Havířov – Vrchlabí 3:1 (kon.) | Přerov – Litoměřice 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:3 (po pr.)
Vsetín – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 2:3 (po pr.) | Sokolov – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Kolín – Šumperk 7:4 (kon.) | Kladno – Kadaň 7:4 (kon.) | Slavia – Třebíč 7:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 03.12.2020, 18:00Chance liga • 10. kolo

A je tu konec zápasu, o kterém rozhodli tři branky domácích v rychlém sledu v první třetině. O snížení se sice postaral Bláha, další gól nicméně Slovan nepřidal. Velice zajímavé utkání končí nakonec vítězstvím Baníku 3:1. (20:10:12)

59:50
    Toto si již Sokolov pohlídá.

59:24
    Puk ve středním pásmu.

59:00
    Protasenja to zkoušel z strého úhlu, Hamrla vyráží.

58:53
    Hosté to zkouší bez brankaře.

58:53
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Otakar Šik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:50
    Zákrok na Tůmu se nepíská.

58:32
    Matějček se pomalu zvedá po tvrdém úderu z ledu.

58:20
    Severa si klepl před brankou, Trávníček byl na přihrávku ale již v těžké pozici.

57:48
    Z nepovedené rozehrávky Ústí je zakázané uvolnění, vypadá to tak, že Sokolov oslabení přečká.

57:20
    V obrovské šanci Protasenja! Hráči Ústí byli ve třech na jednoho před bránou, Protasenja to vzal ale na sebe a netrefil přesně.

56:29
    Brož tvrdě vypálil, domácí se ale osvobozují vyhozením.

56:12
    Obrovská šance pro hosty v podobě dvojnásobné přesilovky.

56:12
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., nedovolené bránění).

56:00
    Slovan by teď už měl přidat branku, střelou od modré se o to snažil Brož.

55:44
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., vysoká hůl).

55:43
    Protasenja leží po úderu hokejkou do obličeji na ledě.

55:17
    Ofsajd Slovanu.

55:00
    Šik to zkoušel nebezpečně z pravé strany. Hamalčík pozorný.

54:52
    Vhazování před Hamalčíkem.

53:06
    Utkání se nám pomalu blíží ke konci, domácíc stále drží dvoubrankové vedení.

51:06
    Švec mohl rozhodnout v samostatném úniku. Střílel ale vedle levé tyče.

50:42
    Tlačil střílel z první, nebyla to ale ta nejprudší střela.

50:06
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., krosček).

49:51
    Teď se puk několikrát nepříjemně odrazil před Hamrlou, Ústí zatím není přáno.

49:43
    Kljena na střídačce, hra může pokračovat.

49:43
    Na ledě leží Klejna po tvrdém souboji za vlastní bránou.

49:21
    Trávníček nabil krásnou přihrávkou Severovi, Slovan by branku potřeboval jako sůl.

48:49
    Hamalčík zabrnkal na nervy hostující střídačce při jeho pokusu o rozehrávku.

47:36
    Rohan z bezprostřední blízkosti z první vysoko přestřelil.

46:38
    Nadějnou akci Baníku zastavuje ofsajd.

46:30
    Trávníček se z trestné lavice ihned zapojil do útoku, přihrávka na aktivního Vrdlovce se ale úspěchu nedočkala. Skóre se tak nemění.

45:19
    Toto byl kuriózní moment, střela Kverky se odrazila od bruslí jednoho z jeho spoluhráčů málem do prázdné branky.

44:42
    David Tůma promáchl. Další pokus přidal Zeman.

44:20
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Michal Trávníček – 2 min., vysoká hůl).

43:35
    A další šance vrdlovce. Slovanu dnes oslabení jdou.

43:22
    Vrdlovec teď vystihl špatnou rozehrávku domácích a Slovan opět mohl skórovat v oslabení. Vrdlovcovu střelu ale Hamrla vytěsnil nad.

42:38
    Kverka dostal nabito na kruhu a vypálil, Hamalčík se rychle přemístil.

42:10
    Klejna nahazoval před bránu, u puku stále domácí.

41:41
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Havránek – 2 min., hákování).

41:31
    Jiskra ujel obráncům a byl faulován.

40:17
    Martin Tůma se dostal k rychlému zakončení z mezikruží, nebyla to ovšem složitá práce pro Hamrlu.

40:02
    Buly pro hosty.

40:01

Hráči již krouží na ledové ploše, třetí dějství je před námi.

Druhé dějství se neslo ve znamení velmi rychlé a pohledné hry. V úvodu třetiny se dostal k puku v oslabení Bláha, který tak ukončil dlouhé trápení Ústí nad Labem a snížil. Více branek v této třetině nepadlo, zápas bude ovšem zajímavý až do konce.

40:00

39:56
    Třetinu ukončil svou střelou od modré Kadeřávek.

38:35
    Nejprve ujížděli po Rulíkově chybě do útoku hráči Ústí, následně se ale do pč´řečíslení dostali domící. Svou šanci ale nevyužili.

