Wolfsburg – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 4:3 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:1 (2:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Neděle 08.11.2020, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 7. kolo

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek neděle a zůstaňte především zdraví! (17:41:38)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:12. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:14.

Fotbalisté Wolfsburgu o vítězství v nervy drásajícím závěru nepřišli a do tabulky Bundesligy si tak připisují tří body! Domácím se vydařil zejména první poločas, v němž si vytvořili dvougólový náskok. V 5. minutě otevřel skóre Renato Steffen, jehož zásah nebyl původně uznán pro ofsajd, ovšem po intervenci systému VAR, gól nakonec platil. Ve 26. minutě pak nedůrazu defenzivy Hoffenheimu využil Wout Weghorst.

Hosté se poté zvedli a v dalším průběhu utkání si vytvořili celou řadu šancí, které však nedokázali proměňovat. V závěrečné desetiminutovce mohl naopak definitivně rozhodnout Weghorst, jenž však z penalty netrefil bránu a tak přišel zmíněný infarktový závěr. V 87. minutě vykřesal Hoffenheimu naději po Brooksově chybě střídající Sargis Adamjan a v nastavení hosté zahrávali po ruce Arnolda dokonce pokutový kop. Hrdinou duelu se ale stal brankář Koen Casteels, který penaltu Dabbura skvělým zákrokem zneškodnil. Hosté se poté po pádu Baumgartnera ještě domáhali penaltového repete, ale další šanci už jim sudí Jablonski neposkytl.

Hosté chtěli ještě jednu penaltu po pádu Baumgartnera v šestnáctce. Po závěrečném hvizdu také obklopili sudího Jablonsiho, už se ale nic měnit nebude!

90+5

90+4
    To je neskutečný závěr zápasu! Pokutový kop Munase Dabbura zneškodnil skvělým zákrokem Koen Casteels, který vystihl směr střely a míč vyrazil!

90+3
    Penalta pro hosty! Ta je nařízena za ruku Maximiliana Arnolda!

90+3
    Ryan Sessegnon střílel jen do zdi. Bude z toho roh...

90+2
    Hosté mají k dispozici přímý kop téměř z hranice pokutového území. To je dobrá možnost...

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!

90
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Marin Pongračić.

87
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen dramatizují závěr utkání! Velkou chybu udělal John Brooks, který podskočil nákop Kevina Vogta a míč propadl za něho k SARGISOVI ADAMJANOVI, jenž sám před Casteelsem tentokrát uspěl – 2:1.

86
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Melayro Bogarde, přichází João Klauss.

86
    Ne, hostům se dnes v koncovce nedaří! Nakopnutý míč přizvedl hlavou Bogarde k Sargisovi Adamjanovi, který z bezprostřední blízkosti neprostřelil Casteelse!

84
    Wout Weghorst pokutový kop neproměnil! Balón poslal ze svého pohledu vedle levé tyče!

82
    Vše spískal svou chybou Akpoguma, který si na pozici posledního zahrával a napadající Weghorst mu sebral balón. Domácí útočník svůj postup proti brankáři Baumannovi nepřetavil gól, ale vyražený míč ještě dobíhal Xaver Schlager, kterého musel stáhnout k zemi Kevin Vogt. Rozhodčí tak nařídil penaltu a Vogtovi udělil žlutou kartu.

82
    Domácí budou zahrávat poutový kop!

81
    Zaútočili také domácí. Míč se dostal na pravé křídlo k Mehmedimu, který odcentroval, Akpoguma ale odvrací.

80
    K tomu by ale museli být produktivnější. Mijat Gaćinović si naběhl na hezkou přihrávku za obranu od Baumgartnera, zakončoval však jen do boční sítě.

Martin Augustin

Branky: 5. Steffen (Philipp), 26. Weghorst (Steffen) – 87. Adamjan (Vogt)

Karty:   48. Brooks (WOF) – 30. Baumgartner (HOF), 45+3. Rudy (HOF), 82. Vogt (HOF)

Neproměněná penalta: 84. Weghorst (WOF), mimo – 90+4. Dabbur (HOF), brankář Casteels zneškodnil

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Baku, Lacroix, Brooks, Roussillon – Arnold, X. Schlager (90. Pongračić) – Steffen (71. Joao Victor), Philipp (62. Mehmedi), Brekalo (71. Gerhardt) – Weghorst.
    Náhradníci: Pervan – Mbabu, Pongračić, Malli, Mehmedi, Gerhardt, Joao Victor, Białek, Marmúš.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Bogarde (86. Klauss), Vogt, Akpoguma – Samassékou (74. Bebou) – Rudy, Grillitsch (59. Adamjan), Baumgartner, R. Sessegnon – Belfodil (59. Gaćinović), Dabbur.
    Náhradníci: Pentke – Brenet, Nordtveit, Gaćinović, Nuhu, Bebou, Adamjan, Klauss, John.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Beitinger