Barys – Kunlun 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 5:1 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 0:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 6:3 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Dinamo Riga
Pátek 30.10.2020, 15:00 • Ledová aréna Traktor, Čeljabinsk • KHL

Utkání mezi Čeljabinskem a Rigou je u konce. Domácí zvítězili zcela zaslouženě poměrem 5:1 a v tabulce Východní konference si s 30 body na kontě upevnili čtvrté místo. Riga v utkání vedla, ale aktivnější Traktor hru a skóre otočil. Zřejmě rozdílovým momentem zápasu byla chyba gólmana Vitolse, jenž pustil gól téměř přes celé kluziště. Druhou a třetí třetinu už domácí kontrolovali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. Na počtenou! (17:34:03)

Buly: 28-30

Rozhodčí ještě v poslední možné chvíli u videa zkoumali situaci, po které dal Alexandr Avcin šestou branku svého celku. Gól však padl po vypršení základní hrací doby, takže konečný stav utkání je 5:1.

59:38
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andrew O'Brien – 2 min., hrubost).

59:33
    Will ale dokázal vyrazit ránu Sotniekse, jenž pálil zápěstím.

59:25
    V závěru zápasu ještě hosté hrají přesilovku a v ní zajímavě kombinují.

58:59
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2+10 min., faul loktem).

58:46
    Riga se nedokázala dostat přes útočnou modrou čáru. Za chvíli se nám rozběhne poslední minuta utkání.

58:02
    Alexej Byvalcev si to mířil vpřed, ale nakonec nevystřelil. Nicméně v podání domácích to byla další kvalitní akce.

57:36
    Meija se rozhodl pálit z levé strany. Roman Will mu však prostor u bližší tyče nenechal.

56:46
    Andrew O'Brien dokázal jemnou tečí vychýlit přihrávku, která směřovala do předbrankového prostoru. Nebýt jeho práce, tak mohl na gólovém kontě Traktoru přibýt šestý kus.

55:56
    Před bránou Dinama bylo znovu rušno. Tentokrát si však hokejisté v bílých dresech dokázali navzájem pomoci a nebezpečí přečkali.

55:08
    Gračjov se snažil dostat až ke střele po své individuální akci, jenže přes posledního obránce už nepřešel.

54:33
    Už jen pár minut nám zbývá do konce dnešního zápasu. Čeljabinsk má hru plně pod kontrolou a dnes vylepší svůj letošní bodový účet.

53:49
    Hostující zadáci dokázali přečíst křížnou přihrávku domácích, kteří chtěli směrem dopředu zrychlit hru.

53:20
    Po delší době se předvedl také Roman Will, ovšem pokus hostů z pravého kruhu nebyl nikterak nebezpečný.

52:32
    Roman Manuchov střílel hned po vyhraném buly po ledě k zadní tyči. Beton hostujícího gólmana však byl na svém místě.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Švarjov (Åberg, Karpuchin), 19. Osnovin (Manuchov, Kalinin), 19. Tělegin (Karlin, Isajev), 36. Polygalov (Karpuchin), 48. Åberg (Švarjov) – 6. Levin (Sotnieks)

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen (A), Isajev, Karpuchin, Ogurcov, Tělegin – Osnovin, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Polygalov, Åberg, Švarjov – Avcin, Lukin, Kosov – Karlin.
    Dinamo Riga: Vitols (19. Lazušin) – Sund, Scarlett, Ellis (A), O'Brien, Zile, Sotnieks, Ošenieks – Paršin, Gračjov (C), Levin – Z. Mitchell (A), Zabusovs, Lipon – Meija, Berzinš, M. Redlihs – Gegeris, Fjodorov, Švanenbergs – Polcs.

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Savenkov, Maximovskij

Diváci: 3 100