Vrchlabí – Přerov 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Poruba 2011 1:4 (kon.)
Sokolov – Havířov 4:3 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 1:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 2:3 (kon.)
Kolín – Kladno 1:2 (kon.) | Šumperk – Vsetín 6:2 (kon.) | Prostějov – Jihlava 3:5 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Středa 06.01.2021, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 18. kolo

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (18:18:51)

Slovan nakonec tedy bere bod navíc v souboji s pražskou Slavií, když si rozhodující branku připsal Martin Tůma, který zhodnotil perfektní práci a přihrávku Vladimíra Brože. Pro Slovan druhé vítězství v novém roce, Slavia si v prvním utkání v roce 2021 připsal bod jeden.

62:37 Martin TŮMA - 3:2

62:37
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan měl sérii šancí a nakonec se zaslouženě raduje! Vladimír Brož krásně přihrál zpoza branky a MARTIN TŮMA ranou z první přisoudil dva body domácím – 3:2! Asistence: Vladimír Brož, Jiří Severa.

61:28
    Šanci měl i Slovan. Daniel Vrdlovec se protáhl celou hrací plochou, předal do šance Michalu Trávníčkovi, kterému ale střela vůbec nesedla.

60:59
    Slavia nepůjčila Slovanu první minutu kotouč, z čehož resultovala možnost Petra Vampoly, jehož teč si ale našel Marek Schwarz.

60:20
    Slavia začala prodloužení s kotoučem na svých hokejkách.

60:01

Ve třetí třetině dokázala Slavia srovnat, a to hned po jedenácti vteřinách třetí třetiny. Srovnání má na svědomí Filip Vlček. Za chvíli začne tedy v Ústí nad Labem prodloužení třech proti třem.

60:00

59:13
    Aktuálně je zašlápnutý kotouč ve středním pásmu, už se nám schyluje k prodloužení.

58:55
    Daniel Krejčí na ledě. Slavia přežila těžké chvíle.

58:20
    Dominik Sklenář uvolnil Pšeničku, který byl v nadějné pozici, ale mezeru mezi betony Michajlova nenašel.

58:01
    Tadeáš Hejda vyhazuje, Slavie si může vydechnout.

57:15
    Slovan vyhrál buly a rozehrál dobře přesilovou hru, nicméně po střele Jiřího Drtiny domácí nezužitkovali nadějné dorážky. Brankář Martin Michajlov už byl na zádech, kotouč se však za něj nedostal.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., nedovolené bránění).

56:16
    Rozhodnutí na hokejce měl Daniel Kružík! Zůstal sám mezi kruhy, ale jeho rána golfem se nevešla mezi tři tyče! Velká možnost Slavie.

55:22
    Martin Michajlov podržel hru, když kryl střelu Voženílka od modré. Vhazování v útočné třetině domácích.

54:55
    Tadeáš Hejda narazil tvrdě na mantinel Martina Tůmu, avšak sudí tentokrát vylučovat nebudou.

53:14
    Petr Kafka vybízel Krejčího, ten však promáchl v dobré pozici a Marka Schwarze neohrozil.

52:18
    Ofsajd Slavie. Vhazování ve střední třetině.

51:50
    Daniel Kružík, který odpykával trest za domácí střídačku je na ledě a opět se hraje v plném počtu.

51:13
    Až teď se Slovan usadil v útočné třetině a kombinuje, nicméně opět bez zakončení.

50:40
    Tato přesilová hra domácích zatím není povedená a je zatím bez zakončení.

49:50
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Kružík.

49:30
    Další zákrok Marka Schwarze po střele Jana Nováka, tentokrát rutinní zásah.

48:19
    Na druhé straně nevěděl, kde má kotouč Marek Schwarz, nakonec jej však našel ve své výstroji. Petr Vampola našel mezi kruhy obránce Buchtu a jeho střela nadělala potíže zkušenému brankáři.

47:59
    Dobrou rychlost nabral David Vala a jeho dělovka jen těsně minula pravou tyč!

46:50
    Při hře ve čtyřech opět dobře Slovan, ale Martin Tůma nezasunul kotouč za bližší tyč.

46:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gabriel Szturc – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., sekání).

