani teraz, Poprad hrá pozične veľmi dobre, puk však teraz poslal von na zakázané uvoľnenie.

46:34
    Zagrapan korčuľoval do prečíslenia dva na jeden s pukom na hokejke, vystrelil po ľade z ľavej strany, Durný puk usmernil cez bránkovisko na druhú stranu do rohu klziska.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 15. Harris (Ranford, O'Donnell) – 11. Kramár (Zagrapan, Matúš Paločko), 37. Svitana (Bjalončík)

HC Slovan Bratislava: Durný (Makarov) – Ališauskas, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Valach, Bačik, Beňo, Maier – O'Donnell, Harris, Ranford – Studenič, Kytnár (A), Sukeľ – Rapáč, Bortňák, Buček – Mráz, Zigo, Jendek
    HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Česánek, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák (A), Erving, Hudec, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana (C) – Handlovský, Preisinger, Vandas – Bjalončík, Zagrapan (A), Matúš Paločko – Matej Paločko, Lušňák, Mešár – Dzivjak

Rozhodčí: D. Konc st., Stano – J. Konc ml, Frimmel