Přerov – Slavia 4:2 (kon.) | Kolín – Kadaň 2:3 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 2:3 (kon.)
Frýdek-M. – Kladno 3:5 (kon.) | Vrchlabí – Prostějov 2:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
HC Slavia Praha
Sobota 10.10.2020, 17:00Chance liga • 24. kolo

Z mdlého startu se domácí hokejisté oklepali a od druhé třetiny začali podávat lepší výkon, díky němuž si vybojovali tři body do tabulky. Hattrickem se blýskl Vlastimil Dostálek. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, u dalšího přenosu snad brzy na počtenou! (19:20:13)

59:36
    O dnešním vítězi je téměř rozhodnuto.

58:50
    Slavia se dere za snížením, přerovská obrana je ale pevná.
    58:04 Vlastimil DOSTÁLEK - 4:2

58:04
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hattrick VLASTIMILA DOSTÁLKA! Ten se nemýlil do prázdné branky Slavie a dvě minuty před koncem třetí třetiny zvyšuje na 4:2! Se Slavií to už nevypadá dobře. Asistence: Filip Král.

57:49
    Jan Novák pálil rychle po buly, Kacetl měl ale na jeho střelu dobrý výhled.

57:37
    Slavia to zkouší v šesti bez brankáře.

57:24
    Oddechový čas pro hosty.

57:05
    Kuťák nebyl od srovnání dorážkou daleko, Kacetl na něj po vyražení puku ale vytáhl skvělý zákrok!

56:50
    Rychlé tempo hry pokračuje i nadále, hra se přelévá ze strany na stranu.
    55:30 Vlastimil DOSTÁLEK - 3:2

55:30
    Zubři si čtyři a půl minuty před třetí sirénou berou vedení zpátky! Ve svižném tempu Filip Král přesunul hru do útočné třetiny, kde byli Slávisté znovu pokořeni v předbrankovém prostoru! Druhou branku zapsal VLASTIMIL DOSTÁLEK, který se po Králově přihrávce trefil pod horní tyč Michajlovovy branky! Asistence: Filip Král, Jan Süss.

54:25
    Vampola je zpátky na ledě, Slavia hraje v plném počtu.

54:09
    Duda inkasoval ve vlastním pásmu pukem do tváře, brzy se ale oklepal a hra může pokračovat.

53:49
    Ofsajd domácího celku.

53:35
    Slavia 50 vteřin před koncem Vampolova trestu vyhazuje puk z obranného pásma.

53:05
    Už se hraje klasická přesilovka pěti proti čtyřem, Zubři se vrací do útočné třetiny.

52:30
    Zubři na buly uspěli, puk ale přeskočil čepel Královy hokejky a utekl za modrou čáru.

52:25
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Vampola – 2 min., hákování).

52:09
    Bednářova střela Kacetlovi vypadla, na opačnou stranu se v protiútoku do střelecké pozice vypracoval Süss. Michajlov zasáhl ramenem.

51:48
    Emoce ve hře se stupňují, oba týmy mají na ledě k dispozici čtyři hráče.

51:00
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., hrubost).

50:28
    Domácí hrají v plném počtu.

50:17
    Vlček byl v dobré pozici před brankovištěm, hra se přesunula do rohu, kde hráči obou týmů bojují o puk.

49:44
    Přerov odpaluje další kotouč, Slavia zatím v této přesilovce nic nevymyslela.

49:23
    A totéž učinil domácí obránce Král.

49:02
    Hejcman vyhodil puk přes celé kluziště.

48:49
    Puk se sudím ztratil z dohledu v přetlačované u mantinelu, hru raději přerušili a k buly přestěhovali do středního pásma.

48:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., podrážení).

48:13
    Kubeš dobruslil kotouč až do útočného pásma, aby jej rychlým pasem poslal před bránu Čípovi! Jejich souhra ale gólem neskončila!

