Novosibirsk – Jokerit 3:4 (kon.) | Riga – Viťaz 0:5 (kont.) | Omsk – Ufa 3:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Jokerit Helsinky
Sobota 17.10.2020, 12:30 • Sibir Arena, Novosibirsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Sibir Novosibirsk a Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování očekáváme už ve 12:30 SEČ.

SIBIR NOVOSIBIRSK • bilance 5-9-3

Mužstvo Sibiru bude odvracet hrozbu pátého neúspěchu v řadě. Poslední výhru (4:2) zaznamenalo 2. října v domácím střetnutí proti týmu Torpedo Nižnij Novgorod.

Novosibirsk se také po delší odmlce ukáže před vlastními fanoušky. Na začátku týdne nastoupil k souboji na ledě Nižného Novgorodu, kde ovšem podlehl velmi těsně 2:3.

→ Kterého hokejistu se vyplatí sledovat?
    (Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

SIB: Mikael Ruohomaa • útočník, 31 let, FIN
    → 3+9, -1 účast, 27 střel na bránu, TM 30, Ø čas na ledě 16:57

JOKERIT HELSINKY • bilance 8-3-1

Finské mužstvo v dnešním klání zabojuje o šestou výhru z posledních sedmi duelů. Současně má nyní před sebou tři utkání na kluzištích soupeře.

Ve středu se Jokerit radoval z domácího úspěchu 5:2 nad týmem CSKA Moskva. Blýskl se zde útočník Nicklas Jensen, který vsítil dva góly a měl k tomu jedno "áčko".

JOK: Mikko Lehtonen • obránce, 26 let, FIN
    → 6+7, +8 účast, 47 střel na bránu, TM 4 Ø čas na ledě 22:16

VZÁJEMNÉ SOUBOJE

→ Sibir Novosibirsk vs. Jokerit Helsinky

Soutěž dosud pamatuje celkem 12 vzájemných soubojů a lépe si zde počínalo finské mužstvo, které získalo hned osm úspěchů (včetně nastaveného času).

Dnešní utkání bude už druhým v letošní sezoně. Koncem minulého měsíce helsinský tým zdolal soupeře poměrem 5:2 mezi domácími mantinely.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dobrý den, vítejte ještě jednou při sledování textového přenosu z KHL! Utkání mezi týmy Sibir Novosibirsk vs. Jokerit Helsinky nám co nevidět začne.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Krasikov) – Jokipakka, Ilja Morozov, Gurkin, Jermakov, K. Alexejev, Timašov, J. Chabarov (A) – Milovzorov, Ruohomaa, Puustinen – Šaškov, Sajustov (A), O. Li – Česalin (C), Romancev, N. Korotkov – Pervušin, Torčeňuk, Romajev – Ovčinnikov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lehtonen, Pudas, Lööv, D. Sklenička, Friman, A. Grant – H. Ikonen, Norman, O'Neill (A) – Nicklas Jensen, Schroeder, Pakarinen – Haapala, Regin, Tolvanen – Joensuu (A), Pihlström, Anttila (C).

Rozhodčí: Kuljov, Morozov – Novikov, Sadovnikov..

Kdo se dnes postaví do brankoviště?

SIB: Anton Krasotkin • gólman, 23 let, RUS
    → bilance 1-2-1, průměr 2.75, úspěšnost 92.7%, SO 0

JOK: Janis Kalninš • gólman, 28 let, LAT
    → bilance 4-1-0, průměr 1.61, úspěšnost 93.6%, SO 0

O Jakub Krejčík (JOK) do dnešního utkání nezasáhne, zůstává mimo hru kvůli blíže nespecifikovanému zranění.

Obě mužstva jsou nastoupena na své modré čáře, zazní finská a ruská státní hymna.

Ruohomaa a Norman v souboji na úvodní vhazování, začínáme!

00:01

00:15
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Finské mužstvo po pouhých 15 vteřinách otevírá skóre dnešního utkání! Od modré čáry vystřelil Lehtonen; k odraženému puku se následně dostal JOHN NORMAN a poslal ho do odkryté klece. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Henri Ikonen, Mikko Lehtonen.
    00:15 John NORMAN - 0:1

02:05
    Nahození Lehtonena od modré čáry, ale gólman Sibiru tentokrát dával pozor.

02:45
    Na opačné straně ledu vystřelil z dobré pozice Puustinen, ovšem lotyšský gólman ve službách helsinského týmu měl připravenou svou lapačku.

02:58
    Sibir právě vstřelil branku!
    Konec třetí minuty a máme vyrovnáno – 1:1! Autorem branky je OLEG LI, který dorazil kotouč za Kalninše z těsné blízkosti. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Konstantin Alexejev, Dmitrij Sajustov.
    02:58 Oleg LI - 1:1

03:50
    Před gólmanem finského mužstva bylo znovu rušno, když na brankovišti dotíral zejména Pervušin.

