Barys – Čerepovec 2:3 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (po pr.) | Omsk – Novosibirsk 4:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Dynamo Moskva
Sobota 10.10.2020, 16:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemný den u sledování Kontinentální hokejové ligy! Jedním z pěti zápasů, které soutěž dnes nabídne, je i atraktivní duel Jaroslavle a Dynama Moskva.

LOKOMOTIV JAROSLAVL
    5. místo v Západní konferenci
    12 Z, 6-1-1-4, 34:23 (+11), 15 bodů

Jaroslavl v tabulce Západní konference najdeme na pátém místě s identickým počtem bodů jako její dnešní soupeř, který je umístěn o příčku níže jen díky horšímu skóre. Lokomotiv se dnes do Areny 2000 vrací po dvou utkáních na ledech soupeřů, přičemž obě zvládl na jedničku – v úterý porazil Podolsk hladce 5:0 a o dva dny později se z předměstí Moskvy přesunul do jejího centra, kde v prodloužení přetlačil Spartak 3:2. Podaří se mu dnes sestřelit další klub z hlavního města?

13 Z, 6-1-1-5, 42:32 (+10), 15 bodů

Dynamo na tom aktuálně tak růžově není. Tým vedený duem Šipačov-Jaškin vyhrál jen dvě z posledních pěti utkání, podařilo se mu porazit jen celky ze samotného dna celé ligy – Kunlun a Rigu. Papírově slabší Spartak ho pak přetlačil v nájezdech, duel s Čeljabinskem skončil neúspěchem 2:4 a dosud naposledy se Moskvané vrhli do akce proti CSKA, přičemž jejich městský rival nad nimi zvítězil 2:0. Uvidíme, jestli se jim dnes podaří vytlačit body ze souboje s Lokomotivem.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři se už spolu v aktuálním ročníku jednou střetli, a to hned na začátku září. Lokomotiv tehdy v Moskvě uspěl těsně 3:2 poté, co se mu v závěrečné dvacetiminutovce podařilo otočit vývoj utkání. Za domácí skórovali Jaškin a Tarasov, zatímco úspěch Jaroslavle brankami řídili Averin, Rafikov a Alexejev.

9. 9. 2020: DYNAMO – LOKOMOTIV 2:3
    Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 7. Jaškin (Kagarlickij), 27. Tarasov (Šipačov, Sergejev) – 17. Averin (Kovalenko, Ivanov), 49. Rafikov (Darjin), 53. Alexejev (Osipov, Kudrjavcev).
    Střely na branku: 36 – 31.
    Zblokované střely: 5 – 14.
    Trestné minuty: 12 – 14.
    Využití přesilovek: 1/6 – 0/6.

Dynamo Moskva: Jerjomenko – Mironov, Sergejev, Hietanen, Čajkovský, Grigorjev, Zajcev J., Bojkov, Pribylskij – Tarasov, Brjukvin, Šipačov – Kagarlickij, Jaškin, Šipov – Alexejev, Jefremov, Kuljomin – Zajcev O., Pakratov, Muranov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov – Osipov, Rafikov, Ohtamaa, Marčenko, Barancev, Čerepanov, Malyšev – Tkačjov, Kraskovskij, Korškov – Kajumov, Petersson, Lander – Averin, Kudrjavcev, Alexejev – Ivanov, Darjin, Kovalenko – Berjozkin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Rafikov, Ohtamaa, A. Marčenko, Malyšev, Čerepanov, Misjul – Tkačjov (C), Kraskovskij, Korškov – Pääjärvi, A. Petersson, Lander (A) – Berjozkin, Kudrjavcev, Alexejev – Ivanov, Kajumov, J. Averin (A) – Iljenko.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (C), J. Zajcev, Grigorjev, Volkov – Jaškin, Kagarlickij, Igumnov – O. Lindberg, Pulkkinen, Tarasov (A) – Jefremov, Alexejev, V. Kuljomin (A) – Kruglov, Bryzgalov, Pankratov – Muranov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Sidorenko – Golovljov, Savenkov.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné odpoledne, střetnutí mezi Lokomotivem a Dynamem začne za pár minut. Níže najdete zahajovací sestavy.

