Olomouc – Přerov 0:0 (odl.) | Liberec – Plzeň 1:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 0:0 (odl.)
Vsetín – Zlín 0:5 (kon.) | Tábor – Jihlava 1:5 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 5:6 (po pr.)
Třemošná – Liberec 0:0 (odl.) | Technika Brno – Pardubice 1:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Třinec – Havířov 1:3 (kon.) | Sparta – Kobra 5:1 (kon.) | Hvězda Praha – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Plzeň – Chomutov 0:0 (odl.) | Poruba – HK MD Šumperk 3:2 (kon.) | Slavia – Havlíčkův Brod 0:0 (odl.)
HC RT TORAX Poruba
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 10.10.2020, 14:45 • Kooperativa Arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek sobotního dne a do dalších dnů přeji pohodou náladu. (16:51:26)

Snížení Mladých Draků v 51. minutě Patrikem Bařicou utkání zdramatizovalo, navíc měli hosté další početní výhody, ale do vyrovnání zápas nedotlačili. Body tak zůstávají na porubské půdě a za bojovnost i předvedenou hru i zaslouženě.

59:51
    Puk prošel až do třetiny Draků, ale domácí jej v moci nemají, takže gól do prázdné brány se nekoná.

59:34
    Šumperk hraje bez gólmana!

59:06
    Draci se osvobozují lehkým vyhozením.

58:07
    Seidenglanz nebezpečně vystřelil zpoza hráče. Drabčík instinktivně vytasil pravý beton.

57:37
    Kovalčík dostal naloženo, ale sudí Slováčka neposílá na trestnou. Bude se vhazovat po pravici Ondráčka.

57:26
    Po souboji Koudelného se Slabým končí puk mimo hřiště.

56:32
    Moravec se Stasiukem bojovali v rohhu šumperské třetiny o kotouč s Panáčkem a Čunátem. Sudí nakonec vykazuje hru do středního pásma

55:54
    Kroužení ve středním pásmu Draci hledají cestu do útočné třetiny. Nedaří se Zavoralovi ani Panáčkovi.

55:13
    Otočka porubského prvního centra Koudelného končí na betonu Ondráčka.

54:29
    Boje o střední pásmo jsou tvrdé. Zakusil to Compel po střetu s Koudelným.

53:58
    Díky střele Hlubučka se vhazuje po levici porubského gólmana.

53:37

53:20
    Šucha krouží pásmem, ale všichni jsou bez pohybu a v komorním duchu se asi ubrání domácí i tentorkát.

52:45
    Drabčík přerušuje hru po pokusu Panáčka.

51:58
    Střela Seidenglaze prošla brankovištěm a na mantinelu si jej sbírá Compel. Šumperk se ke střele ale nedostane. Puk vyváží Moravec.

51:37
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kalužík – 2 min., napadení).

51:14
    RT TORAX se srovnává s inkasovanou brankou a v útočné třetině nedokáže nyní udržet kotouč na hokejkách.

50:36
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    PATRIK BAŘICA snižuje díky skákavému kotouči porubské vedení poté, co jeho tým přečkal oslabení. Asistence: Marek Compel.

50:10
    Na únik se vydal Šucha, kterého s přehledem vychytává Drabčík.

49:51

49:35
    Domácí se rychle vrátili do přesilového postavení, jenže navýšit vedení se nezdařilo.

48:12
    Střela Koudelného končí na boční síti. Další kombinací nachází na středu pásma Moravce, kterého betony vychytává Ondráček. Hra pokračuje, když puk vyváží Hlubuček. Šumperští střídají.

47:51
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Čunát – 2 min., krosček).

47:51

47:19
    Domácí se na pár vteřin vymanili z tlaku. Drabčík následně zachycuje puk po dotírání Čunáta.

46:59
    Dorážku Haase už drží v lapačce. Bude se vhazovat po pravici Drabčíka.

46:48
    Levou tyč si porubský gólman ohlídal při střele Slováčka.

45:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Fišara – 2 min., nedovolené bránění).

45:41
    Drabčík vyráží střelu Čunáta.

44:56
    Janoš nahrával po vyhraném souboji v rohu na střed hřiště, jenže nahrávku na Moravce vystihl Seidenglanz a postupuje k Drabčíkovi.

44:36
    Draci se provinili zakázaným uvolněním.

44:25
    Kotouč je mimo hrací plochu.

43:58
    Borkovec drží pásmo. nakonec ale puk vyváží Lichner s Bařicou.