04:45
    Puustinen útočil po pravé straně, avšak nepochodil. Obrana Jokeritu byla dobře zorganizovaná ve středním pásmu.

05:06
    Střely na bránu: 6 – 2

06:28
    Lööv střílel dvakrát od modré čáry, ovšem gólman Novosibirsku zasahovat nemusel. Domácí tým následně poslal touš na zakázané uvolnění.

07:15
    Úvodní minuty patřily domácím, navzdory rychle inkasované brance. Ovšem teď mají více ze hry hokejistů Jokeritu.

08:00
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2+2 min., vysoká hůl).

08:00
    Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovou hru Jokeritu.

08:53
    Pervušin vyzkoušel pozornost Kalninše střelou od levého mantinelu při vlastním oslabení.

10:01
    Začala druhá část přesilovky a finské mužstvo se zatím k ničemu nedostalo.

10:48
    Hosté teď kombinují v útočném pásmu, ovšem Krasotkin nemá skoro žádnou práci.

11:32
    Schroeder vystřelil zleva bez přípravy, gólman Novosibirsku měl připravený svůj pravý beton.

12:00
    Tým Sibir Novosibirsk hraje v plném počtu.

12:06
    Pihlström uspěl na vhazování a po přihrávce Lööva překonal gólmana Novosibirsku střelou od modré čáry ALEX GRANT. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Viktor Lööv, Marko Anttila.
    12:06 Alex GRANT - 1:2

12:27
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení hole).

12:27
    První přesilová hra pro domácí mužstvo. Vhazování po pravé ruce Kalninše.

13:17
    Využitá přesilová hra Novosibirsku – 2:2! OLEG LI před bránou tečoval prudkou střelu Jermankova z levé strany. Jeho druhá branka v dnešním utkání! Asistence: Andrej Jermakov, Jefim Gurkin.
    13:17 Oleg LI - 2:2

14:11
    Střely na bránu: 10 – 10

16:10
    Už dlouho se hraje bez přerušení. Zatím máme možnost sledovat na branky velmi bohaté utkání.

17:38
    Hokejisté Novosibirsku dnes poprvé vedou! Přečíslení 2 na 1 zakončil MIKAEL RUOHOMAA. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Asistence: Oleg Li, který tedy zapsal třetí kanadský bod v dnešním utkání.
    17:38 Mikael RUOHOMAA - 3:2

17:49
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michail Romajev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., krosček).

17:49
    Sledovat nyní budeme hru ve čtyřech na obou stranách. Vhazuje se po levé ruce Kalninše.

18:32
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Torčeňuk – 2+2 min, vysoká hůl).

18:32
    Skvělá příležitost pro finské mužstvo srovnat krok – zahraje si přesilovou hru 4 na 3.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:59
    Obrovský tlak Jokeritu, aktivní byl především Lehtonen. Domácí ale dokázali odolat.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hokejisté Novosibirsku po úvodní periodě vedou 3:2 nad helsinským týmem mezi domácími mantinely. Rozdílovou branku v čase 17:38 obstaral útočník Mikael Ruohomaa. Na konci úvodní periody hrálo finské mužstvo přesilovku 4 na 3, ovšem vyrovnání jsme se nedočkali.

Statistické okénko

Střely na bránu: 11 – 13; Trestné minuty: 20 – 4; Vyhraná vhazování: 10 – 7; Útočné pásmo: 02:01 – 05:51.

20:01

20:02
    Finské mužstvo začíná druhou třetinu přesilovou hrou...

21:44
    Tolvanen a následně také Lehtonen pořádně zaměstnali gólmana soupeře. Skóre se však nemění.

22:32

23:20
    Domácí mužstvo se provinilo icingem. Vhazovat se bude za malý okamžik znovu před Krasotkinem.

24:10
    Gólman Novosibirsku zastavil prudkou střelu Lehtonena z pravé strany.

24:58
    Ikonen dobře hledal před bránou Pakarinena, který ovšem na kotouč nedosáhl.

25:06
    Střely na bránu: 12 – 15

26:15
    Pokračovat budeme po reklamní přestávce...

26:15
    Zpět do akce! Vhazování po pravé ruce Krasotkina.

26:31
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., podrážení).

26:31
    První přesilovou hru se Novosibirsku podařilo využít. Vhazuje se teď po levé ruce gólmana helsinského týmu.

27:18
    Neúspěšná útočná snaha hokejistů Sibiru – čároví rozhodčí jim odpískal postavení mimo hru.

28:16
    Juuso Puustinen měl na hokejce čtvrtou branku Novosibirsku, ovšem Kalninš vytáhl skvělý zákrok betonem.

28:31
    Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

29:55
    Jsme v polovině utkání a Novosibirsk má stále k dispozici vedení 3:2.

30:31
    Vyhraná vhazování: 16 – 10

32:07
    Kalninš má touš ve svém držení, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

32:07
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Iiro Pakarinen – 2 min., hrubost).