Do domácí klece se dnes postaví Edward Pasquale, jehož úspěšnost zákroků činí úctyhodných 97,9%. Brankoviště Moskvy bude hájit zase Ivan Bočarov, kterému ve statistikách svítí číslo 90,8%.

V sestavě Dynama dnes chybí Vadim Šipačov, což bude pro hosty nepochybně velká ztráta. Třiatřicetiletý forvard je totiž jejich nejproduktivnějším hráčem.

Oba celky jsou seřazeny na modrých čarách, Arenou 2000 zní ruská národní hymna.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:19
    Jako první se do útočného pásma vydali hosté, které ale domácí velmi rychle zatlačili zpět za modrou.

00:55
    Hra se v úvodu přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, obrany obou týmů pracují skvěle.

01:27
    Berjozkin nahodil puk ze středního pásma až za Bočarova, domácí využívají situace a střídají.

01:39
    Gólman Dynama zlikvidoval střelu, která na něj letěla prakticky okamžitě po vhazování.

01:50
    Bočarov už potřetí v průběhu poslední půlminuty lapil puk do své rukavice, opět se tak přerušuje.

02:06
    Lokomotiv se nyní snaží rozjet kombinaci před Bočarovem, Dynamo se zatím zvládá bránit.

02:33
    Grigorjev vyráží zpoza vlastní klece s kotoučem na holi, Moskvané chtějí prorazit dopředu.

02:57
    Návrat Jaroslavle do útočného pásma zastavil ofsajd, buly tak proběhne před hostující modrou čarou.

03:20
    Zničehonic se před Pasqualem zjevil Jefremov, jehož překvapivé zakončení ale minulo klec!

03:41
    Lokomotiv si do týmových statistik připisuje první icing, hra se tak vrátí zpět před jeho brankoviště.

04:27
    Tkačjov chtěl nahrát spoluhráči na mezikruží, do nabídky ale vložil hůl jeden z borců Dynama.

04:58
    Nahození zpoza modré čáry proskákalo kolem levé tyče Bočarovovy klece až za branku, puk si berou hosté.

05:37
    Na kotouči jsou nyní častěji hosté, kterým se ale vůbec nedaří najít recept na skvělou domácí obranu.

06:09
    Kagarlickij se protáhl na mezikruží, kde se na něj pověsil jeden z protihráčů a odzbrojil jej.

06:40
    Bočarov chytil ze vzduchu puk do své rukavice, po přerušení následuje první komerční přestávka utkání.

07:08
    Z modré čáry zkusil štěstí Tarasov, ani jeho zakončení ale za Pasqualeho záda neproklouzlo.

07:36
    Bekhendovým pokusem se prezentoval Volkov, jenž z kruhu klec Lokomotivu těsně minul.

08:18
    Korškov – Bočarovův beton 0:1, gólman Dynama si lehkou střelu z kruhu hravě pohlídal.

08:48
    Hra se malinko otevřela, větší gólovou šanci jsme vyjma Jefremovovy střely ale zatím neviděli.

09:35
    Stále sledujeme velmi vyrovnanou podívanou, ani jeden tým teď soupeři nenechává nic zadarmo.

10:10
    Odpískáno další zakázané uvolnění, tentokrát se ale bude vhazovat zase před Ivanem Bočarovem.

10:36
    Dynamo se zuby nehty drží v soupeřově pásmu, nedaří se mu ale na Pasqualeho vyslat střelu.

11:16
    Lokomotiv si po komerční pauze vyzkouší přesilovku, Ivan Muranov (DMS) jde ven za podrážení.

11:37
    Marčenko chtěl poslat puk spoluhráči na mezikruží, místo toho jej ale omylem namířil do brusle jednoho z borců v dresu moskevského Dynama.