47:52
    Před Kacetlem vyrobila velký závar druhá formace hostů, kdy byl blízko gólu rozjetý Šteiner!

47:31
    K Michajlovovi doklouzala letmá rána Kučeříka, hostující brankář hru raději přerušil.

46:57
    Na opačné straně si před branku sjížděl Kružík, jeho střelu ale zblokoval jeden z domácích beků.

46:22
    Süss založil dobrou akci, na jejímž konci stál padající Hejcman, který branku přestřelil.

Slavia právě vstřelila branku!
    I Pražané se dočkali využité přesilovky! Na modré čáře napřáhl LUKÁŠ BUCHTA, jehož střela prosvištěla až do Kacetlovy branky! Asistence: Tomáš Šmerha.

45:09
    Zubři se dobře brání, puk je opět daleko Kacetla.

44:49
    Tomáš Doležal s Krejčím jsou zpátky na ledě, pokračuje standardní přesilová hra Slavie.

44:30
    Vampola si sjel ke střele na pravý kruh, Kacetl zasáhl ramenem.

44:00
    Zubři hned na úvod oslabení vyhazují kotouč z pásma ven.

43:54
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., vysoká hůl).

43:44
    Zubří přečíslení tří na jednoho zakončoval Dvořák, jeho střelu ale velmi dobře zblokoval Buchta.

43:24
    Ofsajd hostů.

43:05
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

42:49
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., hrubost).

42:38
    Na opačné straně zblízka zahrozil Pšurný, jehož ránu Michajlov zneškodnil vyrážečkou!

41:28
    Vlček nastřelil z pravého kruhu tyč Kacetlovy branky!

41:02
    Zakázané uvolnění Sešívaných.

40:08
    Vhazování ve středovém kruhu vyznělo lépe pro Zubry, kteří ihned po překročení modré čáry poslali puk do Michajlovovy lapačky.

40:01

Druhá třetina nám nabídla dosti rozdílný obraz hry narozdíl od prvního dějství, které ovládla Slavia. Přerované začali lépe a odměnou jim byla využitá přesilovka. Král nahodil puk před branku, kde si nejlépe počínal kapitán Tomáš Doležal. Na jeho dorážku mezi betony chtěl odpovědět na opačné straně Šmerha, třetí branka zápasu ale nakonec znovu přišla na konto Zubrů. Druhou využitou početní výhodu obstaral Vlastimil Dostálek, který za Michajlova doklepl střelu Pšurného. Tentýž hráč nenavýšil vedení v samostatném úniku, blízko další brance byli i Ryšavý s Dvořákem. Do třetí třetiny se ale půjde za domácího vedení 2:1. Ta začne přibližně v 18:42.

40:00

39:05
    Dostálek ujížděl na Michajlova zcela sám, v zakončení ale zvolil střelu na brankářovu vyrážečku, která třetímu gólu Přerova zabránila!

38:05
    Puk se odrazil ke Štefkovi, před kterým v celém pásmu nestál nikdo kromě spoluhráče Hajšmana. Hrubé chyby slávistické obrany ale přerovský útočník nevyužil, jelikož zvolil střelu z prvního doteku, kterou navíc trefil jediného hráče před sebou, Kamila Hajšmana.

37:25
    Vhazuje se po pravici Michajlova.

36:37
    Hosté hrají v plném počtu.

36:31
    Zubři byli od třetí využité přesilovky opravdu malý kousek! Ryšavý s Dvořákem aktivně doráželi na hranici brankoviště, ale Michajlov se v modrém půlkruhu skvěle roztáhl a domácí střely lapil!

35:37
    Vampola vystihl přihrávku Pšurného na Hrabala a nasměroval puk ven z obranného pásma.

34:54
    Michajlovem vyražený puk se dostal dříve na hokejky Slávistů, kteří mohli vyhodit.

34:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., krosček).

