Magnitogorsk – Omsk 3:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 2:3 (0:2 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 2:3 (po pr.)
Viťaz – Jekatěrinburg 3:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 14.10.2020, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk • KHL

Utkání sledovalo rovných 1000 diváků. To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek středy! (21:03:49)

Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 29 zákroků, 3 góly, 90,6 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:49 (7:16, 11:24, 14:9)
    Zblokované střely – 9:17
    Vyhraná vhazování – 30:33
    Trestné minuty – 18:4
    Hity – 19:13

Hokejisté Avtomobilistu přestáli drtivý finiš domácích a slaví tak vítězství 4:3. To můžeme považovat za zasloužené, protože hosté byli většinu zápasu lepší a Viťaz držel nad vodou především brankář Todykov.

Hlavně díky němu domácí prohrávali po dvou třetinách pouze 1:2. Když pak na začátku poslední dvacetiminutovky potvrdili převahu Jekatěrinburgu přesilovkovou trefou Brooks Macek a poté Denis Bodrov, zdálo se, že je rozhodnuto. V 51. minutě ale snížil po parádní individuální akci na 2:4 Svjatoslav Grebenščikov a poté se děly ještě hodně zajímavé věci. V posledních minutách se totiž Viťaz nadechl k drtivému náporu a 90 sekund před koncem vstřelil kontaktní gól Ivan Laričev. V závěrečné minutě měl na holi vyrovnání Tedenby, kterého vychytal Jakub Kovář.

59:47
    Po střele Daugavinše nedorazil puk do částečně odkryté branky Grebenščikov. Neskutečný finiš domácích!

59:32
    Mattias Tedenby měl na holi vyrovnání, zblízka ale zamířil jen do levého betonu Kováře! O chvíli později gólman Jekatěrinburgu přikryl puk lapačkou a přerušil tak hru. Oddechový čas domácích.

Viťaz právě vstřelil branku!
    Pozor, domácí dávají kontaktní gól! 90 sekund před koncem třetí části se o něj postaral IVAN LARIČEV, který se dostal ke kotouči po akci Grebenščikova, rychle s ním obkroužil branku a zakončením k bližší tyčce zaskočil Kováře, který se nestačil včas přesunout z jedné strany na druhou. Asistence: Arťom Borodkin a Svjatoslav Grebenščikov.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí v přečíslení 2 na 1, přihrávku na Litovčenka však tečoval bránící hráč.

57:42
    Rozhodčí už jsou hodně benevolentní a v posledních minutách pustili několik hraničních zákroků. Domácí se nyní dožadovali vyloučení na straně soupeře poté, co byl Mattias Tedenby poslán na hrazení. Marně.

57:07
    Domácím se nepovedla rozehrávka a dopustili se zakázaného uvolnění.

56:14
    Pokus Grebenščikova ukryl ve výstroji Jakub Kovář. Následuje reklamní přestávka.

55:46
    Laričev poslal puk na modrou, odkud tvrdě pálil obránce. Kovář ale nemusel zasahovat.

54:58
    Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, což jistě více vyhovuje hostům.

53:59
    Tohle ale bylo nebezpečné. Arťom Borodkin dostal puk na pravé křídlo, odkud z první přestřeluje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. A. Sjomin (Daugavinš, Hultström), 51. Grebenščikov (V. Popov, Borodkin), 59. Laričev (Borodkin, Grebenščikov) – 20. Makejev (D. Bodrov), 25. Alexej Vasilevskij (Macek, Bočarov), 42. Macek, 49. D. Bodrov (Dacjuk, Makejev)

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Pautov, Pylenkov, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov (A), Katičev – Danforth, Daugavinš, Tedenby (C) – A. Sjomin, Děrgačov, Lugin – Grebenščikov, V. Popov, Laričev (A) – Arťuchin, Malychin, Bardakov – Ivanjuženkov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, D. Bodrov, Berezin, Mamkin, D. Zajcev – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Sexton, Holland (A), Obidin – Macek, P. Kulikov, Bočarov – Protapovič, Platt, Litovčenko – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Ibragimov, Kanifadin