Ufa – Barys 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 6:4 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 3:4 (kon.) | Soči – Omsk 2:7 (kon.)
Spartak Moskva – Kunlun 6:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 6:3 (kon.)
SKA Petrohrad
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Dynamo Moskva
Pondělí 12.10.2020, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (20:57:43)

Utkání navštívilo 6512 diváků, což je maximální kapacita, kterou místní autority vzhledem ke koronavirové pandemii povolily.

Československá stopa

Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:33
    Dmitrij Jaškin (DMS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:24

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:22 (10:9, 13:6, 5:7)
    Zblokované střely – 10:6
    Vyhraná vhazování – 30:25
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 17:24

Hokejisté Petroradu prohráli na domácím ledě s moskevským Dynamem 3:4! Utkání to bylo velmi vyrovnané. V první třetině hosty rychle poslal do vedení Dmitrij Kagarlickij, který zužitkoval forčekink Dmitrije Jaškina, domácí však rychle otočili skóre zásahy Vasilije Tokranova a Vladislava Kameněva. Pouhých 8 sekund před první přestávkou ale srovnal Daniil Tarasov. Ve druhé třetině oba celky zaznamenaly po jedné brance. Na zásah domácího Jakova Trenina odpověděl vyrovnáním na 3:3 Vadim Šipačov. V závěrečné části se pak štěstí usmálo na hosty. Ve 48. minutě zachytil vyhození brankáře Berdina na modré čáře Arťom Volkov a jeho tečované nahození zapadlo do branky. Hráčům Petrohradu už v závěru nepomohly k vyrovnání dvě přesilovky, ani minutová hra bez gólmana.

59:50
    Hosté vyhráli buly a opět dostali kotouč do bezpečí. Tentokrát navíc bez icingu!

Následuje oddechový čas domácího kouče Rotenberga.

59:38
    Obrovský tlak SKA, hosté se teď osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

59:18
    Hosté jsou v plném počtu.

59:15
    Bengtssonovu ránu z osy kluziště vykopl Bočarov!

57:17
    Ještě jedna přesilovka pro Petrohrad! Bengtssonovi vložil hokejku pod nohy Vjačeslav Kuljomin, který je vyloučen za podražení. To už je skoro na oddechový čas a odvolání brankáře!

56:58
    Tři minuty do konce třetí třetiny, Petrohradu se krátí čas.

55:48

55:44
    Daniil Tarasov jel na konci oslabení sám na Berdina. Zvolil zakončení na lapačku, kterou však brankář SKA zakročil!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Tokranov (Ožiganov, Burdasov), 9. Kameněv (Kuzmenko), 29. Trenin (Dyblenko, Burdasov) – 4. Kagarlickij (Jaškin), 20. Tarasov (Volkov, O. Lindberg), 32. Šipačov (Bočarov, Kagarlickij), 48. Volkov

SKA Petrohrad: Berdin (Hellberg) – Dyblenko, Bengtsson, Ožiganov, Tokranov, Brinkman, Antipin, Kirsanov – Podkolzin, Vey, Tkačjov – Burdasov, Trenin, Kuzmenko (C) – Ketov (A), Kemppainen (A), Timkin – Ivan Morozov, Švec-Rogovoj, Kameněv – Čibrikov.
    Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), An. Sergejev, Grigorjev, J. Zajcev, Volkov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Pulkkinen, O. Lindberg, Tarasov – V. Kuljomin (A), Jefremov, Alexejev – Bryzgalov, Igumnov, Muranov – Kruglov.

Rozhodčí: Oskirko, Fatejev – Ivanov, Slavikovskij