Chabarovsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 4:1 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 26:37, vhazování 34:22, hity 8:3, čas v útoku 8:00 – 9:19, vyloučení 2:2, navíc Fjodorov (SPM) 10 minut, využití 1:0. (17:20:17)

Ještě po 55 minutách to vypadalo na čtvrtou remízu po základní době v řadě. Závěr však patřil svěřencům Olega Znaroka a především skvělému Lukáši Radilovi, který si hattrickem vylepšil svou letošní střeleckou bilanci na 10 zásahů. Pro Soči je výsledek nesmírně krutý, většinu zápasu a především prostřední třetinu byli hosté jasně lepším mužstvem, ale až na jednu výjimku nedokázali nalézt recept na výborného Hudáčka.

59:59
    V samotném závěru tečoval na brankovišti střílenou přihrávku Ogirčuk, současně se zvukem sirény nepřekonal Hudáčka ani dorážející Rubcov.

59:42
    Ještě jedno vhazování před Hudáčkem.

59:13
    Soči už ponechává gólmana v bráně, v klasické přesilovce Miromanov křížnou střelou těsně minul a hosté musejí pro odražený kotouč zpátky do středního pásma.

59:00
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., držení hole).
    58:24 Lukáš RADIL - 4:1

58:24
    Spartak právě vstřelil branku!
    Power-play hostům nevyšla, jednomu z obránců se kotouč svezl po holi, zachytil ho Lehterä a po jeho přihrávce se z vlastní poloviny trefuje do prázdné brány LUKÁŠ RADIL. Hattrick je na světě!
    Asistence: Jori Lehterä.

58:14
    Treťjak zůstává na střídačce, Soči to riskne v šesti.

58:14
    Oddechový čas pro hosty.
    56:14 Lukáš RADIL - 3:1

56:14
    Přesilovkovou spolupráci zakončil pohotovou dorážkou Hanzlovy střely za Treťjakova záda u tyče číhající LUKÁŠ RADIL, který si připisuje devátý zářez v sezóně.
    Asistence: Robin Hanzl, Jori Lehterä.

55:43
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., hrubost).

55:41
    Závar na spartakovském brankovišti. Hudáček zalehává před Rubcovem a hned nato se strhla mela a hromadná rvačka.
    55:03 Ilja TALALUJEV - 2:1

55:03
    Širokov se rozjel osou kluziště, jeho zadovku převzal ILJA TALALUJEV a zatímco spoluhráče si vzali do parády obránci, sám šikovnou střelou zápěstím k tyči napnul síť.
    Asistence: Sergej Širokov, Július Hudáček.

54:32
    Opět se hraje dlouho plynule v jednom kuse, Hanzl se svými kolegy se v útočném pásmu za celé střídání k zakončení nedostal.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 33. Radil (Šablovskij, Lehterä), 56. Talalujev (Širokov, J. Hudáček), 57. Radil (R. Hanzl, Lehterä), 59. Radil (Lehterä) – 34. Garajev (Ogirčuk, Rundblad)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Pivcakin, Rylov, D. Musin, D. Višněvskij, Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä, Bakoš, Radil – Širokov, R. Hanzl, Fjodorov – Arkalov, M. Cyplakov, Zlobin – Šablovskij, Kruženkov, Talalujev.
    HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Pogorišnyj, Miromanov, Soljannikov, J. Alexandrov, Batyršin, Rundblad, Sedov, Miščenko – Strömwall, Točickij, Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov – Garajev, Nilsson, Ogirčuk – A. Galimov, Kolgotin, N. Kvartalnov.

Rozhodčí: Bondar, Sergejev – Osipov, Savenkov