Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 27.10.2020, 17:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:35:39)

Trestné minuty: 29:6

Je dobojováno. Třetí třetina přinesla viditelnou snahu obou celků neinkasovat a už to i vypadalo, že se dočkáme prodloužení. To však na začátku předposlední minuty odmítl Nigel Dawes, když byl na konci rychlého Tichonovova výpadu. Kazaň pak své těsné vedení dokázala udržet a raduje se z dalších bodů do tabulky. Ak Bars je na prvním místě Východní konference s 32 body, Nižněkamsku patří 11. místo s 12 body.

59:59
    Vyhození z pásma skončilo těsně vedle prázdné branky Nižněkamsku, bude následovat ještě jedno vhazování u Miftachova.

59:46
    Až nyní to za kruhy zkusil Rantakari, Miftachov a jeho obrana brankoviště uhájili.

59:40
    Hosté kombinují v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.

59:06
    Ta chvíle přišla právě teď, Nižněkamsk je v šesti!

58:41
    Barulin se už hlásí, kdy má vyrazit na střídačku, aby začala power-play Neftěchimiku.
    58:03 Nigel DAWES - 3:2

58:03
    Kazaň vstřelila branku!
    Gól platí! Tichonov si najel do útočného pásma, sám mohl zakončovat, ale i přes faul bránícího hráče se rozhodl pro zpětnou přihrávku na NIGELA DAWESE, který střelou po ledě zamířil mimo Barulinův dosah – 3:2. Asistence: Viktor Tichonov.

58:03
    Důležitý okamžik! Domácí dostali puk za Barulina, dochází však ke kontrole u videa, zda nedošlo k porušení pravidel ze strany Kazaně. Je pravda, že rozhodčí signalizovali faul na Tichonova, počkejme si na verdikt.

57:02
    Oba celky si opětovně dávají velký pozor na obranných modrých čárách, akce tak často končí střelami z dálky.

56:18
    Brulin vyrazil střelu z levé strany, puku se chopili jeho spoluhráči a už míří do protiútoku.

55:52
    Domácí Voronkov byl lehce přidržen, rozhodčí to ale jako porušení pravidel neviděl.

54:50
    Kazaň předvádí aktivní výpady, do náznaku brejku se cpal Dawes.

54:31
    O něco podobného se pokoušel i Wikstrand, byl ovšem hned o puk obrán.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. S. Da Costa (Wikstrand, Dawes), 37. Dawes (S. Da Costa, Azevedo), 59. Dawes (V. Tichonov) – 22. Bikmullin (A. Kosticyn, Volgin), 35. A. Osipov (A. Kosticyn, Volgin)

Ak Bars Kazaň: Miftachov (Achťamov) – Ljamkin, Judin, Pedan, Wikstrand, Fazylzjanov, Žuravljov, Bogatov – K. Petrov, Azevedo (C), Galijev – Voronkov, A. Galimov, Dyňak – V. Tichonov, S. Da Costa, Dawes – M. Gluchov (A), Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Rantakari, Bryncev (A), Volgin, A. Osipov (C), Sidorov, Loginov (A), Motygullin – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund – A. Kosticyn, Galuzin, Bikmullin – Šiksatdarov, Chafizov, Šafigullin – Grošev, Šarifjanov, Bucajev – Golubovič.

Rozhodčí: Bělov, Gofman – Ivanov, Nikolajev

Diváci: 3 609