34:37
    Slávisté se v posledních minutách předváděli sympatickou a aktivní hrou v pásmu soupeře. Gaspar zkusil Kacetla překvapit střelou zpoza domácího obránce.
    32:18 Vlastimil DOSTÁLEK - 2:1

32:18
    Druhá využitá přesilovka v podání domácího Přerova, který jde do vedení! Pšurný střílel ze své pozice na pravém kruhu po křižném pasu Hrabala, když se před branku stahoval VLASTIMIL DOSTÁLEK. Ten Pšurného střelu nataženou holí nasměroval do branky! Asistence: Roman Pšurný, Josef Hrabal.

32:03
    Slavia ve čtyřech.

31:40
    Zubři ale neudrželi v útoku puk na svých hokejkách a kritické momenty tak lépe zvládli hosté.

31:31
    V pěti proti třem si zahrají 32 sekund i domácí hráči.

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Marek Tomica – 2 min., krosček).

30:54
    Ofsajd Přerova.

30:19
    Šmerha se zmocnil puku za vlastní bránou a vyhodil jej na opačnou stranu kluziště.

30:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Bednář – 2 min., vysoká hůl).

29:43
    Po delší době se do útočného pásma podívali i Zubři, kteří ostřelují Michajlova ze všech pozic za signalizované početní výhody.

28:48
    Krisl je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu.

28:44
    Kafka střílel zblízka, Kacetl ucpal prostor mezi jeho tělem a tyčí.

27:45
    O další vyhození se postaral domácí kapitán Tomáš Doležal.

27:21
    Číp se dostal k puku a bez váhání jej vyhodil až k Michajlovovi.

26:48
    Kuťák v pádu provětral ostrou střelou Kacetlovu lapačku, fauloval jej ale Jiří Krisl, jenž usedne na dvě minuty na trestnou za nedovolené bránění.

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., nedovolené bránění).

26:19
    Přerov hraje v plném počtu.

26:06
    Bojovní Zubři dobře odbránili velkou část Králova trestu, Slavii už v přesilové hře mnoho času nezbývá.

25:30
    Šmerhova střela byla ztečována někým ve skrumáži před Kacetlem a zastavila se až o pravou tyč!

24:42
    Kafka pálil mimo, Přerov hraje ve čtyřech.

24:19
    Přesilovka Pražanů byla velmi svižná a Zubrům způsobovala problémy. I díky tomu donutila domácí hráče faulovat a zahraje si 23 sekund proti třem.

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Král – 2 min., vysoká hůl).

23:02
    Slavia vyhrála buly v útočném pásmu a rozestavila si přesilovkovou formaci na svá místa. Šmerha pálil tvrdě z levého kruhu do Kacetlova betonu.

22:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., nedovolené bránění).
    22:23 Tomáš DOLEŽAL - 1:1

22:23
    Je srovnáno! Lepší nástup Přerova do druhé třetiny vedl k vybojování přesilové hry, kterou domácí tým rychle využívá! TOMÁŠ DOLEŽAL byl pohotový při dorážení před brankovištěm, odkud doklepl kotouč za záda Michajlova! Asistence: Filip Král, Roman Pšurný.

22:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Šmerha – 2 min., sekání).

21:40
    Dvořákovu střelu srazila hokejka jednoho z hostů do ochranné sítě.

21:25
    Hejcman střílel přes Antoše, Michajlov musel proti skryté střele zasahovat lapačkou.

21:15

20:47

20:29
    Pšurný pálil z křídla bez přípravy po pasu Hrabala, jeho tvrdá střela ale vyletěla podél mantinelů ven z pásma Slavie.

20:05
    Vhazování zvládlo lépe domácí MEO, které může pokračovat v přesilové hře.