38:01
    Puk končí v ochranné síti nad Hamalčíkovou svatyní.

37:35
    Vildumetz vypálil pouze do středu Hamalčíkovi branky.

37:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Drtina – 2 min., hákování).

37:14
    Tureček si to namířiĺ po levé straně až do útočného pásma, kde nabízel kotouč Tůmovi. Jeho střelu ale chytá Hamalčík.

36:39
    Nadále aktivní je i Protasenja, jeho vysoká postava dělá sokolovským bekům problémy.

35:59
    Teď to měl možná vzít Matějček na sebe, v dobré pozici ale ještě nabíjel Valovi, který trefil bránicího hráče.

35:03
    Kadlec ujížděl sám na Hamalčíka, na poslední chvíli mu hůl zablokoval Vrdlovec. Tento zákrok zaváněl faulem.

33:58
    Baník je nyní dlouho usazený v útočném pásmu. Největší příležitost měl Kadlec, který výborně tečoval střelu od modré. Hamalčík předvádí parádní zákrok.

33:24
    Klodner to zkoušel od modré, Hamalčík vyráží k rohu kluziště.

32:28
    Veliké gesto fair play, Protasenja už mířil na trestnou lavici kvůli hákování, jeden z baníkovců ovšem faul odvolal.

32:21
    Furch měl teď na bekhendu dobrou příležitost, nedal.

32:19
    Zakázané uvolnění Sokolova.

31:03
    Vrdlovec teď nahazoval na Hamrlu a udělal tak drobné zmatky v brankovišti Baníku.

30:22
    V zápětí podobná situace na druhé straně. Hra je nyní ve velmi dobrém tempu.

29:55
    Další nebezpečná křižná přihrávka v obranném pásmu Baníku.

29:29
    Zeman se dostal k odraženému puku a z otočky zakočil. Hamalčík ale pohodlně chytá.

28:16
    Nyní zamotal hlavu ústeckým obráncům Vildumetz, tento Slovanu dobře známý hráč zatím dělá velké problémy.

27:56
    Protasenja stále aktivní v útočném pásmu.

27:20
    Nyní ujížděl na druhé straně Protasenja, který předložil přihrávku Furchovi, tomu nychybělo mnoho, nedosáhl ovšem na puk.

27:01
    Další střela Sokolova z ostrého úhlu, tentokrát to na Hamalčíka zkoušel Kadlec.

26:14
    Hra přerušena, puk byl vyhozen mimo hřiště.

24:57
    Na druhé straně v akci opět Pšenička, Hmarla vyráží.

24:46
    Prymula střílel z ostrého úhlu.

24:37
    Hra je nyní i o něco tvrdší než v první třetině.

23:48
    Za Slovan jakoby do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým, Hamrla musí být téměř nonstop v pozoru.

23:24
    Zakázané uvolnění Ústí.

21:38
    Toto nebyla dobrá přesilovka domácích, další zákrok připisuje Hamrla proti Pšeničkovi.

21:30
    Další šance Slovanu, ten určitě ještě nechce dnešní utkání zabalit.
    21:12 Ondřej BLÁHA - 3:1

21:12
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Trávníček vysunul ONDŘEJE BLÁHU, který zasunul Hmarlovi puk mezi betony a Slovan tak slavá gól po více jak dvě stě dvaceti minutách hry – 1:3! Asistence: Michal Trávníček.

20:40
    Rulík trefil pouze bránicího hráče, Slovan vyhazuje.

20:28
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Vala – 2 min., držení).

20:04
    Vhazování pro domácí.

20:01

Druhá třetina za okamžik začne.

Úvod první třetiny byl poměrně vyrovnaný, šance sbíraly oba týmy pomálu. V půlce třetiny přišla ovšem třígólová smršť Sokolova, kterým jasně ukázali, kdo je doma pánem. Ke konci třetiny se hosté trochu vzpamatovali, ke snížení to ale nevedlo.

20:00

19:31
    Na druhé straně málem přišlo navýšení skóre, všechno zachránil na brankové čáře Hamalčík.

19:20
    Po delší době dobrá šance pro Slovan, Pšenička ovšem z první z mezikruží nesnížil.

19:02
    Vhazování ve středním pásmu po přihrávce rukou.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:19
    Slovanu se nyní nedaří rozehrát, sokolovští útočníci dobře napadají.

17:29
    Velké zmatky před Hamalčíkem nakonec větší příležitostí neskončil, Ústí vyhazuje na zakázané uvolnění.

16:40
    Dobré napadání Slovanu málem zadělalo domácím na problémy, vše vyřešil Kropáček.

15:55
    Klejna dostal nabito na modrou, netrefil ovšem přesně.

15:15
    Další dobrá kombinace domácích.

14:56
    Dobrá střela Kadlece od modré, Hamalčík sice vyrazil, dlouho ale nevěděl, kam puk zamířil. Byla to ochranná síť.

