Bayern – Frankfurt 5:0 (kon.) | Mohuč – Mönchengladbach 2:3 (kon.) | RB Lipsko – Hertha 2:1 (kon.)
Union Berlín – Freiburg 1:1 (kon.) | Dortmund – Schalke 3:0 (kon.)
Borussia Dortmund
3:0 (0:0)
FC Schalke 04
Sobota 24.10.2020, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 5. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek sobotního večera. (20:29:29)

Fauly: 5:14

Ani ve druhém poločase nenastavil rozhodčí žádný čas, takže domácí už mohou začít oslavovat své vítězství 3:0 nad Schalke ve slavném Rivier Derby. První poločas sice měli domácí herní převahu, ale dostávali se především ke střelám z dálky, které branku netrefovaly. Nejblíže brance byl Thomas Delaney, který trefil břevno. Ve druhém poločase Dortmund ještě zvýšil svůj tlak a k tomu navíc přidal kvalitu v koncovce. V 55. minutě se trefil z dorážky po rohovém kopu stoper Manuel Akanji, o šest minut později přidal druhou branku po výborné Sanchově přihrávce za obranu Erling Häland. V 78. minutě pak přidal ještě gól hlavou po rohovém kpou Mats Hummels a bylo definitivně rozhodnuto.

90+1

90
    Hráči Schalke už ani nemají příliš sil na nějaké napadání rozehrávky Dortmundu a tak jen čekají stažení na vlastní polovině.

88
    Dortmund se nakonec pokusil zahrozit dlouhým nákopem za obranu, ale ten byl příliš dlouhý a skončil v moci brankáře Rönnowa.

87
    Dortmund rozehrává další svou akci odzadu od obránců, zatím kombinuje na vlastní polovině.

86
    I dál se hraje na polovině Schalke, to ale zatím dokáže odolávat tlaku Dortmundu a daří se mu vyvarovat se ještě většímu debaklu.

84
    Dortmund by ještě nějaký ten gól přidat mohl. Šanci k tomu dostal ze standardní situace, ale tentokrát se žádný z hlavičkářů k míči nedostal.

83
    Zápas už se blíží ke svému závěru a neočekáváme už žádný velký zvrat ve skóre ze strany Schalke. Hosté byli směrem dopředu ve druhé půli naprosto neviditelní.

81
    Mateu Morey je teprve dvacetiletý španělský obránce, který do Dortmundu přišel v létě 2019 z Mallorky. Začátek sezony ho zastihl zraněného, nyní si tak odbývá první minuty v tomto ročníku.

80
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Mateu Morey.

78
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Dortmund zvyšuje už na 3:0 a o vítězi Revier derby je už zřejmě definitivně rozhodnuto. Rohový kop z pravé strany rozehrál tradičnš Guerreiro a našel hlavu stopera MATSE HUMMELSE, který neomylně překonal Rönnowa.

77
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Thorgan Hazard.

74
    Dortmund nenechává nikoho na pochybách, kdo je králem tohoto zápasu. Neustále drží míč na polovině soupeře a nechává Schalke vydechnout.

72
    Thomas Delaney byl faulovaný a získává pro svůj tým standardní situaci.

71
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Rabii Matondo, přichází Benito Raman.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Axel Witsel.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Felix Passlack.

70
    Rohový kop rozehrál Guerreiro centrem na přední tyč a je z toho další roh.

69
    Domácí opět rozehráli rohový kop na krátko. Nakonec se do zakončení dostal Raphaël Guerreiro a jeho ránu tečoval Nastasič na rohový kop.