32:11
    Střely na bránu: 17 – 19

32:54
    Máme vyrovnáno! DAVID SKLENIČKA si na modré čáře vyměnil kotouč s Brianem O'Neillem a střelou z levého kruhu pro vhazování potom nedal gólmanovi žádnou šanci. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Brian O'Neill.
    32:54 David SKLENIČKA - 3:3

34:07
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

34:53
    Pervušin to zkoušel bekhendem zprava a gólman Jokeritu měl připravenou svou lapačku.

36:55
    Haapala se prokličkoval do útočného pásma, ovšem gólmana soupeře nezaměstnal.

37:55
    Marko Anttila nyní vystřelil zprava bez přípravy pouze do připraveného Krasotkina.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:59
    Útočná formace Regina se ještě v posledních vteřinách druhé třetiny snažila něco vymyslet, avšak neúspěšně...

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá perioda už přinesla pouze jednu branku, když finské mužstvo ve 33. minutě srovnalo krok zásluhou českého obránce Davida Skleničky. Po 40 minutách tedy platí nerozhodné skóre 3:3...

40:01

40:29
    Norman vyzkoušel lapačku gólmana Novosibirsku střelou od levého mantinelu.

41:18
    David Sklenička s pukem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídají své útočné formace.

41:43
    Nepřesnost a zakázané uvolnění od domácího Sibiru.

42:30
    Joensuu útočil po levé straně, ovšem čároví rozhodčí odpískal postavení mimo hru.

43:22
    Nahození Briana O'Neilla z pravé strany a gólman domácího týmu měl plné ruce práce.

45:06
    Střely na bránu: 21 – 25

45:32
    Máme za sebou reklamní přestávku. Vhazování ve středním pásmu poblíž trestné lavice Novosibirsku.

46:11
    Alexejev nahazoval touš od modré čáry, ovšem lotyšský gólman ve službách Jokeritu zasahovat nemusel.

47:43
    Na opačné straně kluziště zahrozil Eeli Tolvanen střelou z pravého kruhu pro vhazování. Domácí gólman měl štěstí, že kotouč minul bránu.

48:25
    Další výborné střídání helsinského týmu. Tentokrát měl čtvrtou branku na hokejce Henrik Haapala.

50:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., krosček).

50:02
    Už třetí přesilová hra pro Novosibirsk. Vhazování po levé ruce gólmana finského mužstva.

51:29
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jefim Gurkin – 2 min., držení).

51:29
    Hokejisté Jokeritu se bránili s velkým přehledem a za malý okamžik budou mít oni k dispozici přesilovou hru.

52:02

52:47

53:11
    Střely na bránu: 21 – 30

53:29
    Tým Sibir Novosibirsk hraje v plném počtu; rovněž má k dispozici zkrácenou přesilovku.

54:47

55:32
    Autorem branky je VIKTOR LÖÖV, který na modré čáře pouze plácl do kotouče a zaskočil gólmana Novosibirsku. Jeho první branka v letošní sezoně KHL! Bez asistence.
    55:32 Viktor LÖÖV - 3:4

57:18
    Šaškov se zprava natlačil mezi kruhy a vyzkoušel pozornost Kalninše.

58:22
    Hokejisté Jokeritu už pouze vyhazují kotouče do středního pásma...

58:43
    Oddechový čas pro mužstvo Sibir Novosibirsk.

58:43
    Konec oddechového času a důležité vhazování po pravé ruce Kalninše.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné periody!

Dnešní utkání Sibir Novosibirsk vs. Jokerit Helsinky právě skončilo. Hokejisté Jokeritu se nakonec mohou radovat z těsného úspěchu 4:3, přičemž tak získali šestou výhru z posledních sedmi duelů.

Rozdílovou branku zařídil v čase 55:32 obránce Viktor Lööv. Svou druhou branku v letošní sezoně vstřelil ve druhé periodě český obránce David Sklenička.

Střely na bránu: 23 vs. 31; Trestné minuty: 24 vs. 12; Vyhraná vhazování: 27 vs. 18; Útočné pásmo: 06:28 vs. 11:31.

Dnešní utkání sledovalo 3 190 diváků.

Česká a slovenská stopa

→ 1+0, --- účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:05

O Jakub Krejčík (JOK) do dnešního utkání nezasáhl, zůstává mimo hru kvůli blíže nespecifikovanému zranění.

Děkujeme vám za pozornost, hezký zbytek soboty! (14:55:44)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 3. O. Li (K. Alexejev, Sajustov), 14. O. Li (Jermakov, Gurkin), 18. Ruohomaa (O. Li) – 1. Norman (H. Ikonen, Lehtonen), 13. A. Grant (Lööv, Anttila), 33. D. Sklenička (O'Neill), 56. Lööv

Rozhodčí: Kuljov, Morozov – Novikov, Sadovnikov.

Diváci: 3 190