43:51
    Stasiuk si střelu jel i dorážet, ale Ondráček má puk v moci a obránci zřizují pořádek na brankovišti.

42:54
    Draci nepřipouští delší návštěvy ve svém pásmu. Okamžitě hru přenáší na druhou stranu a snaží se korigovat výsledek. Zatím jsou oba gólmani pozorní.

42:26
    Po střeleckém pokusu Lichnera se vhazuje po levici porubského brankáře.

41:21
    Domácí se provinili ofsajdem. Bude se vhazovat ve středním pásmu, ale blíže porubské brance.

40:56
    Z tlaku se snažil vyhozením po mantinelu vymanit tým Borovec, jenže Zavoral dokázal udržet puk v útočné třetině.

40:22
    Josef Haas se prosmýkl mezi obránci a zakončil z dálky. Drabčík raději přerušuje hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:16.

Dlouho se hrálo bez gólů, až to vypadalo, že si týmy udrží nerozhodný stav. Jenže pak přišly obyčejně nahozené puky na bránu a rázem se ujali domácí vedení 3:1. Ondráček tak lovil puky ve 33. minutě po nahození od mantinelu Viktora Fišary a za čtyři minuty obdobná situace, jenže tentokrát do trajektorie střely Kalužíka vložil před gólmanem hůl Vojtěch Jánoš. Puk proskákal přes gólmanovu výstroj za jeho záda.
    Draci měli dvě početní výhody, jenže je nedokázali přes všechnu snahu proměnit.

40:00

39:59
    Poslední pokus od Slabého končí v lapačce Drabčíka.

39:10
    Slováčkova žabička prošla Fišarovi přes hokejku, ale Haas už nedokázal skákavý puk zkrotit,

38:24
    Na ledě je již druhá oslabená sestava Poruby a i ta se zdárně brání inkasování.

37:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kalužík – 2 min., sekání).

36:14
    Poruba právě vstřelila branku!
    VOJTĚCH JÁNOŠ těsně před gólmanem puk protečoval a tak střela Kalužíka končí za překvapeným Ondráčkem. Asistence: Tadeáš Kalužík a Štěpán Kršík.

35:17
    Moravec měl velkou šanci střílet, ale volil raději nahrávku na Kovalčíka, která mu ovšem ve finále nevyšla a na pořádnou dělovku už bylo pozdě. Ondráček si puk schoval pod lapačku.

34:37
    Vyrovnání měl na holi Šucha, jenže puk míjí levou Drabčíkovu tyč.

33:55
    Dál se hraje více méně v pásmu Šumperku, ale hosté dávají do obrany všechny síly a další gólovou radost domácím nedopřávají.

32:18
    Obránce VIKTOR FIŠARA vystřelil od mantinelu a puk vyražený gólmanem Ondráčkem nakonec zapadl za brankovou čáru. Asistence: Patrik Chudoba a Ilja Kovalčík.

32:02
    Střelu Janoše blokoval Panáček.

31:38
    Za porubskou brankou se střetl Drabčík s Haasem, kterého ještě omylem natlačil na brankáře Kršík.

30:53
    Janáček dotěrně postával před gólmanem. Ten si ale kotouč našel a přerušil po střele Hradila hru.

30:34
    Ondráčka donutil přerušit hru Sczcesniak. Bude se vhazovat po levici gólmana.

30:22
    Šumperk dál útočí, jenže se kotouče dotkl někdo ze střídačky, tak se přerušuje hra.

30:00
    Borkovec zabránil Netolickému střílet a vytěsnil ho až do pravého rohu.

29:22
    Nápřah Kršíka končí ve skrumáži před Ondráčkem. Další pokus střílet dostává Kovalčík. Ale i jemu se nedaří puk dopravit za brankovou čáru.

28:48
    Porubská branka je vyhozena z postavení.

28:43

28:34
    Kotouč po střele Panáčka končí odražen porubským gólmanem mimo hrací plochu.

27:37
    Domácí vytáhli hru až před Ondráčka, ale brzy se Dravci dostali opět do porubského pásma, kde střílí Haas. Drabčík betonem dopomohl puk schovat pod lapačku.

27:10
    Střela z úhlu v podání Seidenglanze končí na mantinelu.

26:43
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kovalčík – 2 min., hrubost).

26:23
    Drabčíkova brána je také slušně odstřelována! Jenže Slováček s Haasem posílají puky vysoko nad bránu.

25:27
    Sczcesniak tečoval před brankou. Puk namířil k levé Ondráčkově tyči, kterou jen těsně minul.