46:06
    Tlak Pražanů však pokračuje a beton domácího brankáře musel zase do akce a vyrážel střelu Vebera od modré.

45:32
    Slavia přitlačila Slovan v jeho obranné třetině a po delší době raději podržel kotouč pod lapačkou Marek Schwarz.

44:30
    Daniel Kružík našel zpoza branky Jiřího Doležala, který sám před Markem Schwarzem neuspěl a trefil pouze betony domácího strážce branky!

44:02
    Zakázané uvolnění Slovanu, vhazovat se bude před Schwarzem.

43:28
    Jindřich Barák uklidňuje hru a nechává prostřídat. Slovan opět dělal velké problémy při svém presinku.

42:10
    Ondřej Bláha zkoušel také překvapit Michajlova ranou z úhlu, nicméně hostující brankář byl připraven.

41:02
    Opět musí do pracovní pozice Marek Schwarz. když před ním tečoval David Šteiner.
    40:11 Filip VLČEK - 2:2

40:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hostům stačilo k vyrovnání pouhých 11 vteřin třetí třetiny. FILIP VLČEK si vyjel z rohu kluziště a z těžké pozice nachytal brankáře Marka Schwarze – 2:2! Asistence: Petr Vampola a Jan Novák.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:41 .

Druhá třetina nám v Ústí nad Labem branku nepřinesla. Největší šanci měl domácí Jiří Severa, který však narazil v samostatném úniku na Martina Michajlova. Hosté měli nějaké náznaky možností, ale klid obraně Slovanu dnes dodává zkušený Marek Schwarz. Po dvou třetinách tedy stav 2:1!

40:00

39:41
    Ještě jeden zákrok pro Martina Michajlova ve druhé třetině. Kryl v poklidu střelu Davida Valy od modré.

39:03
    Jaroslav Bednář nabízel kotouč před branku a po mírném závaru si kotouč našel a schoval pod lapačkou Marek Schwarz.

38:41
    Jiří Doležal skáče z trestné lavice na ledovou plochu. Domácí tuto přesilovou hru nezhodnotili.

37:56
    Opět v akci Vladimír Brož a jeho rána od modré, ale pozorný Martin Michajlov na místě a jeho lapačky jakbysmet.

37:01
    Vladimír Brož nabídl na ránu z první Martina Tůmu, jehož střela však rozezvučela pouze zadní plexisklo.

36:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., napadení).

35:49
    Výborné napadání domácích teď znemožňuje hostům poklidnou rozehrávkou a domácí drží hru v obranné třetině Slavie.

34:38
    Vladimír Brož pálil od modré, ale Martin Michajlov si našel kotouč mezi klubkem hráčů a schoval kotouč ve své výstroji.

34:06
    Marek Schwarz u své pravé tyče přerušil hru a zatím dodává obraně Slovanu potřebný klid. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

33:16
    Robin Všetečka zakončil svou akci přihrávkou do postavení mimo hru.

31:23
    Na druhé straně skrytá rána Jiřího Drtiny a lapačka Martina Michajlova v akci. Ve druhé třetině stále čekáme na rozsvícení červeného světla.

30:56
    Slavia teď zabrala a zamkla domácí v jejich obranné třetině, ale ani jedno zakončení z hole Daniela Kružíka branku Marka Schwarze neohrozila.

30:46
    Jaroslav Bednář opět rozdal velmi chytrou přihrávku, ale následná střela Šteinera byla zablokována domácí obranou.

29:30
    A ihned mohl Slovan přidat třetí branku! Jiří Severa v samostatném úniku neuspěl se svou bekhendovou kličkou a Martin Michajlov jej vychytal!

29:04
    David Vala na ledě, Slovan kompletní.

28:05
    Krasojízda Petra Vampoly byla moc pěkná, ale zkušený útočník opět narazil na skvělého Marka Schwarze, který máchl lapačkou právě včas.

27:19
    Marek Schwarz toho moc vidět nemohl, přesto si našel střelu Filipa Vlčka a úspěšně ji kryl.

27:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Vala – 2 min.).

26:10
    Hodně soubojů v útočné třetině Slovanu, ale zakončení nyní žádné. Hodně bojovná část utkání z obou stran.

