Ufa – Kunlun 3:2 (po pr.) | Jekatěrinburg – Riga 7:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:1 (kon.)
Čerepovec – Jokerit 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Chabarovsk 3:4 (po pr.) | Soči – Viťaz 3:4 (po pr.) | Spartak Moskva – Omsk 2:1 (po pr.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 4:3 (kon.)
Severstal Čerepovec
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Jokerit Helsinky
Neděle 01.11.2020, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Hokejista s nejvyšším ice timem

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání se stal obránce Vladislav Provolněv (CER), který na ledové ploše strávil 24 minut a 13 vteřin. (17:38:14)

Statistické okénko

Střely na bránu: 31 – 22; Trestné minuty: 8 – 10; Vyhraná vhazování: 23 – 32; Čas v útočném pásmu: 10:54 – 11:50.

Dnešní utkání Severstal Čerepovec vs. Jokerit Helsinky právě skončilo. Domácí hokejisté nakonec uspěli poměrem 5:2, když v závěrečné periodě nasázeli hned tři branky.

Rozdílovou branku obstaral ve 47. minutě útočník Daniil Vovčenko, který dnes skóroval celkem dvakrát. Severstal zdolal finské mužstvo mezi domácími mantinely poprvé od roku 2016.

59:53 Igor GERASKIN - 5:2

59:53
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Finské mužstvo to ještě zkusilo bez gólmana a inkasovalo další branku. Autorem branky je IGOR GERASKIN. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Asistence: Denis Vicharev.
    59:04 David DUMBADZE - 4:2

59:04
    Hotovo! Opuštěnou bránu soupeře trefil od levého mantinelu DAVID DUMBADZE. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Bez asistence.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné periody!

58:02
    Jokerit kombinuje v útočném pásmu a zkouší hru bez gólmana.

56:53
    Čerepovec se dostal do přečíslení 2 na 1. Kalninš teď podržel své mužstvo, když vytáhl skvělý zákrok levým betonem.

55:52
    Pihlström se dostal s pukem do útočného pásma, avšak nepochodil. Domácí obrana pomohla svému gólmanovi.

54:45
    Domácí hokejisté se provinili icingem, vhazovat se tak bude za okamžik poblíž Podjapolského.

52:11
    Střely na bránu: 24 – 20

51:46
    Nahození Adamčuka od modré čáry minulo Kalninšovu bránu. Čerepovec ale v posledních minutách drží kotouč daleko od vlastního gólmana.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 5. Vovčenko (Petunin, Adamčuk), 37. Kara (Petunin), 47. Vovčenko (Petunin, Jo. Nättinen), 60. Dumbadze, 60. Geraskin (Vicharev) – 9. Savinainen (Lööv, Regin), 30. O'Neill (Kivistö)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, Kudako, M. Tichonov – Vicharev (C), Kapustin, Geraskin (A) – A. Alexejev, J. Morozov, Dumbadze – Jo. Nättinen, Vovčenko (A), Petunin – Nevolin, Kazakov, Kara.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – J. Krejčík, Pudas, Kivistö, D. Sklenička, Lööv, A. Grant, Friman (A) – Savinainen, Regin (C), O'Neill – Haapala, Schroeder (A), Nicklas Jensen – Junttila, Pihlström, Halme – Hirvonen.

Rozhodčí: Ansons, Kuljov – Ivanov, Stroganov

Diváci: 1 392