Třinec – Vítkovice 6:0 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:1 (kon.)
Liberec – K. Vary 7:3 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:2 (0:2 po s.n.) | Olomouc – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
HC Kometa Brno
Úterý 15.12.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 11. kolo

To je ode mě pro dnešní večer vše, loučím se s vámi plecharény přeji příjemný zbytek večera. (20:21:05)

Úvodní gól utkání vstřelil v 18. minutě Luboš Horký, Kometa se však neradovala dlouho, protože ještě do konce první třetiny vyrovnal David Škůrek, který zavěsil do horního růžku brněnské brány. Na začátku druhé třetiny si Kometa vzala své vedení zpět, v oslabení se trefil Peter Mueller. Hanáci měli sice několik příležitostí ke srovnání, největší z nich měl na hokejce Kucsera, ten ale nastřelil jen boční síťku Klimešovy brány. Ve třetím dějství pak přesilovkový gól přidal Filip Král, jenž se vydal na útočný výlet z vlastní třetiny. Do prázdné brány při olomoucké powerplay pak pečetil Peter Schneider.

59:34
    Rutar chtěl nahodit kotouč do útočné třetiny, ale je to jen zakázané uvolnění.

59:05
    Olomouc vyráží do možná posledního svého útoku.

58:30
    Barinka poslal propagační střelu od modré čáry.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:24
    Kometa je kompletní a začíná její zkrácená přesilovka.

57:22
    Už se ale zvedá a odjíždí na střídačku.

57:22
    Po nepříjemné strážce se soupeřem zůstává na ledě ležet jeden z hráčů Komety.

57:10
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hanáci ztratili kotouč v útočné třetině a dopředu mohl jít PETER SCHNEIDER, pro něhož už byl lehký úkol odklidit kotouč do prázdné brány. Bez asistence.

56:50
    Lukáš odjíždí z brány! Hanáci budou hrát 5 na 4.

56:06
    Kohouti vyhráli buly ve vlastní třetině.

56:03
    To je pro domácí velmi nepříjemné, na trestnou lavici odjíždí Ondrušek a bude se hrát 4 na 4.

55:50
    Kometa se osvobozuje, Lukáš zpracoval kotouč a poslal ho spoluhráči.

55:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ralfs Freibergs – 2 min., krosček).

55:21
    Na ledě zůstal chvíli ležet Jan Káňa a Lukáš sprintuje na střídačku.

54:27
    Zaťovič tečoval kotouč kousek od tyče olomoucké brány.

53:49
    A kotouč z hole Hanáků opět letí přes všechny čáry.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 20. Škůrek (Bambula, Švrček) – 18. L. Horký (Vincour, Freibergs), 22. Mueller, 45. F. Král (Kunc), 58. Schneider

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar – Burian (C), J. Knotek, Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Ostřížek, Kusko, V. Tomeček – Gřeš.
    HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – F. Král, Pyrochta (A), Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Freibergs – Plášek ml., P. Holík, Mueller – Zaťovič (C), Klepiš, Schneider – L. Horký, Brabenec, Vincour – Kunc, F. Dvořák, Šoustal.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Petr Úlehla – Lukáš Kajínek, Ondřej Malý