Sparta – Třinec 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 3:4 (po pr.)
Motor ČB – Pardubice 0:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 09.02.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 10. kolo

Nakonec dnes o vítězi rozhodla jediná branka z prvního dějství a body berou Pardubice. Hezký večer. (19:40:46)

59:50
    Zdeněk Doležal si málem dal vlastní gól!

59:32
    Další icing Pardubic.

59:19
    Puk mimo hřiště stěhuje hru do středního pásma.

58:55
    Konstantin Barulin zkusil štěstí, ale jen těsně minul levou.

58:49
    A vyhození na opuštěnou klec zastavil Plášil.

58:30
    Domácí hrají bez gólmana!

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:21
    Motor se ještě dere, ale přitom chybuje. Icing například stěhuje hru před Strmeně.

58:00
    René Vydarený tvrdým nahozením trefil přímo lapačku Barulina.

57:40
    Hosté zdržují, jak se dá.

55:51
    Dynamo drží celkem úspěšně drží hru od Barulina.

53:36
    Jihočeši po čase opět okupují Barulina. Střely jim však nelétají tam, kam mají.

52:15
    Dvě tvrdé dělovky do Strmeně. První vyrazil do hry, druhou do ochranné sítě.

50:12
    S ubíhajícím časem začíná Motor více tlačit.

47:16
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:11
    Brandon Alderson zamířil nad.

První minuta ve čtyřech byla bez větších akcí.

45:16
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Šimon Kubíček – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Marek Ďaloga – 2 min., sekání).

45:10
    Luboš Horký se natáhl k dělovce, ovšem nezamířil přesně.

41:56
    Voženílek prorazil blokádu bíločervených dresů a zamířil do Barulinova rohu.

40:48
    Prvotní útoky patří Dynamu. Zatím ale do prostoru tří tyčí nemíří.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:05.

Prostřední dějství změnu skóre nepřineslo. Pardubice měly více ze hry, ale Strmeň odolává. Na druhé straně měl Konstantin Barulin méně práce, ale některé šance byly jedovaté.

40:00

39:50

38:33
    Plášil nabil spoluhráči na dělovku, ale ta mezi tři tyče nešla.

37:50
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Zdráhal – 2 min., hákování).

37:04
    Gabin Ville mířil na pravý růžek, ale Nákladal mu to zblokoval.

36:25
    A Motor vyhazuje.

35:30
    Tomáš Zohorna byl milimetry od toho, aby si obhodil Strmeňův pravý beton, ale naštěstí pro jihočeského gólmana oblouk nedotáhl a zasekl se o brusli!

35:06
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., vysoká hůl).

33:58
    Tlak Dynama pokračuje neúprosně. Z jedné strany pálil Matej Paulovič a hned z druhé se opřel Juraj Mikuš.

31:42
    Motor je opět pod tlakem před svou klecí.

29:36

29:07
    Jonák pálí mimo.

28:56
    A další zákrok Rusa. Proti Novákovi předvedl hezký semafor.

28:39
    Po něm to zkusil ještě Slováček s Karabáčkem, ale puk má nakonec Konstantin Barulin.

28:15
    Daniel Voženílek z úhlu netrefil tři tyče.

27:36
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Zohorna – 2 min., hákování).

27:00
    Zblízka zkusil Strmeně překonat Matej Paulovič, ale dvojka Budějovic byla připravena.

26:01
    Nahození Olivy Strmeň srazil za branku.

24:48
    Zteče na obou stranách. Motoru střela nevyšla, hráč Dynama pro změnu srazil Strmeně do branky.

23:24
    Tomanova střela neprošla.

23:20

22:53
    Dynamo po chvíli zápolení vyhodilo k domácí kleci.

21:36
    Budějovice hned zkusily vystřelit, ale kotouč byl moc vysoký.

21:20
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – 2 min., podrážení).

20:22
    Ale domácí uzmuli kotouč a Matěj Toman prověřil postřeh Barulina.

