Dynamo Moskva – Ufa 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 7:0 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 0:2 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Kunlun – Čeljabinsk 3:5 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 3:7 (kon.)
Riga – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
Severstal Čerepovec
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Sobota 14.11.2020, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:10:57)

Utkání sledovalo 1 516 diváků.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Statistiky

Střely na branku: 39:31
    Zásahy brankářů: 29:39
    Vyhraná vhazování: 21:25
    Hity: 9:5
    Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno. Poslední třetina přinesla takticky vedený hokej, zejména ze strany Petrohradu. Hosté se nikam netlačili a dobrou obranou narušovali rozehru soupeře. Pokud už se hráči Severstalu dostali do zakončení, tak byl v brance skvělý Hellberg, který udržel čistý štít a velkou měrou se podepsal pod výhru SKA 2:0.

59:57
    Petrohradští vyhodili puk přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění a ještě jedno vhazování před Hellbergem.

59:44
    Střela od modré, Hellberg toho moc neviděl, nicméně svým dobrým postavením zvládl puk srazit.

59:12
    Vovčenko tlačil puk na brankoviště, hosté jeho pokus zvládli dostat k mantinelu.

58:34
    Vladislav Podjapolskij zůstal na střídačce, začíná power-play Severstalu!

58:34
    Domácí si berou oddechový čas.

58:15
    Už osm minut se nepřerušovala hra, tahle třetina se hraje v opravdu rychlém tempu.

57:34
    Přes obránce vystřelil Marčenko, jeho švih zlehka zacinkal na tyčku Podjapolského branky.

56:43
    Čerepovci schází i více klidu v koncovce, i šance z dobrých pozic končí nepřesně.

55:13
    Další výpad hostů, Podjapolskij se musel na brankové čáře hodně mrskat, aby puk vyrazil.

54:24
    Na pravé straně dostal trochu prostoru hostující Ketov, z úhlu ale nedokázal najít mezírku, kudy by procedil puk za brankovou čáru.

53:54
    Další dlouhá pasáž bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

52:48
    Hosté potřebovali vystřídat, tak Aaltonen pouze nahodil puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a rychle zamířil na lavičku.

51:59
    Švec-Rogovoj zakončoval na levé straně, rána z první skončila na brankáři Severstalu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Kuzmenko (Antipin, Fantenberg), 26. M. Aaltonen (Kuzmenko, Antipin)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Adamčuk, M. Chabarov, Lalonde (A), Matuškin, Kudako, Karimov – Vicharev (C), A. Garejev, J. Morozov – Jo. Nättinen, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – J. Jakovlev, A. Alexejev, Dumbadze.
    SKA Petrohrad: Hellberg (Askarov) – Chafizullin, Galeňuk, Ožiganov, Fantenberg, Antipin, Tokranov, Kirsanov – Podkolzin, Vey (A), K. Marčenko – Švec-Rogovoj, M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, Timkin (A) – Chusnutdinov, Ivan Morozov, Tkačjov – Trenin.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo

Diváci: 1 516