14:20
    Ústí dobře napadá rozehrávku Sokolova, tomu se zatím nedaří kombinovat.

13:58
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:20
    Z levého kruhu to zkoušel Vrdlovec, Hamrla vyráží.

12:45

12:29
    Vildumetz opět aktivní v útočném pásmu soupeře.

12:10
    Matějček to zkoušel podél levého mantinelu.
    11:06 Vojtěch KROPÁČEK - 3:0

11:06
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak a s Ústím to nevypadá vůbec dobře, třetí gól v rychlém sledu dává TOMÁŠ VILDUMETZ po skvělé práci Kropáčka – 3:0! Asistence: Vojtěch Kropáček, Denis Zeman.
    10:03 Patrik PRYMULA - 2:0

10:03
    Obrana Slovanu teď zaspala a Baník se tak rychle dostává do dvoubrankového vedení, pohotovou střelou to zařídil PATRIK PRYMULA – 2:0! Bez asistence.
    09:53 Jaromír KVERKA - 1:0

09:53
    Kadlec skvěle zavezl puk do útočného pásma, poté předložil JAROMÍRU KVERKOVI, který zamířil přesně k levé tyči – 1:0! Asistence: Martin Kadlec.

09:36
    Zakázané uvolnění hostí.

09:03
    Slovan vyhazuje pod tlakem Baníku do středního pásma.

08:10
    David Tůma to zkoušel z mezikruží, Hamalčík vyrazil.

07:40
    Trávníček přišel o puk v útočném pásmu. Slovan ho ale brzy vybojoval zpět.

06:38
    Nyní velká šance na straně domácích, Gut jel s Prymulou v přečíslení, ztroskotali ovšem na Hamalčíkovi.

06:30
    Šik to zkoušel podél pravého mantinelu.

05:35
    Obrovská šance Slovanu, Hamrla dokázal zneškodnit střelu, i následnou dorážku od Bláhy.

04:58
    Vildumetz nepřekonal ústecké beky.

04:45
    Hosté u Ústí dobře napadají rozehrávky domácích.

03:45
    Slovan vyváží puk do útočného pásma.

02:30
    Rulík si vzal kotouč z obranného pásma, přejel s ním červenou čáru a nahodil puk za branku Slovanu, kde si ho vzali hostující hráči.

01:40
    Hra je nyní za brankou domácího brankáře a u puku je Slovan, který se snaží kombinovat, ale žádná střela zatím nepřichází.

01:17
    Hamalčík má od začátku utkání plné rukavice práce. Po zapískání leží na hrací ploše Michal Gut, který byl tvrdě atakován Michalem Trávníčkem.

00:44
    Křižná přihrávka Kadeřávka na Kverku nenašla hokejku druhého jmenovaného, a tak puk skončil v rohu hřiště.

00:03
    Máme tu rychlé přerušení hry, kdy puk musel přikrýt Hamrla.

00:01

HC Baník Sokolov: Hamrla (Cichoň) – D. Zeman, Kadeřávek, Houdek, Klodner, Klejna, A. Rulík, Tureček – M. Kadlec, Kverka (A), Šik – Prymula, Gut, Jiskra – Švec, T. Rohan (C), D. Tůma – Kropáček, Vildumetz, Osmík.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Pika – Tůma, Vrdlovec, Pšenička – Trávníček (C), G. Szturc, Severa – O. Bláha, Protasenja, Furch – Grim, Matějček, Tlačil.

Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Kotlík, Ševic.

Hosté z Ústí nad Labem se se ziskem deseti bodů drží na místě patnáctém. Dobře načatou sezónu žlutomodrých zatím brzdí špatné výkony ze zápasů po koronavirové pauze. Poslední tři utkání prohráli, obdrželi čtrnáct branek, a navíc už přes dvě stě minut nedokázali vstřelit branku i přes nespočet příležitostí. V posledním utkání podlehli na svém ledě Třebíči.

Domácí Sokolov má na svém kontě po deseti zápasech 18 bodů a patří mu průběžné sedmé místo. Po pauze zaviněné nemocí Covid-19 odehrál Baník pouze dvě utkání, nejprve prohrál na svém ledě s Třebíčí. V úterním utkání ale již zvítězil proti Šumperku, domácí Sokolov vsítil do soupeřovy branky hned osm gólů.

V rámci desátého kola Chance ligy zajíždí na led Sokolova soupeř z Ústí nad Labem. Oba týmy se utkaly naposledy druhého března na sokolovském zimním stadionu, kde domácí zvítězili 3:1, do utkání vstoupil lépe ústecký Slovan, Sokolov ovšem zápas otočil a získal tři body. Z posledních pěti zápasů zvítězil Sokolov hned čtyřikrát, na soupeře z Ústí tedy umí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 10. Kverka (M. Kadlec), 11. Prymula, 12. Vildumetz (Kropáček, D. Zeman) – 22. O. Bláha (Trávníček)

Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Kotlík, Ševic