25:05
    Další ofsajd, Teď se vhazuje blíže střídačkám.

24:58
    Šumperský ofsajd kouskuje hru.

24:01
    Šumperk zahrál puk přes všechny čáry. Bude se vhazovat po pravé ruce gólmana.

23:40
    Najíždějící Moravec dostal krásnu nahrávku na střelu z první v bezprostřední blízkosti brankoviště. Ondráček ale sklapl betony včas.

23:26
    Drabčík přerušuje hru po střele Slováčka. Před tím se snažil střílet Haas, ale toho zablokoval Koudelný.

22:55
    Tomeš dotírá na Chudobu, ale hra se nakonec přesouvá přeci jen do obranné třetiny Šumperka.

22:08
    Vhazuje se po pravé ruce Ondráčka. Domácí ale pásmo neudrželi a musí spěchat do obrany.

21:20
    Borkovec obtěžován Seidenglazem nechává kotouč Moravcovi, který jej vytahuje do středního pásma.

20:40
    Kalužíkovi nahrávka na osu hřiště utíká a tak nemohl sám na Ondráčka. Hru zastavuje až sudí, protože hráč Draků leží před svým brankovištěm. Slabý s pomocí vstává a odjíždí sám na střídačku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:29.

První polovina třetiny patřila domácímu celku. HC RT TORAX Poruba tlačil soupeře do obrany a v šesté minutě z toho svěřenci trenéra Moravce vytěžili vedoucí gól. Tadeáš Kalužík byl na brankovišti dostatečně důrazný a byla z toho gólová radost. Hra plynula, nabírala zápasové tempo a Mladí Draci se víc a víc dostávali k domácí bráně. I jim se důraz na brankovišti vyplatil ve 14. minutě, kdy na několik dorážek Drabčík dokázal včas reagovat, jen dorážka Miroslava Slováčka už byla vyrovnávací. V závěru si hosté zahráli přesilovku, v které dostatečně soupeře potrápili, jenže Porubané oslabení bravurně zvládli a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

20:00

19:40
    Draci se chytli zápasového nasazení a nepouští v posledních vteřinách RT TORAX do útočných výpadů.

18:38

18:04
    Šumperští jsou v před brankovém prostoru hodně nepříjemní. Ale zdá se, že domácí oslabení přečkají.

18:00
    Velmi blízko k otočení utkání měl Haas, ale Drabčík jeho dorážení vykryl.

17:21
    Střely z dálky porubský brankář vyráží. Pak si pohlídal nahrávku křížem na Čunáta a jeho dělovku drží ve výstroji.

16:38
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Hradil – 2 min., podrážení).

16:17
    Dlouhá nahrávka na ujíždějícího Jarmara končí za brankovou čarou. Icing se ale nepíská.

15:27
    Dobývání dračí sluje pokračuje! Moravec ani Kovalčíkovi se ale nedaří malého a hbitého Ondráčka přestřelit.

13:34
    Porubský gólman odolával dorážkám a až čtvrtá v pořadí prošla za brankovou čáru. Vyslal ji MIROSLAV SLOVÁČEK. Asistence: Josef Haas a Kristián Šucha.

12:24
    Ve slušně rychlém tempu se odehrává souboj o drahocenné body pro oba týmy. Drabčík teď nemusel zasahovat proti výpadu Slováčka, kterého o kotouč obral Kelnar.

11:18
    Kalužík narušuje rozehrávku Compela a daří se mu to. Šumperští nemají klid na zahájení útoku a další chyby se kupí ve středním pásmu. Netolický neudržel kotouč na holi.

10:44
    A je tu další zisk pásma zadarmo. Bude se vhazovat po levici Drabčíka.

10:18
    Jenže nevyužili a musí zpět do obrany. Ondráček zasahovat nemusel, páč Šucha dokázal puk vybojovat a přesunout hru se spoluhráči před Drabčíka.

09:54
    Domácí zakládali útok, jenže puk se vzepřel a je z toho zakázané uvolnění. Draci mohou situace využít!

08:40
    Hrálo se nahoru dolů s tvrdými střety a až ležící Konečný přerušuje hru. Na střídačku se po těžkém zvedání dopravuje bez pomoci, takže věřím, že se při dalším střídání zapojí opět do hry.

06:15
    Střela od mantinelu trochu Drabčíka vyděsila, ale vyrovnání to Haasovi nepřineslo.

05:56
    Tlak na bránu a do brankoviště vyřešil přehozením kotouče přes ležícího gólmana a změť hráčů TADEÁŠ KALUŽÍK. Asistence: Jakub Koudelný a Vojtěch Jánoš.

