Jihlava – Kolín 6:0 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 4:3 (kon.) | Benátky n/J – Havířov 1:0 (kon.)
Ústí n/L – Vsetín 3:2 (po pr.) | Frýdek-M. – Slavia 4:2 (kon.) | Kadaň – Přerov 3:2 (4:3 po s.n.)
Sokolov – Kladno 3:4 (1:2 po s.n.) | Šumperk – Vrchlabí 1:6 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 4:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:6 (0:1, 0:5, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 05.12.2020, 17:00 • Škoda aréna Šumperk • Chance liga • 15. kolo

Dnešní zápas je u konce. V první třetině jsme měli možnost shlédnout vcelku vyrovnaný souboj, ale do vedení šli nakonec díky střele Ondřeje Matýse hosté. V druhé třetině se strhla smršť s góly ze strany Vrchlabí. Prosadili se Matouš Kratochvil, Ondřej Machala, Tomáš Linhart, Ondřeju Chrtek a Tomáš Nouza. V poslední dvacetiminutovce upravil skóre domácí Jan Milfait na konečný výsledek 1:6. Vrchlabí si odváží z podhůří Jeseníků 3 body. Východočechy ve středu čeká souboj s Kozly na ledě Kolína, Šumperk vyrazí do Kladna. (19:11:53)

59:50
    U puku jsou Draci, ale v dnešním utkání již žádnou hokejovou akci neuvidíme.

59:01
    V poslední minutě se na Altrichtera sám vydal Mrňa, jeho střelu šumperský brankář kryje.

58:35
    Dopředu se žene Vrchlabí, ale jejich akce není zakončena střelbou.

57:33
    Hra se zpomaluje, kotouč je nyní v držení domácích, ty ale okamžitě obírá Stadion.

56:31
    Mladičký Formánek se rozhodně ničeho nebojí a aktivně střílí již po několikáté z dobré pozice z pravého kruhu. Altrichter má puk v lapačce.

55:50
    Hostům se dvakrát nepodařilo přejít obranné pásmo, jejich přihrávky jsou příliš dlouhé a je pískán icing.

53:31
    Druhou branku mohl přidat Kratochvil, ale i ve zmatku před brankou domácích nebyl schopen zakončit.

52:45
    Před Altrichterem kotouč slibně tečoval Heřman, ale jeho pokus nebyl úspěšný.

51:42
    Formánek se vyskytl v dobré pozici pro střelu, ale jeho pokus byl sražen obranou Draků.

51:07
    Honzákův pokus z mezikruží kryje Altrichter lapačkou.

50:45
    Trenér hostí si vyžádal oddechový čas.

50:37
    Nebezpečná Mrňova střela o milimetry minula domácí klec.

48:52
    Domácí se dlouho neměli ke střele, pálil nakonec Gewiese od modré čáry, jeho pokus Klouček vyrazil.

47:57
    Draci v přesilové hře kombinují před Kloučkovou brankou.

47:36
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Ján Niko – 2 min., faul kolenem).

47:35
    Přechod přes střední pásmo je pro oba týmy oříškem.

46:36
    Pokus Jirků se naštěstí pro domácí neujal, kapitán Vrchlabí si chtěl objet Altrichtera, kotouč ale nakonec zůstal za bránou.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 41. Milfait (Gewiese, Nepokoj) – 8. Matýs (M. Kratochvil, Bučko), 26. M. Kratochvil (Kajínek, Machač), 29. Machala (Urban, Mrňa), 36. Formánek (Hozák), 37. Chrtek (Heřman, Nouza), 40. Nouza (Heřman)

DRACI PARS ŠUMPERK: Altrichter (Peksa) – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Ševčík – Jaroš, Milfait, Baláž – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Blaško, Spratek, Danielčák – Kučera, Hroch, Krč
    HC Stadion Vrchlabí: Klouček (Soukup) – Linhart, Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků, Oliva – Heřman, Chrtek, Nouza – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Machala, Urban, Mrňa – Formánek, Hozák, Chalupa.

Rozhodčí: Nikola Marek, Michal Dědek – Ondřej Polák, David Otáhel