Magnitogorsk – Jokerit 0:0 (odl.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Kunlun 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Čerepovec 2:3 (1:3 po s.n.) | Viťaz – Petrohrad 1:8 (kon.) | Riga – Soči 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
HK Soči
Čtvrtek 12.11.2020, 18:30 • Arena Riga • KHL

Je dobojováno! Soči si připisuje důležité vítězství na ledě nejhoršího týmu Západní konference. Po dnešním zápase je tak na 18 bodech se sedmibodovou ztrátou na postup do play-off.

Dlouhých 44 minut jsme čekali na úvodní gól. První dvě třetiny byly vyrovnané a blíže k brance byli hosté. Soči hned dvakrát trefilo tyč. Právě na počátku třetí třetiny se už dočkalo zásluhou Jereho Karjalainena. O čtyři minuty později navíc navýšil vedení hostů Igor Ruděnkov a v 55. minutě využil přesilovku Malte Strömwall. Kontaktní gól Rigy přišel pozdě. V poslední minutě pouze korigoval Jevgenij Gračov. Soči tak vítězí poměrem 3:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (20:58:21)

Česká a slovenská stopa

Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:45
    Powerplay domácích ale nepřijde. Soči dohrává tento zápas ve velkém klidu.
    59:07 Jevgenij GRAČOV - 1:3

59:07
    Riga právě vstřelila branku!
    Treťjak si i přes svůj výtečný výkon čisté konto nakonec nepřipíše. JEVGENIJ GRAČOV po přihrávce Dzierkalse objel obránce Miromanova a dlouhým bekhendovým blafákem vstřelil gól. 1:3. Asistence: Martinš Dzierkals a Gennadij Stoljarov.

58:46
    Hra se přenesla zpátky před bránu hostů, ovšem utkání se bude už jen dohrávat. Rize zbývá málo času.

58:16
    Rundbladovo nahození na druhé straně podržel Stanislav Galimov ve své lapačce. Vhazovat se tentokrát bude v útočném pásmu Soči.

58:03
    Maxim Treťjak měl co dělat, aby ustrážil své čisté konto. Miks Indrašis si totiž výtečně nabruslil před něj, ale ani nadvakrát na brankáře hostů nevyzrál.

57:15
    Navíc se hosté dostali do dalšího přečíslení. Skvělý zákrok Stanislava Galimova zabránil čtvrté brance v jeho síti.

56:24
    Hosté dostali touš do středního pásma a v tomto prostoru už budou chtít pobývat co nejdéle. Rize se třetí třetina vůbec nedaří.

55:46
    Pavel Černov díky své dobré práci před bránou Soči vybojoval vhazování v útočném pásmu.
    54:16 Malte STRÖMWALL - 0:3

54:16
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté zřejmě definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství. Přesilovou hru využili hned v úvodních sekundách. Sergej Šmeljov ještě ve středním pásmu našel rozjetého MALTEHO STRÖMWALLA, který se mezi hráči Rigy prokličkoval ke střele z mezikruží. Kotouč navíc umístil naprosto přesně nad vyrážečku Galimova. 0:3. Asistence: Sergej Šmeljov a David Rundblad.

53:56
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., držení hole).

53:38
    Denis Paršin v obrovské šanci minul poloprázdnou bránu Soči. Trefil pouze boční síť.

53:19
    Maxim Treťjak se musel natáhnout proti pokusu o kličku v podání Konstantina Komarka. Útočník Dinama nedokázal zvednout puk až pod horní tyč.

52:46
    Přihrávka Gračova směrem k modré čáře přesná nebyla. Scarlettovi totiž přeskočila hokejku.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 60. Gračov (Dzierkals, Stoljarov) – 44. Karjalainen (J. Alexandrov, Strömwall), 48. Ruděnkov (Karjalainen, Rundblad), 55. Strömwall (Šmeljov, Rundblad)

Dinamo Riga: S. Galimov (McIntyre) – Scarlett, Sund, Mamčics, Maione, Ellis (A), Murray, Ošenieks – Z. Mitchell (A), White, Komarek – Indrašis, Darzinš (C), Berzinš – Lipon, Gračov, Dzierkals – Paršin, P. Černov, Švanenbergs – Stoljarov.
    HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Miromanov, Pogorišnyj, Soljannikov, J. Alexandrov (C), Batyršin, Rundblad, Miščenko, Sedov – Strömwall, Točickij (A), Šmeljov – Ruděnkov (A), Rubcov, Karjalainen – Apalkov, Garajev, Ogirčuk – A. Galimov, Kolgotin, N. Kvartalnov.

Rozhodčí: Lavrencjev, Oskirko – Novikov, Černyšov