12:08
    Uff, tohle nevidíme vůbec rádi! Projektil z modré čáry trefil Jaškina přímo do obličeje, český útočník nyní za doprovodu zdravotníka míří do kabiny! Doufejme, že bude v pořádku.

12:23
    Pokračujeme dál, Lokomotiv se stále snaží kombinovat v hostujícím pásmu. Příliš se mu to nedaří.

12:58
    Hosté se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, které ale střelou neskončilo.

13:30
    Muranov je na svobodě, Dynamo je v plném počtu. Oslabení Moskvané zvládli na jedničku.

13:55
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté se krátce po ubránění oslabení prosazují a na konci čtrnácté minuty odskakují do jednobrankového vedení! Kagarlickij našel před brankou volného JEGORA BRYZGALOVA, kterému zpoza klece poslal kotouč a forvard Dynama následně zamířil naprosto přesně – 0:1! Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
    13:55 Jegor BRYZGALOV - 0:1

14:48
    Rozšířit gólový účet Moskvanů se pokusil Jefremov, jehož slabá střela z mezikruží nebyla přesná.

15:17
    Jegor Zajcev (DMS) na trestné frustrovaně nadává, sudím tam byl vykázán za držení.

15:30
    Tarasov se ve vlastním oslabení dostal do úniku, z prostoru před brankou ale klec minul!

16:05
    Krátká série přihrávek nyní vyvrcholila projektilem z modré čáry, kterou Bočarov vyrazil do rohu.

16:19
    Pozor, hosté jdou na minutu do tří! Dmitrij Kagarlickij (DMS) je trestán za nebezpečnou výstroj.

17:07
    Lokomotiv má znovu ponechanou výhodu, to je neuvěřitelné! Tlak domácích graduje...

17:36
    Dynamo čeká další dvojnásobné oslabení, za podrážení jde na trestnou Oscar Lindberg (DMS).

17:36
    Oddechový čas pro hosty!

17:47
    Z hranice pásma nyní napřáhl André Petersson, jehož dělovka ale trefila jen mantinel za klecí.

18:07
    Bočarov rychle vyřešil chaotickou situaci před svou klecí, hmátl po kotouči a schoval jej pod rukavici.

18:30
    Hosté už jsou na ledě ve čtyřech, jejich soupeř je ale stále nepouští ven z obranného pásma.

18:50
    Korkšov se pokusil uklidit puk mezi pravou tyč a Bočarovův beton, gólman ale zareagoval včas!

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:32
    Gólman Dynama zneškodnil další střelu Lokomotivu, neustávající nápor zatím zvládá na výbornou.

19:49
    Moskvané jedenáct sekund před koncem první části vyhazují na zakázané uvolnění, přerušuje se.

Využití přesilovek: 0/4 – 0/0.

Po většinu prvního dějství jsme sledovali vyrovnanou podívanou, ve které výraznější převahu neměl ani jeden celek. Dění se pak v závěru proměnilo v hotovou noční můru pro Dynamo, které bylo krátce po sobě vyloučeno hned třikrát, a velmi dlouho se tak muselo bránit v početní nevýhodě. Lokomotivu se nicméně obrovský nápor nepodařilo přetavit v gól, a po úvodní dvacetiminutovce tedy platí skóre 0:1 pro hosty.

20:01

20:22
    Do druhé třetiny vstoupil aktivněji Lokomotiv, který se okamžitě usadil v pásmu svého soupeře.

20:58
    Hra se nyní přesunula zase před Pasqualeho, střela ale na kanadského gólmana zatím neletěla.

21:22
    Pääjärviho nepříjemně pronásledoval protihráč, Fin tak pro jistotu puk vyhodil na zakázané uvolnění.

21:57
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Bočarovem, do které je zapojeno hned několik hráčů.

22:35
    Druhá třetina zatím příliš poutavou podívanou nenabízí, střeleckých šancí je k vidění poskrovnu.