24:50
    Marek Schwarz, velká jistota v domácí brance. Opět jeho pravý beton vystřelil včas proti ráně po ledě z hole Davida Šteinera.

24:12
    Dominik Sklenář si povodil krásnou kličkou Vlčka, našel mezi kruhy Gabriela Sturcze, jehož střela však byla zablokována do ochranné sítě.

23:50
    Po přihrávce rukou od domácích se bude vhazovat v neutrální zóně.

23:03
    Jiří Severa na ledě, Slovan kompletní.

22:58
    Michal Trávníček srazil ránu Daniela Kružíka do ochranné sítě.

22:26
    A teď v akci pravý beton Marka Schwarze, který reagoval proti střele Petra Kafky.

22:03
    Rána Krejčího od modré zablokována a Slovan se následně osvobodil.

21:23
    Václav Veber na ledě a Slavia začíná svou přesilovou hru.

21:03
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., vysoká hůl).

20:22
    Martin Michajlov raději přerušil hru po nahození Štěpána Havránka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:50 .

Slovan jde do kabiny po první periodě spokojenější. Nejprve využil přesilovou hru Anatolij Protasenja. Na to však reagovali hosté brankou ve dvojnásobné přesilové hře, když se trefil Filip Kuťák po přihrávce Jaroslava Bednáře. Domácím vrátil v závěru třetiny vedení slávistický odchovanec Aleš Furch!

20:00

19:51
    Ještě jedna možnost domácích. Vladimír Brož našel mezi kruhy Martina Tůmu a po jeho střele musel Martin Michajlov do akce. Přesilovky domácích zatím dnes vypadají celkem slušně.

19:23
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2 min., držení).

19:01
    Martin Michajlov zastavil lapačkou nedůrazný pokus Jiřího Severy. Vhazovat se bude po pravici brankáře Slavie.

18:13
    Daniel Kružík napodobil Connora McDavida když obkroužil celou útočnou třetinu hostů, ale v závěru svého sóla narazil na skvělou lapačku Marka Schwarze!

18:01
    Zakázané uvolnění Slovanu vrací hru před Marka Schwarze.
    16:59 Aleš FURCH - 2:1

16:59
    Slovan jde zpátky do vedení! Odchovanec pražské Slavie ALEŠ FURCH katem hostů! Martin Michajlov pouze vyrazil pokus Ondřeje Bláhy a právě odchovanec Slavie dorazil kotouč do sítě – 2:1! Asistence: Ondřej Bláha a Štěpán Matějček.

16:42
    Hodně nepřesná pasáž první třetiny, kdy se kupí chyba za chybou.

15:41
    Kotouč na střídačce Slovanu, další vhazování přes Schwarzem. Hosté jsou teď aktivnějším týmem.

15:10
    První formace Slavie zatápí domácím. Petr Kafka, ač tísněný zakončoval v pozici na brankovišti. Marek Schwarz přesný svým pravým betonem.

14:02
    Marek Schwarz podržel kotouč ve své lapačce a další děj se bude odehrávat v obranné třetině domácích.

13:09
    Aleš Furch spálil obrovskou tutovku! Dostal krásný kotouč k pravé tyči, ale z první nedokázal zamířit do poloodkryté branky!

11:43
    Petr Vampola v situaci dvou proti jednomu našel Filipa Vlčka, který však v tísni nezakončil přesně.

11:04
    I Pražané jsou v pěti. Daniel Krejčí také zpět na ledové ploše.

10:28
    Slovan v pěti a čeká jej zkrácená přesilová hra.

09:37
    Hra ve čtyřech Slovanu sedla a domácí nebyli daleko od vedení. Trávníčkovu ránu tečoval Daniel Vrdlovec a kotouč skončil jen těsně vedle pravé tyče!

09:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., držení hole).
    08:50 Filip KUŤÁK - 1:1

08:50
    Pražané dvojnásobnou přesilovou hru zhodnotili! Jaroslav Bednář našel přihrávkou přes brankoviště FILIPA KUŤÁKA, který zavěsil – 1:1! Asistence: Jaroslav Bednář a Petr Kafka.

