Cagliari – Crotone 4:2 (kon.) | Benevento – Neapol 1:2 (kon.) | Parma – Spezia 2:2 (kon.)
Fiorentina – Udinese 3:2 (kon.) | Juventus – Hellas Verona 1:1 (kon.)
Parma Calcio 1913
2:2 (1:2)
Spezia Calcio
Neděle 25.10.2020, 15:00 • Stadio Ennio Tardini, Parma • Italská Serie A • 5. kolo

Druhý poločas nám taky nabídl dobrou podívanou. Spezia do něj vstoupila dobře a měla více ze hry. Avšak postupně iniciativu přebral jejich soupeř, jejichž tlak byl zpočátku takový nemastný neslaný. Nicméně v poslední čtvrt hodince hry se Parma začala dostávat do šancí, kdy zazdila několik dobrý pokusů k vyrovnání. Nakonec jim byla v nastaveném čase odpískána penalta a domácí celek vyrovnal! Jinak celkově jsme mohli vidět vyrovnanou hru a remízový stav je poměrně zasloužené rozuzlení dnešního dějství. (16:55:42)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 8:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:22.

90+4

90+4
    Povzbuzená Parma se ještě pokouší o zvrat. Provedel nyní skokem zachytil míč ve vápně.
    90+3. Juraj KUCKA - 2:2

90+3
    Parma právě vstřelila branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je JURAJ KUCKA, který zavěsil míč pod horní tyč a domácí se dočkali vyrovnání v samotném závěru zápasu.

90+2
    A je tu faul ve vápně a pokutový kop pro Parmu!

90+1
    Čtyři minuty k dobru mají domácí, aby ještě dokázali vyrovnat tento dnešní vyrovnaný duel.

90
    Žlutou kartu dostává Simon Sohm (Parma Calcio 1913).

89
    Domácí mají tlak a v posledních minutách i šance. Závěr zápasu se blíží a Spezia se již jen zuby nehty brání.

87
    Další tutovku měl Juraj Kucka, který si dobře naběhl na dlouhý centr a poslal míč těsně kolem levé tyčky!

86
    Wylan Cyprien to zkusil přímo na branku, ale poslal míč nad horní tyčku. Pokus dobrý, jen lépe zamířit.

86
    Zajímavá a velmi důležitá standardní situace pro Parmu, kdy došlo k faulu těsně před hranicí šestnáctky.

85
    Žlutou kartu dostává Salva Ferrer (ASD Spezia Calcio 2008).

85
    Další zakončení přišlo po rohovém kopu, kdy v tísni poslal míč na branku Alberto Grassi, ale Provedel stihl včas zareagovat a skočil po míči ke své levé tyčce.

84
    Yann Karamoh se ocitl v tutové šanci, ale své zakončení zamířil přímo do vybíhajícího brankáře.

82
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Mbala N'Zola, přichází Roberto Piccoli.

81
    Emoce na hřišti a to po souboji ve vápně Spezie. Hlavní rozhodčí ukazuje, že se faulu dopustili právě útočící domácí, kteří vehementně protestují a chtějí penaltu.

80
    Vzápětí rychlý útok na druhé straně, kde Provedel včas vyběhl a zneškodnil šanci.

Adam Dořák

Branky: 34. Gagliolo, 90+3. Kucka (pen.) – 28. Chabot (Bastoni), 31. Agudelo (N'Zola)

Karty:   5. Grassi (PRM), 23. Hernani (PRM), 90. Sohm (PRM) – 6. Pobega (SPZ), 85. Ferrer (SPZ)

Parma Calcio 1913: Sepe – Gi. Pezzella, Gagliolo, Iacoponi (C), Grassi – Hernani (53. Karamoh), Brugman (53. Cyprien), Kurtić (79. Sohm) – Gervinho, Cornelius, Kucka.
    Náhradníci: Colombi, F. Rinaldi – Adorante, Balogh, Cyprien, Karamoh, Nicolussi, Sohm, Bane.

Spezia Calcio: Provedel – Sala (54. Ferrer), Terzi (C), Chabot, Bastoni (63. Dell'Orco) – Pobega (54. Estevez), Agoumé, Bartolomei – Agudelo (63. D. Verde), N'Zola (82. Piccoli), E. Gyasi.
    Náhradníci: Rafael, Krapikas – Deiola, Dell'Orco, Farias, Ferrer, Mora, Piccoli, D. Verde, Vignali, Estevez.

Rozhodčí: V. Marini