Havířov – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Přerov – Sokolov 4:0 (kon.)
Slavia – Prostějov 2:3 (kon.) | Třebíč – Kadaň 6:4 (kon.) | Vsetín – Jihlava 1:7 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Kladno – Šumperk 4:2 (kon.)
AZ Havířov
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 09.12.2020, 16:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dnes se v Havířově odehraje utkání 16. kola Chance ligy mezi domácím AZ Heimstaden Havířov a HC Slovan Ústí nad Labem.

AZ Heimstaden Havířov odehrál 11. zápasů, ve kterých získal 15 bodů při skóre 28:29. Většinu z těchto bodů AZ nasbíral v posledních pěti utkáních, ale v minulém zápase odešel bez bodu, když v Benátkách nad Jizerou nedal gól a prohrál 0:1.

Sestava AZetu v Benátkách: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Chroboček, L. Rutar – Adamský, Ivan, Doktor – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Fridrich, Maruna, Mrva – Horváth, L. Bednář, Petriska.

Slovan Ústí nad Labem má za sebou 12 zápasů, v nichž nasbíral 12 bodů s výrazně záporným skóre 22:43. V minulém zápase dokázal Slovan urvat body na domácím ledě se Vsetínem, když hosté měli drtivou převahu, ale nakonec vyhráli domácí gólem v prodloužení 3:2.

Sestava Slovanu v zápase se Vsetínem: Hamalčík – M. Voženílek, Vl. Brož (A), Š. Havránek, J. Drtina (A), Vacík, Pika, Vala – O. Bláha, Vrdlovec, Tůma – Trávníček (C), Matějček, Severa – Furch, Protasenja, Tlačil – Grim, G. Szturc, Pšenička.

00:01

01:02
    Hostující Protasenja se dostal ke střele, ale Groh puk kryje.

01:20
    Zakázané uvolnění AZetu.

01:57
    Zakázané uvolnění Slovanu.

02:17
    Domácí Adamský pálil z vrcholu levého kruhu, Hamalčík zasáhl levým betonem.

02:39
    A je tu šance hostů – Tůma pálil, Grohem vyražený puk dorážel Pšenička.

04:46
    Série nepřesností na obou stranách, hraje se bez šancí.

05:42
    Domácí Szturc pálil od levého mantinelu, Hamalčík má puk v lapačce a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

07:54
    Adamský vyslal dobrou střelu z vrcholu levého kruhu, před Hamalčíkem tečoval Mrowiec, ale gólman hostí výborně zasáhl pravým betonem.

09:17
    Domácí v další šanci – Doktorovu střelu vyrazil Hamalčík k Rašnerovi, ale ten nedokázal zakončit.

10:50
    Hraje se nahoru dolů, ale bez šancí.

11:41
    Útok Slovanu zastavil ofsajd.

12:01
    Z mezikruží pálil hostující Pšenička, Groh vytáhl výborný zákrok lapačkou a vyrazil puk nad branku.

13:55
    Slovan se dostal do útoku, Grimova střela je sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici domácího gólmana.

14:19
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Po vyhraném vhazování se dostal k puku dostal JAN TLAČIL, jehož střelu k levé tyči Groh nedokázal zastavit. Asistence: Jan Grim a Aleš Furch.
    14:19 Jan TLAČIL - 0:1

15:25
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Vala – 2 min., podrážení).

15:36
    Hosté se osvobodili a Grim dokázal dojet vyhozený puk, obkroužit branku a ohrozit Groha, ale puk šel mimo tyče!

16:54
    Bednář našel u pravé tyče Hamalčíkovy branky volného Pocházku, ale ten pálil jen do boční sítě odkryté branky. Hostující gólman při zákroku posunul branku, vhazuje se po jeho levici.

17:25

17:52
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Drtina – 2 min., podrážení).

18:01
    Slovan se osvobodil.

18:32
    Další vyhození Slovanu.

19:06
    Slovan se znovu osvobodil, AZ se nemůže dostat do útočného pásma.

19:43
    Seman hledal před brankou Doktora, ale přihrávka byla sražena.

19:52

20:00

V první třetině jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej, trochu více šancí měli domácí hráči, ale hosty podržel Hamalčík. Jediný gól zápasu vstřelil Slovan, konkrétně Tlačil a proto vede Ústí nad Labem. Uvidíme, co přinese druhé třetina. Ta začne asi v 16:45.

Hráči obou celků i čtveřice rozhodčích jsou na ledě, za malou chvíli se začne hrát druhá třetina.

20:01

20:10
    Domácí Seman šel sám na Hamalčíka, ale volil přihrávku na pravou stranu, kde čekal Adamského, ale ten tam ještě nebyl. To byla velká šance AZetu.

21:14
    Domácí Bednář se dostal od levého mantinelu až před Hamalčíka, ale puk po jeho pokusu jen projel brankovištěm.

21:31
    Obrovskou šanci měl na druhé straně Pšenička, jenž se od pravého mantinelu prokličkoval před Groha, ale ten jeho forhandový blafák zastavil pravým betonem.

22:03
    Havířov právě vstřelil branku!
    Szturc nahrál zpoza branky před branku, kde byl připraven FILIP SEMAN, jemuž stačilo poslat puk do odkryté branky. Asistence: Roman Szturc a David Chroboček.
    22:03 Filip SEMAN - 1:1

23:03
    Domácí Bednář pálil z mezikruží, ale minul branku Slovanu.