05:32
    Ondráček vytěsnil střelu Kalužíka do pravého rohu, kde o kotouč zabojoval Koudelný s Bařicou.

05:08
    Draci zahráli zakázané uvolnění.

04:50
    Drabčíkova brána je posunutá. Bude se vhazovat po jeho levici.

04:25
    Kovalčík dostává od Michalčíka dlouhou nahrávku od Drabčíkovy brány, kterou porubský útočník dohání ve středním pásmu a v souboji s Panáčkem souboj prohrává.

03:22
    Kombinace kolem šumperské brány řeší Janoš nahrávkou na modrou, kde z první střílí Chudoba. Puk ale končí na hokejce Šuchy, který odtáčí směr hry.

02:20
    Lichnerovi se nepodařilo vystřelit na bránu. Puk vytěsňuje za modrou obrannou čáru Kršík.

01:33
    Po vhazování zachytil nahrávku Stasiuk a pelášil na bránu. Nahrál mezi kruhy, ale jeho spoluhráči šli střídat a tak kotouč mají hosté.

01:28
    Porubané zahráli puk za červenou čarou, takže se píská icing.

01:00
    Po domácím vystřídání si připisuje Ondráček zásah po střele Moravce.

00:14
    Neposedný puk se dostal až před Drabčíka, ale domácí obránci kotouč v rohu zajistili a šli do protiútoku.

00:01

Krásné sobotní odpoledne z Ostravy-Poruby!

Původně mělo hrát porubské áčko zápas, takže se dorostenecké utkání přesunulo do Kooperativa Areny, kde i po zrušení zápasu Chance ligy zůstalo.
    Jelikož nemohou být diváci přítomni, nemusí proto mrznout, jelikož standartních +4´ je maximumální teplota haly.

HC RT TORAX Poruba: Drabčík (Chylík) – Chudoba, Kršík, Fišara, Borkovec, Kelnar, Michalčík – Janoš, Koudelný, Kalužík – Kovalčík, Moravec, Stasiuk – Janáček, Hradil, Konečný – Sczcesniak, Vizváry

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Valenta) – Slabý, Zavoral, Panáček, Hrdina, Compel – Jarmara, Hlubuček, Bařica, Peškar, Slováček, Tomeš, Krňávek, Seidenglanz, Netolický, Lichner, Haas, Čunát, Šucha

Rozhodčí: Novák – Klimek, Kapitanov.

Který tým bude po utkání šťastnější se dovíme kolem 17 hodiny, kdy bude zápas končit, protože začínáme ve 14:45.

Jedno z posledních hokejových utkání než začnou platit vládní nařízení se uskuteční v malé mrazivé hale porubského zimního stadionu – Kooperativa Arena – a budeme Vám z něj zprostředkovávat textový přenos.

Porubané obývají se třemi body, které získal na ledě Olomouce, osmou pozici tabulky. Z dalších pěti zápasů hned tři krát Poruba po první třetině vedla a to s týmy z horních pater tabulky – Třinec, Přerov, Kometa. Ale nakonec žádné z těchto utkání do vítězného nebo aspoň bodového konce nedovedla.

Statistiky:
    Střeleckou listinu vede Jakub Koudelný se čtyřmi góly a spolu s nahrávkou má na kontě pět kanadských bodů. Stejně jako Maxim Vehovský (2+3), který je nahrál za pouhé čtyři utkání.
    Mezi obránci statistikám vévodí Viktor Fišara (0+3).

S jedním bodem, který získali minulý týden doma se Zlínem po nájezdech (4:5sn) jsou na předposlední příčce za dnešním soupeřem Porubou. Ve čtvrtek opět na domácím ledě Drakům body utekly těsným výsledkem 1:2 se Vsetínem.
    Zářijové zápasy končily výraznými rozdíly ve skóre, takže výkonnost se Drakům zvedá a tabulkového soupeře bude jistě chtít o body obrat.

Statistiky:
    S dvěma góly je střelcem týmu Josef Haas, kanadské bodování vede Kristián Šucha (1+3) a nejlepším obránce v bodování je Adam Panáček (0+2).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 6. Kalužík (Koudelný, Jánoš), 33. Fišara (Chudoba, Kovalčík), 37. Jánoš (Kalužík, Kršík) – 14. Slováček (Haas, Šucha), 51. Bařica (Compel)

Rozhodčí: Novák – Klimek, Kapitanov