Mountfield HK – Zlín 1:0 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:4 (0:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:2 (kon.)
Litvínov – Liberec 1:2 (po pr.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Motor ČB – Kometa Brno 4:5 (kon.)
Pardubice – Olomouc 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC Olomouc
Pondělí 15.02.2021, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 16. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, velmi Vám děkuji za pozornost a těším se na další textový přenos z extraligového zápasu. Přeji hezký zbytek večera. (20:31:24)

Zápas plný bojovnosti, soubojů a střel rozhodly výkony obou brankářů. Konrád svými jistými zákroky nejprve nedopustil výhru Pardubic v základní hrací době, v prodloužení jej však předčil Milan Klouček, který si poradil ve všech situacích. Toho využil Patrik Poulíček a zařídil tak Dynamu bod navíc.

62:20 Patrik POULÍČEK - 3:2

62:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    PATRIK POULÍČEK svým dnešním druhým přesným zásahem rozhoduje utkání. Po třech infarktových momentech v obraně Pardubic Poulíček unikl soupeřům a z levého kruhu trefil prostor nad ramenem Konráda. Asistence: Jakub Nakládal.

62:01
    Burian přebruslil Kousala, nájezd však Klouček vykryl betonem! O chvíli později měl pardubický brankář další práci, s čímž si znovu dokázal poradit.

61:12
    Unikajícího Nahodila na poslední chvíli odzbrojil Kousal.

60:55
    Na Kousalovo zakázané uvolnění zareagoval Richard Král oddechovým časem.

60:45
    Olomouc zatlačila domácí až do jejich obranného pásma, odkud nepřesně přihrával Robert Kousal.

60:25
    Zohorna ani Camara se před branku nedostali.

60:01

Branka Olomouce na 2:2 ze 47. minuty rozhýbala dění na obou stranách kluziště. Několikrát byl na spadnutí další gól, nejvíce při střelách Zohorny a Klimka. Teď už nás ale čeká prodloužení 3 na 3.

60:00

59:45
    Kolářovu střelu Konrád vyráží do rohu.

58:45
    Klimek se dostal až před Kloučka, pardubický brankář však udržel vyrovnaný stav díky přesné vyrážečce! Důrazná dorážka Knotka poté prošla těsně vedle branky.

57:34
    Němeček si připsal další z mnoha zblokovaných střel.

56:59
    Zohorna rychle po kličce vyslal bekhendový pokus, který skončil až na tyči Konrádovy klece!

55:38
    Knotek a Káňa využili většího prostoru, ani nadvakrát ale nedokázali dostat puk za Kloučka.

55:31
    Nakládalovi, stojícímu na modré čáře, přeskočil puk hokejku. Pardubický kapitán se tedy hodně rychle musel vracet do vlastního pásma. Po souboji v rohu mu ale uvízla hokejka v mantinelu.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 4. Poulíček (Kusý), 8. J. Zdráhal (Pochobradský, L. Horký), 63. Poulíček (Nakládal) – 7. V. Tomeček (Ostřížek, Strapáč), 47. J. Knotek (A. Rutar, J. Káňa)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Barulin) – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (A), Nakládal (C), Ďaloga, Bučko, Oliva – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Kusý – A. Kosticyn, Matýs, Tybor – L. Horký, Rohlík, Pochobradský.
    HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), A. Rutar, Vyrůbalík (C), Dujsík, Švrček, Valenta, T. Černý – J. Káňa, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Strapáč, V. Tomeček – Burian, Kolouch, Olesz.

Rozhodčí: Hodek, Šindel – Brejcha, Votrubec