Magnitogorsk – Omsk 3:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 2:3 (0:2 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:3 (po pr.)
Viťaz – Jekatěrinburg 3:4 (kon.)
Spartak Moskva
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Středa 14.10.2020, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

S konstatováním, že Barys Nur-Sultan vyhrál na ledě Spartaku Moskva 3:2 v prodloužení a bere tak do tabulky důležité dva body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:57:45)

Využití: 0-1.

Branky v základní hrací době dnes padaly jen v prvních 26 minutách. Domácí šli ve čtvrté minutě do vedení díky Sergeji Širokovovi a vedení udrželi do konce první třetiny. V čase 22:35 ale už vedli hosté, když se nejprve prosadil Nikita Michajlis a poté dobrou střelou v přesilovce do šibenice Darren Dietz. Jenže chvíli na to bylo srovnáno, když parádně pod horní tyč zakončil Lukáš Radil.

Po zbytek zápasu byl k vidění spíše boj než nějaké hezké akce, takže se nebylo ani čemu divit, že zápas došel do prodloužení. Na druhou stranu je třeba říct, že kolikrát se jednalo o hokej nahoru – dolu a třeba ve třetí části se hrálo čtyři a půl minuty bez přerušení.

Prodloužení bylo rozhodnuto po minutě, kdy Darren Dietz na hranici faulu zbavil soupeře a svůj únik od obranné modré také výborně zakončil, čímž dal jakožto bek svůj osmý gól v sezoně – 2:3 v prodloužení.

Domácí kapitán Sergej Širokov si ještě něco vysvětluje se sudími, ale zbytečně.

61:00 Darren DIETZ - 2:3

61:00
    Barys právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo jen minutu. Další ztrátu puku už Spartak nezažehnal. Arťom Fjodorov si na útočné modré u své střídačky zbytečně hrál s kotoučem, ovšem na hranici krosčeku ho o puk připravil DARREN DIETZ. Ten poté udělal několik rychlých kroků a dostal se až před Hudáčka, kterého zblízka prostřelil ještě před tím, než byl sražen spoluhráčem. Bez asistence.

60:29
    Radil sice měl puk v útočném pásmu na holi, ale jeho přihrávka na spoluhráče najíždějícího na útočnou modrou byla sražená. I tak ale hráči Spartaku jsou u puku.

60:01

Podíváme-li se na prodloužení a případné nájezdy, tak domácí ho v dosavadní části sezony hráli třikrát, z čehož jednou vyhráli a dvakrát prohráli.

Hosté si prodloužení a následnou dovednostní loterii vyzkoušeli již pětkrát s bilancí dvou výher a tří porážek.

Třetí třetina byla velkým bojem a šancí na rozhodnutí stavu moc nebylo. Jednu z nich měl Lukáš Radil, který se zpoza branky dostal před Ortia a zkusil bekhend, ale minul. V závěru zápasu byli chvíli aktivní hráči Barysu, poslední minutu a půl měli ze hry více domácí, ale ani jeden z týmů se neprosadil – 2:2.

Statistiky po třetí třetině:
    Góly: 2-2
    Střely na branku: 18-21
    Vyhraná buly: 30-21
    Hity: 6-2

Další třetina začne přibližně v 20:46.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Zakončení Arkadije Šestakova bylo sraženo do ochranné sítě.

59:15
    Domácí se nyní snaží rozhodnout zápas ještě v základní hrací době, ale nemají už příliš mnoho času.

58:45
    Michail Juňkov nemohl v situaci dva na dva přihrát jinak, než zkusit pas za sebe. Ten se mu ale nepodařil a poslal kotouč na hráče Barysu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Širokov (Lehterä), 26. Radil (Lehterä) – 21. Michajlis (Valk, Lilja), 23. Dietz (Videll), 61. Dietz

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Djuse, D. Višněvskij, Pivcakin, Rylov (A), Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä (A), Širokov (C), Radil – M. Cyplakov, Ljubimov, Zubov – R. Hanzl, Novruzov, Fjodorov – Kruženkov, Talalujev, Juňkov.
    Barys Nur-Sultan: Ortio (Karatajev) – Dietz (C), Orechov, Blacker, Svedberg, Šalapov, Metalnikov (A), Gajtamirov – Frattin, R. Starčenko (A), Videll – Michajlis, Valk, Lilja – Grenc, Sagadejev, Ševčenko – Šestakov, Gurkov, Musorov – Petuchov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Jurij Oskirko – Jevgenij Antonov, Nikita Viljugin