23:07
    Muranov se kvůli dotěrnému protihráči nedostal do zakončení, Pasquale mohl zůstat v klidu.

23:40
    Pulkkinen vypálil z pravého kruhu, nezamířil ale úplně přesně. Puk jen proletěl kolem vzdálenější tyče.

23:58
    Dynamo si poprvé zahraje přesilovku, s trestem za vysokou hůl míří ven Rušan Rafikov (JAR).

24:29
    Moskvané početní výhodu rychle přetavují v gól a na začátku druhé třetiny vedou už o dvě branky! Přesně zamířil DMITRIJ JAŠKIN, který se tak svou jedenáctou trefou sezóny zapisuje do střelecké listiny dnešního utkání – 0:2! Asistence: Juuso Hietanen, Dmitrij Kagarlickij.
    24:29 Dmitrij JAŠKIN - 0:2

24:58
    Dynamo rychle zneškodnilo výpad Lokomotivu a snaží se se dostat ven z vlastního pásma.

25:34
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu výběru se nyní příliš nedaří se udržet před svatyní soupeře.

26:28
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, buly proběhne po levé ruce Ivana Bočarova.

26:48
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Arena 2000 vybuchla radostí, Lokomotiv v polovině sedmadvacáté minuty snižuje na rozdíl jediné branky! Z prostoru mezi modrou čarou a kruhem vypálil NIKITA ČEREPANOV, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2! Asistence: Artur Kajumov.
    26:48 Nikita ČEREPANOV - 1:2

27:11
    Rozhodčí znovu vylučuje, tentokrát bude za krosček dvě minuty zpytovat svědomí Vladimír Tkačjov (JAR).

27:43
    A do tří jdou zase hráči Jaroslavle! Tkačjovovi bude za vyhození puku mimo hrací plochu dělat na trestné lavici společnost útočník Pavel Kudrjavcev (JAR).

28:18
    Pulkkinen zkusil štěstí z pravého kruhu, do cesty jeho střele se postavil jeden z protihráčů.

28:47
    Znovu Pulkkinen, ani tentokrát ale Pasqualeho neprověřil. Tentokrát jeho svatyni úplně přestřelil.

29:10
    Teď už ovšem domácí gólman zasahovat musel, po zneškodnění zakončení si připisuje další zákrok.

29:49
    Lokomotiv je v plném počtu, Kudrjavcev se připojuje ke svým spoluhráčům na ledové ploše.

30:20
    Misjul napřáhl z modré čáry, Bočarov byl ale i tentokrát o něco rychlejší než střelecký pokus soupeře.

30:50
    Z levého kruhu zakončil Petersson, jehož střela po Bočarovově betonu sjela za hostující svatyni.

31:16
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny, sledujeme vyrovnanou podívanou bez větších gólových šancí.

31:45
    Dynamo rychle rozebralo výpad soupeře a samo se nyní snaží se přesunout do útoku.

32:33
    Marčenko stojí připravený u modré čáry, jeho spoluhráč mu ale přes protihráče nedokáže nahrát.

33:18
    Lokomotiv má momentálně více ze hry, Ohtamaa balancuje s kotoučem na hranici útočného pásma.

33:35
    Jegor Zajcev (DMS) u mantinelu podrazil Kajumova, Jaroslavl čeká další početní výhoda.

34:05
    Kudrjavcev zaváží kotouč na pravý kruh, domácí se rozestavují kolem Bočarova a rozjíždí kombinaci.

34:41
    Dynamo svého soka vytlačila za modrou čáru, Jaroslavli se nedaří se vrátit zase zpět do útoku.

35:16
    Po Marčenkově střele z mezikruží nastal před Bočarovem chaos, sudí raději přerušují průběh hry.

35:38
    Alexejev nenápadně posunul pryž Landerovi, jehož lehké zakončení Bočarov hravě zastavil.