20:05
    Buly opět vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

V první třetině jsme viděli akorát branku Dynama, o kterou se postaral Juraj Mikuš střelou od modré. Motor měl příležitostí pramálo, o tu největší se postaral Zdeněk Doležal, když těsně před Barulinem oloupil soupeře o puk.

20:00

19:36
    Hra se zdržuje u pardubické střídačky.

19:01
    Minuta do konce třetiny!

18:15
    Střelu Vydareného zblokoval jeden z pardubických.

16:50
    Robert Kousal stál na konci přečíslení dva na jednoho, ale zastavil se o Strmeňovy nohy.

16:23
    Další pokus Motoru opět končí v rukách Barulina.

15:03
    Zdeněk Doležal si zahrál na piráta a na vrcholku Barulinova levého kruhu zaútočil a úspěšně oloupil jednoho z pardubických o puk. Se střelou ovšem nic moc neudělal a Barulin si tak připsal jednoduchý zákon.

14:15
    Střelu Nakládala srazil projíždějící Plášil.

13:53
    Pardubice pokračují v ostřelování Strmeně.
    12:05 Juraj MIKUŠ - 0:1

12:05
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nyní se už ale JURAJ MIKUŠ prosazuje! Po krátké kombinaci dostal puk na modrou, popojel si ještě pár metrů, a nakonec jeho střela prošla až do sítě! Asistence: Radoslav Tybor.

11:48
    Juraj Mikuš zdáli trefil jen Strmeňův beton.

10:44
    Robert Kousal se snažil procpat ke střele, Ondřej Slováček mu ale odebral puk.

09:33
    Lob Štencela sice mířil na branku, byl ale odkloněn.

08:54

08:33
    Nahození od brankové čáry do brankoviště zablokoval Plášil hokejkou.

07:31
    Vyloučení zatím Motor zvládá. Vyhazuje do středního pásma.

06:54
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (David Gilbert – 2 min., vysoká hůl).

06:34
    Ivan Lytvynov zkusil letmo nahodit bekhendem na Barulina, minul.

05:09
    Stále jsme neviděli jedinou větší akci. Pardubice i přišly o iniciativu.

03:20
    Pardubice podníkají jeden výpad za druhým, ale zatím ani jeden neměl zuby.

00:46
    Prvotní útoky na obou stranách přišly vniveč.

00:08
    Ale hned ztrácí puk na icing.

00:02
    Buly po chvíli zápolení vyhráli hosté.

00:01

Ještě jednou hezký den od Budvar arény! Do začátku zápasu máme plus mínus hodinku, tak si pojďme představit všechny bruslaře!

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Kubíček, Lytvynov, Plášil, Štencel, Slováček – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, Ville – M. Novák (A), Gilbert, Alderson.

HC Dynamo Pardubice: Barulin (Klouček) – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (A), Nakládal (C), Ďaloga, Bučko, Oliva – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič (A), Poulíček, Tybor – L. Horký, Rohlík, Pochobradský – Štetka, Matýs, Zeman.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Pešek, Malý.
    Trefí se proti Pardubicím útočník Motoru?

Ani Pardubice si nedokázali udržet dobře rozjetý zápas a prohrály v dělbě bodů. Pražanům Dynamo nasypalo jen během první třetiny tři branky, Sparta však dotáhla zápas až k nájezdům, kde si vítěznou jízdu připsal Lukáš Pech.

Madeta Motor České Budějovice

Motor zažil solidní dvojzápas mimo domácí hřiště. V Karlových Varech jasně přehrál Energii 6:1 a i páteční zápas v Plzni vypadal nadějně. Budějovice vyhrály první třetinu 2:0 a i po srovnání Škodovky dokázaly ještě vsítit dva góly. Závěrečné minuty ale nedokázaly udržet a pustily zápas do prodloužení. Tam ale měli štěstí domácí, když měli početní výhodu po faulu Vydareného.

Hezký den s hokejem! Pandemie nám udělala v harmonogramu ligy pořádný kolotoč, a proto se dnes, v polovině února, v Budvar aréně uskuteční dohrávka 10. kola hokejové extraligy. Madeta Motor České Budějovice dnes přivítá HC Dynamo Pardubice!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.