24:41
    Mrowiec se zbavil u pravého kruhu protihráče, nahrál Doktorovi, jenž byl sám mezi kruhy, ale Hamalčík jeho střelu skvěle zastavil levým betonem.

25:41
    Hostující Trávníček se dostal k puku u pravého mantinelu a nebezpečně pálil, ale Groh nadvakrát puk zkrotil. Petriska pak útočníka Slovanu nepustil k dorážce.

26:10

27:32
    Furchovo nahození Groh zastavil lapačkou a rozehrál.

27:55
    Domácí Kočí nepřesně rozehrál, z čehož těžil Tlačil, ale jeho pokus zastavil Groh. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

29:22
    Mrowiecovo nahození od modré tečoval Mastič, ale puk šel mimo tyče.

30:49
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Voženílek – 2 min., držení hole).

31:41
    Domácí se nepřesnou střelou sami vyhnali z útočného pásma.

32:01
    Domácí hráči zamkli svého soupeře, ale nepodařilo se jim dostat puk za Hamalčíka, jenž odolal závaru ve svém brankovišti.

32:49

34:25
    K odraženému puku se v mezikruží dostal hostující Vala, ale pálil jen do připraveného Groha.

35:12
    Pokusem od levého mantinelu zkoušel překvapit Groha hostující Havránek, ale domácí gólman byl připraven.

36:22
    Bořuta nahodil puk od modré, před Hamalčíkem nikdo netečoval a tak hostující gólman neměl problém puk zastavit.

38:21
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

39:10
    Adamský našel volného Szturce na levém kruhu, ale ten pálil jen do připraveného Hamalčíka. Vhazuje se po pravici gólmana Slovanu.

39:54
    Seman nahrál na levý kruh Szturcovi, ale jeho pokus mezi betony Hamalčík zastavil.

40:00

Ve druhé třetině byli aktivnějším týmem domácí hráči, ale ze své aktivity vytěžili pouze jednu branku. Proto je stav vyrovnaný 1:1. Musíme počkat na třetí část, zda se dočkáme dalších branek. Třetí třetina začne asi v 17:34.

40:01

40:20
    AZetu se nepovedla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

40:30
    Domácí Szturc se dostal k dobré střele z pravého kruhu, ale Hamalčík byl připraven a puk zastavil.

41:55
    Po chybě Rutara v rozehrávce se dostal k puku a před Groha hostující Protasenja, ale domácí obránce svou chybu napravil a šanci zhatil.

43:29
    AZetu nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

44:09
    Kachyňa vyslal puk od modré čáry, ale nikdo netečoval a tak Hamalčík neměl problém puk chytit.

44:53
    Hostující Matějček vyslal nepříjemný skákavý puk na Groha, tomu se podařilo kus černé gumy zkrotit.

45:52
    Domácí Adamský trefil tyč! Domácí útočník po Kachyňově nahození poslal puk do pravé tyče branky Slovanu.

48:02
    Domácí teď ostřelují branku Slovanu, ale jejich střely jsou hodné nepřesné a Hamalčík nemusel zasahovat.

49:20
    AZ rozjíždí útok od své branky.

50:25
    Po sérii nepřesností se k puk dostal hostující Protasenja, jenž pálil mimo tyče.

51:26
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost).

51:30
    AZ se osvobodil.

52:38
    Další vyhození Azetu.

53:26

54:04
    Slovanu nevyšel pokus o dlouhou nahrávku za obranu AZetu a píská se zakázané uvolnění.

55:00
    Adamský hledal přihrávkou zpoza branky Slovanu spoluhráče, ale obránci Slovanu mu jeho úmysl zhatili.

56:38
    Drtina pálil od modré, Groh zasáhl pravým betonem.

56:55
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (David Chroboček – 2 min., nedovolené bránění).

57:01

57:18
    Adamský v obrovské šanci jen vyprášil betony Hamalčíka!

58:24
    Pšenička minul od pravého mantinelu poloodkrytou branku AZetu!

58:55

59:22
    Puk po nepříliš prudké střele JIŘÍHO SEVERY Grohovi propadl mezi chrániči a doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Štěpán Matějček a Michal Trávníček.
    59:22 Jiří SEVERA - 1:2

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

Konec oddechového času.

59:34
    AZ hraje v 6 bez gólmana!

Už to vypadalo, že dojde k dělbě bodů a utkání půjde do prodloužení, ale Slovan díky šťastnému gólu v poslední minutě bere všechny body. Tímto konstatovaním se s vámi loučím a těším se u dalších onlajnů. (18:06:26)

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 23. F. Seman (R. Szturc, Chroboček) – 15. Tlačil (Grim, Furch), 60. Severa (Matějček, Trávníček)

AZ Havířov: Groh (Daňa) – Bořuta (A), Kočí, Mrowiec, Kachyňa, L. Rutar, Chroboček, Ševěček – Horváth, F. Seman (A), Adamský – Mastič, Maruna (C), R. Szturc – Rašner, Doktor, Mrva – Petriska, L. Bednář, O. Procházka.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – Vl. Brož (A), M. Voženílek, J. Drtina (A), Š. Havránek, Pika, Vala, Mareš – Tůma, Vrdlovec, Pšenička – Severa, Matějček, Trávníček (C) – Protasenja, G. Szturc, O. Bláha – Tlačil, Furch, Grim.

Rozhodčí: Kašík, Sudoma – Měkýš, Konvička