36:07
    Alexejev to znovu vymyslel dobře, Bryzgalov zachytil jeho přihrávku a vypálil. Kotouč zblokoval protihráč.

36:51
    Po rychlé akci domácích je vyrovnáno, tři minuty před koncem druhé části tak v Areně 2000 začínáme zase od nuly! Iljenko se chopil kotouče a zajel s ním za klec, odkud jej poslal před brankoviště DENISI ALEXEJEVOVI, a ten následně měl hodně jednoduchou práci – 2:2! Asistence: Arťom Iljenko.
    36:51 Denis ALEXEJEV - 2:2

37:10
    Situace jde pro Dynamo od desíti k pěti, rozhodčí za sekání posílá na trestnou Dmitrije Kagarlického (DMS).

37:52
    Dynamo vyhazuje a odjíždí střídat, domácí se pro kotouč musí vrátit až za vlastní brankoviště.

38:25
    Moskvané se aktivně brání a snaží se svého soupeře oddělit od kotouče, což se jim zatím ovšem nedaří.

38:52
    Hosté se znovu osvobodili, jejich oslabení skončí za pouhých několik málo sekund.

39:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny!

39:32
    Bočarov pro jistotu schoval puk pod svou rukavici a na malou chvíli tak opět přerušil průběh hry.

Využití přesilovek: 0/6 – 1/3.

Druhá třetina nabídla tři branky, ta první padla do sítě Jaroslavle. V pětadvacáté minutě zvýšil náskok Dynama na 2:0 Dmitrij Jaškin, pak ale následovaly dva zásahy Lokomotivu, a stav je tak před třetí třetinou vyrovnaný. Aktivnějším celkem na ledě byli po většinu prostřední periody domácí, uvidíme, zdali v závěrečném dějství dokonají obrat. Nebo se budou radovat Moskvané?

40:01

40:34
    Bočarov si na své konto přispal první zákrok třetí části, střelu z pravé strany zastavil lapačkou.

41:20
    Na druhém konci ledové plochy zahrozil Zajcev, jehož dělovka od modré domácí svatyni minula.

41:50
    Alexejev protlačil kotouč za modrou čáru, domácí ale moc dlouho před Bočarovem nepobyli.

42:34
    Kotouč nyní vyletěl mimo hrací plochu, za pár chvil uvidíme vhazování po Pasqualeho levici.

42:45
    Ivan Muranov (DMS) je vyloučen za podrážení, Lokomotiv se už posedmé ujme početní výhody.

43:20
    Domácí toho zatím v početní výhodě moc nepředvedli, hosté se už dvakrát osvobodili.

43:48
    Petersson nahrál na modrou Marčenkovi, jehož následnou střelu Bočarov lapil svou rukavicí.

44:18
    Maskovaný strážce hostující klece znovu zakročit včas, v Jaroslavli dnes podává kvalitní výkon.

44:41
    Čerepanov zastavil vyhozený kotouč ve středním pásmu, Muranov se za pár sekund vrátí na led.

45:22
    Momentálně se bojuje hlavně v neutrální zóně, obrany pečlivě hlídají modré čáry a nepouští soky za ně.

46:32
    Bryzgalov drží kotouč za svou svatyní a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna moskevského Dynama.

46:58
    Na kotouči jsou nyní častěji hostující hráči, kterým se ale nedaří se usadit v útočném pásmu.

47:25
    Po bitvě u mantinelu nyní puk doklouzal až k Pasqualemu, který jej pro jistotu schoval pod lapačku.

Dnešní utkání sleduje 2 007 diváků.

48:26
    Lindberg chtěl nahodit kotouč na klec, puk ale v mezikruží zastavil jeden z jeho protihráčů.

49:09
    Dynamo má stále o něco málo více ze hry, Lokomotiv se ale zvládá bez obtíží bránit.

49:49
    Hosté zneškodnili rychlý protiútok soupeře a bez váhání kotouč poslali zpět do jeho pásma.

