Vítkovice – Sparta 5:4 (po pr.) | Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Zlín – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.)
Plzeň – Litvínov 2:1 (3:1 po s.n.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (0:2, 0:1, 4:1 - 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 13.11.2020, 16:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 17. kolo

Mějte se krásně, užijte si nadcházející víkend a já se budu těšit už tuto neděli znovu z Ostravar arény na počtenou. (19:15:35)

Vítkovičtí dlouho nemohli najít recept na Machovského, ale nakonec se jim to přece jen podařilo. Dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost ve prospěch Sparty, ale domácí čtyřmi rychlými góly ve třetí třetině zápas otočili. Odpověď hostů ale na sebe nenechala dlouho čekat a stav na světelné tabuli byl 4:4. Zápas dospěl do prodloužení, i přes velkou snahu Sparty. Ta v prodloužení začala dobře, ale nepřesnosti v zakončení dostala do šance domácí, kteří díky úniku Marosze získali prémiový bod.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    ROSTISLAV MAROSZ dostal přesnou přihrávku od Schleisse a úplně sám ujížděl na Machovského, těsně před brankou zasekl a poslal puk do protipohybu gólmana – 5:4. Asistence: Jan Schleiss.

62:12
    Sparťané se drží u branky, Svoboda má velké potíže se skákavým pukem.

62:00
    Přetahovaná o puk končí výhrou Sparty, která ale musí rozehrát od své branky.

61:38
    Svoboda je omráčen, hra je přerušena. Poté se bude vhazovat u domácí branky.

61:18
    Domácí se dostali do pásma, ale Machovský měl dobrý výhled.

60:49
    Horák se protahoval kolem branky, ale jeden z domácích beků mu visel na zádech a tak se k zakončení nedostal.

60:08
    Hosté se ihned protáhli do pásma, Řepík ale nezamířil přesně.

60:01

1/3 – 10:11
    2/3 – 18:5
    3/3 – 14:12

Oba týmy si vybojovaly po bodu. Po kratičké pauze bude následovat prodloužení, které by mohlo rozhodnout o zisku prémiového bodu.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Domácím se konečně podařilo dostat puk z pásma.

59:43
    Svoboda si musí připadat jako na střelnici, zastavuje jeden puk za druhým.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 46. Dočekal (Lakatoš, Dej), 50. Lakatoš (L. Kovář, Hruška), 51. Dej (Werbik), 52. Hruška (R. Černý, Koch), 63. Marosz (Schleiss) – 10. Říčka (Pech, Košťálek), 10. Forman (Zikmund), 31. Rousek (Tomášek), 54. Rousek (Horák, Řepík)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Koch, R. Černý, Kubeš – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.
    HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, M. Jandus, Mikliš – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman.

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Malý, Svoboda