08:28
    Slovan jde do tří! Za vyhození kotouče mimo hrací plochu obdržel dvě minuty Martin Tůma. Slavia bude mít 58 vteřin na využití dvojnásobné výhody.

08:01
    Ex-ústecký Daniel Kružík trefil svou ranou pouze obránce a domácí se osvobodili.

07:36
    Slavia vyhrála vhazování, ale kotouč se po odrazu od plexiskla dostal mimo hrací plochu. Další vhazování před Schwarzem.

07:26
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Anatolij Protasenja – 2 min., držení hole).

06:35
    Marek Schwarz si smlsnul na lehké ráně z hole Václava Vebera a ponechal si kotouč v lapačce.

05:56
    Po ofsajdu Slavie se bude vhazovat ve střední třetině.
    05:16 Anatolij PROTASENJA - 1:0

05:16
    Povedená přesilová hra v podání Slovanu! Několik šancí Michajlov kryl, ale na tuto situaci byl krátký! Tomáš Pšenička našel krásnou žabičkou Vladimíra Brože, jehož tutovku hostující brankář kryl, avšak na dorážku z hole ANATOLIJE PROTASENJI byl již krátký – 1:0! Asistence: Vladimír Brož a Tomáš Pšenička.

04:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Kuťák – 2 min., podrážení).

03:08
    Včera dvoubrankový Tomáš Pšenička vyprášil betony Martina Michajlova.

02:48
    Marek Schwarz musel hodně rychle ke své pravé tyči. Petr Vampola se snažil kotouč zasunout za jeho tyč, ale tento souboj zkušených borců vyhrál domácí maskovaný muž.

02:33
    Po icingu Slovanu se bude vhazovat před brankou Marka Schwarze.

02:02
    Druhé utkání za ústecký Slovan zahájil aktivně Dominik Sklenář, ale jeho střela z levého křídla zase nezaskočila Michajlova v brance Slavie.

01:28
    Tadeáš Hejda dostal pořádně nabito na modrou, ale jeho dělovka se odrazila od kluka hráčů před brankou. Slavia začala však velmi dobře.

00:32
    Úvodní tlak si však vytvořila první formace Pražanů, ale rána Petra Kafky od mantinelu Schwarze nezaskočila.

00:01
    Tomáš Pšenička vyhrál úvodní vhazování.

00:01

Oba dnešní soupeři se pozdravili na modrých čarách a utkání bude za malý okamžik zahájeno.

HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz (Hamalčík) – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – D. Krejčí, J. Novák (C), Hejda, Buchta, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Vampola, Vlček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Všetečka, Slavíček, M. Ondráček.

Rozhodčí: Grech, Zubzanda – Coubal, Kokrment.

Pro Pražany bude toto utkání první v novém kalendářním roce. Po čtrnácti odehraných zápasech se drží na osmé příčce ligové tabulky se ziskem čtyřiadvaceti bodů, z posledních pěti utkání získali sešívaní ovšem pouze šest bodů, což je řadí v ohledu k aktuální formě k těm slabším týmům.

Uvidíme ale, co se Slavií provedla vánoční pauza. Nejvíce kanadských bodů posbíral mezi svými spoluhráči Filip Kuťák, (5+8). Střeleckým tabulkám svého týmu vévodí se sedmi zásahy Petr Kafka.

Hokejisté Slovanu vstoupili do nového roku pravou nohou. Hned v prvním utkání nadělili v derby Kadani osm branek. Aktuálně to Slovan posunulo na 14. místo tabulky. Severočeši aktuálně ztrácí na místo zaručené Play-off pouhé tři body.

Slovan se zatím může v letošní sezoně spolehnout na zkušeného kapitána Michala Trávníčka, který vévodí zároveň produktivitě, když získal 13 bodů (7+6). Slovan také přivítal ve svých řadách v minulém utkání novou posilou, kterou se stal Dominik Sklenář, který naposledy působil v Havířově.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 6. Protasenja (Vl. Brož, Pšenička), 17. Furch (O. Bláha, Matějček), 63. Tůma (Vl. Brož, Severa) – 9. Kuťák (Jaroslav Bednář, Kafka), 41. Vlček (Vampola, J. Novák)

Rozhodčí: Grech, Zubzanda – Coubal, Kokrment