50:30
    Nahození z modré čáry proletělo kolem Bočarovovi klece, k puku se znovu dostávají Moskvané.

51:18
    Třetí třetina je zatím nemastná neslaná, příliš poutavou podívanou duel v Jaroslavli nenabízí.

51:57
    Lokomotiv se znovu snaží se přesunout do útočného pásma, uvidíme, jestli se mu to tentokrát podaří.

52:45
    Bočarov zastavil kotouč těsně před svou klecí a přenechal jej spoluhráči, Dynamo míří dopředu.

53:16
    Střelu na branku už jsme neviděli dobrých pár minut, sledujeme hodně defenzivní bitvu.

53:48
    Z prostoru mezi modrou a kruhem zkusil štěstí Jefremov, který ale nemířil vůbec přesně.

54:10
    Návrat domácích do útočného pásma zastavil ofsajd, následuje snad poslední komerční přestávka utkání.

54:44
    Ospalou atmosféru v hale prudkou ranou prořízl Tarasov, jehož dělovku z kruhu Pasquale zneškodnil.

55:03
    Dynamo má jednoznačně více ze hry, domácí se už několik minut nepodívali ven ze své třetiny.

56:10
    Základní hrací doba se chýlí ke konci, prodloužení se pomalu ale jistě začíná stávat realitou.

56:33
    Střelu zpoza modré čáry Pasquale chytil do rukavice a následně se rozhodl puk vrátit zpět do hry.

57:08
    Misky pomyslných vah se pomalu překlápí na stranu domácích, Bočarov teď zastavil střelu z levé strany.

57:51
    Grigorjev rozehrává kotouč dopředu, Dynamo se opět snaží se protlačit před Pasqualeho klec.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:34
    Do konce základní hrací doby zbývá minuta a půl, hra se nyní přelévá z jednoho konce kluziště na druhý.

59:03
    Bočarov si na své konto připisuje další zákrok, kotouče se po nějaké době opět ujímají hráči Dynama.

59:23
    Moskva dostřídala a pokouší se o další tažení směrem na Pasqualeho, uvidíme, co vymyslí.

59:55
    Pääjärvi těsně před koncem proklouzl před Bočarova, který jeho bekhendové zakončení zastavil.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 18:20.

Šedesát minut o vítězi dnešního vyrovnaného střetnutí nerozhodlo, na řadu tak přichází prodloužení.

60:01

60:19
    Prodloužení začalo přečíslením domácích dva na jednoho, které vyústilo v nepřesné zakončení.

60:39
    Marčenko nyní už mířil přesně, Bočarov si ale jeho zakončení tak jako tak pohlídal.

61:12
    Jaškin je na ledě, Igumnov nyní zavezl puk za modrou čáru a jede s ním na mezikruží.

62:02
    Je konec, Jaroslavl v prodloužení dokonává obrat a připsuje si do tabulky bod navíc! Za hostující obranu se dvě minuty po startu nastavení protáhl ATTE OHTAMAA, jehož první zakončení sice Bočarov vyrazil, na následnou dorážku už ale nedosáhl! Sečteno, podtrženo – 3:2! Asistence: Artur Kajumov, Georgij Ivanov.

Dmitrij JAŠKIN (DYN) – 1+0, 2 střely, icetime 16:58

Dohráno! Dnešní duel mezi Jaroslavlí a Dynamem nabídl vyrovnanou podívanou až do posledních sekund, ve kterých bod navíc pro svůj celek přesnou dorážkou vystřelil Atte Ohtamaa. Remíza po základní hrací době utkání slušela, Moskvané si za svůj solidní výkon minimálně jeden bod také zasloužili.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou! (18:33:50)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 27. Čerepanov (Kajumov), 37. Alexejev (Iljenko), 63. Ohtamaa (Kajumov, Ivanov) – 14. Bryzgalov (Kagarlickij), 25. Jaškin (Hietanen, Kagarlickij)

Diváci: 2 007