Bosna – Nizozemsko 0:0 (kon.) | Anglie – Belgie 2:1 (kon.) | Chorvatsko – Švédsko 2:1 (kon.)
Polsko – Itálie 0:0 (kon.) | Island – Dánsko 0:3 (kon.) | Francie – Portugalsko 0:0 (kon.)
Anglie
2:1 (1:1)
Belgie
Neděle 11.10.2020, 18:00 • Wembley Stadium (Londýn) • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 2

Skončilo nám utkání mezi Anglií a Belgií. V souboji titánů se radují domácí, kteří zvítězili 2:1. V prvním poločase padaly branky jen z pokutových kopů, které proměnil Lukaku i Rashford. Rozhodující moment zápasu připadl na 65. minutu, kdy se po teči Alderweirelda prosadil parádní střelou Mason Mount. Belgie už v závěru neměla dostatek sil a jelikož nevyužila ani velkou šanci Carrasca, tak po dlouhých dvou letech prohrála. Anglie po dnešní výhře poskočila na první místo své skupiny v Lize národů UEFA.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera. Na počtenou! (20:18:52)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:5.

90+4

90+4
    Balón drží Dedryck Boyata, ale poslední nákop vpřed zatím stále nepřichází.

90+3
    Až nyní se k míči dostal Thomas Meunier a zřejmě se pokusí založit jednu z posledních akcí hostujícího celku.

90+2
    Marcus Rashford šikovně vybojoval autové vhazování. Z nastaveného času už uběhly dvě minuty a Belgie se stále nedostala na útočnou polovinu.

90+2
    Po ofsajdu hostů bude vykopávat Jordan Pickford. Své spoluhráče vyhání dopředu.

90+1
    Ještě nás čekají čtyři minuty. Tolik chybí do konce dnešního zápasu.

90
    Kalvin Phillips velice dobře přečetl hru ve středu hřiště a následně vybídl Walkera. Obránce domácích posléze přesně přihrál do strany.

89
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Jadon Sancho.

89
    Domácí se už nikam neženou a víceméně s přehledem brání svůj náskok. V posledních minutách jsou hosté bezradní.

87
    Toby Alderweireld se musel vracet na svou obrannou polovinu rychlým krokem. Situaci ale dokázal zvládnout a navíc si pomohl i s brankářem Mignoletem.

86
    Belgie se v tuto chvíli nedokázala usadit na polovině domácích. Navíc se provinila útočným faulem.
    85. Rashford mohl rozhodnout, gól ale nedal

85
    Anglie prováhala obrovskou šanci k rozhodnutí! Declan Rice unikl po levém křídle a následně naprosto přesně našel Marcuse Rashforda na hranici pokutového území. Útočník domácích pálil pravačkou nad horní tyč.

83
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Jeremy Doku.

83
    Centr krajního obránce Anglie našel nikým nehlídaného Harryho Kanea. Útočník domácích se vyšplhal do vzduchu, ale balón dobře netrefil. Míč se nakonec dokutálel asi čtyři metry vedle levé tyče hostující svatyně.

82
    Aktivita domácích dokonce zapříčinila vybojování rohového kopu. K míči už jde Kieran Trippier.