20:01

Úvodní minuty byly na střely chudé. Hned první, která přišla na začátku čtvrté minuty, však otevírala skóre. Rozhozená obrana Zubrů neuhlídala Petra Kafku, který dostal zpoza branky přihrávku od Vampoly a střelou z prvního doteku se nemýlil. Domácí chybovali a Slávisty nechali takto vystřelit ještě třikrát, Kacetl však další pokusy brzdil. Práce měl násobně více než jeho protějšek Michajlov, který se mohl poprvé zachvět až ke konci třetiny, kdy měl dobrou pozici nehlídaný Matěj Svoboda. Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:47
    Vampola zachytil Královu přihrávku středem a v této třetině už se zřejmě nic nestane, jelikož puk letí přes celé hřiště až ke Kacetlovi.

19:16
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Kružík – 2 min., držení).

19:12
    Bude se poprvé vylučovat, v signalizované výhodě hrají domácí.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:03
    Slávisté přesunuli hru od jednoho mantinelu k druhému, kde dostal nabito Kuťák, odkrytou část branky ale netrefil a rozvlnil pouze boční síť!

17:25
    Kuťákova střela končí v Kacetlově výstroji, hra se přerušuje.

16:13
    První velká šance Přerova! Matěj Svoboda se ocitl sám před brankou, kam dostal nahrávku od zadního mantinelu, do střeleckých statistik se však díky dobrému zásahu Michajlova nezapsal.

15:49
    Tomica vybojoval puk u mantinelu poblíž slávistické střídačky pouze na krátkou chvíli, Černý čeká na prostřídání spoluhráčů.

15:13
    Hra vysokou holí v podání Slavie, buly se stěhuje před Michajlova.

14:41
    Zakázané uvolnění pražského celku.

14:00
    Hejda nastřeloval puk na teč Vlčkovi, kotouč ale proletěl jen vedle branky Přerova.

13:33
    Kafka se dostal k nebezpečně vyhlížející dorážce krátce po střele Vampoly, která rozduněla Kacetlův beton.

12:55
    Bednář naznačil přihrávku, nakonec ale vystřelil mezi Kacetlovy betony. Ten dokázal prostor mezi nimi neprodyšně uzavřít.

12:13
    Vhazování po levici Michajlova, zatím jedno z mála v útočném pásmu Zubrů.

11:53
    Dobša přihrával puk do prostoru na opačnou stranu, kam dojížděl Hajšman, pro puk se ale přerovský forvard nedokázal natáhnout.

11:16
    Hosté jsou zatím jasně lepším celkem, Michajlov musel za jedenáct minut hry zasahovat pouze jednou.

11:02

10:08
    A další volno před Kacetlem! Zubři takto nechali Slavii vystřelit už čtyřikrát, přičemž hned z prvního pokusu inkasovali! Tentokráte se o akci, která skončila střelou do brankářovy masky, postarala čtvrtá útočná formace hostů.

09:41
    Šteiner znovu přihrával před branku od zadního mantinelu a hledal hokejku spoluhráče, Slavia svůj recept napodobila už potřetí.

08:57
    Po Bednářově střele byl na dorážce aktivní Kružík, Kacetl zasáhl pravým betonem.

08:24
    Hanáci svého soupeře aktivně napadají, Slavia zatím hledá recept na přechod do útočné třetiny.

07:36
    Vhazování ve středním pásmu poblíž pásma Slavie.

07:05
    Další nebezpečný výpad plynoucí ze špatné přerovské komunikace v obraně. Šteiner zpoza branky přihrál sjíždějícímu Bednářovi, ten ale nedokázal napodobit střelu Kafky ze čtvrté minuty!

06:06
    Pšurný hledal od mantinelu hokejku Dostálka, puk se ale k adresátovi nedostal.

05:38
    V rohu pásma Zubrů se odehrává přetlačovaná o kotouč.

