Žižkov – Líšeň 3:1 (kon.) | Vlašim – Dukla Praha 1:0 (kon.)
3:1 (1:0)
SK Líšeň 2019
Neděle 22.11.2020, 10:15 • SK Prosek, Praha 9 • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 8. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:20. (12:13:21)

Viktoria Žižkov po dvou porážkách zabral a ve svém střížkovském azylu zdolal zaslouženě 3:1 druhou Líšeň, pro kterou je to první porážka v sezóně.
    V prvním poločase domácí zúročili svůj nápor mezi 10. a 15. minutou, kdy dvě tutovky vychytal Vlastimil Veselý, než ho propálil zblízka Augusto Batioja.
    Žižkov pak skvěle nastoupil do druhé půle a během dvou minut zápas rozhodla Urbancova dorážka a Zoubeleho zakončení z prvního dotyku z malého vápna. Všechny tři žižkovské branky připravil Jaroslav Diviš.
    Po Mulemeho faulu na Paška už jen zkorigoval z pokutového kopu Jaroslav Málek.
    Dvě další domácí tutovky vykryl Veselý, Líšeň se vybičovala k tlaku až v úplném závěru, ale s porážkou již nic nestihla udělat.
    Vítězové přeskočili poražené v tabulce o skóre, mezi oba kluby se ještě vměstnal třetí Prostějov.

90+3

90+3
    Hosté ještě finišovali, Krškovu ztlumenou průnikovku vyboxoval v poslední chvíli Milan Švenger.

90+2
    Po faulu na Auera zůstanou Žižkovští u míče a zřejmě již nepustí Líšeň k pokračování nedávného náporu.

90+2
    Čerstvý Farid Nabijev se protáhl kolem několika protihráčů, před střelou však ztratil rovnováhu a tím i míč.

90+1
    Pudilovi pomáhá spoluhráč Žežulka od křečí.

90
    Tři nastavené minuty dělí Pražany od tří bodů.

90
    Žlutou kartu dostává Michal Bednář (SK Líšeň) pravděpodobně za řeči, protože z vlastní poloviny rozehrávají přímý kop hosté.

89
    Jaroslav Málek se zlobí na rozhodčího Hrubeše, který ale zcela správně vrací míč na místo přestupku. Hosté rozhodně nerozehráli z klidu.

88
    Machálka zastavuje v rohu pokutového území čistým skluzem Daniel Pudil.

88
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Farid Nabijev.

87
    Hosté se ještě pokoušejí zápas zdramatizovat a David Pašek z náběhu prudce hlavičkuje Krškův nadýchaný centr těsně vedle!

86
    První zákrok Milana Švengera v celém zápase byl těžký, ale zkušený brankář ho zvládl výborně. Z trestného kopu střílel z ostrého úhlu nebezpečně pod břevno Jaroslav Málek-

86
    Kučera si zpracoval skákavý míč a vysunul Machálka, který stačil míč dostihnout na hřišti a posunout zpětně na Málka, jenž vybojoval na Urbancovi krátký roh pro Líšeň.

84
    S blížícím se závěrem je zápas rozkouskován častými přerušeními, Žižkovští opakovaně rozehrávají z vlastní půlky.