Košice – Michalovce 3:4 (po pr.) | Nové Zámky – Miskolc 0:0 (odl.)
HC Košice
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 23.10.2020, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 7. kolo

Východniarske derby medzi Košicami a Michalovcami je definitívne na konci. O víťazovi rozhodlo napokon až predĺženie, zo zisku dvoch bodov sa napokon po výsledku 3:4 tešia hostia.

Pomer striel v dnešnom zápase: 44:39

Odo mňa je to už pre túto chvíľu všetko. Prajem vám ešte pekný zvyšok piatkového večera a pokojný víkend. (20:42:41)

63:19
    Dukla Michalovce dala gól!
    Líšky sa však pred súperovu svätyňu vrátili a definitívne rozhodli. O víťazný gól v predĺžení sa postaral MAREK BARTÁNUS. Asistencie: Jordon Southorn, Graeme McCormack.

63:04
    Obetavá hra Košičanov, ktorí sa teraz hádžu do michalovských prihrávok. Zatiaľ im to pomáha, hru opäť vytesňujú do stredného pásma.

62:41
    Hostia sa usadili pred Sedláčkom. Ten však všetko vyriešil a puk prikryl.

62:10
    Košice ani nerozohrávali, puk odpálil hneď hráč na buly. Korčuľuje poň Stanislav Škorvánek, ktorý bude chcieť hru Michaloviec zrýchliť.

61:59
    Oddychový čas hostí.

61:59
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., podrazenie).

61:33
    Puk prepadol dopredu na Vopelku, ktorý chcel pokračovať ďalej po pravej strane. Bol však nachytaný v ofsajdovej pozícii.

61:01
    Úvodná minúta veľa dôvodov na radosť nepriniesla. Hralo sa prevažne v centrálnej časti klziska, obaja gólmani boli bez práce.

60:08
    Ja len pripomeniem, že päťminútové predĺženie sa odohrá v divácky atraktívnom formáte troch proti trom. Uvidíme, ktorému tímu bude voľný priestor na ľadovej ploche vyhovovať viac.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Šesťdesiat minút o víťazovi východniarskeho derby nerozhodlo, na rad sa tak dostane 5-minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:41
    Oddychový čas domácich.

59:28
    Posledné sekundy riadnej hracej doby. Zdá sa, že počas nej sa už toho veľa podstatného na ľadovej ploche neudeje.

58:20
    Do konca tretej tretiny ostávajú dve minúty.

57:42
    Košice dali gól!
    Tak napokon predsa! Košice zúročili svoj tlak a dočkali sa tretieho presného zásahu, ktorý zápas vyrovnáva. Šťastným strelcom je PAVEL JENYŠ. Asistencie: Radek Deyl, Martin Réway.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 16. Pospíšil (Klhůfek, Baránek), 42. Pospíšil (Vopelka, Baránek), 58. Jenyš (Deyl, Réway) – 10. Ťavoda (Šoltés, Korhonen), 15. Takáč (Mlynarovič, Mašlonka), 40. Bartánus (Lalancette, Southorn), 64. Bartánus (Southorn, McCormack)

HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, J. Eliaš, Jenyš — Krasničan, Frič, Jokeľ — Džugan
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) — Southorn, Zeleňák, McCormask, Ventelä, Bdžoch, Ťavoda, Zekucia, Ragan — Hickmott, Lalancette (A), Regenda — Bartánus (C), Mlynarovič, Takáč (A) — Šoltés, Galamboš, Korhonen — Mašlonka, Češík, Matoušek

Rozhodčí: Adamec, Goga — Beniač, Crman (všetci SVK)