04:27
    Král rozehrává v obranné dvojici s Josefem Hrabalem.
    03:08 Petr KAFKA - 0:1

03:08
    První střela, první gól! Slávisté velmi dobře zvládli přechod do útoku a využili rozhozené přerovské obrany, když Vampola přesnou přihrávkou od zadního mantinelu před branku našel PETRA KAFKU a ten Kacetlovi nedal mnoho šancí zasáhnout. Asistence: Petr Vampola, Tomáš Šmerha.

02:52
    Na ledě se opět odehrává souboj prvních útoků na ledě.

02:15
    Oba brankáři zatím neregistrují žádné střelecké pokusy, které by bylo nutné likvidovat.

01:18
    Mikuláš Zbořil čeká s pukem za vlastní bránou na prostřídání spoluhráčů.

00:51
    Zbořilovu rozehrávku nasměroval tečí mimo kluziště jeden z hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

00:30
    Pšurný obral Nováka o puk ve středním pásmu, záhy se ale Pražané vrátili zpátky na kotouč.

00:06
    Úvodní buly dopadlo lépe pro Slavii.

00:01

Obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše, utkání může začít. Domácí Zubři oblékají modré dresy, Slavia hraje v trikotech bílých.

HC ZUBR Přerov: Kacetl (Holík) – Hrabal, Král, Zbořil, Kubeš, Černý, Krisl, Kučeřík – T. Doležal, Pšurný, Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – M. Svoboda, Dvořák, Ryšavý – Dobša, Hajšman, Štefka.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Buchta, Novák, Gaspar, Hejda, Krejčí, Antoš, Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Tomica, Bednář, Šteiner – J. Doležal, Kuťák, Kružík – Ondráček, Vlček, Brož.

Rozhodčí: Cabák, Vrba – Vašíček, Kučera.

Přerov vs. Slavia Praha
    Zubři, které před pár dny postihla kontumace zápasu s Vrchlabím (hráno 2:3sn, kontumováno 0:5), kvůli níž přišli o bod, zatím v chaotické sezoně slavili jen dvě výhry. S pražskou Slavií se utkali už minulou středu, z Edenu však po těsné porážce 2:3 žádné body nedovezli. Následně doma vynulovali Porubu (3:0), přišla ale zmíněná chyba s Vrchlabím a další tenká prohra na ledě Kladna (2:3). Aby Přerov do vynucené „pauzy“ nešel jen se sedmi body, pokusí se Pražanům vrátit minulý střet výhrou.

Třebíč upadla do karantény, 5. října přišla stejná zpráva z tábora Litoměřic. Původně plánovaní soupeři obou týmů pro 10. kolo tak hrát nemohou, proto se Přerov se Slavií dohodli na rychlé odvetě. Sešívaní však od té doby na rozdíl od Zubrů hráli pouze jednou. Musel se odložit duel se Vsetínem a s Havířovem, proto Pražané sjednali předehrávku 29. kola v Porubě, odkud si ve středu dovezli hubené vítězství 1:0.

Krásný sobotní podvečer z přerovské MEO Arény! Sezona Chance ligy 2020/21 letos pokračuje ve zcela nestandardním režimu a už v desátý říjnový den vás můžeme přivítat u předehrávky 24. kola, v níž bude figurovat domácí HC ZUBR Přerov a jejich hostující soupeř HC Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 23. T. Doležal (F. Král, Pšurný), 33. Dostálek (Pšurný, Hrabal), 56. Dostálek (F. Král, Süss), 59. Dostálek (F. Král) – 4. Kafka (Vampola, Šmerha), 46. Buchta (Šmerha)

HC ZUBR Přerov: Kacetl (Holík) – F. Král, Zbořil (A), Kubeš, R. Černý, Krisl, Kučeřík – T. Doležal (C), Pšurný (A), Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Ryšavý – Dobša, Hajšman, Štefka – Hrabal.
    HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Buchta, J. Novák (C), Gaspar, Hejda, D. Krejčí, Antoš, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – M. Ondráček, Vlček, Jar. Brož.

Rozhodčí: Cabák, Vrba – Vašíček, Kučera