Michalovce – Nové Zámky 0:0 (odl.) | Poprad – Banská Bystrica 7:1 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Detva – Nitra 2:3 (kon.) | Košice – Trenčín 0:0 (odl.) | Zvolen – Trenčín 5:3 (kon.)
HK Detva
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
HK Nitra
sk Pátek 09.10.2020, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Už to Detvania nestihli posunúť do predĺženia. Nitra veľmi pekne smerovala za plným bodovým ziskom, ktorý začal dostávať trhliny v tretej tretine, keď domáci znížili na rozdiel gólu. Vyrovnanie ale neprišlo. Corgoni tak ostávajú stopercentní aj po 3. kole. Ďakujem za pozornosť. Dočítania a dobrú noc. (20:19:57)

59:52
    Detva oddychový čas!

59:52
    Neuveriteľná smola Detvy! Trevor Cox mal vyrovnávajúci gól na hokejke! Cowley naplno ukázal svoje kvality perfektným zákrokom pravým betónom! Uff!

59:23
    Thomas Sholl vonku z bránky! Detva má vpredu šesť hráčov!

59:08
    Žitného puk zastavený brániacim Coxom.

58:27
    Domáci obrancovia neupratali puk do bezpečia podľa predstáv. Nitra zásluhou Lantošiho pracuje v útočnom pásme. Detva tak prichádza o šancu hrať power-play.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:01
    Detva hrá s piatimi hráčmi.

56:57
    Slovák vystrelil švihom z ľavej strany. Puk išiel vedľa bránky Thomasa Sholla a Hrnka už na puk nedočiahol.

56:07
    Sholl takmer dostal gól! Neúspešným strelcom bol Šťastný!

55:01
    Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Ščurko – 2 min., hákovanie).

54:19
    Detve sa čas kráti, ale jej výkon v tejto fáze hry naberá na obrátkach. Na Nitre badať viac defenzívnu činnosť, čo nie je veľmi dobré.

54:00
    Gašpar na malom priestore prestrčil puk Lalíkovi, ktorý išiel do strely. Bránku minul.

52:05
    Detva dala gól!
    Nedá sa povedať, žeby Nitra prestala hrať, ale Cardwell ťahal za kratší koniec v súboji s Coxom a JONATHAN CHARBONNEAU prekvapil z uhla Evana Cowleyho. Zrazu je to už iba o gól. Zvyšné minúty budú pod Poľanou ešte zaujímavé. Asistencia: Trevor Cox.

51:20

50:53
    Karol Korím, bývalý obranca hostí, okamžite nahadzoval puk až ku Cowleymu.

50:34
    Dauda je prvým strelcom Nitry v tejto presilovke, ktorá je vo svojej polovici. Sholl bol pripravený a aj pokryl strelu nitrianskeho útočníka.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 48. R. Gašpar (Valent), 53. Charbonneau (Cox) – 1. Hrnka (Slovák), 36. Slovák (Hrnka), 40. Šťastný (Kollár, Lantoši)

HK Detva: Sholl – Golian, Korím, Lalík, Rais, D. Jendroľ, Gachulinec, Rymsha, F. Fekiač – Žilka, T. Klíma, J. Sýkora – A. Nauš, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Ščurko, Askarov – Cox, Valent, R. Gašpar.
    HK Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Š. Nemec, Pupák, Bodák, Vitaloš, J. Minárik – M. Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Pätoprstý, Šiška, Čaládi.

Rozhodčí: Goga, Žák – M. Orolín, Jedlička.

Diváci: bez divákov.