Neapol – Alkmaar 0:1 (kon.) | Rijeka – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Young Boys – AS Řím 1:2 (kon.)
CSKA Sofia – Kluž 0:2 (kon.) | Dundalk – Molde 1:2 (kon.) | Rapid – Arsenal 1:2 (kon.)
Leverkusen – Nice 6:2 (kon.) | Beer Ševa – Slavia 3:1 (kon.) | Standard – Rangers 0:2 (kon.)
Lech Poznaň – Benfica 2:4 (kon.) | Eindhoven – Granada 1:2 (kon.) | PAOK – Omonia Nikósie 1:1 (kon.)
Braga – AEK Atény 3:0 (kon.) | Leicester – Zorja Luhansk 3:0 (kon.) | Celtic – AC Milán 1:3 (kon.)
Sparta – Lille 1:4 (kon.) | Villarreal – Sivasspor 5:3 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Karabach 1:0 (kon.)
Tottenham – Linz 3:0 (kon.) | Ludogorec – Antverpy 1:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Feyenoord 0:0 (kon.)
Wolfsberger – CSKA Moskva 1:1 (kon.) | Hoffenheim – CZ Bělehrad 2:0 (kon.) | Liberec – Gent 1:0 (kon.)
BSC Young Boys
1:2 (1:0)
AS Řím
Čtvrtek 22.10.2020, 18:55 • Stade de Suisse, Bern • Evropská liga • Skupina A

S konstatováním, že AS Řím ve druhé půlce během pěti minut otočil nepříznivý stav z 0:1 na konečných 2:1 a v prvním hracím dni bere tři body, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (21:02:37)

Červené karty: 0-0.

Zápas je u konce, AS Řím bere tři body a stejně jako Kluž v prvním utkání skupiny a vítězí. První poločas byl zajímavý pouze pokutovým kopem po faulu Crisanteho na Riedera, který proměnil Jean-Pierre Nsamé. V závěru půlky mohl srovnat Carles Pérez, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil Von Ballmoos.

Po dvacet minut druhé půle nic nenaznačovalo, že by Young Boys měl o vedení přijít. AS Řím opravdu nehrál dobře. Pomohlo zapojení Edina Džeka. V 69. minutě totiž poslal hezký míč za obranu pro Bruna Perese, který přesprintoval Maceirase a nad pravou nohou gólmana křižnou střelou srovnal stav. Za dvě minuty mohli domácí znovu vést, ale Bürga po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad. Přišel tak trest. Po rohu hosté poslali míč na pravou stranu Mchitarjanovi, jenž přesným centrem našel ve vápně Maraše Kumbullu. Záložník Římanů měl dostatek času a hlavičkou zakončil k levé tyči. Ačkoliv si brankář na míč lehce sáhl, už ho nevyrazil.

Čtyři minuty před koncem měli domácí ještě dvě šance. Hlavička Siebatcheua mířila vedle levé šibenice. Výraznější možnost na srovnání měl Meschak Elia, jenž si po dlouhém nákopu Aebischera zaběhl za obranu. Ve vápně se nerozpakoval a poslal míč pod břevno, kde ho zázračně vyrazil Pau López – 1:2.

90+6

90+6
    Faul Džeka na půlce hřiště na Aebischera už bude nicneřešící.

90+5
    Zřejmě poslední útok domácích. Centr prošel napříč velkým vápnem k rohovému praporku, kde ho hosté odkopávají pryč.

90+4
    Edin Džeko je na levé straně lapen v ofsajdu.

90+3
    Sudí ale všechno rychle uklidnil, i za pomocí asistenta, a hraje se dále. Zdržení se ale samozřejmě hodí víc hostům.
    90+2. Teatrální pád Bruna Perese

90+2
    U pravého rohového praporku poblíž branky Young Boys vznikla pořádná strkanice. Bruno Peres kráčel poklidně k čáře na hození autu, ale domácí plejer směrem k němu vhodil míč. Peres měl sklopenou hlavu a balon ho zasáhl do ramene, přičemž následně teatrálně spadl k zemi. Hned je z toho mela a není mi jasné, proč nyní sudímu nepomohl jeho asistent.

90+1
    Po Gaudinově rohu si útočným faulem ve vápně pomohl Zesiger a míč bude od své branky odkopávat Pau López.

90+1
    První ze čtyř nastavených minut se rozbíhá.

90
    Michel Aebischer, který se snaží ze svého střídání vytěžit co nejvíce, dostal na ose hřiště trošku více prostoru a tak zkusil pětatřicet metrů od branky vystřelit. Což byla dobrá volba, jelikož trávník je vytrvalým deštěm poměrně mokrý. Střela byla hodně skákavá, ale Pau López si s ní poradil.

89
    Mladí chlapci z Bernu zatím nenašli další skulinku v obraně AS Řím.

87
    Následný rohový kop už pro branku AS Řím neznamenal vážné potíže.
    86. Elia na Pau Lópeze nevyzrál

86
    Mohlo být srovnáno. Aebischer poslal z poloviny hřiště krásný centr dopředu, na který si za spící obranu AS naběhl Meschak Elia. Nijak se nerozpakoval a ve vápně napřáhl ke střele pod horní tyč, kterou skvěle vyrazil Pau López. Španělský gólman, který do římského celku přišel loni z Betisu, se nyní vyznamenal a zachránil svému týmu vedení.

86
    Bruno Peres je lapen v ofsajdu a domácí zakládají rychlý kontr.

86
    Silvan Hefti centroval z pravé strany do vápna, kde nejvýše vyskočil Theoson Jordan Siebatcheu, jenže hlavičku poslal těsně nad branku.

Tomáš Lysý

Branky: 14. Nsamé (pen.) – 69. Peres (Džeko), 74. Kumbulla (Mchitarjan)

Karty:   52. Zesiger (YBB), 76. Mambimbi (YBB), 81. Gaudino (YBB) – 39. Karsdorp (ASR), 50. Fazio (ASR), 56. Juan Jesus (ASR), 58. Villar (ASR), 62. Peres (ASR)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 22:15.
    BSC Young Boys: Von Ballmoos – Bürgy, Lustenberger (C), Zesiger – Hefti, Rieder (69. Aebischer), Sierro (79. Gaudino), Maceiras – Fassnacht (65. Elia), Nsamé (79. Siebatcheu), Ngamaleu (65. Mambimbi).
    Náhradníci: Neuenschwander, Faivre – M. A. Camara, Sulejmani, Gaudino, Elia, Siebatcheu, Mambimbi, Aebischer, Maeir, Lefort, Seydoux.

AS Řím: Pau López – Juan Jesus (70. Lorenzo Pellegrini), Fazio, Karsdorp (46. Spinazzola) – Peres, Villar (59. Veretout), Cristante (C), Kumbulla – Pedro (59. Mchitarjan), C. Pérez – B. Mayoral (59. Džeko).
    Náhradníci: Boer, Mirante – Ibañez, Lorenzo Pellegrini, Džeko, Veretout, Santon, Spinazzola, Mchitarjan.

Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande – Juan Carlos Yuste, Roberto Alonso Fernandez (vš. Španělsko)